Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:50:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 2  (Прочетена 139691 пъти)
 
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 23, 2008, 14:54:42 »

 До сега нямах проблеми с бъдещата ми свекърва, но като решихме да правим сватба, което стана заради нея, се га иска всичко тя да реши и да наложи мнението си, най-вече що се отнася до ресторанта, но сигурно и за всичко останало, защото ще идва с мен да си търся рокля. Дано да го прави, защото моята майка е починала, ам то не че нямам приятелки, с които да отида. Ако се сдърпаме, не знам..
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: май 24, 2008, 07:10:40 »

Никой няма право да се меси прекалено много, дори собствената майка. Моята само питаше с какво да помогне, но аз така съм я научила ... smile
Така, че може би трябва да бъдеш любезна, но твърда  good
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #92 -: май 27, 2008, 15:38:26 »

Цитат
"Ммм да, маме, то сега има много хубави..."


Ох като го чуя това "Маме това, маме онова" направо диария получавам.  bad bad bad И накрая завършва с изречението "Ми както си решите".
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: май 28, 2008, 08:35:49 »

А при мен се получава следния проблем - кой да дойде да ми помага с бебето 1-во? То е ясно че и мама и свеки ще дойдат по 2-3 седмици, но коя да е първа? Аз естествено искам моята да дойде първа  crazy Все пак няма да е много комфортно когато съм още изморена и стресирана да трябва и да се съобразявам с това какво би помислила свекито, затова че примерно не готвя или чистя... Пък от друга страна как да й кажа ако вече се е засилила да идва, без да я обидя  nea Май накрая ще оставя тежката задачка на сина й...
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: май 28, 2008, 08:42:22 »

моята бъдеща свекърва също има изцепки, но като цяло е доста добричка.за някои неща се меси,но според мен не е нарочно,пък и ако аз кажа не няма да стане така,познайте мъжът ми кое мнение ще зачете.но все пак е много свястна пък и как да и се сърдя като е отгледала най-невероятния мъж на земята.ако беше кофти човек нямаше как синът и да ми "допада"толкова много че да се омъжа занего:)
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: юни 10, 2008, 14:52:58 »

да се разпиша и аз...с моята бъдеща свекърва е мнооого сложно! тя наистина е непоносима в много отношения, може би преди се издържаше, но сега ...едва ли!
всъщност те с мъжа и усложниха положението до толкова, че моите родители казаха, че не искат дори да  дишат един въздух с тях, представяте ли си...то сега ни предстои да обявим датата на сватбата..и уж мислехме за официален годеж, но в крайна сметка решихме, че просто ще ги информираме и толкова  smile не се издържа, пиши му на мъжа ми за всичко, а аз все едно не съществувам напоследък..не се пита за мен по телефона ( не,че аз страдам особено от тази липса), но ми е обидно, че се държи зле и с Много ме дразни!
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: юни 10, 2008, 15:10:55 »

Скъпа beb4eto_na_me4o   няма начин, като нямаш коректни хора срещу себе си, как можеш да си мислиш че ще се разбираш с тях. Мойте проблеми стават все по - големи и по - големи, така че само се дръж и важното е вие да се рабирате, на другите майната им. Ти ще живееш с твоя човек а не с тях, така че СПОКО!!!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: юни 10, 2008, 17:37:50 »

А при мен се получава следния проблем - кой да дойде да ми помага с бебето 1-во? То е ясно че и мама и свеки ще дойдат по 2-3 седмици, но коя да е първа? Аз естествено искам моята да дойде първа  crazy Все пак няма да е много комфортно когато съм още изморена и стресирана да трябва и да се съобразявам с това какво би помислила свекито, затова че примерно не готвя или чистя... Пък от друга страна как да й кажа ако вече се е засилила да идва, без да я обидя  nea Май накрая ще оставя тежката задачка на сина й...
Фани, не мисля, че трябва да се съобразяваш с това дали свекърва ти се е засилила да идва първа, а ти сама трябва да прецениш кой да ти помага първо! При мен също мисля да дойдат и двете да ми помагат, но също като теб предпочитам майка ми да е първа и е нормално все пак! Аз много добре се разбирам със свекърва ми по принцип, пък и тя е гледала скоро малки бебета (племенниците), докато майка ми не е, но все пак мисля че ще е по-добре първо да дойде майка ми, а после свекървата. Не мисля, че някой трябва да се сърди за това, че искаш първо майка ти да дойде.  nea
Според мен е хубаво да поговорите предварително по тази тема и да й кажеш какво мислиш и си решила и да я поканиш да ти помага, но след като майка ти си тръгне!  Girl_hide pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юни 10, 2008, 23:04:56 »

Моята свекърва твърдо ми каза "в началото майка ти трябва да е с теб!!"Евала от както я познавам това е най-милото и изказване и страшно се радвам че така го е преценила защото съм на мнение че мама наистина е тази която трябва да е до мен!!
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: юни 11, 2008, 08:05:06 »

Скъпа beb4eto_na_me4o   няма начин, като нямаш коректни хора срещу себе си, как можеш да си мислиш че ще се разбираш с тях. Мойте проблеми стават все по - големи и по - големи, така че само се дръж и важното е вие да се рабирате, на другите майната им. Ти ще живееш с твоя човек а не с тях, така че СПОКО!!!
вече не мисля, че мога да се разбирам с тях - това е проблема. Не съм вярвала, че може да има толкова некоректни хора, а Жоро е израстнал като само дете - брат му е с 18 год. по-голям от него, и го боли за поведението на родителите му. А те от ден на ден стават все по-непоносими - особено майка му...Вие представяте ли си, че в момента дори са сърдити, защото не сме им казали, че ще имаме работа близо до техния квартал и не сме се обадили - а ние бяхме на работа двамата до 9 вечерта, как да стане? Не се чувстваме длъжни да даваме отчет къде и кога какво правим , в крайна сметка ще създаваме семейство - отделно семейство, а майка му дир звъни да провери като свършва той работа в 7, дали в 8:30 сме си в къщи - то горе долу толкова ни е пътя...И напоследък само се караме заради тях, знам, че не е честно, но няма какво да направя сякаш...Взехме решение да говорим с тях в събота и да им обясним "къде зимуват раците", щом те не искат да си отворят очите и да видят очевидни неща, но се притеснявам, че разговорът наистина ще е тежък...Поне съм спокойна, че с Жоро стигнахме до едно единно мнение - да говорят какво искат, ние си се отделяме и ще си създаваме семейството в спокойна атмосфера...Дано да се поуталожат нещата..Не съм вярвала, честно си признавам, че може да има такива хора!
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юни 11, 2008, 11:54:52 »

beb4eto_na_me4o казахти с такива хора нямаш работа. Лошото е че това рефлектира в отношенията ти с Жоро, а не трябва да е така. Не трябва никой да ви се меша в семейството.
Както ти казах и аз имам същият проблем. След вчерашния разговор, свекито каза че няма да присъства на сватбата и какви ли не други глупости. Аз и заявих, че нас ще е още по - добре!
Ти и казваш едно, тя чува друго и го казва по трети начин както на нея и е изгодно!
Така че по - надалече е недей да разваляш от сега бъдещото си семейство.
Хората са казали "убий глупака с мълчание"!
Стискам ти палци и не се нервирай, нервите не са ти в повече!  good
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юни 12, 2008, 09:22:28 »

beb4eto_na_me4o казахти с такива хора нямаш работа. Лошото е че това рефлектира в отношенията ти с Жоро, а не трябва да е така. Не трябва никой да ви се меша в семейството.
Както ти казах и аз имам същият проблем. След вчерашния разговор, свекито каза че няма да присъства на сватбата и какви ли не други глупости. Аз и заявих, че нас ще е още по - добре!
Ти и казваш едно, тя чува друго и го казва по трети начин както на нея и е изгодно!
Така че по - надалече е недей да разваляш от сега бъдещото си семейство.
Хората са казали "убий глупака с мълчание"!
Стискам ти палци и не се нервирай, нервите не са ти в повече!  good
Скъпа suny_girl_bg,
Първо бих искала да ти благодаря за вниманието! Да, права си за нешата, които ми казваш - аз мисля по същия начин. Разбираш ли, при нас проблемът е, че те все пак са му родители и него го боли за поведението им. Не, не позволяваме да ни се мешат, просто гадното им поведение и лъжите са доста неочаквани и за двама ни, предвид, че винаги са се представяли за особено дружелюбни и свестни хора..Както и да е. За мен важното е, че с Жоро най-сетне си изяснихме ситуацията и си дадохме дума, че повече няма да има караници за такива неща. А с техните - вдигнахме ръце, да се сърдят, да говорят, все ни е едно - да се оправят, щом държат толкова да отдалечат от себе си собственото си дете...те губят!
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #102 -: юни 13, 2008, 15:29:37 »

аз много си обичам моята бъдеща свеки,в началото тя имаше доста резерви към мен и се държеше студено с мен,и аз много се спичах,като милото ми кажеше,че сте ходим на Пловдив "косата ми настръхваше" crazy pleasantry.Но ведъж тя ми сподели всичките си страхове и предубеждения,и каза че си е сбъркала преценката *YAHOO*и оттогава се разбираме чедесно,говорим си на всякакви теми,много ме подкрепя.Единственото което си пожелавам да си остане така
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юни 13, 2008, 17:51:10 »

Аз много си уважавам мойта свекърва!  give_rose

И при нас това е хубавото, че е взаимно. Тъй като тя има само един син - моят бъдещ съпруг, тя ме приема като родна дъщеря! Girl_hide

И аз като Цвети мога само да си пожелая винаги да имаме такива отношения!
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: юли 07, 2008, 20:31:50 »

   След много години двуличие, свекърва ми си показа истинското лице, а именно зла и властна! Направо ме съсипа! Държи се отвратително с мен cray! Най-гадното е, че се възползва от това, че родителите ми са починали, а годеникът ми е добър и ни прави луди! Накара ни насила да правим сватба и като не стана всичко по нейному се разсърди и отказа да поеме голяма част от разходите, наобижда ни, особено мен и направо ме съсипа, чувствам се ужасно!
  Това не влияе особено върху отношенията ми с най-прекрасното момче на света, но ми вгорчи момента, в който ще си кажем "Да" cray
   А опита ми да оправя някак нещата, тя нарече лицемерие и т.н и т.н crazy
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines