Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:23:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 153430 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #135 -: декември 22, 2009, 12:17:09 »

Ами при нас за сега са 9 нещата
боб
леща
лозови сърми
фруктиера с плодове и зеленчуци
фруктиера с орехи, семки и сушени плодове,
картофена салатка
туршия
тиквеник
питка
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #136 -: декември 22, 2009, 12:36:50 »

Мерси juji за идите give_rose.моето мъжле не е фен на чушките затова само сърми(може би 2та модела Wink )за зелевите сърми прочетох че може прясното зеле да се попари в вода,сол и оцет докато станат прозрачни листата,да омекната малко за да могат да се навият.ще опитам,все нещо ще стане  girl_wink.другото на нашата трапеза ще е боб,питка,баница с тиква и май ми трябва поне оште 1  crazy.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #137 -: декември 22, 2009, 12:40:24 »

И аз това щях да ти пиша преди малко защото съм чувала ,че  и така се прави ,но аз никога не съм пробвала лично .Дано да успееш да ги приготвиш и да са вкусни, а тив коя държава   си?
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #138 -: декември 22, 2009, 12:41:16 »

Мила,и аз не съм в БГ ,ние сме си направили зеле ,но въпреки това аз ще ги направя с лозови сърми,нещо не ми се занимава със зелето.Ако нямаш лозови листа пробвай с сушени чушки ,ако и това нямаш напълни само обикновенни чушки с ориз и гъби например и готово,аз добавям и праз за  по хубав вкус.Не се притеснявай важното е да имаш 7,9 или 12 ястия.
Момичета споделете какви са ви идеите за вечерята на Бъдни вечер
Мерси juji за идите  give_rose .моето мъжле не е фен на чушките затова само сърми(може би 2та модела  Wink )за зелевите сърми прочетох че може прясното зеле да се попари в вода,сол и оцет докато станат прозрачни листата,да омекната малко за да могат да се навият.ще опитам,все нещо щте стане  girl_wink.другото на нашата трапеза ще е боб,питка,баница с тиква и ми трябва поне още 1  crazy.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #139 -: декември 22, 2009, 12:50:46 »

извинявам се за 2та еднакви поста (компа и нета нещо не се разбират)аз съм в Алжир от 2седмици(мъжът ми има проект тук) и ще сме тук поне 3год  pardon,живот и здраве.понеже е доста скучно ше се отдам на готвене  tease.съжалявам за  Offtopic
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: декември 22, 2009, 12:51:56 »

При нас ястията ще са следните:

1. Чушки с боб
2. Постни сърми(не знам какви ще са)
3. Трушия
4. Картофена салата
5. Печена тиква
6. Сушени плодове
7. Ядки

Нйа-веротно ще е това.Казвам най-вероятно, защото сме на гости в наще и не мога да кажа какво точно ще приготви майка.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #141 -: декември 22, 2009, 12:53:02 »

извинявам се за 2та еднакви поста (компа и нета нещо не се разбират)аз съм в Алжир от 2седмици(мъжът ми има проект тук) и ще сме тук поне 3год  pardon,живот и здраве.понеже е доста скучно ше се отдам на готвене  tease.съжалявам за  Offtopic
Уауууу,че готино и екзотично звучи.Успех още веднъж и весели празници
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #142 -: декември 22, 2009, 12:58:16 »

мерси  smile весели празници на всички  give_rose
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: декември 22, 2009, 12:58:55 »

prety, ядките и сушените плодове също се броят за постно ястие  good
И аз още не съм сигурна какво ще има точно, защото и ние отиваме при моите родители. Обикновено мама прави бъдник - питката; бобена салатка; сармички; салата от червено зеле ....

А, ние вчера правихме салатка от 1 черна и 1 червена ряпа, отдавна не бях хапвала, но стана добре. Изключвам, че едната ряпа доста налютяваше, но с вечерята върви чудесно  good
Пак е идея за постно ядене  pardon
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: декември 22, 2009, 15:52:05 »

някой може ли да ми даде рецепта за питка
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #145 -: декември 22, 2009, 16:29:01 »

Ето рецепта
500гр брашно
1 с.л. олио
сол
1 ч.л. сода за хляб/ в малко гореща вода/

Омвсването на всички горни продукти става с хладка вода
Слага се в тава намазана с олио  и веднага се пече.Отгоре също леко може да се намаже с олио

   

Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #146 -: декември 22, 2009, 17:09:55 »

И като е топла е невероятно вкусна. Ние в нашата содена питка за Бъдни вечер слагаме и една причка/1 левче/. А за Коледа, слагаме баница с късмети.
За Нова година пак smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: декември 22, 2009, 17:20:38 »

Руми, аз до сега съм правила една единствена питка в живота си и не очаквах да излезе нищо, защото хич ме няма в тези неща - месех за първи път. Тя пък взе, че се получи много сполучлива.
Незнам дали я искаш рецептата за Бъдни вечер - т.е. дали ти трябва да е постна - в тази рецепта се ползва малко прясно мялко - за разтваряне на маята, което предполагам може да се замени и с чиста вода. Ако искаш, кажи, ще дам рецептата  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: декември 22, 2009, 17:28:10 »

Моми4етa искaх дa попитaм.Освен соденaтa питкa,която е символи4нa кaто коли4ество  blush някaкъв друг хляб пе4ете ли??Едно време помня бaбa кaк прaвеше еднa мъни4кa соденa питкa с късмети и еднa голямa втaсaлa и мнооого вкуснa питa.Тa въпросa ми е продиктувaн от тези мили спомени
п.с.Ли4но aз в сърмите от зелев лист слaгa и по еднa сушенa сливa.Никогa не бих зaменилa тaкaвa сърмa и с нaй-изискaния деликaтес.Толковa много ми хaресвa 4ееее insane Eeager
« Последна редакция: декември 22, 2009, 17:30:03 от kleo_20 » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: декември 22, 2009, 17:46:02 »

Момичета, открих много интересна рецепта за Бъдни вечер - солена пълнена тиква. Аз незнам дали ще успея да я приготвя тази година, но ви слагам тук линк към рецептата - ако на някой му хареса може да я направи и да сподели впечатления после  good
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines