Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 01:24:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 13 част  (Прочетена 162172 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: октомври 22, 2009, 08:46:17 »

Тринити - успех, мила, Бера - ами дано наистина мъжът ти да я е изгонил за 9 месеца напред.

Анита, много се радвам, че в крайна сметка нямаш хламидия, но аз не можах да разбера, ти си имала кръвен отрицателен за хламидия и някакъв положителен тест за хламидия. Този положителният какъв е, какво пише на резултата? По какъв метод е? И този, който направи последно какъв е, по кой метод (ако са ти казали де).

Титри на Хламидия Трахоматис при кръвен тест

На моите резултати от Хламидията (то беше пакет) пише следното:

Mycoplasma hominis отрицателен
Mycoplasma genitalium отрицателен
Ureaplasma urealyticum отрицателен
Chlamydia trachomatis отрицателен

Искам да попитам нещо, как да разбера дали 1 лекарство се влияе отрицателно от приема на слаб алкохол (бира), ако в листовката не е зрично упоменато...?




« Последна редакция: октомври 22, 2009, 08:58:43 от gostenka_82 » Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: октомври 22, 2009, 14:01:30 »

НЕ Е възможно да се повлияе от прием на бира дори някои от антибиотиците които изрично е написано , че не трябва да се пие алкохол при прием на една или дори две бири не оказва влияние върху ефектите...лекарствата които изключват алкохола са такива при които той може да повлияе на метаболизма на лекарството или да намали неговото действие...има единици лекарства при които може да се появи обрив
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: октомври 22, 2009, 14:37:19 »

И аз това си помислих, но...все пак...

Това, за което питам не е антибиотик, а съдържа следните неща:

поли (гликолова киселина, млечна киселина), пропиленгликол, октаноат деканоат, декстран 70, полисорбат, натреив хлорид, натриев дихидроген фосфат дихидрат, натриев хидроксид.

Някоя от тези съставки дали би се повлияла в посока неутрализация???
Питам, понеже след прием имаше консумация на 200мл. бира, но ...след дъжд качулка...
« Последна редакция: октомври 22, 2009, 15:22:01 от gostenka_82 » Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: октомври 22, 2009, 15:15:01 »

не не се влияе от алкохол в никакъв случай..другите съставки са стбилизиращи и те нямат отмошение към алкохола..не се притеснявай give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: октомври 22, 2009, 15:22:23 »

Благодаря!

 give_rose
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: октомври 23, 2009, 11:33:29 »

 valia_diva , време е да ни зарадваш вече... заболяха ни палците от стискане  good blum
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #156 -: октомври 23, 2009, 13:55:55 »

Здравейте и от мен ,
Благодаря на всички момичета, които ми отговориха на въпросите относно хидротубацията.. и ме успокоиха и ми вдъхнаха кураж..
От днес вече и аз имам мнение относна въпросната процедура. Да започна от лошото та да свърша с хубавото..
Беше много, много болезнено,първо с този катетър и после като инжектират веществото на няколко пъти исках да прекратим процедурата, направихми 2-3 почивки от по 2-3 минути, още от самото начало взе да ми става лошо / не знам от какво!!/, да ми се гади и тези адски болки просто не знам.. Както и да е , мина процедурата, но на мен не ми олекна - стана ми още по-лошо, казаха ми да полежа 5 минути и ще ми мине.. През това време усетих, че няма да издържа и се запътих към чешмата и повърнах... След това ми измериха кръвното, което беше 130 - 85 - малко високо, но казаха, че и това ще се оправи след малко..
Лежах 15-20 минути и чак тогава взех да се чувствам по-добре. Извинявам се, че така трагично го разказах, но си беше много гадно преживяване..
На въпроса какво следва оттук насетне , лекарката беше категорична за имунологични и генетични изследвания.. Не знам, прозвуча ми много сериозно, но.. дано и там всичко да е наред...
Резултат: Две напълно проходими тръби.  smile
« Последна редакция: октомври 23, 2009, 13:58:21 от armani_code » Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: октомври 23, 2009, 14:04:28 »

armani_code,  Bravo за чудесния резултат въпреки ужасното преживяване което си имала. сега остава скоро да ни зарадваш с още по хубавата новина - 2 чертички good
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: октомври 23, 2009, 14:06:04 »

Малееее, ама защо тази болка....Аз лично катетера не го усетих, след това усещах...Поне знаеш, че вече е минало и тръбите са ОК....
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: октомври 23, 2009, 14:20:26 »

valka27 /Благодаря за стисканите палчета и на всички момичета, които също ме подкрепиха, но сутринта като си направих още един тест и се оказа "-", реших да изчакам и да пиша по-късно. И току що, след 4 дни закъснение лелката се появи. Чувствам се ужасно  и си cray  сама в офиса. Но по ми е гадно, че мъжът ми е на път, а той с много по-голям трепет чакаше добра новина.
Продължаваме с нови сили от другия месец.
armani_code   Bravo за добрите резултати.
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #160 -: октомври 23, 2009, 14:54:59 »

Е поне вече мина - да ви кажа сега след като минаха 2-3 часа след процедурата се чувствам по-добре и болката взе да избледнява, но ако се налага да мина през това нещо още няколко пъти - бих го сторила.. Всъщност всяко от нас би го сторила, заради огромното желание да си имаме бебчета сме готови на всичко нали така  smile
Само си мисля, че днешният случай опровергава това, че ако нямаш болезнен менструален цикъл няма да те боли.. напротив аз, която никога не съм имала такива страшни болки по време на цикъл днес много ме боля и всъщност въпроса пак опира до всеки индивид  smile значи при всеки е различно..
vanessssa Наистина най- важен е резултата - тръбите са ОК... smile
 echy_ Благодаря за пожеланието - да ти се връща и скоро да сме в друга тема  blum
valia_diva Напълно те разбирам, и аз всеки месец съм така, но се надявам някой ден да я прогоним тази лелка...
Успех на всички чакащи и нечакащи!  give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: октомври 23, 2009, 15:13:15 »

Армани, миличка, ти кое прави хидротубация или цветна снимка???
Ама ти доста болезненко си го описала, милата....и мен ме боля, ама ...търпеше се, аз вярно, че търпя много на болка, но пък толкова да е било болезнено...
Честити проходими тръбички, я кажи - какви генетични и имунологични ти назначиха?
Валка, мила, нов МЦ - нов късмет, то, мъчно -мъчно, но важното е бебчо да се появи!!!

Аз това, което знам е, че при хидротубацията те гледат на нещо като ехограф, а при ЦС - рентгенова снимка. Предполагам си правила първото и е било и по-продължително. При мен периодът с болка трая не повече от 2-3 минутки, ама при снимката има облъчване, а при хидротубацията - не. Важното е, че е минало вече.


Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #162 -: октомври 23, 2009, 16:00:06 »

gostenka_82 Правиха ми хидротубация като следяха процедурата с вагинален не знам си колко Д ехограф...Явно това, че се следи с ехограф удължава времето и трае повече от цветната снимка.. И аз си мислех, че търпя на болка, но.. А пък това с повръщането не знам от какво се получи - направиха ми проба за Гентамицин и пих един Аулин. Това е.
Мина вече, не искам да плаша никого, че боли много - затова и писах, че при всеки е различно явно..
Амии за изследванията не можахме да говорим много - нали ми беше лошо та само си уговорих час за вторник - нали правим и фоликуметрия, то се пада 13-ти ден и ще е добре да види и фоликулите.
За изследванията може да се наложи и до Варна да ходим, но това като стане ясно ще искам помощ пак от вас.. smile
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: октомври 23, 2009, 16:43:01 »

Армани, браво за добрия резултат!  smile Надявам се скоро някой да се похвали с добри новини, че нещо се закучи тези дни. Аз съм болна вече една седмица и антибиотици, и спане по цял ден. Този месец съм си твърдо при вас и ви стискам палци.  good
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: октомври 23, 2009, 18:58:28 »

Армани, като ти кажат кои са генетичните, преди да си ги пуснеш ми драсни тук или ЛС.

А за хидротубацията - очевидно е по-дълга като времетраене от ЦС.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines