Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 00:30:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 2  (Прочетена 121036 пъти)
 
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: февруари 25, 2009, 21:39:02 »

Fenix извинявай ако въпросът ми е абсурден, но да не би терминът да е 15ти септември ??? crazy Виж моите седмици, ние вървим почти заедно, ти седмица преди мен, а Захира следмица след това, грубо казано. Моят термин е 5ти септември, а на Захира е края на август. Някак си не може да си на 12 седмици с термин 15 Август. Моето зачеване също е декември,  в първата десетдневка, според мен, а според лекаря още по-рано, което е абсурдно, защото тогава бях неразположена.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #121 -: февруари 26, 2009, 08:55:55 »

 Феникс пробвай този калкулатор http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=809&Itemid=77  По принцип по акушерските таблици се смята така от датата на ПРМ + 7 и минус 3 от месеците. Тази формула е стандартна, когато не се знае кога е заченато бебето. А в калкулатора, който съм ти дала се взимат в предвид повече подробности. Така според акушерската таблица термина ми е 15.09, а според калкулатора е 18.09, ето http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=809&Itemid=77
« Последна редакция: февруари 26, 2009, 08:57:29 от mariana » Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: февруари 26, 2009, 09:51:05 »

Вчера лекарят ми каза, че съм в 11-та седмица и 5-ти ден. На тия тикърчета, които си слагаме под мненията, друго излиза... Терминът ми е на 15-ти август, а това са 8 календарни месеца.
Май лекарят се е объркал с един месец  crazy Аз съм 16 седмица и термина ми е 18.08. Няма как 12 седмица да е с термин 15.08. Най-вероятно е 15 септември. smile
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: февруари 26, 2009, 09:59:26 »

Момичета, зная че на такива въпроси няма еднозначни отговори особено по интернет, но искам просто да си "сверя часовника", защото с първата си бременност нямах такъв проблем. Та от началото имам едни болки в кръста и корема, които не мога да локализирам или да кажа точно тук са и не са постоянни. Най-често са на различни места. Обаче тази сутрин съм се събудила в 6 от болките. Много странно ги чувствам като във влагалището или пикочните пътища, незная crazy и кръста. Пих преди малко 2 табл. но-шпа, но засега няма резултат. Има ли ли сте подобни оплаквания? Успокоява ме това че във вторник бях на подробен преглед с видеозон и нямаше проблем, както и кръвните изследвания бяха о.к.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: февруари 26, 2009, 10:03:33 »

darling,аз бих те посъветвала аще днеес да отидеш на доктор-може и да е нещо безобидно,но с такива неща не е шега...
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: февруари 26, 2009, 10:11:39 »

Дарлинг и аз в твоите седмици имах такива болки, но бяха по-тъпи или по-скоро предърпване, но наистина звънни на твоята лекарка, това, че си се събудила от болка не ми харесва , не чакай 
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #126 -: февруари 26, 2009, 11:29:18 »

darling и аз ги имах тия болки и лекарката ми каза да пия но-шпа поне сутрин и вечер преди тръгна за работа или да се прибирам от работа. А ако преценя, че имам повече движения и през деня и на обед да пия. Аз имам и операция от апандисит и там много ме дърпаше  болката се усилваше. И аз като теб се събудих веднъж от много силна болка. Стискам палци всичко да се оправи, но наистина обади се или направо отиди при лекарката си... А и така ще се успокоиш!
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: февруари 26, 2009, 12:15:48 »

Благодаря ви много за подкрепата, момичета! give_rose  Аз във вторник, казах на лекаря за болките, които обикновенно са по-слаби, и той като ме преглежда каза че няма проблем. Сега ми е малко неудобно пак да му звъня.. Пък и аз полежах и като че ли болката намаля.
Mamcheto твоят пост ми напомня че вчера ми се разказа играта 3 часа да обикалям центъра на София, отделно и нервите, които потроших по нашите институции, толкова скапана се чувствах че мъжът ми дойде да ме вземе от Плиска, защото нямах сили да стигна до нас.
Ще изчакам до следобяд и ако се засилат  ще се обадя. Благодаря ви още веднъж !
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #128 -: февруари 26, 2009, 13:58:18 »

Дарлинг, казваш че и към кръста те боли, да не е нещо бъбреци или по пикочните пътища?
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #129 -: февруари 26, 2009, 16:31:42 »

darling, и аз мисля, че може да е възпаление на пикочните пътища. Бременните жени са още по-поддатливи на такива инфекций.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: февруари 26, 2009, 22:34:03 »

Да ви кажа, до късният следобяд болките почти изчезнаха. Остана само едно нормално придърпване, като разпъване на корема, но определено ме накарахте да се замисля и след празниците май ще си направя едни изследвания. Благодаря ви ! give_rose
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: февруари 27, 2009, 09:39:26 »

Качила съм в галерията си 2 снимки ,ако иамте желание да ме видите вече колко съм напреднала blush
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: февруари 27, 2009, 10:07:55 »

Jasmine, аз нетърпеливо ти прегледах снимките още снощи - Много си сладка и свежа ! Продължавай все така красиво да бременееш !
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: февруари 27, 2009, 10:42:51 »

Видях снимките, jasmine. Прекрасно изглеждаш и много хубаво коремче. give_rose
Аз бях сутринта на преглед в ЖК. Всичко е наред, видяхме бебчо  yahoo Мърдаше и си играеше нещо. Мъжа ми каза, че му видял даже пръстчетата и си бъркало в нослето  laugh Аз да си призная на този ехограф много много не различавам всичко  blush и не гo виждам ясно както на 3Д, когато ходих за ФМ.
Изследванията са ми добри, хемоглобина е 120 smile Кръвно 120:80. Бебчо си отговаря на седмиците. За съжаление не можа да се види пола. Доктора ми каза да спирам вече фолиевата и да наблягам на плодовете и зеленчуците. Тъй като му споменах, че ми кървят венците, тогава ми препоръча витамини- ХИП Натал. Някой от вас пие ли ги и доволни ли сте?
Днес май ще съм цял ден  danceg   DANCE danceg
« Последна редакция: февруари 27, 2009, 10:52:03 от Nataliya » Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: февруари 27, 2009, 10:47:29 »

jasmin хубава пупа си заформила мила и много сладко е щръкнало дупете браво  Girl_hide Girl_hide Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines