Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 22:39:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 2  (Прочетена 140143 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: март 27, 2009, 19:06:26 »

Ох, моята нещо я друсна критическата баш когато родих и сега не се трае  angry angry angry сега през уикенда ще идват със свекъра и девер ми да видят детето..... да видим какви ли емоции ще си имаме този път  girl_impossible

Еее, тя пък намерила кога! Все им се иска те да са център на внимание, аман!!!

Дано и да са кофти емициите, да са за кратко!!! good
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #361 -: март 30, 2009, 09:49:35 »

Еххх, при мен гостито мина и може да се каже, че в момента съм в позиция  huhhuh.gif .

Очевидно е, че нещата не могат да останат едни и същи преди и след пръстена. Засега, все още съм доволна, че проявява само склонност към четене на лекции по готварство и хигиена, но, поведението й през двата дни съвсем ме изчисти от притеснения, че трябва да съм внимателна, да не би да й дам повод нещо да е недоволна от мен, защото тя така или иначе все ще е недоволна и ще ме преправя. Затова от днес започвам да си правя каквото си искам и то съвсем явно и хич не ми пука какво ще се приказва зад гърба ми.

Естествено, няма да си разваляме отношенията, обаче, язък ми за добрите чувства към нея. Просто не мога да си ги запазя вече, след като в продължение на три дни не спря да говори кое как трябва да се прави и ми прерови цялата къща от пода до тавана, че накрая искаше да ми тъпче и вестници в отдушника на банята. Разбирам, че го прави с желание да е полезна и да помогне, но всяко нещо си има граници.

Иначе не мога да се оплача, не е злобна или гаднярка, но просто всички знаем, че да бръкнеш в домакинството на една жена, означава между вас да остане само куртоазия и никаква искрена любов.

Оф, може би още съм под пара, ама някак си...в къщи не съм свикнала така, защото майка ми е крайно либерален човек и за първи път се сблъсквам с такъв тероризъм. Та, вероятно ще ми мине до ден два, но сега не мога да се успокоя. Снощи даже не можах да заспя до сред нощите, защото не можех да се успокоя, че сутринта пак беше "изпрала момчето си"...цитатът е точен.

Не мога да разбера какво е това нещо...дай да сме любезни и да климуцаме с глава докато уловим снаха и после да си показваме рогата. Тююю, винаги съм искала хората да си дават свобода един на друг и да се зачитат, а не да се "ловуват", но повечето хора и най - вече свекърви, май не мислят така.

Яд ме е само, че толкова много държах на нея и й се радвах и ми беше кеф да се седим заедно и да си приказваме.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: март 30, 2009, 09:55:12 »

Su_to как хубаво си го казала това за домакинството ! Bravo Ама защо някои жени не могат да го разберат  crazy Съветвам те просто да не и обръщаш внимание и да не се задълбочаваш и да не търсиш причина защо го прави! Ако можеш покажи й че не ти е приятно но не вярвам да се промени, най-много да се нацупи или предизвика скандал, който мъжът ти едва ли ще разбере  smile  Пази си нервите и и си повтаряй че е временно при теб ! smile
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #363 -: март 30, 2009, 10:22:05 »

Ох, наистина си много права. Вчера сигурно малко ми е личало, че не съм в настроение, защото по едно време милото ме попита вечерта дали нещо е направил и дали нещо му се сърдя и аз се стреснах, че май започвам да си го изкарвам на него. Естествено, че не му се сърдя, той не е виновен за нищо. Права си, че може да стане скандал. Колкото до показването, няма смисъл, в тяхното семейство никой не разбира от намеци, ама хич. Май наистина е най - добре да не се задълбочавам.

Може би като ми дойде неочаквано тази промяна и затова така ме изненада. Не съм очаквала чак такива работи от нея и малко се шашнах.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: март 30, 2009, 10:54:08 »

Su_To а защо не кажеш на мъжа ти, да й направи забележка, че това си е вашата къща.
Аз както се държа  с майка ми, така и с моята свекърва. Сега покрай бебето тя постоянно дава съвети и аз постоянно я питам, както нея така и майка ми и дори и нещо да го знам си я изслушвам, нали съм новобранка.

НООО да почне да пере и т.н. без да пита - не става. Сега и двете ми помагат и за всяко нещо ме питат и се съгласяват с мене, но когато майка му прекали, аз казвам на милото да й направи тактически забележка, както и той ми казва на мене, когато моята го издразни с нещо. и не се сърдим един на друг, а се съгласяваме и гледаме да направим всичко възможно да се изгладят недоразуменията и всичко да е ок.  good good good
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #365 -: април 01, 2009, 09:06:00 »

Тц, не става милото да й прави забележки, той не може да прави такива неща, много ми е добричък и все гледа да има мир и любов. Освен това, родителите му са хора, които от забележка най - много да направят паника в гората, но не и да размислят и да се поправят.

На мен вече ми попремина и се утешавам с това, че другата снаха е по - близо и на нея й се бъркат повече.

Например, сега за сватбата, понеже свекитата им дават паричките и свекървата забранила да купят на младоженеца харесания от младите костюм, а взели този, който тя харесала. Аз съм си направо добре значи.

И така, непукизъм и спокойствие му е майката, иначе ще вземе да стане някой екшън. Ох, ще взема да тръгна на курсове по йога и медитация, хихихи!  blum
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: април 02, 2009, 21:01:48 »

Охх,аз незнам сега живот и здраве юни месец като родя каква ще бъде girl_impossible girl_impossible girl_impossible.Сега наскоро приказваме нещо ( аз ,свекървата,майка й и моят pleasantry) и казвам как майка като дойде да ми помага отначалои как ще се оправяме,а майка й се обърна и ми вика;Ама тя и майка ти ли ще идва?"При което аз онемях Oh my ... Oh my ... Oh my ....ДА,естествено,че ще дойде,ако ще да сме 20 човека в нас,защото аз на на свеки вяра никаква й нямам толкова е отвеяна горката,за такива работи не я търси nea nea.А майка ми се занимава с деца от 15 години ,а и все пак е много навътре в нещата и с новостите,а не като свеки само ме дразни и гледа от къде да пестим,само и само да не купувам нови неща за бебето.От атя братовчедка на милото еди какво си щяла да даде,от  братовчеда на милото еди какво си.......да ама не.Сега си мълча само и като наближи момента тръгвам по магазините и си накупувам едно хубаво всичко и да си гледа работата искам детето ми всичко да си има,не съм много превърженичка на тея дрехи от деца преди 10 години nea.Та така,вие сте си добре щото не живеете заедно,ама при нас комбинацията е още по-лоша,защото свеки ни натресе нарочно майка си при нас ,че тя искала да живее сама O_Oеми според вас тя на 60 г.ли трябва да живее сама или ние като младо семейство?
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: април 02, 2009, 22:51:55 »

Ох аман вече от тези изкукавелници, как може бееее, нейната майка при вас да живее, да намирате начин да си я пращате, свекърва ти трябва да си се грижи за нея, как така при вас ще живее, тя от орговорност към майка си ли бяга от какво на знам.
А за тез дрешки дето ги дават тези и онези братовчеди хич не се притеснявай, първо не си длъжна да ги взимаш, второ ако ги вземеш да не обидиш някой не си длъжна да ги обличаш на детето си. То ще ти е първа рожба и както си искаш, каквото си искаш това ще му купиш и както ти е кеф така ще си го гледаш, и разбира се че твоята си майка ще е първа на линия и тя ще ти помага, и дума да не си им дала да издумат, те от майка ти ли ще те делят, съревнование за помощ ли ще има или какво, ама хаааа.
Ама как се дразняяя напоследък, едва си държа езика зад зъбите от моята миличка свеки, нямам думи вече, от 3 дена е съкратена от работа и не може да си намери място в къщи, само се качва да ми дардори на главата едни и същи неща, да ми носи нарязани салатки, сготвени неща и т.н. като че ли не мога да си направя, каде сме щяли да идем да пазаруваме за бг катос и ходим, какво сме щяли да носим, колко работа сме имали докато тръгнем, ама така ме дразни разпределя си времето ми без да ме пита аз какво съм си планувала, ама аз и викам да да пък да видим каква ще става.
Не стига това ми вече 4 месец търпя собсвеника на къщата в която живеем, уж дойде да си оправя данъците и забрави да се прибере, като си пуснал хора да живеят там какво е това нахалство да им се тупнеш да те гледат не знам. Успокоявам се само че остава по малко от месец да се приберем в бг, че после като се върнем така хубаво ще ги оправя всички и такива съвместни съжителства вече да ги нямаме, направо си е скъсване на нервички. Всяко семейство трябва да си е ОТДЕЛНОООООО  diablo
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: април 02, 2009, 23:05:19 »

Бравоооо!  :bravo:Много хубаво казано Cindarella,всяко семейство да си е отделно ,всяка жаба да си знае гьола и никой да не гледа в канчето на другия
« Последна редакция: април 02, 2009, 23:21:21 от carol » Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: април 03, 2009, 08:58:40 »

Уви не всеки може да си го позволи, затова може би трябва да се чуствам щастлива че съм далече от моите свекър и свекърва... Аз едвам изтърпям макар и рядки срещите с родителите на мъжа ми, та представям си ако трябваше да деля един покрив стях. Макар, че ако трябва да бъда честна живяхме за кратко всички заедно и може би от там дойде толкова голямото ми разочарование от тях.Понякога на човек му трябва малко за да разбере що за хора стоят срещу него. Като се замисля колко наивна съм била....С най-голямо уважевие и искренни и топли чувства тръгнах към тях, а ми се отвърна с лицемерие,студина и дори завист ако щете... Още преди да влезна официално в семейството им чух думи от рода  "Тая лоша Катя..." Води сина ни за носа"..,  "Сина ни и купува апартамент"... "Взе ни доброто момче".... и още много такива от подобен род....От начало много трудно ги преживях нещата.Безсънни нощи, сълзи, болка, горчивина и пак болка....По-късно минах през ядосване и излишно хабене на нерви, а сега вече НЕ МИ ПУКА, защото  с прости и инати хора неможеш да се разбареш и тежко на този който трябва да живее с такива хора под едни покрив.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: април 03, 2009, 13:37:45 »

Просто не трябва да им се обръща внимание на глупостите и това е. Аз от собствен опит го казвам вече...както повечето от вас знаят  smile
Активен
lyubopitka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: април 07, 2009, 04:39:51 »

Да, наистина не трябва да им се обръща внимание! Като децата хулиганчета - щом не им се връзваш, не им е интересно и те оставят на мира  blum  На майка ми свекървата е зла до мозъка на костите си, но за съжаление майка ми е прекалено добричка и все поема всичко... и сега така си е съсипала и здравето, и нервите, и живота, че вещицата ще я надживее и ще я погребе някой ден! Не позволявайте това да ви се случи!

Аз съм извадила късмет, защото мойте свекъри и двамата са големи симпатяги. Освен това живеят далече и вече имат шестима внука от другите си деца, така че на нас хич не ни дават зор Wink

Понякога свекървите са кофти, но поне може да се извлече полза от тях... ако успеете да ги впрегнете да помагат с децата! Или нещо из къщи (да, дразнещо е да ти "перат" мъжа, но в някои случаи когато ти се насъберат сто неща на главата, може да ти дойте добре). Все пак са там. Защото например в моя случай свекърите са на 15 часа с автобус, родителите ми са на 15 часа със самолет, и ние двамата сами с нито един роднина наблизо... нито отпуск по майчинство дават в USA, как ще ги гледаме тия бъдещи деца не знам... Така че, момичета, ако ви се е паднало да живеете със свекърви, опитайте се поне да извлечете някаква полза  smile
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: април 07, 2009, 11:47:34 »

Моята свекърва е в Италия и за малкото време, което е "на гости" при нас успява да ме изкара от равновесие.То е едно ровене, бъркане, месене където не и е работа...ужас....и не помагат никакви намеци или тактично направени забележки.Даже се самопокани на изписването на нероденото ни все още дете, а се и пробва да се натресе в нас да помага, но поне тук успях да я отрежа...още от сега е започнала със съветите си, свързани с бебето - и това по телефона не ми се мисли какво ще стане като дойде cray
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: април 07, 2009, 12:16:00 »

Здравейте момичета, чета за премеждията ви със свекитата ви и разпознавам доста голям процент (да не казвам почти всичко) от взаимоотношенията ни с моята такава. Дори, когато някой познат ме попита (защото по-близките ми знаят колко я "обичам") как се рабираме със свекито им отговарям, че толкова много се обичаме и немога без нея, че със златето ще отиваме чак в Испания да живеем  girl_wink . Когато той си дойде в Бг за сватбата живяхме у тях един месец инаправо едвам издържах - УЖАСССС tease . Все тя най-компетентната, да не казвам, че и ни провали част от сватбата, защото със златето искахме да имаме изнесен ритуал, а тя с нейните "връзки" само направи така, че ако го искаме още вместо да ни излезе 100 лв, накрая ни 300 лв, абе..няма думи. Добре че по време на този месец ние бяхме за 15 дни на море, а когато се върнахме почти по цял ден не се спирахме и се засичахме само за по няколко часа. Сега лятото като се приберем в Бг се надяваам да не реши да си вземе отпуск за да се видим, защото не знам как ще я издържам. А хич и не ми се мисли, че златето я покани при нас за коледните празници за около месец. Както каза вече Su_to за домакинството, че всяка жена си има нейно и не трябва друга да й се меси... моята свеки от всичко от разбира и тя най много знае, нали е библиотекарка... затрупана с книги .. и колко много е изчела за даденият въпрос...  angry .
Момичета, цаката му е явно колкото се може по-далеч да бягате да живеете, толкова ще ви са по-спокойни главите. Ама и аз сега  като се замисля какво толкова се жалвам, като в годината сигурно ще ми се събере 2 месеца да се видим, ама пак де, те ще сами достатъчни за цялата година  Wink blum
П.С.: Извинявайте за този ферман, но като набера и просто не мога да се спра, то със СВЕКИ мога да напиша цяла книга  tease .
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: април 07, 2009, 13:12:45 »

Ох, това с домакинствто е болна тема...
А от собствен опит знам, че майките на 2 момчета са изчадия... особено ако са учителки,каквито бяха мойте два случая.. Е, в първия не се стигна до брак, но това не й попречи на "милата" женица да ми отрови живота...
А сегашния случай.. ми затвърди окончателно мнението за свекървите, имащи 2-ма сина. Свикнали са те да се грижат най-добре за децата си и ги третират като слаботелесни и слабоумни на по 3 годинки. Ей това най ме дразни, щото и двамата са мъже на по 30-тина и са си много оправни и кадърни. Ама не, тя като дойде на гости в София при нас.. сега живеем само с милото в апартамента, а преди живееха двамата с брат си (преди изобщо да се появя аз на хоризонта) и тя като е идвала и им е готвила, разтребвала, подреждала и слагала всяко нещо, създавайки своя ред, който те двамата са спазвали горе долу. Обаче от половин година нещата не са така. Опитваме се с милото да създадем наш си ред.. да се чувстваме по-удобно и по-у дома си..
Ама майка му, като дойде за няколко дни на гости и направо издивявам от непрестанните й реплики от сорта на: " Аз ей тука в тоя шкаф им бях наредила чаршафи.. " " не знам си къде им държах приборите в кухнята". "ей тука бях оставила една тенджера да си я ползват"
Ей, мама му стара, не знам толкова ли съм избухлива какво ли... подивявам от такива реплики. Постарах се да не я сиктирдосам, ама само аз си знам какво ми костваше.. Дано скоро свикне, че съвсем скоро Тя нищо никъде няма да държи в нашата къща.. diablo
« Последна редакция: април 07, 2009, 13:14:29 от Ble6tu4ka » Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines