Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 10:57:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 160049 пъти)
 
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: септември 02, 2009, 23:52:24 »

Хайде да споделя и аз какво стана при нас.
В началото ДЖ-я ни предложи след като се настаним в ресторанта преди да започне програмата да минем за welcome drink. Да обаче на мене идеята хич не ми допада. Едва ли не "Айде седнахте, вече може да давате парите". Не върви някак си. За това аз му предложих моя вариант и много добре се получи.
След като се навечеряхме, станахме с младоженеца и кумовете и започнахме да минаваме по масите. До нас вървяха едно момиче с кутията за пари, едно момиче за букетите и две момчета за големите подаръци и ако се наложи за друга помощ. Голяма работа свръшиха шаферите, да знаете. Вървяхме си спокойно с милото и кумовете, наздравици, целувки.. Гостите си пускаха парите в кутията, подаряваха ни подаръците и букетите, а ние ги давахме на шаферите. След 5 мин. след нас станаха и родителите. А след тях и шаферките, които раздаваха подаръчетата. Получи се много добре да ви кажа, защото шаферките които даваха подаръчетата, помагаха ако се наложи за цветята при родителите и нямаше въобще бъркотия.
Много неща научих от тук. Накрая ги събрах и се получи добре pardon
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: септември 21, 2009, 16:39:07 »

А на мен много ми хареса варианта с уелкъм дринка. Пред вратата беше едната шаферка с подаръчетата за гостите, слончетата за децата и шоколадовите близалки и бутониерките за тези, които не бяха закичени. Влизайки навътре, гостите заставаха пред масата с шампанско взимаха си по чаша и казвайки си наздраве с нас ни подаряваха подаръците и цветята. До нас беше кутията за парите и дори някои сами пускаха пликчетата. За нея отговаряше сестра ми. До нас беше кумата, която поемаше букети и големи подаръци. Поне 95 % от гостите за първи път присъстваха на такова посрещане и много от тях дойдоха после лично да ни кажат, че много им е харесал самия уелкъм дринк. По време на него се чуваше много нежно Павароти с "Аве Мария".

Въпрос на възприятие. И хубавото е, че всеки намира своя най-подходящ начин за организиране на всичко. Мен лично по ме е да обикалям по масите за да си събера подаръците. Нашите майки, особено свекървата беше много против това, но в крайна сметка мисля, че им хареса след като видяха колко е организирано и прибрано.
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: септември 30, 2009, 18:12:03 »

и ние избрахме варианта за минаване по масите след вечерята. ние и кумовете вървяхме напред, шафера беше след нас за да поема порадъците и букетите, а шаферката раздаваше подаръчетата за гостите. всично се получи много подредено, нямаше никакъв хаос, а самите гости бяха много доволни, че ги уважихме на крак  yahoo
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #318 -: септември 30, 2009, 18:58:31 »

При нас ще подпишем в градината на ресторанта и после на влизане вече в него ще застанем с шаферите и ще приемаме поздравления.Радвам се ,че имаме тази възможност за да не губим излишно време в обикаляне... и мисля ,че това е оптималният вариант
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: октомври 01, 2009, 12:05:03 »

При нас ще подпишем в градината на ресторанта и после на влизане вече в него ще застанем с шаферите и ще приемаме поздравления.Радвам се ,че имаме тази възможност за да не губим излишно време в обикаляне... и мисля ,че това е оптималният вариант
Извинявай, ако съм пропуснала, но кога е вашата дата. Ако е все още хубаво времето има вариант да приемете поздравления и подаръци и в градината. Преди 2 седмици бях на сватба, на която направиха точно така. След ритуала в градината се поднесоха подаръците. В самата градина, на няколко места бяха поставени чаши с бяло вино и дребни сладки и соленки за почерпка преди да се влезе в ресторанта.
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #320 -: октомври 02, 2009, 20:21:19 »

Ами на 15.05.2010 г. и ще сме в Ленинград ... не съм се замисляла за това....
ние ще имаме шампанско също,може и плодове и вече на влизане сме планували това с подаръците...има доста време и не сме уточнили нещата с управителя за подробностите
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #321 -: октомври 21, 2009, 13:04:38 »

Ние не искаме да минаваме по масите. От друга страна искаме да си поздравим гостите, всеки лично. Смятаме, че това трябва да стане в началото на събитието, не когато вече са седнали и хапнали. По тази причина ще отменим ритула "младоженците влизат, всички пляскат, захранване, ритане на менче и т.н." Гостите ще могат да ни пляскат на изнесения ритула в градината, а след това, докато пийнат пак там шампанско, ще се качим в ресторанта и ще ги посрещнем там. Подаръци и пари ще се дават при влизането, като брат ми и сестрата на годеника ми ще помагат при приемането на подаръците и настаняването на гостите.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: октомври 24, 2009, 20:14:03 »

Тарна, а защо не приемате поздравления още на изнесения ритуал в градината, така или иначе дори когато е нормален ритуал пак се приемат поздравления, а така след изнесения ритуал защо в градината не приемате поздравления, така гостите ще имат и време да седнат на спокойствие в ресторанта и вие ще може да влезете както си му е реда
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: октомври 25, 2009, 23:26:41 »

Ние сме запланували коктейл преди влизането в ресторанта. Ще има шампанско и коктейлни хапки по предложение на управителката. И двамата с половинката "прегърнахме" идеята, защото не ни допада особено варианта с обикалянето по масите, повтарянето на Горчиво и целуването за n-ти път пред някоя от масите. По време на приема ще се подаряват подаръците, ние ще си казваме Наздраве с всеки от гостите и ще си правим снимки с тях. Ако някой остане неориентиран все пак за това какво да прави, ще има момиче, което ще насочва хората. Все пак ще бъде упоменато и в поканите.
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #324 -: октомври 26, 2009, 13:16:59 »

Мислили сме го и това, да приемаме поздравления на изнесения ритуал. Но остава въпроса с подаръците, после пак трябва да си ги получим по някакъв начин. Не ми харесва варианта да се оставят на маса, защото няма лично тоношение. Например някой се е постарал да опакова красиво, да измисли нещо, а ние няма да можем да се зарадваме и той да види, че ни е доставил удоволствие.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: октомври 30, 2009, 08:56:20 »

когато приемате поздравленията, тогава ще ви подаряват подаръците, не е нужно да ги оставят на маса, точно по този начин ще проявите лично отношение към всеки като си кажете наздраве, получите поздравления и подаръци, така и гостите няма да ги мъкнат после и вътре в ресторанта, облекчение з всикчи
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: октомври 30, 2009, 10:04:19 »

roumyana, и аз мисля като теб good Дори точно така мисля да процедирам с нашата сватба. Надявам се само времето да е хубаво.

 Идеята ни е изнесеният ритуал да е в двора на къщата. Дори и да вали, има лятна покрита механа и ще използваме навеса. Той се намира точно срещу входа на механата. Така, че ще приемем поздравленията като на всеки гост даваме чаша шампанско и го гостим с питка и шарена сол. А те ще могат да ни дадат подаръците си, да си кажем няколко думи. През това време фотографът ще може да ни заснеме с всеки от тях. След което ще влязат на топло в механата да се настанят.

Ще подготвим една маса за чашите шампанско и на/около нея ще сложим подаръците. За мен личното отношение и внимание към гостите е много важно. Още повече, че нашите ще са максимум 30.
После шаферите ще ги приберат в къщата.
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #327 -: ноември 02, 2009, 14:20:47 »

И все пак, от практична гледна точка, смятам, че е по-добре подаръците и поздравленията да се приемат при влизането в ресторанта. Причината е, че ще се натрупат подаръци в градината и после някой ще трябва да ги пренася в рестоарнта, което ми се струва по-сложно и неудобно.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: ноември 02, 2009, 14:50:03 »

тарна, същото важи и ако ги събирате при влизането в ресторанта, така или иначе ще трябва да ги слагате някъде. Имай предвид един друг проблем.Ако приемате поздравленията  в градината и ако има уелкъм дринк то хората със сигурност ще има какво да правят докато чакат, ако обаче ги приемате на входа на ресторанта представи си каква опашка ще се извие. аз бях писала по-назад в темата, че бях наедна такава сватба, където младоженцит еприемаха подаръцитена входа, ресторанта беше на втория етаж, образува се огромна опашка по стълбите,беше тясно и задушно, нямаше къде да подпрем или оставим подаръка и го дърахме на ръце( беше сервиз за храненена) , много неприятно впечатление ми направи, защото стояхме половин час поне на това стълбище и затова си помислете добре, какви са точно условията при вас.
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #329 -: ноември 09, 2009, 13:32:01 »

И това е вярно. В четвъртък отиваме в ресторанта, който сме харесали засега и ще решим на място, зависи от разположението. Имаме идеята по време на церемонията в градината да поканим трио класическа музика, така, че може да продължим с музиката и да приемем поздравленията веднага след ритуала.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines