Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 06:45:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167301 пъти)
 
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: март 05, 2009, 21:37:25 »

Аз твърдо искам да кърмя, но дано да се справя... Чудя се какша помпа да си взема на Авент или Нук ?  crazy
Разбира се, че ще се справиш, щом имаш желание, стига само кърма да имаш.  Good luck
И двете помпи са добри, не знам точно за коя на Нук говориш, но мисля, че тя май беше по-ефтина от Авент. Аз ползвах Авент - доволна съм. Тук във форума, момичетата хвалят и тези на Медела.
« Последна редакция: март 05, 2009, 21:40:12 от mirindadimi » Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: март 05, 2009, 21:50:16 »

Някой ползвал ли е тази на nuk : http://family-bg.com/prX_3153.htm
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: март 05, 2009, 22:38:41 »

За съжаление не съм я ползвала, но е подобна на Авент и предполагам, че е добра.
Аз мога да дам отзиви за Чико и Авент. Бяха ми дали тази на Чико в началото и се цедях с нея, докато ми се регулира кърмата, но нещо не ми правеше хубав вакуум, а скоро като реших да се изцедя, въобще не успях и едва 10 мл изцедих, а кърма имах доста.  crazy Другото, което е с нея ме болеше като всмукваше, много гадно дърпаше.  angry
Сега се налага малкия да е на лечебна храна и да не го кърмя известно време и се цедя с Авент, която ми даде скоро етърва ми и искам да ви кажа, че с нея въобще не боли и не усещам, че ме дърпа нещо. Нещо не мога да я наглася всеки път като хората и да засмуче хубаво, но като захване цеди много добре, важното е да хванете цаката!  good Етърва ми я е ползвала няколко месеца нонстоп, понеже тя се цедеше и даваше на бебо от шише. Та тя ми я похвали много и ми я даде да я ползвам ако ми се наложи и сега съм доволна, че я взех!  danceg
Гадното е, че може и да не ви потрябва помпа, а да сте дали доста парички за такава, но пък ако се ползва, е по-добре да е наистина хубава!  good
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: март 06, 2009, 00:22:00 »

Аз също мога да похваля тази на Авент.Ако не беше тази помпа кой знае дали детето ми щеше да започне да суче.В началото зърната ми не бяха изразени добре и малката не можеше да ги засмуче и бях принудена да дам АМ,но с помпата всичко се регулира и зърната ми се изразиха,в следствие на което вече се кърмим успешно 5 месеца  yahoo
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: март 06, 2009, 07:49:05 »

И аз съм с 2 ръце за помпата на Авент  good
Активен
hrisig
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 505


Карина е моята сладка принцеса!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: март 06, 2009, 08:08:18 »

аз съм ползвала ето тази и сuм ,мн.доволна,лесна за употреба и евтина в сравнение с другите  Помпи за кърма ръчна http://family-bg.com/prX_279.htm
« Последна редакция: март 06, 2009, 08:25:07 от hrisig » Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: март 06, 2009, 10:14:59 »

Момичета благодаря на всички за отговорите! blum
А какви шишета е по-добре да ползвам за беб стъклени или пластмасови ? crazy
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: март 06, 2009, 10:19:21 »

Момичета,едно въпросче и от мен... blush Задължително ли е да си купя помпа...защото аз много се чудя crazy
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #263 -: март 06, 2009, 10:45:15 »

 Luv4e  аз мисля, че стъклени са по-добре. За тези пластмаси преди време такива ужасии се казаха, че направо да ти настръхне косата. Ако искаш потърси инфо "опасни бебешки шишета" Има определен вид пластмаса, която не била вредна, трябва да гледаш някакви номера на дъното на шишето, но май най-добре е стъклени.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: март 06, 2009, 10:56:12 »

Luv4e, много е индивидуално за помпата - на мен ми даде една приятелка на Авент, която ползвах първите 20ина дена докато ми се регулира кърмата и си настроим режима с малкия и после като ми забраниха да кърмя, за да си спра лактацията. По принцип не съм привърженик на непрекъснато цедене, защото мисля че бебетата си вършат прекрасно работата и не е нужно да стигаме до хиперлактация, защото със сукането днес, те си заявяват дажбата утре и гърдата произвежда толкова, колкото й поискат (това в случай , че няма някакви медицински проблеми и всичко си е ОК с теб и бебо - за което стискам палци good)

По отношение на шишетата- аз ползвам пластмсовите на Lindam и на Dr.Browns, изключително съмдоволна от тях и на опаковката им пише, че не съдържат вредните вещества, за които говорите (в момента забравих как се казваха blush)
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: март 06, 2009, 11:04:44 »

Harmonia ,и сука така разправят,че ако нама никакви медицински причини,нямало нужда от помпа...и ад заради това много се чудя дали сега да си купувам crazy ИІма и такава опция,че с направлиние от доктора ми мога при нужда да си вземе под наем от артеката...А пък тука така също казват че то млякото само си се регулира,а при напрежение в гърдите-помагали разните му компреси...И аз не зная какво да решавам  crazy а като гледам в БГ мосава се купуват помпи crazy
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: март 06, 2009, 13:53:12 »

Майче, моят съвет е да си вземеш под наем и да попрочетеш малко повече за кърменето предварително. ПО напред в темичката Сиска е дала много полезни сайтове. Аз само мога да добавя и този http://missby.wordpress.com/qa/
Успех!
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: март 06, 2009, 16:47:12 »

Да и аз знам , че пластмасовите са от "специална пластмаса" и аз забравих как се казва и няма вредни вещества... Поне така съм чувала и се сменят по често с нови...
Другото което мисля да си купя е сутиен за кърмене , но срещам само на Чико , който ми се струва малко скъп  crazy Вие какви ползвате мамичките , които кърмят ?
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: март 06, 2009, 16:50:14 »

Лъвче, аз моя не го знам какъв е, но трябва да ти кажа, че хич не го ползвам.Може би само първите няколко дни и после го захвърлих.Аз понеже не кърмя навън, не ми харесва като го видя и съответно няма как аз да го направя, та не ми се налага да имам такъв. В магазин ТЕМА, на ул. Македония има доста видове такива сутиени ако не се лъжа. Провери там.
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: март 06, 2009, 17:02:19 »

Аз съм "за" помпата на Медела. Дидка ми я препоръча и останах много доволна. Докато бях в болницата едното момиче имаше помпа на Авент, а друго момиче на Чико - ами и двете не бяха доволни от помпите си. При мен бебето въобще не искаше да засуче и благодарение на тази помпа успях да му давам кърма почти 2 месеца. Може би най-добрата ми покупка. И аз се чудех дали да купувам предваритлено. Добре, че си купих. Благодаря на момичетата тук за инфото give_rose give_rose give_rose. Сутиен за кърмачки си взех най-обикновени, мисля, че беше по 14лв. от магазина за бременни, който е в близост до Пиротска.
Шишета - на Bfree ползвам стъкленото, и имам още 2 на Чико, но не ме кефят особено. Имах и на Медела, но се надраха бързо, бяха пласмасови и ги разкарах.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines