Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:28:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни е тука, но на лятото дали му пука?!?  (Прочетена 39860 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #255 -: юни 23, 2021, 09:22:15 »

Ох, Маги, то едно болно е мъка, представям си две. Силни прегръдки и бързо да се оправят госпожиците heart.
И в Пловдив лятото е жестоко. На всичко отгоре е и влажно от валежите преди това - пълна радост за комари, паяци, пеперуди и разни други пълзящи, летящи и подскачащи твари. Ще взема пак да пускам сушилнята, че с прането внесох ограмна паплач и цяла нощ ме хапаха, цъманикаха и бръмчаха. angry
Булка, тая новина би свършила чудесна работа, хем да стресне тези, дето се канят да си купят сертификат без да се ваксинират, хем и бързо ще става проверката по граници и летища blum Wink Бе и за теб нещо ще се намери как да те ловнат, не се притеснявай Wink
НИ2 разказва за Белград, че сервитьори и изобщо хора от всички сектори на услуги са с налепени стикери за завършена имунизация. Питали ги дали доброволно, отговорът бил: "Па како?" Животът си кипял с бясни темпове, пълни заведения, пълни улици, безкраен купон и храна в изобилие. Донесе каймак, айвар, меса, кашкавали, все едно казарма ще изхранваме. Събра ми се погледът от ниски цени и високо качество. Чувала бях, че софиянци отскачат до там и пълнят коли и кореми поне един път в месеца. Имало защо...
Хаха, като стана въпрос за магнитчетата подаръци, та се сетих за една карикатура- кучето изяло всичките от вратата на хладилника и накрая залепнало по корем на нея.  funnytooth Та внимавай Пухиндрел да не оглозга вашите и да ти висне на някое желязо Wink
Намерих столчетата, има ги в Амазон на цени от 20 до 40 долара. Ще поръчам на НИ1 да донесе за подаръци.
Хубав ден на всички ни, да ни се случват само хубави неща и хубави вести да чуваме. heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юни 23, 2021, 09:51:53 »

Добър ден!
Как сте?
Маги, дано бързо да се оправят госпожиците!
Тука също лятото дойде. С пълна сила, вчера умряхме от жега с малката. Добре, че у нас в пещерата се живее.
Адиктед, успех на родителската!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #257 -: юни 23, 2021, 10:35:52 »

Привет!

 Последен работен ден и хич не ми се работи...То и в тая жега...
 Мина родителската. Аз още на записването усетих директорката, че е много амбициозна и въобще устремена жена. Организацията беше чудесна, присъства тя, психоложката на градината и двете педагожки. Близо 2 часа се представяхме едни на други, бяха приготвили и материали със съвети за бърза адаптация, как да ги подготвим. Най ми хареса, че всеки родител накрая трябваше да нарисува на малко листче нещо за детето си и то ще го чака в градината на есен и ще му се обясни, че е от мама. Дано и Ж. одобри. Родителите засега изглеждаха точни, дано така остане. Казаха, че след като ги оставим може да ходим да си изкажем мъката и тъгата и на двете-директор и психолог. Аз като цяло не очаквам Ж. да реве изобщо, ама да видим как ще й понесе на овнешката душа. Единствено малко ме смущава, че ги пускат в дълбокото и не практикуват до обяд седене, а от ден 1 до следобед. Казаха, че от опита им така само се усложнява ситуацията и все едно са няколко адаптации, може би имат право, аз от моя опит съм с други впечатления, но все пак не е толкова голям.  Та така наесен с песен, наснимах й градината, вчера беше много щастлива, днес ме пита пак ли ще ходя на нейната градина. Wink
 
 Стегнахме багажа и днес палим джапанките след работа. Направо все едно не знам къде ще пътувам, голямо събитие!  heart Хубав ден!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: юни 23, 2021, 12:21:01 »

Здравейте!

Маги, бързо да оздравяват малките!

Адиктед, дано и харесва на Ж. Тук адаптацията е много бавно - 1 час с мама и след това по половин час се увеличава, като зависи от детето през колко дни. Бамбук за седмица започна да остава до обяд. Той от септември ще стои до 16ч. Ако не стане като тази година.

Вчера говорих с една сръбкиня пред блока, тя не иска да се ваксинира. Те са дошли половин година преди нас. Малкото ѝ дете малко по-голямо от Бамбук и също не е научила немски още - разбира, но не говори. Ама тя не се впечатлява от логопеди и ерготерапии като мен. По-голямото и дете е било на 7 като са дошли и за 5 месеца е научил немски. Аз като съм го чувала как говори, си мислех, че е роден тук.

Днес водихме Бамбук на ерготерапия. И там му се чудят на овнешкия инат и колко е несъдействаш, ако не иска. Ама уж щяло да се подобри положението.

Тук си е жега, но една идея по се диша. Поне нощем не е толкова топло.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #259 -: юни 23, 2021, 13:31:19 »

Привет!

Аз днес съм в офиса, да ми е прохладно и удобно. Сложих бял панталон и вече има петна по него хаха. Успях и сандали да сложа, абе натоках се, хората не мога да ме познаят.

Свекс а паприка у павлаци донесе ли ти? Кулен? Чайна кобасица? в Лидл пускат понякога хърватски неща и има каймак, аз онзи ден си взех. Много са вкусни сръбските неща, дано не ги развалят и там. Ххаха сакън да не трябва Пухичко, че след като Звяр му даде дъвка още съм на тръни!

Адиктед плавно приобщаване има мисля само за ясла, че за първа група повечето са минали ясла и нямат нужда. Има и деца които не са ходили, спомням си като го заведохме първа група, влезна си като пич, седна си до едно приятелче, а имаше си доста ревящи деца от новичките. С Жана, не се знае, имай едно на ум, непридвидими са овнетата. Супер звучи директорката, дано се разбирате с нея.

Маги да оздравяват бързо девойките, да изкарат каквото има сега преди яслата. Сипи едно довечера за теб да успокоиш нервите.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #260 -: юни 23, 2021, 13:37:20 »

Аз днес си подредих, каквото щях да подреждам вкъщи. Прибрах си голямото дете от училище. Врътнахме кръгче в квартала и сме вкъщи уж на по-хладно. Заради Кашличко не смея да пусна климатиците.
След малко започват приготовленията по народното веселие.

В яслата Кокона тръгна малко по малко. В градината - от веднъж.  pardon Може и да е въпрос на възраст.
Булчето е писала... Дребният почти не е бил на ясла. Има-няма 2 месеца общо. И той мисля от първия ден тръгна по цял ден. Взимах го в 4, точно след закуската. Имаше доста познати деца в групата, ако е от значение. Шокът им е след 3-4-5 ден, когато видят, че е ежедневие.

Кумците имат магнит на хладилника от Сърбия. И какво изобразява магнитът? Плескавица естествено! Хубаво, ма един ден кучката им набарала плескавицата. funnytooth Сега на хладилника си имат полуизядена (стиропорена) плескавица с надпис Сърбия lol lol lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: юни 23, 2021, 14:16:47 »

Преди бях за плавното приобщаване, но по наблюдения от последните две години, силно се разколебавам. Реално после в живота няма такава опция, някой да те сложи на работа с приятел или близък, или да седиш по час -два доде свикнеш. Та май по-добре да виждат света какъвто е- сурАв и кУрав. pardon Адаптираш се или избираш да страдаш, и/или да си жертва. Брат ми беше придобил последния тертип поведение и все още се опитва да го пробутва, но ние имаме вина за това, защото винаги е пестен. pardon
Сръбските манджи са много хубави! Аз не ям месо, но съм си взимала на място други благинки.
Маги, ако имаш нужда от нещо за малките, пиши, пълна съм с добавки от дребния господин.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: юни 23, 2021, 15:43:48 »

Ох, как си мечтая за разходка до Сърбия с цел да се преям поне 3 пъти за 1 ден.
Адиктед, в на Ники градината също не ми дадоха да го вземам на обяд нито 1 ден. Казаха най-рано в 16 и първите дни нашите го взима ха така. Беше много много тегаво в началото, но сравнително бързо свикна и изобщо не е имало драма после. В квартала има 1 дете, което вече е на 5 и още го взимат на обяд, защото майка му така го свикна и става яка драма ако не го вземе. Така, че дано бързо свикне Ж и да ходи с желание! Тръгването на детска си е голям етап и май ние майките повече го преживяваме това. Аз например от сега мисля как ще стане ученик и ще порасне, пък аз ще рева като завърши детска и на 15.09.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юни 24, 2021, 07:28:58 »

добро утро!
тъй като не ни понася жегата ( угодия няма ), станах рано, подготвям някои документи и ще изхвърчим на работна разходка докъм 10.30, че после се влача като червей. Половинката се прибира довечера и трябва да измисля както да сготвя или поръчам. Почвам лека полека да слагам по местата му багажа за морето. Искам да е минимален, а реално няма как, защото сме за доста дни и после сме на събитие, тоест и официални тоалети за трима ще се влачат... Играчки със сигурност реших че ще взимам само за плажа, иначе две колички само за вътре. Нямам намерение да пренасям къщата, все пак отиваме да играе детето навън предимно и да се разхожда. pardon Тук един приятел като взе да ми изброява, на мое място би взел каната за вода, тостер, надуваем замък.. crazy. ... то каква му е почивката ако все едно се местя от квартира...
Банските от минали години са ми поумалели, явно съм порастнала pleasantry , ама от 10 , 5 са останали валидни- женски проблеми lol .
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: юни 24, 2021, 07:47:14 »

Привет, аз докато стигна тук.Така е като съм в къщи, нямам време за нищо.Тия двете тичат напред назад, айде лекарства дай, айде инхалации.Б1 въобще не иска да види лекарства, реве, върти се, тича из апартамента, голям зор е ецин сироп да и дам, ужас.Успявам, но с много нерви и стискане и сила!Б2 е по-сговорчива.

Еми, аз взимам само нещо за каране-бутане и малко неща за пясъка.Последни само разнасях фигурки и лопатки, никой не ги отрази.А басейн за плажа не взимам, само го мъкнем.Абе минимализирам и аз.

Аз отивам да пържа тиквички по хладно време и да направя едни банички да има за тия дни за закуска.Ох ще ме довършат тия двете, от сутринта всяка си е харесала по един крак и висят на него и ревът!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #265 -: юни 24, 2021, 09:23:35 »

Добро утро!

Аз минах на дерматолог, че себореята в ушите ми беше станала вече непоносима, от година насам... Изписа ми мазила, каза че не се лекува и да потискаме просто. Но дано поне не се будя през нощта от зверски сърбеж. Но поне се радвам че и това отметнах. Жега мори и добитъка, пуснах климатика седна под него и кротува. Качих се и на кантара и не се разбрахме... 2 кг съм качила, трябва спешно да ги сваля...

Еми къде сте на море? Като поотраснат е по-малък багажа, ама ние май ще се наложи и Тулето да сложим че и колела и тротинетки за у бабин му ще трябва да пренесем.

Маги да те светна непържени-пържени тиквички как се правят? Аз от как ме открехнаха, не съм пържила тиквичка, а си отядох през ден на тиквички. Значи белиш( не белиш, от теб зависи). Режеш на колелца, слагаш в дълбок съд. В купичка смесваш 2 лъжици брашно ( може и галета да добавиш), 2 лъжици червен пипер, сол, чесън на прах ( аз слагам и Лидлска гръцка подправка за дзадзики). Изсипваш по малко в купата и бъркаш тиквичките , да поемат хубаво. Нареждаш в тавата за фурната, отгоре хубаво със зехтин/олио, на 200 гр за 20 мин и вирваш краката. Стават топ! Хайде дано Б1 и Б2 скоро да се подобрят, на тая възраст лекуването е мъка голяма  heart

Хайде лек и потен ден! Ice_cream

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: юни 24, 2021, 10:14:32 »

Еми, тоя твоя приятел ме уби кана и тостер. Аз у нас тостер нямам даже. Последно сме ходили с 1 кофичка и лопата, колелото при нас е задължително и плувките. А май той си беше взел 1 малка раничка с играчки, но това си е негова работа, сам си ги събира.
Тая година не знам с какъв керван ше ходим на море, ама не мисля да нося много неща. Просто са обемни 3-4 куфара, колело, количка...
Булче, дано бързо има ефект!
Маги, да им минава на двете госпожици! Ники е като котка, лекарство не може да му дадеш. Само тия хомеопатиите пие, щото са сладки и като бонбони ги взима. Макар, че стана по-сговорчив напоследък.
Оф, ние с джуфката днес се изнасяме към  Банкя и разбира се тя ме саботира с рев и не мога да оправя нищо.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #267 -: юни 24, 2021, 10:43:44 »

 Привет!

 Ние минахме през СПА-то и сега сме на басейна. И тук е много жега.

 Еми, и аз съм на тоя принцип. Щом с 1-годишно нищо не носех и сега не бих си го причинила. Кумовете товареха какво ли не, ай стига, нали отиваме да разнообразим ежедневието.

Ох, Булка, аз пък съм с контактен дерматит на единия крак от сума години, ако не го мажа става ад също, правиха ми и биопсия преди да забременея и в момента, в който спра лечение или се изнервя и настава чесане.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #268 -: юни 24, 2021, 11:08:06 »

Булка, слагам ги на хартия за печене в тавичката, че да не мия и трия после. Така ги правеше баба ми и после майка ми, все по- често и аз сега, ама не е същото... По веднъж на лято се хващам да пържа, трябва много да са ми домиляли домашните Wink Опитвал ли е някой какво се получава в разните му там кукъри , дето пържат с горещ въздух? Не че ще купя, аз и прост фритюрник нямам, но за обща култура, дето се вика, да зная. И патладжани, и пържени и панирани чушки обичаме, а все е играчка.
Хаха, правих пълнени тиквички с кайма и това, което остана от изгребването, взех че го направих на кюфтета, да не стане зян. Бе, хубаво е, ама нито са тиквички, нито са кюфтета - както казваше НИ2 като малък за картофените кюфтета "...аз маскирани кюфтета не ща" Wink
Еми, не е лесно хем море, хем официално събитие да стягаш, но поне е тръпка good. Ох, децата ако си нямат приятелчета да играят с тях, винаги скучаят на плажа. То са приказки, ровене, въртене, бутане по други хора, губене, реване... да са живи и здрави, като поотраснат, очите им не можеш да видиш после Wink
Рат, джуфката как ще я къпеш по морето? То вярно и под душа става като я гушнеш, знам ли..
Булка, кофти като е в ушите, даже не може да се намаже както трябва. На нервна почва ли е, от какво се обостря?
Аз уж хванах от какво ми се появяват обривите по ръцете и уж внимавам. Очите няколко пъти усещам, че кървясват ако ми влезе пот плюс светлина и разни боклуци от въздуха, което е трудно да се предотврати предварително crazy и винаги съм с шишенце с капки в чантата.
Честит Еньовден! С росни билки и свежест да са обсипани пътищата ни!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: юни 24, 2021, 11:12:16 »

Момичета, вижте си показателите на черния дроб, при половинката се оказа в много лошо състояние и оттам розацеята. Сега пие лекарства и я поовладяхме и нея съответно.Кожните заболявания винаги са свързани или с пропускливи черва или с черен дроб.
Аз единствено гърнето ще нося че е нисък и не може сам да се качи на кенеф, а и му следя голямата нужда че там е драма и не е редовен ако го оставя на самотек. Лошото е че дето вика Рат и без да носим къщата на гърба си, пак са 3-4 куфара, защото колкото и да не си вземеш дрехи, за детето трябва, с това потене и мокрене.
Булка, в Лозенец ще сме, дават ни апартамент на половин цена познати на познати. Да видим дали ще е читав, аз съм малко   nea. , но половинката го взе, после на него ще му пиля на главата, ако не ми допадне. Аз само на хора от форума имам доверие, за каквото и да било, все пак сме заедно от години виртуално всеки ден. Предпочитам хотел ол инклузив но ще е много скъпо за почти цял месец подобно нещо, а и ще работим.
Адиктед и на теб да ти кажа- Нахткерцен цялата им линия е супер. Не че лекува но поддържа. Аз съм била 2 години с отворени рани по крака и ръце, мокра екзема, препатила съм какво ли не.
Колелото остава тук, тротинетката е с баба му приоритет, та няма се моря и с тях. А и той тази година е на тема Момичета huhhuh.gif и пясък, та ги е от&бал превозните средства.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines