Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 21:34:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - 2 част  (Прочетена 121970 пъти)
 
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: февруари 06, 2009, 09:56:47 »

да Diavolo, аз направо не знам как бих променила всички документи, но пък искам и неговата фамилия smile дори от уважение
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: февруари 06, 2009, 10:58:38 »

Tasty аз съм като теб, точно заради това не си смених фамилията, а добавих неговата с тире;)
 
 Offtopic малко така, каква специалност си?
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: февруари 06, 2009, 11:11:10 »

Ние вече сме се изяснили по този въпрос с половинката.Аз си запазвам фамилията(поради причини,които са лични,но той разбира)и ще прибавя неговата с тиренце.
Според мен си е между двамата как ще се процедира с фамилиите.  good
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 06, 2009, 11:18:09 »

А пък аз си взех неговата фамилия без да му мисля много-много. Причините са 1) така съм възпитана в моето семейство, всички сме си с една фамилия 2) моите мама и татко нямат нищо против да си сменя фамилията 3) за мен реално е без значение, но по-важно е да сме едно семейство, а такава е широката практика в целия свят - съпрузите - с една фамилия и 4) професионалният ми път тепърва започва, така че не е проблем смяната на фамилията с нова
Иначе, имах малко грижи с подмяната на документите, но нищо страшно. Дипломирах се с новата фамилия, така че, връщане няма smilesmilesmile
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 06, 2009, 11:33:09 »

Tasty аз съм като теб, точно заради това не си смених фамилията, а добавих неговата с тире;)
 
 Offtopic малко така, каква специалност си?
Електропроектант съм и в областта, в която се трудя  smile ме познават с моята фамилия и като стана Димитрова примерно сигурно дори няма да се сещат, че съм аз  give_rose затова май и аз ще съм с тиренце Girl_hide
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: февруари 06, 2009, 17:10:46 »

Аз съм традиционалистка и приех фамилията на мъжа ми- Михайлова
Активен
allinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #171 -: февруари 08, 2009, 15:22:01 »

оххх милички, ние имаме голям проблем с това, аз искам да съм с тире, милото ми казва ИЛИ МИ ВЗЕМАШ фамилията или не, нямало да се чувства пълноценен ако е с тире и съм си била оставяла вратички за измъкване ако нещо се случило, а аз си искам и моята фамилия, не искам да се отричам от нея, имам няколко причини, които за мен найстина са важни. ако имате идеи как да го убедя да се съгласи с мен, моля споделете smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: февруари 08, 2009, 15:27:10 »

оххх милички, ние имаме голям проблем с това, аз искам да съм с тире, милото ми казва ИЛИ МИ ВЗЕМАШ фамилията или не, нямало да се чувства пълноценен ако е с тире и съм си била оставяла вратички за измъкване ако нещо се случило, а аз си искам и моята фамилия, не искам да се отричам от нея, имам няколко причини, които за мен найстина са важни. ако имате идеи как да го убедя да се съгласи с мен, моля споделете smile
Ами поговори с него и му кажи твоите доводи ,поради които искаш да си запазиш фамилията give_rose
tasty ,запази си я и добави тире,ние с милото сме се разбрали ако до сватбата се случи като при теб,да си запазя моето и да добавя неговото с тире good
Активен
allinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #173 -: февруари 08, 2009, 15:29:21 »

обяснявам аз обяснявам, ама никой не ме разбира.
лично според мен това си е избор на жената  и никой не трябва да и се меси, чисто емоционално то се чувства
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 08, 2009, 16:30:51 »

Аз пък си мисля, че тези тирета само усложняват и пречат. В крайна сметка, ако някой почне да прави проблем за документите, които са издадени със старат фамилия, ами то и новата с тиренце пак е различна и не виждам как ще си спестите главоболията. Само дето ще се чудите после цял живот как по-бързо и кратко да си пишете имената.
А колкото, че така сте известни в областта, в която работите - нищо не пречи пак да си ползвате старата фамилия. Мен не работа никой не ми ползва новата - само в Човешки ресурси smile. И по-скоро да стане объркване Димитрова ли, Иванова ли, защото хората не им се помнят сто имена, пък и сте още млади, имате години напред да затвърждавате позициите си в професията, която практикувате. Едва ли има смисъл да се осланяте само на фамилията си.
Никой не ангажирам с мнението си!
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: февруари 08, 2009, 16:57:37 »

Аз пък си мисля, че тези тирета само усложняват и пречат. В крайна сметка, ако някой почне да прави проблем за документите, които са издадени със старат фамилия, ами то и новата с тиренце пак е различна и не виждам как ще си спестите главоболията. Само дето ще се чудите после цял живот как по-бързо и кратко да си пишете имената.
А колкото, че така сте известни в областта, в която работите - нищо не пречи пак да си ползвате старата фамилия. Мен не работа никой не ми ползва новата - само в Човешки ресурси smile. И по-скоро да стане объркване Димитрова ли, Иванова ли, защото хората не им се помнят сто имена, пък и сте още млади, имате години напред да затвърждавате позициите си в професията, която практикувате. Едва ли има смисъл да се осланяте само на фамилията си.
Никой не ангажирам с мнението си!

Много ми харесва как си го казала! Аз също не съм за тиретата и не виждам как спестяват проблемите!  nea Отделно, че имената стават много.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: февруари 08, 2009, 17:05:26 »

Даниела не е точно така.В строителството когато направиш даден проект ти се подписваш и биеш печат на който пише името ти и фамилията.Така че покрай този печат доста хора разбират за теб без да те познават реално и когато имат нужда от даден специалист те се сещат за теб и те търсят.Ако смениш фамилията сменяш печата и хората няма да връзват старото лице с нововт.Може би след години, но дакото свикнат какво става с теб?А и изграденото име носи дадено уважение и един твой проект се разглежда по един начин ако те познават и ако не.За съжаление е така и смяната на името е усложнение точно в този момент.Същото е с лекарите.А и с тире не е чак толкова сложно.Да в повечето документи няма място и за четерите имена обаче се свиква.А и аз освен официалните документи друго нищо не подменям и навсякъде си ме пишат със страта фамислия без това да е проблем.
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: февруари 08, 2009, 21:01:31 »

 Offtopic и аз да добавя, че за хора на интелектуалния труд, смяната на фамилията означава все едно на ново да започнеш да изграждаш име и е наистина голяма дилема как да се постъпи, така че хем вълка сит, хем агнето цяло  pardon
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #178 -: февруари 08, 2009, 21:51:26 »

Не желая да се откажа от моето име, защото то е това, което моето семейство - майка ми и баща ми са ми дали. Защо мъжете не се отказват от своето? Взела съм името на съпруга ми с тире, защото го обичам и уважавам, но по принцип това преминаване "в другата рода" чрез смяна на фамилното име на жената ми се струва отживелица... Има начини, по които да докажете, че сте семейство, не става само с общата фамилия.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: февруари 08, 2009, 21:57:15 »

Има и мъже, които си сменят фамилното име и приемат това на жената! А и това да приемеш фамилното име на съпруга не е отживелица, а акт на ужажение! Ти си усетила това дори и да си с тире. Все пак новото семейство трябва да има някакво фамилно име. smile
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines