Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:49:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 2  (Прочетена 139690 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #120 -: август 12, 2008, 09:05:02 »

Ауууу, като чета направо ми настръхва косата! Какви свекърви има само!!!  shok

С моето бъдещо свеки, засега проблеми нямам. Дано така си остане!
Активен
Omnia
Любопитен
*
Публикации: 30



« Отговор #121 -: август 13, 2008, 08:49:25 »

Мойта СВЕКЪРВА  е пълно чудовище и се надявам да имаме редки поводи, в които да си общуваме. Какво да се прави, това е положението....опита се по всички начини да саботира сватбата ни, то не е късно още де....Нооо, не мога да се занимавам с нейните мании за контрол и подчинение.  werewolf
п.п. Клео, моята е същият вид, като твойта, просто не ми се влиза в детайли да разказвам за нейните прояви, защото  ми иде да я bomb
Няма да дойде на сватбата ни (не че аз страдам особено от това), но заради този факт за сега само ще сключим граждански брак и ще изчакаме да видим дали ще й мине. Ако не й мине, ще пропусне и църковният брак на сина си. Тя губи. Само ми е мъчно за Милото, защото той не заслужава на сватбата му да не присъстват и неговите родители.  cray
« Последна редакция: август 13, 2008, 09:46:44 от Omnia » Активен
LadyDi
Новак
*
Публикации: 8


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: август 13, 2008, 10:51:08 »

Здравейте smile
Като чета това, което сте изписали ми идва да отида в някоя църква и да запаля свещ.
Ние с моята бъдеща свекърва се разбираме чудесно. Никога не сме имали разправия за каквото и да било, нито ми се бърка. Винаги дава съвет и казва как би го направила тя, но след това задължително ме пита аз как виждам нещата и ми помага да ги направя по моя си начин. Никога не е имало фраза "Вие си знаете", винаги казва "Както предпочиташ ти, важното е вие да сте добре".
Аз лично много й се кефя, много съвременна мацка е. Вярно че е доста властна жена, но няма как - двама сина е отгледала, а и мъжа й е доста упорит и твърдоглав. Но с мен винаги е много мила, радва ми се и винаги е готова да ми помогне.
А и след като отидох и смених годежния пръстен, който тя беше избрала вместо пишман-годеника, мисля че й стана повече от ясно, че в МОЕТО семейство, нещата стават по МОЯ начин smile
Нито се нацупи, нито направи някаква физиономия, каза, че пръстена, който съм си избрала е прекрасен.
Аз ли съм ударила джакпота, или просто не си е показала лицето?
Пък и ... не съм съвсем наясно защо свекървата трябва да е някакво чудовище...
Активен
Omnia
Любопитен
*
Публикации: 30



« Отговор #123 -: август 13, 2008, 11:00:46 »

Пък и ... не съм съвсем наясно защо свекървата трябва да е някакво чудовище...
Абсолютно си права,не трябва да е чудовище - но е факт в много семейства. Не във всички, Слава Богу! Не искам да ти разказвам какво преживявам в момента и как точно се чувствам от факта, че тя не иска да се женим, че е готова да измисли 932857252456 причини да ни раздели, как всеки ден крещи на мъжа ми, какво било това нашето да сме неразделни, не сме ли можели да дишаме един без друг (при положение че по цял ден сме на работа - работим различни неща), как не ни виждала заедно след 20 години crazy и всякакви истерии - всеки ден от както им казахме, че ще се женим. До тогава бях най-милата, най-красивата, най-умната.... crazy Забрани ми да стъпвам в тях, не ми говори, и непрекъснато се кара със сина си защо той предпочитал да бъде в свободното си време с мен, а не с нея...Няма да продължавам....
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: август 13, 2008, 12:27:32 »

Omnia с какво си обясняваш тованейно поведение?!  Oh my ... Опитвала ли си да говориш с нея?! Няма начин такава промяна да е без причина?!
В моята ме дразни само че е прекалено власта, прекалено емоционална и прекалено инициативна! Не мога да обясня как тия три противоположни неща  са събрани в един човек  blush
Активен
Omnia
Любопитен
*
Публикации: 30



« Отговор #125 -: август 13, 2008, 12:38:51 »

Герганче, с нея не мога да говоря, защото тя не желае да ме вижда, камо ли да говорим. Промяната се дължи на факта, че тя нямала нищо против да си живеем заедно и да сме си гаджета, но брака бил сериозна работа - един вид, не е за нас. А аз си мисля, че това решение ние го взимаме. Големият проблем е, че те я силно доминираща, над всички и над всичко, а смисъла на живота й е - нейното единствено дете. Явно в това, че ще се женим, тя вижда някаква заплаха, че ще й го отнемат, че няма да може да го контролира, направлява и т.н. А истината е, че той винаги ще бъде нейн син и аз не бих позволила да се развалят отношенията им, той да я забрави, да не се грижи за нея и т.н. Той самият не би го позволил също. Просто жената има проблем със себе си.....лошото е, че го пренася и на нас. И такам... cray
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: август 13, 2008, 13:55:49 »

Ужас, страшно ме трогна историята ти...просто не го проумявам! Тепърва и/ви предстоят само хубави събития - сватба, гледане на бебоци.. абе....уфф наистина не ми го побира главата!  crazy Дори немога да дам някакъв адекватен съвет в момента  sad
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: август 13, 2008, 14:03:57 »

Omnia, и при мен е така, мила! Всичко беше ОК преди сватбата, от момента, в който разбра, че ще се женим сякаш превъртя!!! crazy Oh my ... Даже ни спеше в стаята, но за това вече съм говорила!!! Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Видя детето на 9,5 месеца, а преди това не проявяваше никакво желание да го види, но навсякъде казвала, че има лоша снаха, която не й дава да види детето crazy Oh my ...
Сега е в Гърция с мъжа й (номер 3) и даже и не каза да отидем, т.е. каза, но нанърти, че пътя ни е около 200 евро Oh my ..., а това за нас е много и така, все едно нищо не е казала, до сега нито 1 път не ни е канила у тях-живее предимно в БГ, а с милото правим 2 години (само) от сватбата другия месец!!!

Но както и да е, казала съм - жива и здрава да е, но далече от дома и семейството ми!!! good good good

Така, че мила Omnia, гледай вие с половинката ти да сте си добре и да си се обичате, иначе оправия няма!!!
« Последна редакция: август 13, 2008, 14:05:31 от Bulechka » Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: август 13, 2008, 14:07:48 »

Omnia, наистина ситуацията е много неприятна, но нищо не зависи от теб. Мъжът ти е достатъчно голям и би следвало сам да се справи с нея. Все пак ще ставате семейство. Вече няма да е тя и нейното синче, а ще сте ТИ и ТОЙ... Би трябвало да го проумее, а ако не успява той трябва да е достатъчно категоричен и да не й позволява да ви се бърка.
Активен
Omnia
Любопитен
*
Публикации: 30



« Отговор #129 -: август 13, 2008, 14:11:43 »

Мила Bulechka,
изобщо момичета тук, не знам как да ви обясня колко ми олеква като знам, че има и други жени в моето положение. В един момент бях започнала да си мсиля, че сигурно аз съм някаква ужасна гад, щом не ме искат за снаха.  cray Много ви благодаря за подкрепата, а иначе сте напълно прави - далече една от друга и си гледам мъжа, а не нейните капризи и истерии. По принцип игнорирам факта за нейното  crazy поведение, но преди сватбата ми минават всякакви  мисли как ще го спре, как ще ни попречи и т.н. А той само ми повтаря да се успокоя и колко хубави неща ни предстоят...  kiss2
п.п.Bulechka в твоя случай това, че и към собственото си внуче няма отношение е вече просто..... ANGRY bomb shock Oh my ...
« Последна редакция: август 13, 2008, 14:31:58 от Omnia » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: август 13, 2008, 14:13:56 »

... А той само ми повтаря да се успокоя и колко хубави неща ни предстоят...  kiss2

Значи няма за какво да се притесняваш!!! heart good

А тя рано, късно или никога все пак ще приема факта, че в живота на сина й има и друга жена, която той обича и тя него също!!! heart
Активен
Omnia
Любопитен
*
Публикации: 30



« Отговор #131 -: август 13, 2008, 14:14:10 »

Omnia, наистина ситуацията е много неприятна, но нищо не зависи от теб. Мъжът ти е достатъчно голям и би следвало сам да се справи с нея. Все пак ще ставате семейство. Вече няма да е тя и нейното синче, а ще сте ТИ и ТОЙ... Би трябвало да го проумее, а ако не успява той трябва да е достатъчно категоричен и да не й позволява да ви се бърка.
Абсолютно си права, и единственото което ме успокоява е неговата подкрепа за НАС и това, че като че ли на него по-малко му пука от тяхното отношение, отколкото на мен. Той каза - ще си спестим драмите, ще се оженим без тях. Ако им мине - ще направим скоро и тържество и църковен брак, ако не им мине - пак ще го направим, но без тях.
Активен
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: август 13, 2008, 14:49:56 »

Omnia,

Единственото което мога да кажа е БРАВО на мъжа ти! А това не е никак малко, това е много хубаво, че той застава винаги до теб! И би трябвало да те успокои и я не обръщай внимание на глупости!
Мога да те уверя, че при всички хора е така,......е поне при повечето, при мен също има проблеми със свекървата, но и моят мъж застава плътно до мен и всяко решение е в името на Нашето семейство а това е най-важно!

Така, че успокой се....проблеми винаги ще има и както казват и другите момичета далеч от теб!
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: септември 30, 2008, 11:23:43 »

Момичета, време е и аз да ви разкажа за моята свекърва.
 gthouh Плачещо момиче battle ANGRY lacnl8 slap bqsnasym hysteric ANGRY ANGRY gthouh
Ето как образно казано се чувствам всеки път като я видя. А най-лошото при мен е факта, че засега нямаме общо жилище с половинката, предстои ни сватба след 20тина дни, а аз съм на ръба на нервна криза и немога да се възползвам от моментите на радост в приготовлението.
Най ме боли това, че той е от Добрич, аз от Варна и имаме възможност (след продажбата на една жилище от моя страна) да си купим апартамент във Варна, за което аз и моите родители много настояваме, защото и двамата работим такава работа че е по-добре да сме в голям туристически град за да имаме по-големи шансове да си намерим нещо добре заплатено, целогодишно.
Обаче свекървата е твърдо против синът и да стъпи във Варна. Онзи ден отидохме с милото у тях за да ги видим и поговорим за сватбата и стана такъв скандал, че си тръгнах  ANGRY bqsnasym Плачещо момиче Плачещо момиче Плачещо момиче. Ужас. В рамките на 1 час и половина най-малко ми крещя че съм ужасна, че ги мразя, но да не съм се безпокояла - че и те ме мразят. Че никога нямало да позволи на синът си да стъпи във Варна, камо ли да живее тук, че даже неиска да идва и на сватбата ни, обиди ме с какви ли не съществителни и прилагателни че ако изпиша всичко и ще се разплача пред клавиатурата, затова ще се въздържа. И най ме заболя че направи това пред всички - пред милото, пред свекъра, пред племенницата на милото, пред брат му и жена му. УЖЖЖАААССССС diablo diablo diablo
Просто само като си спомня какви ги наговори и така ме боли, че не е истина.
Наистина добре че ви има и вас, че като чета и някак си се успокоявам, че не съм сама с тази болка. Но доброто при вас е че не живеете заедно. А аз евентуално след сватбата трябва да отида да живея там, защото у нас е много тясно, пък и апартамент нямаме купен все още, а и незнам дали ще купим нещо скоро или не.
А и той милото нищо не казва по въпроса - честно казано досега той беше на работа и чак тази вечер ще се видим след скандала, а мен много м ее страх да говоря с него по тази тема, да не се окаже след разговора че и той мисли като майка си и само да се изпокараме.
Офф, стига съм ви досаждала вече. Благодаря ви че ме изслушвате... heart
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: септември 30, 2008, 12:36:49 »

малееееее....хубаво 4е нямам такива проблеми с моите, а живеем заедно 3 години понеже сме в лондон и няма как..но стаси, мила..не се от4аиваи, според мен трябва да говориш с милото си по тоя проблем..не търпи отлагане..как така..по добре да се разберете от сега, ами представи си какво би станало ако ти отидеш да живееш при тях..? надявам се милото ти да застане зад гърба ти..все пак ставате семеиство...ако не свекито ти заслужава  beating..не им се даваи и им покажи 4е даржиш на мъжа си и си способна на вси4ко за да защитиш себе си и семеиството си..успехи:))
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines