Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 19:53:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167068 пъти)
 
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: август 01, 2009, 13:26:45 »

От акушерки, а и от нета знам, че издържа до 1 час на стайна температура, 48 часа в хладилник ( но не на вратата) и до 3 месеца във фризер  smile

Точно така, вярно е! Няма такова нещо като 6 часа, особено сега през лятото като е топло още по-лесно може да се развали/вкисне и т.н.... pardon
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: август 01, 2009, 13:41:25 »

Ето тук прочетох за съхранението има и таблица http://www.bg-mamma.com/articles/full/1047
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: август 01, 2009, 14:50:44 »

за първи път чета подобно нещо  crazy случвало се е след като на дребен му остане кърма, да я забравя в стаята за около 2-3ч и то на по-малко от 23 градуса и определено се разваля, а като си помисля 6ч  girl_impossible
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #408 -: август 02, 2009, 09:23:43 »

В бебешкото отделение, в което бяхме с беболинка, надписваха много старателно до минутката шишетата с изцедено мляко, защото казаха, че не могат да стоят повече от 24 часа в хладилника. Изглежда, че и по този въпрос има много мнения. И още нещо дето сигурно повечето знаят, но аз нямах представа - за разлика от АМ, кърмата не се потопля в микрото, а само на водна баня.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: август 08, 2009, 11:48:32 »

Здравейте, моята бебка от два дена суче само по 5-6 минути. След това заспива и сама пуска цицката. Аз понеже давам Колийф и си цедя с помпата по 10 мл и да ви кажа много ми пускат гърдите кърма. Дали е възможно да се наяжда за толкова кратко време. Иначе си спи спокойно, буди се на 3 часа като по часовник, ама не знам притеснявам се дали и стига
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: август 08, 2009, 11:55:35 »

Стига и  good
Щом не плаче,пампите са пълни,спинка си-значи си папка достатъчно Wink
Това за 5 мин да е готова е нормално smile
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: август 08, 2009, 12:03:16 »

Това дали плаче или не няма НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ. Има по-лениви бебета, които свикват с по-малкото количество храна, така че е голяма грешка приказката, че "гладно бебе не спи".
Но виж, пълните памперси са вече показател. Ако са обилно напишкани на всяка смяна и поне 3 или 4 пъти на ден са наакани - значи всичко е ок.
По-малкото време на сучене е свързано с растежа на детето, това, че вече е усвоило неговата си техника и захапката е станала по-здрава. Също така кърмата вече тече по-лесно и така, не го мисли.
Въпроса е, че в началото на сученето бебето изсуква така нареченото предно мляко, което е по-воднисто и е за утоляване на жаждата. След това идва задното мляко, което е мазното и хранително за детето. Смята се, че то идва след поне 6-7 минути активно сучене. Но всяко бебе си е различно и това да не те вкарва във филми.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: август 08, 2009, 12:07:08 »

Ами ние пълним паперса с аки почти на всяко хранене, и винаги е напишкан. Че да взема щом първото мляко е рядко да изцеждам с попмата малко количество, че като вземе да суче да слиза направо второто по мазното
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: август 08, 2009, 12:10:09 »

Ами .... незнам, не може ли просто като видиш, че се унася да я потупваш по бузката ли да и подръпваш леко ушенцето, аз така съм правила , за да го посъбудя Стилиан.
Цялата тая работа с цеденето на мен ми е малко непонятна, така че съвет не мога да ти дам за това специално.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: август 08, 2009, 12:18:32 »

И аз снощи си мислех колко ли продължава едно средностатистическо кърмене  smile , и ми се върти в главата  че беше 15-20 минути, като пак така побутвах Жорко по бузката като заспи. Обаче за цеденето си спомням че преди 10 години ми казаха да не се цедя с помпа а само на ръка (което сега не помня как ставаше smile ) и сега незная да се цедя ли  изобщо или не ? Ина ти изцеждаш ли кърма?
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: август 08, 2009, 12:22:52 »

Дарлинг, аз имах много трудно начало на кърменето, кърмата ми слезе ужасно късно, може би на 8-9-10-тия  ден. Дотогава се цедях уж за да стимулирам да тръгне. После, когато нещата се оправиха и Стилиан засука спрях.
Цеденето е или за да не застоява мляко в каналите, което да доведе до възпаление, или за да се повиши лактацията. Доколкото знам, ако няма нужда от цедене може да се получи хиперлактация, което също е доста неприятно. Или пък се цеди, за да се види колко изсуква детето. При всички положения техниката на сучене няма нищо общо с техниката на изцеждане и количеството кърма в шишето след помпата не е изобщо показател за това колко кърма има майката.

По въпроса за времето на сучене - Стилиан ядеше по 40мин, по 20 от гърда..... И така до 5-6 месец, когато от раз намали времето на половина.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: август 08, 2009, 12:25:18 »

Даниел никога не е сукал повече от 5 мин. Беше супер лакомо бебе,а и гърдите ми пускаха като пръскачка!Така,че Голди,да може и да успява да се наяде твойта за тези 5мин.
Цеденето на ръка е доста лесна работа,стига да знаеш как да захванеш зърното и е по щадящо от към болка от цеденето с помпа.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: август 08, 2009, 12:31:58 »

Може, би затова не са ми препоръчали с помпа. А цедене се налага когато гърдите ми са напрегнати или когато нямам достатъчно кърма, така ли ? Ако след хранене те са меки, не се налага ? И още един въпрос, имам спомен че кърмих само от едната гърда на едно хранене, на следващото хранене давам от другата , тогава тази  от която не съм давала трябва ли да я изцеждам? Аз зная че всичко е много индивидуално, но все пак ще съм ви благодарна да имам някаква подготовка smile, че спомените ми играят лоша шега blum
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: август 08, 2009, 13:28:29 »

Даниел никога не е сукал повече от 5 мин. Беше супер лакомо бебе,а и гърдите ми пускаха като пръскачка!Така,че Голди,да може и да успява да се наяде твойта за тези 5мин.
Цеденето на ръка е доста лесна работа,стига да знаеш как да захванеш зърното и е по щадящо от към болка от цеденето с помпа.

И моето е супер лакомо, а и аз съм така като пръскачка blum. Аз цедя с ел. помпа и изобщо не боли и не усещам нищо, заради Колийфа няма как, но вече давам с лъжичка, а не с шише, защото се дави и повръща, като давам от шише, а също и вода не давам, защото колкото пъти дам и после повръща.
Активен
daniela_sl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: август 08, 2009, 16:02:57 »

Здравейте момичета!
Искам нещо да ви попитам, предстои ми пътуване за един ден и няма да мога да кърмя детето си. Въпросът ми е как трябва да процедирам, да се изцеждам по малко всеки ден, за д аимам достатъчно кърма в хладилника, с която майка ми да нахрани малкия докато ме няма или да му давам АМ, ама да не вземе да се отбие crazy
И колко дни може да стои кърмата в хладилника, някъде четох за не пожече от 3, 4 дни...

Моля пишете само на кирилица!!!
« Последна редакция: август 08, 2009, 19:58:41 от Bulechka™ » Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines