Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 16:19:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 182106 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #75 -: ноември 18, 2009, 16:20:57 »

Благодаря ви за отговорите smile. Идеално място няма, въпросът е с какво човек е склонен да направи компромис.
Изчетох теми 4 и 5 smile, непременно ще погледна и назад... Постоянно скачам между различните теми за  поканите, подаръчета за гостите, украса, рокля, т.н., а за няколко дена не може всичко да се обхване, колкото и да ми се иска smile.
На нас ни казаха, че февруари месец ще актуализират цените, така че отсега не могат да се обвържат с конкретна оферта. Показаха ни менюта с цени, валидни дотогава предполагам smile. Ще умуваме още, то се е видяло smile.

Да кажа и аз за ресторант "Лебед" - според мен основното, което трябва да се има предвид там е, че ресторантът е на два етажа - съответно тези, които са на втория етаж, особено пък в дъното, са лееко откъснати от основното тържество. Ако са приятели и колеги - т.е., от по-младите гости, не е чак такъв проблем, те си слизат за танците, но ако настаните по-възрастни гости... Ако гостите са по-кротки, може и да си стоят на лаф мохабет горе цялата вечер. Освен това рискувате част от гостите непрекъснато да стоят облегнати на парапета на втория етаж, за да наблюдават тържеството - което е напълно нормално, защото искат да го видят, но все пак...  За мен това е основната особеност - не бих казала недостатък - на ресторанта - малко се разкъсват гостите на две половини. Иначе ресторантът е хубав, голям, обслужването е прилично, а кувертите бяха човешки; колкото до конвейра, който се получава поради наплива от сватби - лично моето мнение е, че това е нормално при големите и известни ресторанти - не можеш да разчиташ на някакво страхотно и персонално лично отношение. За мен това не е чак толкова важно - важното е сватбата да мине по вода - но - всеки си знае.
« Последна редакция: ноември 18, 2009, 16:26:05 от rozovka » Активен
krasi_dimitrova
Новак
*
Публикации: 12


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: ноември 22, 2009, 10:32:10 »

Здравейте,
и аз отскоро съм сгодена. Сега и пред мен стой въпроса с ресторанта. Спряла съм се на Ресторант България. Обстановака страшно много ми хареса, това е моят ресторанта не искам друг. Моля ви да ми кажете какво знаете за него, обслужване, кухня и въобще всичко, което знаете за него. Аз до сега съм чула противоречиви неща ... т.е. ОБСТАНОВКАТА Е СТРАХОТНА, но сервитьорите били леко кисели, а и за кухнята вчера ми казаха, че не била много добра .. Вие какво мислите? Аз Гледах сватбеното меню за 43 - 50лв. получавам Салата, Предястие (чешко ролце, сърмичка, кашкавал, филе), Основно - два варианта Пелешко със сос Рокфор и Св. котлет с печен сос и гарнитура. Следястие - няма, Десерт - торта. едно безалкохолно, чаша вино. На мен не ми е за храната, но знаете ги хората - ако няма храта - сватбата е тъпа. Моля ви за мнение.


Краси cray
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #77 -: ноември 22, 2009, 16:56:38 »

Здравейте,

Исках да попитам дали някой има впечатления от ресторант Гранд Албатрос и Ривиера Бийч във Варна?

Благодаря Ви!
Активен
Rainwoman
Ентусиаст
**
Публикации: 80



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: ноември 22, 2009, 22:03:53 »

Благодаря ви за съветите smile.
И на мен в началото Лебеда ми се стори малко по-тъмен, но сега точно това ми харесва. Според мен е подходящо за вечерна сватба, а и обстановката е по-различна от типичната.
Дори и да позволяваха градината да се ползва, не бих рискувала с вечерно мероприятие на открито през май, че и до езерото. Може да стане доста хладно, което би скапало цялото прекарване.
Относно двата етажа, мисля, че ще се съберем само на първия smile.
И ние искаме подписването да се проведе в градината на ресторанта. Красиво украсена арка на брега на езерото ми звучи романтично smile.
Както и да е..., вече го запазихме smile.
На 15-ти май догодина се омъжвам  yahoo!
Краси, щом това е твоят ресторант, никой не може да те разубеди smile! (както и Лебедът беше нашият lol
Разбира се, хубаво е да получиш повече информация за ресторанта. И аз съм чувала за незаинтересованото отношение на сервитьорите там, но само от един човек. Може пък вече сервитьорите да не са същите. Събери колкото можеш повече впечатления и направи избора си. Провери на място. Вечеряйте там под прикритие и прецени сама  smile. Въпреки че пак от веднъж не могат да се правят генерални заключения...
Дано наистина се окаже Вашеият ресторант smile, щом толкова много ти харесва smile!
Активен
krasi_dimitrova
Новак
*
Публикации: 12


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: ноември 23, 2009, 10:09:20 »

Мила Rainwoman,

Много ти благодаря за отговора и за мнението.
Това наистина е моят ресторант, имам безброй идеи за украса и въобще за това как трябва да протече деня. Малко се притеснявам от роднинете, които колкото и да се радват за сватбата едвали ще ги впечатля с Пиле рокфор ... те си искат Мешана скара и пържени картофи и много ще ме издразнят с тъпи коментар ..(понеже искам да си го спестя) събирам мнения за да реша как да го избегна без да правя компромис с ресторанта.
Много се радвам, че сте избрали ресторант  - въоръжи се с търпение и здрави нерви за да се справиш с трескавата подготовка.

Успех!!!

Краси Bravo
 give_rose
 
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #80 -: ноември 23, 2009, 10:51:57 »

Краси, имам наблюдение върху ресторант България като гост на сватба преди 2 г. Не мога да си спомня да е имало проблем с храната или обслужването, значи не е имало.
Там има красиви вити стълби, съвета ми е да ги използвате пълноценно и повече време да се задържите на тях.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #81 -: ноември 23, 2009, 10:58:13 »

Здравейте,
и аз отскоро съм сгодена. Сега и пред мен стой въпроса с ресторанта. Спряла съм се на Ресторант България. Обстановака страшно много ми хареса, това е моят ресторанта не искам друг. Моля ви да ми кажете какво знаете за него, обслужване, кухня и въобще всичко, което знаете за него. Аз до сега съм чула противоречиви неща ... т.е. ОБСТАНОВКАТА Е СТРАХОТНА, но сервитьорите били леко кисели, а и за кухнята вчера ми казаха, че не била много добра .. Вие какво мислите? Аз Гледах сватбеното меню за 43 - 50лв. получавам Салата, Предястие (чешко ролце, сърмичка, кашкавал, филе), Основно - два варианта Пелешко със сос Рокфор и Св. котлет с печен сос и гарнитура. Следястие - няма, Десерт - торта. едно безалкохолно, чаша вино. На мен не ми е за храната, но знаете ги хората - ако няма храта - сватбата е тъпа. Моля ви за мнение.


Краси cray


Това е едно от местата което е точно за сватби а и всички  останали неща са както трябва - говоря за кухня и персонал и отношение
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #82 -: ноември 23, 2009, 12:54:37 »

 Ресторант "България" има много предимства и недостатъци. Във всички случаи недостатъците са повече. Посещавал съм го многократно и винаги едно и също нещо ме е дразнило в него - неподдържаните по време на събитието мъжки тоалетни - мръсен под, нахвърляни салфетки, миризма. Обслужването е както почти навсякъде - стандарно българско.
 С една дума ресторантът е стандартен за масови сватби.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: ноември 23, 2009, 13:04:36 »

krasi_dimitrova, аз не мога да изкажа впечатление от ресторанта, но за "впечатляването" на роднините ще ти кажа мнение - и аз си мисля, че пиле с рокфор е доста по-празнично, отколкото кюфтета и кебапчета. Не мисля, че трябва изобщо да се тревожиш за това, пък и не вярвам някой да дойде да прави забележка, че няма тройка кебапчета с пържени картофи  huhhuh.gif
Те вероятно и в този ресторант няма да ти откажат да сервират меню по твой избор, но ако на теб не ти харесва скарата, мисля, че няма нужда.
Извинявам се, че съм малко  Offtopic , май това е повече за темата за менюто  give_rose
Активен
krasi_dimitrova
Новак
*
Публикации: 12


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: ноември 23, 2009, 14:05:22 »

 girl_wink

Извинявам се, че разговора се завъртя около храната - не съм искала това. Аз все още съм на много ранен етап и просто единствените критики за момента са ми свързани с ядене и обслужване!

Благодаря на всички, които си казаха мнението!
Краси
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #85 -: ноември 24, 2009, 16:08:04 »

Да се включа и в тази тема, дайте идея за ресторант в Бургас за около 90-100 човека, и как варират цените на кувертите.  give_rose Мерси предварително
Активен
petya_kr
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #86 -: ноември 24, 2009, 16:25:07 »

аз пък имам проблем с музиката
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #87 -: ноември 25, 2009, 09:25:37 »

аз пък имам проблем с музиката

Какъв е точно проблема?
Активен
krasi_dimitrova
Новак
*
Публикации: 12


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: ноември 25, 2009, 18:57:44 »

Здравейте отново,
Моля за впечатления за ресторант Чергата и за ресторанта на хотел Акорд.

Благодаря
Активен
CecaMecata
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #89 -: ноември 26, 2009, 11:12:56 »

Хора, помагайте. Препоръчайте ресторант за 80 човека, да е изискана обстанова(без кич, кофти чамови мебели и покривчици, изчистен интериор, светло, просторно, с добра вентилация), куверт 40-50лв. Ако може да се направи коктейл ще е най-добре. Вече се отчаях, или не ми харесва ресторанта, или цената, или е много малък  girl_impossible За София
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines