Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 22:29:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 2  (Прочетена 140109 пъти)
 
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: април 07, 2009, 13:15:26 »

Момичета чета и се чудя тези жени хора ли са. Аз си имам 2 свекита smile В смисъл първата и втората жена на милото на баща му. Първата е майка му. Та и с двете много се разбираме. Общуваме относително малко, но никога не съм имала кой знае какви проблеми. Особено с втората съпруга сме в страхотни взаимоотношения. С първата сме имали някои моменти, които са ме вбесявали, но аз си казвам когато нещо не ми хареса и така изгладихме нещата. В момента и с двете се разбираме, но едната живее в друг град, другата в друга държава, едната я виждам лятото, другата 1 път на месеца. И така, спазваме добрия тон и се харесваме на думи, в сърцата им какво е не знам, но аз поне не питая лоши чувства. Надявам се повече момичета са случат на свекърви и тази тема да стане по-положителна!  pardon
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: април 07, 2009, 13:22:35 »

Искрено ви съчувства deskatap и Ble6tu4ka. Много е неприятно постоянно някой да ти дава акъл и да подрежда твоите неща където реши. Сякаш нямате собствено лично пространство. На мен майка ми е такава. Тя винаги знае кое къде е най-добре да стои, но аз мног оси я обичам и й прощавам тези неща. Пък при свекървата тази обич често липсва и е просто ужасно. Моята бъдеща свекърва е супер. Живеем с мъжа ми ппри родителите му в една от стоите, но майка му в тази стая влиза рядко и то само, за да ни остави нещо и никога не пипа или дава акъл кое как трябва да стои. Не се опитва и да се меси - дали синът й бил огладне ,нахранен и т.н. Като отидох да живея там, тя ми каза, че го е отгледала до сега, от тук поемам аз и той. Ако имаме нужда от помощ, тя е насреща, ама няма да нисе пречка. Bravo Затова съм й страшно благодарна. Така някакси успява да ни остави собствено пространство и на двамата с мъжа ми, пък и не създава напрежение между нас.
Като ви чета постовете обаче наистина много се ядосвам и не мога да разбера тези жени как ги мислят нещата. Според мен половината от свекървите трябва да се пратя на психотерапия.
Ble6tu4ka защо не опиташ следващият път като ти и ходиш на гости да почнеш да ровиш из шкафовете и да се възмущаваш, че ти не би ги подредила така.  danceg Да видим дали ще й стане приятно ако й прередиш къщата!
deskatap, за да те изнерви човек не й нужно два месеца и едни час стига. Пък два месеца около такъв човек си е истинско мъчение.
Все съм се чудила дали в затвора в Гуантанамо полват такива терористи като част от свекървите tease
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: април 07, 2009, 14:00:09 »

Капризче , искрено се радвам, че с твоите две свкита сте в добри отношения, и се надявам, че не разтоянията да са причината за това.

 Ble6tu4ka моята "любимка" е също майка на две момчета и напълно те разбирам мила за какво говориш. Дори лятото докато бяхме у тях покрай сватбата имахме с нея доста сериозен разговор точно на тези тема - не може на тези мъже на по 24-26г , които според мен са постигнали достатъчно, че и повече в този живот от доста други тяхни връстници; които са супер самостоятелни и не разчитат на нея нито да им сготви, нито от финансова гледна точка - постоянно да им повтаря например, че това ядене, което е сготвила трябва да се яде с нож и вилица, а не само с вилица или нещо от сорта, а пък аз нали съм си гадинка по природа пък си ям както на мен ми е сладко, да я видим дали на мен ще ми направи забележка, но това е др. тема  blush . Направо като тръгне да се прави на някаква аристократка, каквато всъщност не е... може да искара човек извън кожата му. А за отвратителният й навик да пуши навсякъде из къщата и всички врат да са отоврени...  angry Просто за такива жени трябва доста здрав  beating , въпреки че и тогава не е гаранция, че нещата ще се оправят.   

milenastef , поздравления за това, че си попаднала на хора. Това е наистина много хубаво и искам да го пожелая на всички бъдещи снахи. Относно това което си казала за психотерапията, според мен са направо за ПСИХИАТРИЯТА . 
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: април 07, 2009, 17:58:34 »

"Искрено ви съчувства deskatap и Ble6tu4ka. Много е неприятно постоянно някой да ти дава акъл и да подрежда твоите неща където реши. Сякаш нямате собствено лично пространство. На мен майка ми е такава. Тя винаги знае кое къде е най-добре да стои, но аз мног оси я обичам и й прощавам тези неща. Пък при свекървата тази обич често липсва и е просто ужасно. Моята бъдеща свекърва е супер. Живеем с мъжа ми ппри родителите му в една от стоите, но майка му в тази стая влиза рядко и то само, за да ни остави нещо и никога не пипа или дава акъл кое как трябва да стои. Не се опитва и да се меси - дали синът й бил огладне ,нахранен и т.н. Като отидох да живея там, тя ми каза, че го е отгледала до сега, от тук поемам аз и той. Ако имаме нужда от помощ, тя е насреща, ама няма да нисе пречка. Bravo Затова съм й страшно благодарна. Така някакси успява да ни остави собствено пространство и на двамата с мъжа ми, пък и не създава напрежение между нас."

 Bravo на свекърва ти! Моята е същата и единственото, което ме кара да изпитвам към нея е уважение и възхищение! Дори когато се изнасяхме да живеем отделно, си спомням, че не ми се тръгваше и ми беше по- мъчно отколкото, когато напусках родната  си къща.....Дано да продължават все така да слушат тези свекърви girl_wink
« Последна редакция: април 07, 2009, 19:56:50 от maria_lakova » Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: април 07, 2009, 18:37:29 »

Момичета, да ви кажа че понякога етървите са по-плашливи от колкото свекитата sad Но това е друга тема
Да ви кажа, аз с моята свекърва (бъдеща) за сега нямам никакви проблеми. Разбира ме се, никога не съм се стремяла да налагам мнение по каквато и да е тема, гледам да се спогаждаме и да си нямаме много конфликти, че не искам да създавам и проблеми на милото.
Тя поне е по-млада и мога да кажа, че е в час с нещата, така че съм доволна от това. А и с милото сме си казали, че докато ходим за един-два дена при свекито и при моята майка значи няма проблем. От далеко всеки се обича Wink
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #380 -: април 08, 2009, 08:09:35 »

свекървите, имащи 2-ма сина. Свикнали са те да се грижат най-добре за децата си и ги третират като слаботелесни и слабоумни на по 3 годинки.

Златна мисъл! Присъединявам се към клуба.
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: април 08, 2009, 09:07:02 »

Златна мисъл! Присъединявам се към клуба.
Сигурно за повечето майки на две момчета е така. Моята бъдеща свекърва също е с две момчета, но явно е изключение, защото не се меси нито на етърва ми, нито на мен smile
Не искам това да прозвучи грубо, но в повечето случаи такива майки нямат пълноценна връзка със съпруга си (по някаква причина се чувстват неудовлетворени от него) и насочват цялата си грижа и енергия на децата и за такива майки е по-добре децата да не порасват, че току виж излетели от гнездото. Затова и част от свекетата правят такива сцени и етюди. А това е супер тъжно. Ама ако си срещу този звяр, си е много травмиращо sad
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: април 08, 2009, 09:37:18 »

Ама ако си срещу този звяр, си е много травмиращо sad


Хубаво е съкровищата да не  забравят че всеки майстор си намира майстора
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: април 09, 2009, 08:51:06 »


Хубаво е съкровищата да не  забравят че всеки майстор си намира майстора

Така е, но това коства много нерви, сълзи и обида от страна на снахите. sad Пък и за съжаление хората не се променята, особено на тази възраст. Май единствено голямото разстояние остава решение.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: април 09, 2009, 09:08:41 »

Момичета, чета ви и виждам в много от вас себе си преди време. Пожелавам ви да бъдете силни и да извоювате разстоянието между мъжете си и майките им поне такова каквото аз направих разстоянието между моя мъж и неговата майка. good
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: април 10, 2009, 11:27:04 »

Сигурно за повечето майки на две момчета е така. Моята бъдеща свекърва също е с две момчета, но явно е изключение, защото не се меси нито на етърва ми, нито на мен smile


Моята също е изключение! И тя е с двама сина и никога не се е месила! Със свекъра ми винаги са били на мнение, че  синовете им имат глави на раменете и сами преценяват какво да правят. Естествено след това си носят отговорност. Никога не са се бъркали, нито докато сме били гаджета, нито сега!
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: април 10, 2009, 15:18:15 »

Моята също е изключение! И тя е с двама сина и никога не се е месила! Със свекъра ми винаги са били на мнение, че  синовете им имат глави на раменете и сами преценяват какво да правят. Естествено след това си носят отговорност. Никога не са се бъркали, нито докато сме били гаджета, нито сега!
Толкова се радвам, че има идруги такива свекърви като моята. vanessssa много се радвам за това, че се разбираш със свекъра исвекървата си smile
Активен
fifi```
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: април 10, 2009, 15:46:07 »

И моето свеки е добричко  Wink
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: април 10, 2009, 20:24:40 »

Поздравления момичета, че сте попаднали на  добри свекървички, явно не всички са като нашите. Дано повече от тях (защото е невъзможно всички ) да приличат на вашите good
Активен
prosto_kuma
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #389 -: април 11, 2009, 19:04:21 »

Ох,момичета,чета ви и лека-полека ми настръхват косите на тила.
Ами и аз имам две момчета... Да са ми живи и здрави,дай Боже и снахи да дочакам...
Да не се заричам,ама като майка-орлица няма да бъда. Не,че и сега им треперя кой знае колко, общо взето са големи вече...Оставям им лично пространство, защото няма да съм винаги около тях.

Не,че и аз не съм препатила от свекърва...  angry
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines