Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 20:16:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 182268 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #135 -: януари 02, 2010, 21:22:28 »

Daisy 1, за къде става въпрос? Ако съдя от фирмата за торти, която си избрала, може би питаш за София? Ето няколко по-големички ресторанта, за които се сещам :
http://www.restaurantlebed.com/
http://topolite.hit.bg/
http://www.gloriapalace.net/index.php?PageID=8
http://zavedenia.gbg.bg/?tid=20&oid=5142&restaurant_id=5190
 Има и други, разбира се, но не знам освен капацитета им, какво друго е важно за теб  smile
Активен
Daisy 1
Новак
*
Публикации: 18



« Отговор #136 -: януари 03, 2010, 22:19:22 »

ОООО, Michelle, благодаря ти от сърце!!!!  give_rose Мисля, че дипломатическия в Горна баня изглежда невероятно! Не знаех, че са го ремонтирали така прекрасно! Помня, че там имаше и голяма закрита ресторантска част, което осигурява "План Б" при дъжд.
Ресторант "Лебед" - не искам да чувам за него. Миналата година ходихме там да питаме с моя приятелка за нейната сватба. Отношението на мъжа, който ни показваше готовите менюта и кувертите беше меко казано "забавно", когато стана въпрос за градината. Не можело да я ползваме. За сватби се разрешавало само вътре, а в градината се пускали клиенти  Oh my ... и той не вярвал, че приятелката ми можела да си позволи да наеме и ресторанта и градината. А и музиката трябвало да се намали рязко в 22.00 часа .....
Някой знае ли къде се намира тази градина - http://personal.best-event.org/gallery.php?page=5Изглежда феноменална, но май снимките не са български. Пратих мейл с въпрос преди малко. Да видим какво ще ми отговорят.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #137 -: януари 03, 2010, 23:54:32 »

Daisy 1, веднага ще ти кажа къде е тази градина-  Кемпински Хотел Зографски  blum

http://www.kempinski.com/en/sofia/Pages/Welcome.aspx
http://www.budabar.bg/kempinski/
 А снимките са си съвсем български  Wink Best Event  едва ли биха си позволили да сложат чужди  Wink
П.С. Смятах да ти пиша за тяхната градина, но тогава не намерих информация  за колко души може да се организира нещо там  blush Дано да е твоето място, приказно красиво е  give_rose В тази връзка се сещам и за това :
http://www.greenville-sofia.com/en/gallery/restaurant-bar/#pic .Пише за малко места в градината, но ресторанта е много хубав , а градината- подходяща за изнесен ритуал  Wink
« Последна редакция: януари 04, 2010, 01:48:17 от michelle » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: януари 04, 2010, 05:13:01 »

Момичета, впечатления от ресторанта в хотел Експо, четири звезди на Цариградско шосе?  smile
Активен
sash79
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #139 -: януари 06, 2010, 15:53:46 »

zdraveite smile chudia se kak bi se priela ideiata za edna po nestandartna svatba - s kokteilni masi, hapki i povechko tanci???
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #140 -: януари 06, 2010, 17:04:59 »

Пиши на кирилица, мила, иначе идеята ти е добра - кой ресторант имаш предвид?
Активен
sash79
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #141 -: януари 06, 2010, 17:37:18 »

оп извинявам се  blush по скоро се чудя не за ресторанта, колкото дали идеята би се приела?!?!? С по малко седящи места, за да може да има повечко танци, менюто да е като коктейл без тежки храни и т.н......
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #142 -: януари 06, 2010, 17:40:29 »

zdraveite smile chudia se kak bi se priela ideiata za edna po nestandartna svatba - s kokteilni masi, hapki i povechko tanci???

  Идеята е много приятна и хубава  Wink И все пак подобно нещо много зависи от гостите, които ще поканите. Ако преобладават младите хора , със сигурност ще им допадне много. Също така този вариант е по-подходящ и ако са по-малко на брой. При всички случаи това е една свежа идея  good
Активен
sash79
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #143 -: януари 06, 2010, 17:42:50 »

Наблюдавала съм много сватби, в началото всички седят и чак към края става весело
Активен
sash79
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #144 -: януари 06, 2010, 17:43:46 »

И си мисля, че ако е по раздвижено искат не искат ще танцуват smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #145 -: януари 06, 2010, 17:51:47 »

И си мисля, че ако е по раздвижено искат не искат ще танцуват smile

 Обмислете го добре  Wink Все пак е много важно гостите да се чувстват добре и комфортно . А на хората , на които не им се танцува, няма как да ги накараш  Wink Иначе определено може да стане. Тук съм разглеждала няколко албуми на подобни сватби и макар да се повтарям -хората, които преобладаваха   бяха само много млади,купонджийски настроени и около 30-50 човека.За махането на тежките храни съм с две ръце"за"  smile А и в началото на всяко събиране на гостите им трябва време да се поотпуснат  blum
Активен
Daisy 1
Новак
*
Публикации: 18



« Отговор #146 -: януари 06, 2010, 18:04:01 »

Michelle, благодаря ти отново! От тази фирма ми отговориха. Да, градината е в Кемпински. Но в нея не могат да се правят празненства, защото от хотела не дават шум, а и тревната площ е ограничена - има малка площ пред ресторанта и на другия край пред басейна. Сватбата, от която са снимките, е била в ресторант "Американ хаус", който вече не съществува. Пред ресторанта има мраморна площадка, на която са били поставили маси с дребни мезета, пепелници и декорация и гостите били излизали навън.
Ресторантът, който сега се помещава там е "Истамбул". В сайта му всичко изглежда доста луксозно и интересно. Мисля да отида все пак да разгледам, защото очевидно няма градинска площ, която да позволява музика до късно.  Питах и в Ловния парк, и в дипломатическия в Горна баня - музика - до към 22.00 часа, а пък и от двете места не ми потвръдиха на 100%, че ако съм в градината ще ми пазят закритата ресторантска част празна в случай, че завали - предпочитали да си пускат редовните клиенти. Очевидно отивам на мариант ресторант с красива градина, като гостите са вътре, а градината е за разходки, снимки, разведряване.
Взех координати на фотографа, който е правил снимките, защото съм силно впечатлена от тях. От Best event само ме помолиха да кажа, че те са ми дали координатите, за да знае фотографа, че ангажимента е от тях.
Гринвил - мъничък ми е.
Sash 79, била съм на 2 сватби с кетеринг, а и съм организирала много събития по този начин. Лично моите наблюдения, които ти споделям, но не те ангажирам, са че хората обичат да си поседнат, да хапнат, да пийнат и чак тогава да танцуват. И на двете сватби имаше достатъчно места за сядане. На едната кетеринга не стигна и си останахме гладни, на другата беше ок, но това е въпрос на меню и бюджет. Едната беше на басейн Чери към Панчарево. Имаше и големи тенти и лекото преваляване не притесни никого.
От събитията, които съм правила, на 2 имаше само високи маси и стана дооооста тегаво - хората мрънкаха, не им беше комфортно, някои си тръгнаха рано.
Ако се спреш на варианта високи маси, тогава ти препоръчвам да заложиш на бързо "развеселяване" на гостите - или с различни уелкъм дринк напитки или с различни шотове и предизвикателни тостове от Ди джея.
И все пак, празненството ще е поне 3-4 часа, така че е по-добре да предвидиш ниски маси и столове. Кетеринг от който гостите сами си сервират или сервиране от персонал на 3-4 отделни ястия в общи линии е без значение, стига да е достатъчно + обилно количество алкохол.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: януари 06, 2010, 18:06:46 »

sash79, аз съм я виждала тази идея, реализирана на басейн в сайта на една кетъринг агенция.
На мен също много ми допада като вариант.
Иначе мисля, че такъв тип "маси" се правят и във Военния клуб в София, там обаче, логично атмосферата е съвсем друга  pardon

П.С. Точно за този басейн имах в предвид, които Daisy 1 казва  good
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #148 -: януари 06, 2010, 18:12:19 »

Daisy 1, аз пак се включвам  Wink Днес видях това :
http://www.restaurant-casablanca.eu/
Може да свърши работа  smile
П.С. Малко се ядосах, че не искат да ти запазят и закритата част  Mad girl Вероятно, за да има междувременно клиенти вътре, ей все не им стига печалбата на тези хора  hysteric
« Последна редакция: януари 06, 2010, 18:16:28 от michelle » Активен
sash79
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #149 -: януари 06, 2010, 18:18:09 »

аз работя в ресторант и ми се иска да правим и такива сватби, затова питам, а пък някой ден бих направила моята сватба така  smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines