Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 17:28:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БРАКЪТ ВЕЧЕ НЕ Е НА МОДА... ИЛИ НАПРОТИВ?  (Прочетена 101684 пъти)
 
dari_pz
Ентусиаст
**
Публикации: 66



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: юли 12, 2009, 11:05:03 »

Според мен няма такова нещо като "Бракът вече не е на мода"!С моя приятел решихме да сключим брак и когато тръгнахме да си търсим ресторант всички дати бяха запазени с месеци напред,а да не говоря за църквите.Ние сме заедно от 7 години и живеем заедно и винаги сме си казвали ,че все някога трява да се омъжим,въпреки ,че един подпис не променя отношенията и нещата в една връзка.Това ,което забелязах е,че двойките не се женят по простата причина ,че нямат пари за една сватба  cray .
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #136 -: юли 12, 2009, 19:10:32 »

ДАРИ, абсолютно си права.Липсата на пари е фактора който в повечето случай предопределя нещата.Обаче сватба може да се направи и с малко пари. Важното е да се обичате. Какво ще стане ако не поканите родата или ако не е като в приказките? "голяма работа" Помислете върху това. give_rose
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #137 -: октомври 18, 2009, 15:28:34 »

Мислите ли, че след брака отношенията между двамата се променят. Една приятелка ми каза, че след сватбата вече няма да съм толкова усмихната като сега  girl_impossible Всички щяли да се месят, трябвало да понасям гостита и т.н. А аз съм много свободолюбива и самостоятелна и не знам дали бих ги издържала тези неща... За сега не усещам опити за намеса от страна на роднини, да поясня, че живея на семейни начала с моя приятел. С една дума има ли го това "те сега като се ожениха са в кърпа вързани и дай да си правим с тях каквотот на нас ни изнася". Сериозно се замислям вече, че ще се откажа от идеята да се видя в бяла рокля някога доброволно  cray И все повече ги разбирам тези двойки, който избират да живеят без брак. Странното е, че пиша в сватбен форум за такива неща, и всеки ще защити брака, но ми се ще да чуя мнения  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: октомври 18, 2009, 16:56:13 »

Юлия всичко е както ти си го направиш и границата е където ти я сложиш.Много е важно нещата между теб и мъжът ти преди и след брака да са еднакви.Ако се подкрепяте и разбирате не мисля, че ще има някакъв проблем.Ние живяхме доста време без брак и аз бях против сватбата е оженихме се и да ти кажа същото е.Всичко зависи от вас двамата и доколко ще позволите на околните да ви се бъркат.
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #139 -: октомври 18, 2009, 17:25:59 »

според мен няма такова нещо като мода на брака...след като си срещнал правилния човек защо да не свържеш живота си с него и пред света...бракове винаги ще се сключват по един или друг начин важен е самия живот а не дали ще носиш фамилия на някого или не има ли обич другото няма значение поне за мен а колкото до бялата рокля всяка жена би искала да се види в такава.. но аз лично предпочитам парите които ще ги дам за рокля да отидат за нещо друго което ще ми  върщи работа и за напред а не да го сложа в гардероба и край...с бяла рокля или без нея тръпката ще си я има
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: ноември 08, 2009, 04:06:15 »

Според мен след брака всеки добива някакво чувство за притежание.В това е разликата. Аз след 3 месеца брак вече мисла  за развод NO
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 08, 2009, 22:26:05 »

Аз след 3 месеца брак вече мисла  за развод NO
Oh my ... shok защо бе мила? Толкова ли е лошо?
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 09, 2009, 12:33:17 »

Може и така да ми се струва, но сега май нещата не са както бяха. Не че ще тръгна да се развеждам де.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 09, 2009, 17:22:06 »

Не че ще тръгна да се развеждам де.
good направо ми олекна. Нормално е нещата да не са същите, вече официално сте смейство, отговорностите растат, малко или много подписа променя нещата. Не можеш простоо ей така примерно "да си събереш нещата и да си тръгнеш", а и вие инате детенце yahoo
Обаче когато има любов и уважение всичко се оправя Wink
Активен
Ognena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 248



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: ноември 14, 2009, 20:38:34 »

Абсолютно съм съгласна с petrova83 - уважението и любовта са в основата на щастливия брак. А иначе за мен сватбата беше най-вълшебният момент в живота ни досега! Това, да се вречеш на любимия човек пред всички и пред Бог, ражда толкова позитивни и силни емоции, че оставя красота в отношенията ви с любимия човек за цял живот. Аз определено не бих се отказала от тези емоции и не смятам, че бракът някога може да стане отживелица good
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: ноември 25, 2009, 15:25:20 »

При нас милото ми обясняваше, как нямало смисъл да правим сватба, нали сме живеели заедно, но аз си мисля, че точно бракът те прави по-сериозен и отговорен към семейството. Отношенията се промениха, но към по-добро. Сега и двамата знаем, че имаме ангажимент, че сме длъжни да се съобразяваме и да съградим това, което сме започнали. И двамата не обичаме да се проваляме, а аз се моля да сме заедно и да се уважаваме. После разбрах, че зад тези негови мисли се криеше притеснението, че няма да имаме пари за сватбата, пък и той и аз създадохме много големи контакти, приятелите са ни все някакви някъде и не можехме да правим просто сватба...но аз успях да компенсирам нещата и така, сега не съжаляваме...
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: март 02, 2010, 22:30:25 »

По въпроса за съжителството на семейни начала,ще разкажа един виц,който много точно илюстрира същността на това съжителсво,поне според мен:
Една двойка живеели от дълги години без брак.Един ден жената попитала мъжа:"Ех,кога ли и ние най после ще се оженим?"А,той отговорил:"Ами не знам,вече не сме млади,едва ли някой ще ни вземе!"  pardon
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #147 -: март 02, 2010, 23:15:20 »

 funnytooth funnytooth funnytooth Тоя виц направо кърти мивки. good good good скоро не се бях смял така. laugh laugh laugh
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: март 03, 2010, 00:35:57 »

По въпроса за съжителството на семейни начала,ще разкажа един виц,който много точно илюстрира същността на това съжителсво,поне според мен:
Една двойка живеели от дълги години без брак.Един ден жената попитала мъжа:"Ех,кога ли и ние най после ще се оженим?"А,той отговорил:"Ами не знам,вече не сме млади,едва ли някой ще ни вземе!"  pardon

  Ха ха ха ха stefanel разби ме ! Хареса ми много . Сигурно защото и моето положение е малко такова ! Хиххихихихх  funnytooth banana
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: април 08, 2010, 10:42:13 »

Аз съм на мнене, че една връзка за да оцелее, трябва да се развива на всеки две години - дали ще е нов дом, брак, деца или дори един ремонт. Двамата трябва да вложат сили в нещо заедно. Това го пиша във връзка с тези многогодишни съжителства без развитие. За някои хора подписът не променя нищо. Живеят си заедно, имат деца, общо имущество и т.н. И повечето от тях са много по-здрави семейства отколкото тези с подписа.

Определено ми прави впечатление, че броят на браковете нараства. Дори много двойки с деца слагат подпис. Четох изследване, че повечето двойки на семейни начала към 5/6 година озаконяват връзката си.

Според мен съвременното съжителство вече не е на мода. То по-скоро е преходен етап.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines