Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 01:17:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 13 част  (Прочетена 162158 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: октомври 25, 2009, 01:21:29 »

гостенка,първият ми тест за хламидии беше със секрет взет от д-р Даскалов по директен имуно-флуористентен метод и се оказа +, после за да потвърдя резултата си направих кръвен тест за 3-те вида хламидия трахоматис, по моя воля и се оказа отрицателен. Последният тест, който направих преди 3 дни беше отново със секрет, но този път взет от д-р Рени Андасорова до Военна болница в Пловдив по директен имуно-флуористентен метод, за който тя каза, че е с точност 99 % понеже теста е  много чувствителен. Само да поясня че след първият + тест за хламидия при Даскалов не съм предприемала лечение, понеже той каза да пием доксициклин от 1 ден на цикъла за 15 дни а все още не ми беше дошла М. До д-р Андасорова бях изпратена от мойта дългогодишна гинеколожка, понеже има доверие в нейната работа.
« Последна редакция: октомври 25, 2009, 01:28:11 от anita81 » Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: октомври 25, 2009, 08:51:30 »

Ани, има ли резултат от изследването ти при д-р Рени Андасорова?
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: октомври 25, 2009, 15:14:38 »

armani_code, браво на теб  Bravo, честити ти проходими тръби give_rose.И аз се итересувам от имунологичните и генетичните и пореди каква причина ти ги назначиха.Че и ние не сме ги правили и питах док как се правят , ама то много сложно ми се стори... трябва да имам добра ( или незнам каква ) цервикална слуз, да вземат от нея, и същия този ден милото да даде и сперма, за да пуснат неговите плувци и да се види как реагират...
valia_diva, съжалявам, ние продължаваме да стискаме... нема се даваме good
При нас... лелката както всеки път не ме пропусна, така, че оставам с вас, със силно стиснати палци... А така ми се искаше съдбата да ни дари с подарък за половин годишнината от сватбата, както и за рожденният ми ден sad
Аиде дано Fiama ни зарадва.
« Последна редакция: октомври 25, 2009, 15:17:54 от valka27 » Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: октомври 26, 2009, 00:50:35 »

armani_code страхотни новини  yahoo Bravo
честито и от мен...болката е временна и колкото и да е силна идва един момент в който отминава...но светнат ли очичките на малката ти рожба няма да има по важно нещо от това ... така че важното е че си имаш добрия резултат и продухани траби и скоро да видим  PREGQ pqz
успех от мен  give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: октомври 26, 2009, 08:35:42 »

Анита, аз се интересувах дали е ДНК тест, нищо друго. При - кръвни, дори и за стара инфекция, не може да има + резултат от секрета. То е ясно, че нещо не е наред с някое изследване.

Ренка, писа момичето, че бил отрицателен.

BeRa, генетични изследвания има много, това, което ти си описала, ми изглежда по-скоро да се провери дали сперматозоидът може да пробие обвивката на яйцеклетката и да я оплоди, или пък да се установи дали жената има антиспермалниантитела... нещо такова

Армани, аз имах предвид, ако те накарат да правиш кариотип...




Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #170 -: октомври 26, 2009, 09:10:58 »

valka27, BeRa, Благодаря Ви  give_rose
gostenka_82 Относно генетичните и имунологични изследвания - не знам въобще за кои става въпрос, утре имам час при лекарката и тогава ще си изясня и аз някои неща.. Със сигурност ще споделя и с теб, благодаря за подкрепата..

А колкото до това защо ми ги назначиха.. Ами предполагам заради това, че все още не можем да установим къде е проблема при нас.. Редовен цикъл, доказана ову /с фоликуметрия/, нормални граници на хормоните, добра спермограма, вече и проходими тръби, но ето че година и нещо все не се получава.

Аз нали си смених лекарката - предишната искаше да ми прави стимулация / без да е направила проходимост на тръбите../ и пих 3 месеца Дуфастон - и аз не знам за какво го пих.. От сегашната лекарка съм много по-доволна. Поне не назначава лечение без да е установила проблема..
Аз се чудех за друго - след като имам доказана ову, стимулацията дали отпада като вариант??

Утре след прегледа ще пиша за тези изследвания.

Хайде новата седмичка някой да се похвали  Wink Успех!



Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: октомври 26, 2009, 09:53:17 »

Армани, миличка, силно стискам палци да се намери това скрито зайче при вас!!!!

Имунологичните, поне основните, са: антифосфолипидни антитела (придобита тромбофилия), антинуклеарни, антиовариални, антиспермални. Изследват и т.нар. клетки убийци (NK cells = natural killer cells).
Това, което аз знам е, че поради прекалено силната имунна система, женският организъм изхвърля ембриона, понеже е чуждо тяло. Казват, че имунологичните фактори са причина за невъзможност за имплантиране, забременяване, и т.н.
Генетичните може да са за вродена тромбофилия и кариотип. Това са най-често правените генетични, разбира се, в отделни случаи правят и други. Тромбофилията е за предразположеност към спонтанни аборти, а кариотипът - за бройките хромозоми при жената и при мъжа. Нарушенията в определени двойки хромозоми са причина за конкретни проблеми с яйцеклетки, сперматозоиди и т.н. При мъжете тестват и У хромозомата за микроделеции.



Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #172 -: октомври 26, 2009, 09:57:12 »

gostenka_82 Благодаря, че споделяш полезно инфо предварително..
Тези неща звучат адски сериозно.. Ох от ден на ден става по-сложно  sad
Гледам да не се настройвам негативно, но нещо не ми се отдава..
« Последна редакция: октомври 26, 2009, 09:59:15 от armani_code » Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: октомври 26, 2009, 10:11:53 »

И този месец ммай си оставам при вас........ Вчера любопитството в мен надделя и си направих ТЕСТ, но за мое разочарование беше " - "   diablo и мн ме е яд! 
Момичета, стимулацията се прави 5-6 месеца, нали? И ако няма резултат към Инсеминация ли се преминава  crazy.... Да ви кажа, вече търпението ми се изчерпва и мисля да мина към този вариант  crazy
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: октомври 26, 2009, 10:21:13 »

Армани, недей така де, това са просто тестове...пък и на теб може да не ти ги назначат...

Аз например, съм ги правила всичките, имунологията даже 2 пъти...

Спокойно миличка, важното е да се разбере къде е причината!!!

Гуш от мен, а ти - спокойно!!!

Фиама, ти ще папкаш бойчец по дупето, значи, тест ранен не се прави, защото може да е фалшиво отрицателен или фалшво положителен (когато са приемани определени препарати и в зависимост от количеството). Значи, обади се на докторката и й кажи, че си избързала с теста, тя ще ти каже какво да правиш. Казвам го, защото ти сега май приемаш едни лекарства, нали?!!!
Само недей да спираш лекарствата преди да си говорила с докторката и преди тя да ти е казала. Убеди се, че не си бременна. А за ранните тестове ще ти кажа така, в Кандиларов казаха следното: нали са минали поне 10 дни от евентуалното зачеване, в противен случай само си давате паричките на вятъра. Та това за кръвен, а представи си уринен!!!!  beating

Не знам колко време се прави стимулация преди да се премине към ИНСЕ. Ако ти искаш, док не може да ти откаже, но първо си поговори с нея, нека тя ти обясни всичко и подробно, после го обмисли и тогава действай!!!

« Последна редакция: октомври 26, 2009, 10:31:26 от gostenka_82 » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: октомври 26, 2009, 10:25:48 »

армани стиснати палци и от мен give_rose
Фиама миличка според мен не е трябвало да си правиш тест.Мисля,че и преди няколко дни ти казах,че е мноооооого рано за тест :\Подкрепям гостенка-говори с лекарката.Май ще ти се накара,че си избързала :huh:Успех ти желая все пак
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: октомври 26, 2009, 10:27:32 »

fiamaa Напълно подкрепям gostenka_82  и kleo_20   good
Изчакай и не бързай още мила  Girl_hide
Успех на всички в темичката  smile
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: октомври 26, 2009, 10:53:35 »

Оххх милите ми те.....направо не знам какво щях да правя без вас, вашата подкрепа и куража, който ми давате. Напълно съм съгласна с вас и ще дочакам дата, Дуфастона го приключвам в сряда и след това ще чакам. Пък след това ще го мисля, въпреки че вътрешно се изяждам  diablo
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: октомври 26, 2009, 11:06:05 »

Милички от днес съм и с двата крака при вас в темичката. Сутринта бях при доки и каза, че той си бил свършил работата и че всичко е ок. Вече сме можели да започваме с опитите. Много съм щастлива, че след 6 месечно тъпчени с лекарства вече съм добре, (ее продължавам с дуфастона) yahoo Пожелавам си успех и на всички нас, и скоро да се преместим в другата тема Wink
armani_code, Bravo чудесна новина
« Последна редакция: октомври 26, 2009, 11:09:03 от petrova83 » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: октомври 26, 2009, 11:10:11 »

Петроваwelcome-2 и дано не се задържиш дълго тук!!!
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines