Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 18, 2024, 13:31:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За спонтанните аборти и проблемната бременност!  (Прочетена 27028 пъти)
 
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« -: март 03, 2010, 23:38:32 »

Разрових се във форума и не видях подобна тена, ако см я изпуснала, нека ме извинят модераторите! Много ми е иска момичетата преживели подобно нещо да пишат, да споделят как са се развили при тях нещата, защо се е получило така, лесно ли са забременели след това и въобще всичко сврзано с това неприятно изживяване! Нека да си дадем кураж!
« Последна редакция: декември 26, 2010, 12:25:38 от Данитка » Активен
maia_svet
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 275



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 13, 2010, 18:17:14 »

Здравей мила vanessssa случайно видях тази тема,много ще е полезна .
Бих се радвала ако мога да помогна с нещо на някой .
Аз няма да описвам какво стана с мен защото вече съм го правила в няколко теми в този форум, ако някой има въпроси мога да отговоря и на лични.
Не знам какво мога да кажа в момента за това освен че то се случва и за съжаление на много жени .
Никога не съм мислила че на мен ще ми се случи ,не бях и чувала за многото проблеми който може да има една бременна жена а сега виждам че има и доста проблеми със зачеването ,което е доста тревожно.
Освен да се пазим и да бъдем по внимателни друго не можем да направим за жалост трябва да се доверяваме на доктори и да се надяваме че сме попаднали на кадърен и съвестен доктор.
Ами това е за сега от мен ,ще следя темата и  ще се включвам.
Цунки от мен и пожелавам да сме много,много силни ,вече сме преживели големия кошмар,няма какво да го мислим трябва да се мобилизираме и да вярваме че следващия път всичко ще е на ред. give_rose
Активен
nana89
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #2 -: март 18, 2010, 13:49:22 »

Здравей vanessssa give_rose.През номври претарпях мисед аборт :'(сега искам пак да си имам бебче,но се страхувам да не се повтори кошмара отново.Вече три месеца преди цикъл ми тече кафяво.... :'(незная..притснявам се.Лекарката ми изписа дуфастон....но дали няма да стане по зле ако го пия?
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 18, 2010, 15:17:27 »

Разбирам какво си преживяла, доста е неприятно! На мен ми се случи в началото на декември и вече правим опити за бебе! Страха го има и при мен, но се старая да мисля положително и да вярвам, че този път всичко ще е наред!  smile Дано да се зардваме скоро с положителни тестчета  smile
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 18, 2010, 15:49:35 »

Ванеса, наистина най-важното е да остане спокоен човек! И да мисли позитивно! За съжаление се случват такива неща и то когато най-малко очакваме sad и най-важното психически никой не е подготвен как да преживее случилото се sad
Аз също преживях подобен кошмар, минах през куп безумни прогнози относно възможността ми в бъдеще да имам деца и съответно куп безумни предложения за лечение, които единствено доведоха до стрес и много сълзи от моя/наша страна. Не бих искала да оспорвам ничий лекарски авторитет , напротив изключително важно е да попаднеш да свестени разбиращ доктор. Ще споделя само, че преди да предприеме каквито и да е медицински интервенции и лечения, поне според мен, е хубаво човек да си даде малко време за възстановяване на организма и психиката, да опитате поне 7-8 месеца и ако тогава не се получава да се предприемат мерки.
Живото доказателство съм аз - трима доктори ме заплашваха, че виждаш ли ако не съм се подложила на това и онова, шансовете ми да имам деца в бъдеще драсточно нмалявали diablo Макар и трудно - игнорирах всички, отидохме на почивчица, отпуснах се  и след 2-3 месец подновихме опитите за бебе. Слава Богу при нас се получи от първия път. Съответно в началото на бременността треперех много, но всичко мина благополучно. Сега с втората ми бременност - отново стана от един път и се моля отново всичкода бъде наред. За това, мили момичета, това че сте преживели спонтатен аборт в никакъв случай не трябва да ви смачква психически. Всъщност процентът на ранните спонтанни аборти е доста висок - мисля беше над 90%. ПОвече усмивки, любов и търпение give_rose give_rose give_rose
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 18, 2010, 16:03:26 »

Ванеса аз  съм  една от многото в  този форум  преживели това. Много от нас вече имат дечица и ако това ще те окуражи наистина се случва на всяка втора жена. Животът обаче продължава и не трябва да се губи надежда. Знам, че е много тежко, но мисли за хубавите неща, които предстоят. Лекарите ми казваха само едно - естествен подбор, оцеляват най-силните и здрави ембриони. А начинът ни на живот може да се нарече всякак но не и спокоен и здравословен.
Активен
maia_svet
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 275



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 18, 2010, 16:38:12 »

Zahira много си права, за жалост изнервения и динамичен живот ни докарва до още повече проблеми ,но пак ако го гледаме от другата страна трябва да ни прави по силни.
Аборта който преживях беше най-големият ми кошмар през живота до момента ,но си мисля че това много ме промени ,направи ме по силна и по-здравомислеща .
Желанието ми за дете е много по-голямо от преди и сега знам че съм готова за бебче.
Знам и вяравам че ще стане скоро .
Бъдете весели усмихвайте се повече ,радвайте се и на малките хубави моменти ,мигове и всичко което може да ви зарадва.
Хайде целувки от мен.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 18, 2010, 21:30:20 »

Ванеса аз  съм  една от многото в  този форум  преживели това. Много от нас вече имат дечица и ако това ще те окуражи наистина се случва на всяка втора жена. Животът обаче продължава и не трябва да се губи надежда. Знам, че е много тежко, но мисли за хубавите неща, които предстоят. Лекарите ми казваха само едно - естествен подбор, оцеляват най-силните и здрави ембриони. А начинът ни на живот може да се нарече всякак но не и спокоен и здравословен.
[/quotе/]

 От както ми се случи това, разбрах, че не е никак рядко явление. Важното е човек да съумява да приема всичко и да намира сили да продължи напред. И аз като Майа, съм по- готова за бебе от всякога...
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 24, 2010, 16:37:42 »

Аз също съм преживяла един спонтанен аборт. Въпреки , че беше още в началото на бремеността, незнам защо , го изживях много тежко. Дже бях изпаднала в депресия, но съфорумките тук страшно много ми помогнаха , за което съм им много благодарна.
Сега от известно време сме подноволи опитите, въпреки ,че този страх съществува, но аз имам много силана подкрепа в лицето на моя съпруг, който вярва , че всичко ще бъде ок.
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 16, 2010, 13:32:23 »

Здравей vanessssa,аз също опатих от това мисед аборт в началото на февруари тази година...бях в 3м...причината не ми я изясниха в болницата,само догадки си правеха cray ...когато ме изписаха нищо не ми казаха...мн тежко го преживях,беше ми първа бременност cray....но намерих сили да го преживея с помоща на моя съпруг...сега вече имаме позволение да възобновим опитите и се надяваме този път всичко да е наред и да не се случва отново......Стискам палци на всички,всичко да е наред и само хубави новини да пишете.. Good luck
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 17, 2010, 06:50:12 »

Много съжалявам да те видя в тази тема! Наистина е много неприятна подобна ситуация, но няма нищо което човек да не може да надживее  smile А що се отнася до мисед абортите, причината почти винаги остава неизяснена. Казват, че просто ставало..... Пожелавам ти много кураж и скоро положителен резултат.
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: април 17, 2010, 10:46:15 »

Благодаря.Аз също ти пожелавам да ме зарадваш с положителен резултат в скоро време и да си пишем в други теми за хубави неща....Пожелавам го на всички от все сърце да имат положителни резултати... @}->--Знам че е тежко такова нещо но не се отказвайте имайте повече кураж и търпение ... give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 02, 2010, 20:57:18 »

ех...хайде и аз прясна прясна да се запиша за жалост в тази тема... cray
точно на за празника на влюбените разбрах със сигурност че съм бременна и годнесох новината на милото като най хубавия подарък и след няколко дни на еуфория и неописуема радост прокървих...притесних се но и не се отчайх че всичко е свършило защото шефката ми до 4-ти месец ако не и повече кървеше и ето в началото на юни я чакаме да роди...отидох въпреки всичко при дежурния в спешното и той ме прати веднага в болницата в съседния град което отчитам като голямагрешка...защото по пътя от вибрациите в колата получих болки в яйчниците...кошмара в болницата беше голям...сам сама...не пускаха никой друг...вкараха ме в отделение с 10 човека и деца всеки на системи на инджекции...деца пищяха всеки минаваше и подминаваше и никой нищо не идва да ми каже...не знаех какво ще ми правят макар че от болницата в нашия град ме пратиха за ефограф и да видят от къде идва кръвотечението...да ми направят изследвания и всичко и да не напирам да се прибирам вкъщи ако ме оставят в болницата....да ама не беше така онези смотаняци едва след час и повече ми обърнаха внимание след като тотално се бях побъркала а милото беше изпушил една кутия цгари ...и тръгнаха да ми правят тест за бременност да видели дали наистина съм бременна  Oh my ... взеха ми кръв и ми казаха че не можели да направят нищо повече от това... ами може и така да е... след резултатите на кръвта установиха бременност която трябвало да видят как ще се развие и ме извикаха след седмица а до тогава вкъщи да не мърдам от леглото... на другия ден си ми тръгна да си ми върви като менструация и то с големи болки... на следващия ден аз не издържах и хайде пак пътъркахме всичкия път до съседния град за да ме видят какво става...тогава ме пратиха вече на видеозон и пак ми взеха кръвни...които показаха че каквото е имало вече си отива а на видеозона видяха че съм се изчистила добре и няма да се налага кюртаж...а и всичко беше в самото начало в 5-та седмица...
започна се въпроса защо става така...отговора на моя лекар беше че 85 дори 90 % от жените дори не си дават смерка че са забременяли и плода си отива в самото начало с менструацията... и в такъв случай не може да се направи нищо защото причината най често е в плода и това е защитна реакция на организма...аз съм го чела това че при свързването на хромозомите при зачеване ако не стане правилно свързване то плода е увреден и за това не е хубаво да се дават медикаменти за задържане защото ако е причината в плода по добре да се изхвърли...

сега страха е голям дали няма да се повтори а и аз имах преди това един тест с бледа чертичка след което ми дойде след седмица закъснение но шматката аз не отидох на изследванията и можеше да ми покаже по нивото на хормона дали е било имало нещо или не... затова ще изчакаме 5-6 месеца и август -септември с нови сили... и знам че ще стане...  Girl_hide

на всяка втора жена се случва за съжаление и ще продължава да се случва...за това не се отчайвайте...болката и разочарованието са големи но не са непреодолими...имайте вяра и надежда, защото вашето бебче ви чака така както вие чакате него  give_rose

ПС извинявам се за дългия пост...
« Последна редакция: май 02, 2010, 21:02:34 от BeRa » Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 03, 2010, 08:30:37 »

Ох ,милите, през какви неща сте минали !НО нали след всичко лошо идва и хубавото! Good luck
И една от причините ,от големите причини за подобни спонтанни аборти е невъзможността на бебчо да се закрепи,което е от едни антитела,които произвежда организма,Ако се закрепи пък ,може  пъреите месеци да спре развитие и да се "изхвърли "от организма.пак благодарение на тази реакция на организма.Обикновено след един такъв случай ,е желателно да се направят имунологични изследвания -лошото ,че са малко скъпички .Ако имате проблеми със щитовидната жлеза, това също е критерий.
Пожелавам ви успех и много вяра,че следващият път ще стане вашето чудо и много скоро ще гушктае едно живо и здраво  ангелче smile
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 03, 2010, 12:45:20 »

Аауууууу Bera, ако знаеш  само колко съжалявам да те видя в тази тема.....Дори и не предполагах, че си изживяла подобно нещо! Къде съм бляла, дори не съм разбрала за положителния ти тест....Наистина е много неприятно това, което ти се е случило, но пък има и нещо хубаво- разминал ти се е кюртажа, а това никак не е малко...Според мен (ако се чувстваш възстановена и психически разбира се) не е нужно да се пазите толкова много! И аз съм имала аборт без кюретаж и лекарите ни позволиха да работим за бебе още същия месец.  Искрено се надявам  всичко да бъде наред следващия път....
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines