Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 07:23:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето - колички, креватчета, дрешк  (Прочетена 181016 пъти)
 
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: април 29, 2009, 10:56:06 »

Аз да дам отчет от ходенето ми до Вис Виталис в Студентски град. Магазина много ми хареса, зареден е, служителите са много любезни. Като асортимент има малко облекла и за бременни на Miro Style, детски и бебешки легълца, кошарки, скринове / Арбор, Глюк, Чиполино, Бертони/, аз си харесах ново креватче Girl_hide , книжки имаза по-големи дечица, всякакви играчки на Чико,Чиполино, Фишър Прайс,Бертони и др. аксесоари и шишета на Нук, Чико, Авент, Би Фрий, Нуби, Камера, Чиполино Бертони и др. знайни и незнайни, козметика на Бюбхен, Чико, Авент, Нивеа, Клоран, Джонсън, Пенатен, Саносан, колички и кошчета на Чико, Куини, Мутси, Пег Перего, Косато, Джордани, Чиполино, Кенгуру, Хаук, Диала, Бертони, има бебешки и детски обувки, памперси на Памперс, Виона, Хъджис, Либеро, Молфикс, много и различни видове спално бельо, пелени, чувалчета, портбетета страшно много бебешки и детски дрешки,бодита,ританки, жилетки,комплекти за изписване и цените са съвсем нормални, даже като че ли ми направи впечатление че детските каши,пюрета и храни сапо-евтини отколкото в кварталния супермаркет.
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: април 29, 2009, 11:04:59 »

Вики много благодаря за инфото  give_rose!!! Ще се ходи до там. Wink Ще се оглеждам за бънждита и столчета за хранене.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: април 29, 2009, 11:10:04 »

Бънджита не съм сигурна дали видях, но столчета със сигурност видях на втория етаж.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: април 29, 2009, 13:31:34 »

браво, определено има нужда от добре оборудван магазин... good
Вики,а къде точно в Студ. град се намира?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: април 29, 2009, 14:01:05 »

Ако идваш от Околовръсното свиваш на светофара за Студ.град<под моста които направиха сега там> и се пада от ляво,няма как да не го видиш,а ако идваш от Семинарията-караш само по булеварда и подминаваш посолствата и се пада от дясно good
карта -- гледаш маркера някъде там се падаше good
Активен
paolla
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: април 29, 2009, 14:49:12 »

Магазина Вис Виталис е на Симеоновско шосе 110, до х-л Макси точно. good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: април 29, 2009, 15:49:59 »

Момичетата са обяснили къде се пада точно - то е една стъклена сграда залепена за х-л Макси, пише с големи шарени букви Вис Виталис, отпред има къде да се спре ако си с кола, ако не ми направи впечатление, че точно пред магазина има спирка на автобусите, които вървят по Симеоновско шосе.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: април 29, 2009, 16:22:02 »

Много ви благодаря give_rose

т.е. пряка конкуренция на Малечко blum, той нали е срещу Макси
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: април 29, 2009, 19:04:42 »

Offtopic Той не се ли пада след светофара посока Семинарията blush Или бъркам магазина blum
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: май 01, 2009, 12:18:17 »

Здравейте,братовчедката на мъжа ми скоро ще става мама и усилено търси една количка,за това искам да помоля всички бургаски мами,които могат да и помогнат с насока къде може да я намери или от къде да си я поръча!
Тя искаше да я поръчва от ТУК,но аз и казах да изчака да ви поразпитам! Wink
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: май 01, 2009, 19:16:33 »

Днес ходихме до Вис Виталис и Джъмбо и похарчихме цяло състояние girl_impossible От Джъмбото взехме страхотни лепенки за малчо, направо се влюбих в тях  heart
Ето и снимка на резултата
http://kamenovi.multiply.com/photos/album/9#57
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: май 01, 2009, 21:22:44 »

Момичета изчетох цялата темичка дотук и си направих списък с полезните неща за колички,които сте изписали.Много полезно ще ни бъде @}->--Знам,че ни е още рано,но днес за пръв път пообиколихме да огледаме плахо за кошара, та исках малко отзиви и за това,че сме напълно боси по въпроса.Какво мислите за тези комбинираните дето стават после на детски легълца?Някои ми се струват много ниски,а други прекалено високи,та се чудя кое е по-добре =]И като изработка не знам кое е по-качествено....та ще се надявам на вашите съвети и някои сайтове,ако знаете give_rose
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: май 01, 2009, 21:39:49 »

Тони, аз препоръчвам с две ръци Верокио на Арбор. Дреб е с ткава и съм много доволна.Писала съм за нея мисля в темата, а в нета лесно се намира снимката.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #328 -: май 02, 2009, 11:42:32 »

Някои ми се струват много ниски,а други прекалено високи,та се чудя кое е по-добре pardon

Не знам точно какво легла се предлагат на българския пазар, но според шведските норми изискванията за детски ктеватчета са следните:
•   Препоръчва се дъното на леглото да е оребрено или с дупки за по-добра вентилация. Ако дъното е оребрено, разстоянието между ребрата не трябва да е по-голямо от 25 мм, защото детето може да се заклящи между тях.

В общия случай леглата предлагани на шведския пазар са с дъно, което може да се монтира на няколко височини (2 или 3) или с предно перило, което се повдига или сваля. Предвид това има стриктни исисквания за разстоянието между дъното и горния ръб на перилата:
•   За мънички бебеца, които още не могат да се изправят, разстоянието межу дъното и горния ръб на перилата е минимум 30 см. Когато бебетата започнат да се въртят и надигат, дъното на леглото трябва да се смъкне надолу (не знам на каква височина, често се описва в инструкциите на леглото) и когато започне да се изправя самички, дъното се спуска в най-ниското си положение (или перилото са качва максимално на високо), където исискването за разстоянието между дъното и горния ръб на перилата е минимум 60 см.
•   Разстоянието между решетките на перилата не трябва да е прекалено голямо, за да се избегне риск от заклещтване да детето.

Това са в общи линий по-основните принципи за безопастност. В нормите са описани един куп други изисквания към детските креватчета като например, за ясни инструкций за монтажа на леглото  предвид много инциденти поради грешно сглобени легла (в Швеция всички легла се доставят несглобени), ясно маркирана максимална височина за монтиране на дъното (за леглата които имат няколко положения на дъното), за издръжливост на решетките (децата не би трябвало да могат да ги счупят сами), стабилност на конструкцията, не трябва да има стърчащи елементи или части, които дето може да извади..... и един куп такива.

И на мен в началото леглата ми се виждаха много дълбоки и „странни”, още си спомням моето детско креватче, което никак не беше толкова дълбоко. В последвие се уверих, че има смисъл от тези изисквания, особено след като за малко не се случи инцидент с детенцето на наши приятели.

Европейския стандарт където са описани изискванията към детските кревтчета се казва ЕN 716.

tonitta, надявам се тази информация да ви е от полза като избирате детско креватче.
Като се има предвид колко време децата прекарват в креватчетата си и то самички, ми се струва, че си заслужава да се обърне внимания на тези неща.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: май 02, 2009, 13:41:07 »

Toni,на Дани кошарата е такъв тип,който после става за големо дете.Модела си го харесвам,даже много.Ето го в жълто и оранжево е нашето.Като качество съм малко разочарована nea иначе модела е много удобен и за мен и за Дани...забравих да допълня,че имаме и скрин към кошарата,който е задължителен според мен /голямо удобство ми е/


Производство са на Dibo
леглото  http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3124
скрина http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3125
« Последна редакция: май 02, 2009, 13:45:33 от сиска » Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines