Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 01, 2024, 05:00:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога мислите е най-подходящо да се кръсти бебето?
Малко след раждането baby_girl baby_boy
Поне като е на 6 месеца  Baby_G Baby_b
След годинка Girl Boy
Няма да си кръщавам бебето  nea

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кръщенето  (Прочетена 245050 пъти)
 
dezmand
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: юни 30, 2009, 11:10:08 »

Ние кръстихме малкия още на 40тия ден , да си има ангел хранител.Веско е роден на 14.12 а кръщенето беше януари.Попа му намокри само крачето и нямахме никакви проблеми със студа.Подариха ни сребърно кръстче, което попа освети и ми казаха че мога аз да го нося докато той порасне.Сложих му го на кошарката над главичката  smile
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юли 03, 2009, 10:46:26 »

а аз искам да ви питам можем ли кръстникът на детето да е кръвен роднина или не?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юли 03, 2009, 21:07:48 »

а аз искам да ви питам можем ли кръстникът на детето да е кръвен роднина или не?
може.майка ми е кръстница на едната ми братовчедка.
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: юли 04, 2009, 19:40:13 »

аз питах наскоро в един храм (ходихме до дряновския манастир) и там ми казаха, че не може, но на други места не съм питала и съм сигурна, че ще чуя и други отговори.Иди разбери  на кого да вярваш  huhhuh.gif
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: юли 22, 2009, 13:19:45 »

В момента и ние се оглеждаме за място,където да кръстим малката.Дръжим да е в манастир.Това,което разбрх аз за кръщенето в мнастирите-
* В делнични дни НЕ правят кръщенета,защото по принцип ням свещенници.Много е рядко да се съгласят да кръстят през седмицта
*На големите православни празници в манастирите правят курбан/особено ако празника носи името на мастира/и тогва също не правят кръщенета
Ние например искахме да е в Драгалевския манастир на 8.09/първия рожден ден на Мончето/,но ни отказаха поради двете горни условия.Сега питахме и в Свети Мина-там можело,но щяло да е с други деца-общо кръщене.По принцип манастирите явно правят масови кръщенета,не като в черквите индивидуални.
В черквите може да се прави и през седмицата дори и на големи празници :huh:Там винаги има свещенници.Ние деня няма да сменим,оства само дали да се примирим да сме в СВ.Мина или да минем на варинта Св Неделя crazy
Това знам аз и дано съм била полезна.Но д ви кажа няма смисъл да се разкарвате до манастирите ако имате определена дата,по-добре да се обадите първо по телефона.
Сега съм в период на проучване на подходящи ресторанти и всички подробности около ритуалите.Търся и фотограф за самото кръщене,но не съм напреднала.Ако някой има информция за фотографи-цени и така нататък моля да сподели. blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: юли 22, 2009, 13:35:32 »

Аз искам да питам какво да вземем за кръщене на едногодишен юнак.Приятелско семейство ни е.Питах майка му и тя каза нямаме нужда от нищо и жената е права това им е второто и си имаха всичко от баткото.Дайте съвет, че аз съм в задънена улица  huhhuh.gif
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: юли 22, 2009, 13:47:26 »

Маги, преди всичко зависи от това колко парички си отделила. Аз като мама очакваща второ детенце, наистина дрешки имам в изобилие, но бих се зарадвала на неща, които са амортизирани от времето или тогава не е имало - различните видове играчки с екстри - колела, триколки,  колички за каране, люлки и др.  Не бих казала че златото е много удачно особено за момченце, като изключим кръстчето за да се спази традицията. Жорко още не е носил нищо от златните неща вкл. и 3-4 гривнички, някои от които са му малки.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: юли 22, 2009, 14:05:12 »

Ние ще кръщаваме малката живот и здраве догодина,че чакаме кумовете да се върнат от Испания,но и аз не спирам да оглеждам и да се интересувам.
Клео била съм на кръщене в Св.Неделя и беше много хубаво,а за Св.Мина и аз знам,че НЕ правят кръщене само на едно дете,ами на всички общо,което на мен хич не ми допада  nea
Това за мен си е личен празник и трябва да се отдели подобаващо внимание на детенцето  good
Активен
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юли 22, 2009, 14:08:28 »

Мира, я сподели за идеята ти за кръщенето. През деня да го направите и вечерта да събирате гостите?
Защото и аз искам да го направя на рожденния ден, но се пада в делничен ден, а повечето ни гости са на работа и май така ще стане най-добре? Я сподели?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: юли 22, 2009, 14:30:25 »

Darling благодаря за отговора.Аз да ти кажа не знам какво да им взема в шах и мат съм.Разликата между двете е 2 години и няколко дни.Малкия обаче върви доста по-голям от батко си и е доста по-голям пакостник.За злато не съм и мислела, просто аз не съм привърженик на това и може би затова не съм се и замисляла за злато.Та си оставам в чуденка.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юли 22, 2009, 14:35:25 »

Дани съгласна съм,че си е личен празник.Така ми се искаше да е в манастир,но все повече се отдалечавам от тази си "мечта" nea
Мими идеята ми е следната-кръщене +рд на самия и ден.Само с роднини-ние,баби,дядовци,лели,кръстници
След ритуала ще се съберем в някой ресторант да отпразнуваме рождения ден и кръщенето.Така ми е у по-удобно.Няма да правя всичко в отделни дни.А в съботата събиране в дестко клубче с децата.Разсъждавам от гледна точка на това,че не мога да накарам роднините да се съберем в детско клубче+мами и деца.Няма да мога да обърна внимание на всички.Сметнах,че така ще е най-добре и удобно за всички.Иначе роднините ще се освободят през седмицата,все пак не работят на едно и също място.А пък за мамите и дечицата ще е по-удобно да е през уикенда good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юли 22, 2009, 14:39:03 »

В момента и ние се оглеждаме за място,където да кръстим малката.Дръжим да е в манастир.Това,което разбрх аз за кръщенето в мнастирите-
* В делнични дни НЕ правят кръщенета,защото по принцип ням свещенници.Много е рядко да се съгласят да кръстят през седмицта
*На големите православни празници в манастирите правят курбан/особено ако празника носи името на мастира/и тогва също не правят кръщенета
Ние например искахме да е в Драгалевския манастир на 8.09/първия рожден ден на Мончето/,но ни отказаха поради двете горни условия.Сега питахме и в Свети Мина-там можело,но щяло да е с други деца-общо кръщене.По принцип манастирите явно правят масови кръщенета,не като в черквите индивидуални.
В черквите може да се прави и през седмицата дори и на големи празници :huh:Там винаги има свещенници.Ние деня няма да сменим,оства само дали да се примирим да сме в СВ.Мина или да минем на варинта Св Неделя crazy
Това знам аз и дано съм била полезна.Но д ви кажа няма смисъл да се разкарвате до манастирите ако имате определена дата,по-добре да се обадите първо по телефона.
Сега съм в период на проучване на подходящи ресторанти и всички подробности около ритуалите.Търся и фотограф за самото кръщене,но не съм напреднала.Ако някой има информция за фотографи-цени и така нататък моля да сподели. blush
Незнам колко далече ви се ходи но когато кръщавахме детето на кумците/аз съм кръстница/ проверихме три манастира-Соколски ,Лясковски,Басарбовски манастир-правеха кръщенета през седмицата и са единични кръщенетата.Правят и на големи празници и пак не ги сливат в едно.Ако ти трябват телефони пиши и ще ти ги дам-имам и на трите.
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юли 24, 2009, 12:24:43 »

Клео, защо не пробваш в кремиковския манастир да питаш дали правят кръщенета през седмицата. Много е близо до София, хубава природа, стават страхотни синмки защото има много цветя. И най-важното - кръщава се само твоето детенце като нищо не се спестява от ритуала. За жалост съм загубила телефона на отеца, но можете да си направите разходка до там и да питате монахинятя, тя е много мила и отзивчива жена.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юли 24, 2009, 12:50:34 »

Kleo защо не помислиш за кръщене на Симеонов ден, той е на първи септември. По големите празници се събират много хора и затова не кръщават децата едно по едно, въпреки че Жорко е кръстен на Гергьовден, в Самоковският женски манастир и беше сам.
Активен
dezmand
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: юли 29, 2009, 14:00:47 »

Момичета, някоя от вас да има идея колко струва кръщенето в бургаските църкви?
Благодаря ви предварително  Flower
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines