Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 19:21:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта- част 3  (Прочетена 184607 пъти)
 
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: ноември 14, 2008, 09:22:21 »

И на мен бордото повече ми допада! good
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: ноември 14, 2008, 10:22:20 »

аз също съм на мнение че бордото повече се пасва с екрюто и кавявото в ресторанта.
но inaxastra е права че като тръгнеш да търсиш нещо конктетно, ще се спреш на нюанса който се предлага по магазините.
Успех!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: ноември 14, 2008, 10:22:28 »

Аз също съм за бордото, предвид цветовете на ресторанта, но inaxastra е права.

А и nia, "Университета" не е в някакви крещящи цветове кафяво и жълто, по-скоро цветовият му облик клони към неутрален, т.е. според мен се вързва почти с всичко.
Ама и аз как го обясних  blum
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: ноември 14, 2008, 11:32:04 »

И аз мисля - бордо - ама няма значение де. Щом кафявото се върза с нашето розово - всичко ще е ОК
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: ноември 14, 2008, 19:12:48 »

И аз мисля - бордо - ама няма значение де. Щом кафявото се върза с нашето розово - всичко ще е ОК





то наистина ,че няма да има всичко в бордо , но питах в общи линии.А относно розовото.......... funnytooth funnytooth funnytooth



иНАЧЕ  и аз си клонях за бордо
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: ноември 14, 2008, 23:58:04 »

Мисля че когато всичко е във тон нещата внаги се получават ! А и р-та не е във задължаващи цветове като - червено или синьо например ! Можеш да обличеш столовете макар че са хубави - защото това ще стане нещо като основен цвят - бели калъфи и панделки - розово или каквото друго решиш ! Бели покривки и във средата същите ленти плюс салфетки във същия цвят и всичко ще е супер ! Цветовете на р-та остават на заден план ! Мое мнение което не е миродавно разбира се !
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: ноември 18, 2008, 17:32:29 »

Аз съм  judges за бордо...
Незнам (без да обиждам никой - лично мнение), но бордото ми изглежда много по-стилен цвят от червеното. То разбира се и между червено и червено има разлика, но все пак бордото си е бордо - страхотен цвят за сватба...
А за отделните компоненти, е, вярно е че ще има компромиси, но ти като заложиш на един цвят ще търсиш всичко да се доближава до него. Сега че едното било по-светло, а другото по блестящо е нормално. Никой все още не е измислил магазин за сватбени аксесоари в един цвят smilesmilesmile
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: декември 05, 2008, 22:57:53 »

Намерих ето това, според мен интересно решение за украса на ресторант, което е приложимо за сватби с много малък бюджет за украса:

http://craftershock.com/blog/2008/11/13/tutorial-paper-flower-table-setting/


* idea112.jpg (40.6 KB, 375x500 - видяно 254 пъти.)
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: декември 10, 2008, 09:49:27 »

Момичета, привет!

Скоро ще започваме с организацията на сватбата от А до Я, но до момента съм събрала една купчинка идеи, които не зная дали са съвсем осъществими и ще са ми нужни по-компетентни мнения, които съм убедена, че ще намеря тук.

Тъй като аз и моята Обич сме от Варна, някак си отсамосебе си дойде идеята за Морска тема на сватбата.
Украсата на ресторанта си я представям в бяло и небесно синьо. Бели калъфи и сини сатенени панделки на столовете. Масите с бели покривки, а салфетките да са с рапанчета и мидички на тях, прихванати с пръстени от мрежа и мидичка.  По средата на масата ще са разпръснати мидички, морски звезди, камъчета и рапанчета.... и ще има (надявам се) сферична купа с нещо зелено вътре(водорасло) и жива рибка. На младоженската маса - ще са 2 златни рибки, които после ще си отглеждаме с милото. smile А тези по масите - ако хората пожелаят - ще им ги подарим.
Иска ми се да избягаме от флоралните мотиви на повечето сватби. Да е красиво и необикновено.
Аз обаче рибки никога не съм гледала и не зная каква е вероятността да умрат от пренасянето. Какъв е начина да бъдат пренесени до ресторанта най-нестресиращо за тях. Трябва ли да им се даде време за адаптация т.е.  да се носят от предната вечер или е рисковано. Какъв вид рибки не са толкова крехки и биха издържали по този начин няколко часа.. Не ми се ще да се окаже, че рибките са обърнали коремчетата преди края на тържеството. Някой разбира ли от тези животинки?

Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #174 -: декември 10, 2008, 10:17:45 »

Ble6tu4ka, идеята ти е оригинална, но и изисква по-специално изпълнение. 
Гледали сме рибки вкъщи. Пренасянето не е много сложно – в найлонов плик с вода. Най-добре ще ти обяснят в магазина, от който ще вземеш рибките. Имай предвид, че все пак ще бъдат стресирани от преместването, но не вярвам от това да „обърнат коремчета”.  Също така водата, в която ще ги сложиш е хубаво да е престояла преди това поне 1-2 дни. 
Златните рибки са добра идея.
А за останалите маси може да вземеш хелери – това са едни от най-разпространените аквариумни рибки. Имат някои много красиви видове, с дълги опашки.
Аз не бих се наела с такава организация, но на теб пожелавам късмет  smile
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: декември 10, 2008, 10:36:19 »

Чери,
аз май се оказва, че съм от хората, че ако едно нещо може да бъде изпълнено по няколко начина - аз ще захапя най-сложния. smile
Всъщност на цялата украса - живите рибки са сложната част..т.е. купуването им предварителни и след това пренасянето им до ресторанта. После остава да се цопнат в съответните съдчета по масите и това е... Или греша?
А водата - освен, че трябва да е престояла - трябва ли да е преварена? И имаш ли случайно представа каква е цената на една рибка - хелер?
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: декември 10, 2008, 10:39:54 »

Ами да - съгласна съм с cherry_tea, но все пак трябва да вземеш предвид и това, че гостите може да не искат рибки, та ще трябва да си прибереш всички... А и (не искам да обидя гостите ти) все пак ако някой изсипе нещо (примерно алкохол) дори и без да иска в тази купа...няма да е приятна гледка умряла рибка на сватба girl_impossible

Защо не обмислиш да ги направиш като морско дъно - вода с пясък (макар, че като се разклати малко ще стане мътилка), камъчета, мидички, водорасли (всичко после може да се ползва за вашият аквариум със златните рибки), морски звезди и т.н.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: декември 10, 2008, 10:43:22 »

Водата е хубаво да се превари...Също така ако ползваш разни камъчета, мидички и т.н. също ще трябва да ги изваряваш (особено ако са от морето, защото са солени, а рибките са слаадководни). Също така - рибките не могат да изкарат повече от 1 ден в тази вода, защото им трябва въздух... Аз едно време преди да си купя аквариум със съответните машинарии си гледах рибока в буркан и всеки ден и сменяг водата, защото ако не и я сменях и направо си сменяше цвета животното...
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: декември 10, 2008, 10:44:37 »

Ble6tu4ka  намирам идеята ти за страхотна особено тая част със златните рибки на вашата маса. Наистна най добре разпитай в магазина от които ще ги вземеш кой е най добрия вариант за вашия случай и едно подсещане от мен

1.Ако наемате агенция която да се грижи за украсата ви го съгласъвайте с тях
2. Ако вие сами ще си организирате всичко по украсата- предвиди 2-ма души дето да се занимават само с рибките(носенето до ресторанта, поставянето, и след приключване на сватбата прибирането на рибките). Помисли и за подходящи съдове в които да се сложат по масите
3.Може да говориш и с магазина после пак да им върнеш рибките (примерно на половин цена), в случай че не знаеш какво да ги правиш.

В случай че варианта с рибките отпадне винаги може да ги заместиш с мноооого свещи декорирани подходящо и на различни големини, които групирани на няколко места по масата да образуват акцент

От мен ето малко събирани идеи за всичко (въпреки че съм убедена че и ти си събрала достатъчно  girl_wink)

http://forum.svatbata.bg/index.php/v/krasunkata/morska_svatba/?action=gallery&g2_GALLERYSID=d0810eab7c0718cc8a353381dd2e4a27

и две предложения :



* sea_wedding43.jpg (8.46 KB, 150x150 - видяно 2892 пъти.)
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: декември 10, 2008, 10:45:08 »

и...


* sea_wedding42.jpg (68.74 KB, 506x577 - видяно 244 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines