Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 00:26:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите!  (Прочетена 228611 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #120 -: април 28, 2008, 18:46:17 »

Ами другите гости са ми приятелите, с които имам доста сърдечни отношения и текста предназначен за тях го показва. Пък Фабио за неговите гости слага стандартен текст на италиански. Ще се замисля над това, което ми казваш. Може и да имаш право. Благодаря ти
Активен
atlian
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: април 28, 2008, 21:25:09 »

Мили,момичета,помагайте,аз пък съм измислила на милото да дам покана искам да е нещо оригинално, но нещо не ми идва музата.Само това съм измислила...P.S.Присъствието ти е желателно,защото си главно действащо лице.... :girl_wink:Иначе съм измислила и как да му я дам имам познат полицай и мисля милото като е на кафе с неговите приятели той да отиде и да му я даде и да му каже ,че това е призовка и милото  Oh my ......как ви се струва,чакам идеи  give_rose
Активен
krasy_kosatkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


our love is just heaven sent


« Отговор #122 -: април 28, 2008, 21:44:11 »

Мили,момичета,помагайте,аз пък съм измислила на милото да дам покана искам да е нещо оригинално, но нещо не ми идва музата.Само това съм измислила...P.S.Присъствието ти е желателно,защото си главно действащо лице.... :girl_wink:Иначе съм измислила и как да му я дам имам познат полицай и мисля милото като е на кафе с неговите приятели той да отиде и да му я даде и да му каже ,че това е призовка и милото  Oh my ......как ви се струва,чакам идеи  give_rose
супер си го измислила, много яко Bravo  yahoo good yahoo
ще помисля по въпроса ти
дано мога да ти помогна
Активен
krasy_kosatkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


our love is just heaven sent


« Отговор #123 -: април 28, 2008, 22:25:49 »

щом ще му го носи полицай можеш да я напишеш в стил призовка
ето какво измислихме за тебе с моята половинка (мъжкото мнение никога не е излишно  blum )
до:
дата:
час:
място:
облекло: Строго официално
присъствие: Задължително
роля: Главно действащо лице
събитие: Твоята СВАТБА
или нещо подобно

еми,  banana това е. Дано ти допадне! Успех!!! Good luck  chee
Активен
atlian
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: април 29, 2008, 09:13:37 »

Да допада ми много добре ми звучи yahoo и да ти кажа и аз искам да напиша за присъствието -задължително,а не желателно girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #125 -: април 29, 2008, 12:36:23 »

Някой може ли да ми намери класическият текст " да го обичаш и уважваш...докато смъртта ви раздели..." независимо на какъв език ?
Благодаря





Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: април 30, 2008, 16:49:09 »

Цитат
Скъпи влюбени, събра ли сме се днес с Божието благословение и в лицето на негов представител ще събера заедно този мъж и тази жена в свещен брак, който е почтен съюз, съществуващ|от зараждането на човечеството.
Ако някой човек може да изтъкне каквато и да причина поради която те да не бъдат венчани, нека говори сега или завинаги да замълчи.
Обещаваш ли да я обичаш, почиташ, уважаваш и пазиш, в добро и зло, и оставяйки всички останали, да бъдеш само с нея докато смъртта Ви раздели? - Да.
Да го обичаш и уважаваш
- докато смъртта ни раздели|- докато смъртта ни раздели
- И за това се кълна във вярност| - И за това се кълна във вярност|
Във Вас ли са пръстените?
- С този пръстен, се венчавам за теб.|- С този пръстен, се венчавам за теб.|
И ще те почитам.
И ще те почитам.
И ще те дарявам със всички блага.
И ще те дарявам със всички блага.

Това не знам доколко ще ти свърши работа - това е от субтитрите на "Четири сватби и едно погребение"  pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #127 -: април 30, 2008, 18:12:03 »

Хахаха много яко !  yahoo
Идеално е, ще си го употребим. Мерси
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: април 30, 2008, 18:26:04 »

ето няколко варианта и от мен
за atlian
Важно съобщение!!!!
Явете се на.......
от .....часа
в ритеулна зала .......

За да кажеш своето Да
пред Бога и пред света
Защото граници няма любовта
Защото заедно бият нашите сърца
Защото живота заедно ще делим
и до смърта не ще се разделим.


Това ти измислих на първо време.

 inaxastra  ето ти нещо и за теб

Скъпи гости днес сме се събрали за да венчаем тези млади хора в свещен съюз.
Ти ....... взимаш ли за своя законна съпруга .... .Обещаваш ли да я обичаш и почиташ да я закриляш в радости и скърби в добро и зло докато смъртата ви раздели.Да.Ти Ти ....... взимаш ли за своя законен съпруг  .... .Обещаваш ли да я обичаш и почиташ да я закриляш в радости и скърби в добро и зло докато смъртата ви раздели.Да.Обичайте се и създайте здраво семейство.Бъдете си опора в трудните мигове споделяйте радоста си в щастливите моменти.Нещо такова имам спомени от нашия ритуал


Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #129 -: април 30, 2008, 19:50:46 »

 Bravo  Направила си ни компромисен вариант - смесица от традиционната реч в съвета и американското "смъртта ни раздели"  pleasantry Защо не ?! Ще размисля и върху този вариант  girl_wink
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: май 06, 2008, 22:10:30 »

Момичета, вижте какво сътворихме с милото днес. Искахме текста за е близък до стандартния, изчистен, но все пак да има нещо различно. Та ето го резултата:

                „От днес нататък пътят ни един е,
                 до мен навсякъде ще бъдеш ти
                 и като сън живота ще премине,
                 дано в съня ни пролет да цъфти!”


Ние
Елена и Даниел
и
нашите родители

ще се радваме да споделите нашите вълнения
в един от най-важните дни в  живота ни,  нашата сватба!

Ритуала и тържеството ще се състоят
в градината на р-т Джия Бийч в 18:30ч на 09.08.2008г.

До нас в този важен момент ще са и нашите кумове
Весела и Калоян!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: май 06, 2008, 23:45:55 »

misskapriss много хубаво сте го измислили, само позволи ми да ти препоръчам да пишете 18.00, ако самат церемноя ще е пт 18,30, защото винаги има закъснели, ние също сме така с изнесен ритуал и от ресторанта ни казаха да пишем 18 4аса.
Дргия момент , който ме вълнува мен е че ние ще приемаме поздравленията на двора след церемонията и там ще приемаме и подаръците и се чудих дали да го напиша като текст и ще стане ли ясно, пример:
Гражданския ритуал и приемане на поздравленията в 18.00ч. в ..........
тържеството ще продължи в ресторанта от 19.00 приемрно, не съм го измислила в окончателн вариант, но дали става ясно че ще приемаме долу подаръците, а няма да минаваме по масите?
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: май 07, 2008, 04:22:49 »

Гражданския ритуал и приемане на поздравленията в 18.00ч. в ..........
тържеството ще продължи в ресторанта от 19.00
На мен това ми харесва и не мога да измисля нищо друго, което да звучи по-добре.  good

misskapriss, много е хубав и вашия текст!  Bravo

Аз пък сега се притесних, защото това, което Румито казва тотално има смисъл за часовете, а на нашите покани сме писали точните часове. И като започнат да закъсняват хората и да се мъкнат, ще изпуснат венчавката.  shok... Но вече е късно...
« Последна редакция: май 07, 2008, 06:58:11 от ellie_bellie » Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: май 07, 2008, 08:48:53 »

Ами да ви кажа има резон това с часовете, обаче пък ако всички дойдат на време и нас ни няма  crazy Който иска ще бъде точен. Който е дошъл само за яденето и пиенето ще си проличи. nea Аз се надявам да няма закъснели, а и имаме доста гости от други градове, които ще спят в хотела до ресторанта, така че те би трябвало да са на време. Ох, не знам и аз, накарахте ме да се замисля, но не ми се струва правилно да пишем по-ранен час от една страна, но пък от друга да не закъснеят хората.  girl_impossible Знам ли и аз.... Ще помисля по въпроса.

roumyana, ще имаш ли против ако взаимствам от твоя текст за финала на поканата. По-добре звучи и е по-ясно.

Другото, което мислех да направя е да добавя програма към поканите. Нещо от сорта:

18:30ч- Граждански ритуал
19:00ч- Приемане на поздравления и подаръци
19:30ч- Тържеството ще продължи в ресторанта

И отдолу да напиша информация за настаняването в хотела, може би кратко упътване как се стига, че ги молим да потвардят в някакъв срок, да кажат дали предпочитат стандартно или вегетарианско меню и ако се сетя още нещо, което е важно, да допълня и него. Ааа, да, ние сега си правим и сайт, така че ще има и адреса на сайта.  pardon
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: май 07, 2008, 10:27:53 »

misskapriss ествествено , че нямам против, нали затова съм си дала мнението smile
Всъщност ние ще имаме welcome (reception) party ili welcome drink , ще има под една шатра шампанско и дребни сладки и бонбони, ние ще бъдем на двора и ще можем да си говорим с гостите и така докато всеки чака ще може да пийва и да си говорим и няма да се получи неловко изчакване, а напротив, мисля си че е много по-добре за гостите. В 18,30 ще бъде ритуала, после ще приемаме поздравленията .
Офф малко  Offtopic, но за да стаен по-ясна идеята ми. Ние ще имаме специална маса за подаръците, обаче си мисля че
19:00ч- Приемане на поздравления и подаръци
  pardon
е малко нахално, частта с подаръците, според мен де, и затова се чудих дали само "поздравления" е достатъчно да се усетят хората ???
А иначе си мисля  misskapriss че това с обяснението за хотела, менюто и др. подобна инфо, като карта , сайта и др.може да е на отделно листче, така е по - пригледно и после ще си запазят самоп поканата хората
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines