Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 15:26:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни е тука, но на лятото дали му пука?!?  (Прочетена 39878 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: юни 22, 2021, 08:58:31 »

аз също не мога да разбера тия вайбър чатове безкрайни, до моите приятели нямам време да стигна, как ще им чета на кляфките глупостите? huhhuh.gif
Май ще продължа да съм асоциална... crazy
На зеленото в 4 клас вече се гаджосвахме, ама най големият допир беше романтичен танц в бунгалото, та явно сме били в нормa lol ,  сега как са в 4 клас не знам, май не искам и да знам lol .
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: юни 22, 2021, 09:19:18 »

Тези с 30+ градуса всички сме особено магнетични lol
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #242 -: юни 22, 2021, 09:22:35 »

Ние в 3ти се гаджосвахме. Ухажваха ни с кроасани и сок, много смешно беше.

Не знам, ама навремето майка ми нито ми помагаше, нито нещо знаеше особено за училище, хем учителка. Оставяше ни сами да се оправяме. Винаги се чудеше на майки дето оправят чантите на децата си и учат все с тях. Аз не съм чак като нея, но тук и много рано теъгват на училище, няма как някои неща сама. За ученето я оставям често да се оправя и ако нещо не разбира, я насърчавам да пита учителките, не мен.

Тук групите са в уатсап ... има 2-3 гарги хем са с по 3 деца, как им остава време да пишат нон стоп и да са на всяка манджа мерудия, идея нямам, гледам да не им се връзвам, но такива бисери има ... началото на годината едната вика мъжа ми с ковид, аз с ковид, ма децата са добре, значи имат имунитет и ще ги пусна на училище ... аз си замълчах, но й обядниха набързо как са безсимптомни и да не мърда от вкъщи ...
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #243 -: юни 22, 2021, 09:24:03 »

ПС допир нямаше в 3ти клас, само ядяхме и се хилихме като ряпи. Танците ги почахме чак в 6ти клас.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: юни 22, 2021, 09:33:35 »

Ние в 3ти се гаджосвахме. Ухажваха ни с кроасани и сок, много смешно беше.

Не знам, ама навремето майка ми нито ми помагаше, нито нещо знаеше особено за училище, хем учителка. Оставяше ни сами да се оправяме. Винаги се чудеше на майки дето оправят чантите на децата си и учат все с тях. Аз не съм чак като нея, но тук и много рано теъгват на училище, няма как някои неща сама. За ученето я оставям често да се оправя и ако нещо не разбира, я насърчавам да пита учителките, не мен.

Тук групите са в уатсап ... има 2-3 гарги хем са с по 3 деца, как им остава време да пишат нон стоп и да са на всяка манджа мерудия, идея нямам, гледам да не им се връзвам, но такива бисери има ... началото на годината едната вика мъжа ми с ковид, аз с ковид, ма децата са добре, значи имат имунитет и ще ги пусна на училище ... аз си замълчах, но й обядниха набързо как са безсимптомни и да не мърда от вкъщи ...

Вив, тук са същите олигофренки.. точно тези с по трите деца са най активни и най спамят и по групи и по градинки, от опит на приятели- вайбър също.
И аз съм на твоето мнение, аз не съм му учител, а родител. Ако има да пита нещо спешно ок, ма за другото любезно ще го замоля да се обръща към училищните власти. lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #245 -: юни 22, 2021, 11:43:03 »

Оооо, привет!
Бе я не казвайте голяма дума, да видим ако детето си е загубило нещо или е домъкнало чуждо яке, както казва Булката за Вайбър- групата им, няма ли да пишете и четете ченгели? Wink Имайте и предвид, че колкото и разтропани да изглеждат учениците до 4- ти клас, много от тях се притесняват да питат нещо, което не са разбрали от учебния материал, докато без проблем задават на учителите си абсурдни въпроси за личния им живот. Момченцата, като истински мъже, по принцип не питат за неясните им неща, чакат сами да се разрешат Wink, та не бих посмяла да съм толкова категорична, че ще се справят по този начин. blum
Булка, кажи някоя новонаучена дума, на място ли я ползва? Щях да питам и какви подаръци им е купила учителката и от чии пари? Представям си го как е каталясал Звяр heart
Хаха, мерси за видеото. Питах НИ1 дали е чул нещо по повод съдебния процес, ама той изобщо не се трогна, защото там всеки за всичко можело да съди pardon
Разговорът за фалшивите новини тръгна от нищото, по повод на това, дали е нужно да учим децата да разпознават коя новина е фалшива, при положение, че родителите не я разпознават като фалшива, дали не е по- разумно изобщо да не се допускат новини по проблемна тема в интернет пространството /предполага се, че никой няма да седне да чете вестник и да слуша радио и телевизия, че да сравнява/, как могат да имат здрав разум децата, при положение, че нямат нужните знания и опит по темата, дали ще заподозрят, че новината е фалшива за да проверят източника, появата на новината на няколко места, какво точно казва оригиналната и дали повторенията не я изкривяват целево в дадена насока, и най- важното- няма ли да се стигне до параноя всеки във всичко да се съмнява. Като нищо да се докараме до състоянието от моето юношество - или да приемаме всичко казано за истина и да не ни пука, или да не вярваме на нищо и пак да не ни пука. angry blush nea
П.П. Да питам за най- важното - търся такова сгъваемо столче, ако може да не е от китайски сайт директно.
https://bg.topchinasupplier.com/showroom/qcoutdoors/product/China-Folding-Stool-Outdoor-Portable-Camping-Fishing-Telescopic-Seat_452420/
« Последна редакция: юни 22, 2021, 12:21:49 от svekarva » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #246 -: юни 22, 2021, 12:41:48 »

 Привет!
Баш по темата сте ми. Довечера съм на първа родителска в ДГ. Някакво сюреалистично ми е, че не моята майка ще ходи, а аз. Интересно ще ми е да видя родителите, то нали ще сме нови в квартала. Тук по физиономия ги знам тия, с които сме се засичали из паркове и градинки, а там съвсем ще са ми нови.
 Свекърва, точно такива брутални примери имаше и в The social dilemma за фалшиви новини и как влияят на цели общества дори в много слабо развити региони. В България пък за всеки фалшива е новина, която не е в унисон с неговото мнение. Тровят ги, пръскат ги, ДНК-то им извличат, не че го знаят яде ли се, пие ли се туй ДНК, ама...
 Такова столче из  Euroland дали няма да се намери? Иначе ние посещаваме един китайски магазин, ама си е баш китайски и с хранителни стоки и разни посуди, собственик китаец, та може да погледна другата седмица и да ти кажа дали там има smile
 Утре последен напън работа и после СПА и море ни зоват. Тая вечер ще стягам багажа и утре направо палим.

 Хайде хубав следобед!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #247 -: юни 22, 2021, 13:05:31 »

Ххаха Свекс, баш, тъй тъй, до тук в нашия багаж имаше едни дънки + два чифта къси панталонки. Мен не ми пречат чатовете, при нас съм ви казвала и преди, случихме на родители, та няма празни приказки

Думите не са за в ефир хаха, с цензура са ... Иначе някаква топка тип рубик + за нас магничте и ключодържател. Имаха заделени парички от сумата която платихме, всеки ден им купуваха царевица, сладоледи и разни други лакомства

По повод фалшивите новини, мен поне не ме лови хахах

« Последна редакция: юни 22, 2021, 13:34:26 от bulche91 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: юни 22, 2021, 13:07:44 »

Аз се радвам, че ми свършиха родителските в градината ама предстоят в училище.

На мен за първи път, от както каката е в училище, ми е криво че не е поканена един рожден ден.Тя казва, че с това дете са приятели, играят заедно, а сега разбрах че не е поканена.Да ви кажа всяко НЕ ходене е облекчение за мен, ама сега ми стана тъпо.

Аз вече за нищо не се заричам като гледам каква е хавата около мен!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: юни 22, 2021, 13:50:02 »

Аз понеже бях детегледачка, която събираше чанти и помагаше за домашните до последно, предполагам ще бъде и такава майка на ученик.
Да питат в училище за всичко не винаги става. Някои учители са отзивчиви, радват се, че децата се интересуват, други са троснати, дразнят се. Едното от служебните деца си питаше много учителите и имаше различни реакции. Ама на него не му пукаше, защото на него всички му бяха длъжни. Сестра му е другата крайност.
Тук има Whatsapp група на групата от градината, ама рядко някой има нещо да пита.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #250 -: юни 22, 2021, 13:53:56 »

Свекс, според мен тия теми за начините на функциониране на мозъка и начините за обучение се прави наука по психология и педагогика, ама по големите университети. При нас естествено няма никакъв шанс за такъв тип проучвания. Нито имаме финансови ресурси да се тестват хората като опитни мишки, нито има млади учени, които от веднъж да изкоренят стария тип мислене по темите.
Булче, Звяр каталясал от емоции lol  heart
Маги, за първи клас потокът от информация изобщо не е толкова голям. Децата повтарят по нов начин научени неща от предучилищната и може би към средата на втория срок надграждат. Нашите госпожите пускат клипове от Уча се, а пък Академико е безплатно и Кокона от време на време си ги търси в YouTube.
Най-трудното беше многото писане. Отсега търси хубави химикали, които да не са дебели и тежки, да пишат мазно и по възможност с гумичка за пръстите, че децата много стискат в старанието си.
Чантата я подреждам за в понеделник. Гледам дали има моливи за острене, свършили химикали, изписани тетрадки... Всичко обаче е под формата на диалог. Децата забравят. pardon И аз да съм от сряда примерно до неделя може да не се сетя, че гланцовото ми блокче е свършило.

При нас в градината като цяло нямаше дертове. В първи клас по групи родителите се знаем. Има обаче такива кокошки! Праскат се едни коментари, резки приказки, на всяко гърне има по китка гьозум. Откакто мина една родителска среща, на която госпожите тушираха хорските приказки, нещата са много по-обрани.

Аз пак съм зомби! Децата спаха тази нощ. Съседското дете обаче изпада в истерии тия дни. Някак по обяд съм свикнала, но тази нощ писъците ми дойдоха в повече.  tease
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #251 -: юни 22, 2021, 14:44:20 »

Али, то по мое време учебник свестен нямаше нито по Висша нервна дейност, нито по Когнитивна психология... Особено първото е толкова интересна материя, но едвам намирахме свестни лекции, още ги пазя, преснимани от момиче 3 випуска по-голямо, а тя от къде ги е намерила кой знае. Какво остава да извършват пък изследвания. Единствено НБУ може да има база и бяха извършвали разни релевантни изследвания за настоящето, но не в тая посока.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: юни 22, 2021, 14:57:24 »

Абе всеки е такъв родител, какъвто и човек е. Има и по старателни от мен като вас, има и такива като мен и Виви, дето са по яваш, има и истерици дето само претенции за оценки към децата. Едва ли ще се променя, още повече че поне на тази тема се харесвам. pardon
Да ви кажа пример от днес. Първо 4 години ревеше ако му събуеш чорапите, дори лятото- спеше с тях, с тях носеше сандалите... Днес решил че ще носи нови сандали без чорапи. Аз винаги му слагам чорапче първата седмица, за да не прави пришки. Орева света че искал като БАБА СИ  shok , без чорапи. Опнах му ги на краката сандалите, след 15 крачки навън естествено получи пришки, докуца до баба си и сам си обу чорапите без много да философства. После гледаше като насран. pardon Та на този принцип съм за дреболиите и за подсещането и оправянето на чантата да речем, като изключим първи клас, където родител тр да се намеси, за да се изградят навици.  Ако за тази една година не схване, втори клас да се оправя сам- ще му се изсмее някое дете, и както стрелецът е зависим от общественото мнение, ще клекне. Та всеки си знае детето.
Мен никой не ми е оправял чантата, даже ако сбъркам нещо- скандал от майка ми. Тя тогава беше в огнения връх на овенската си зодия, за всичко се викаше и се вдигаше шум. Затова и нищо не забравях под чина- един път се случи и стана тупурдия ( три пъти я поправям тази дума ) , то тогава нямаше и откъде да ми купят втори несесер, бяха рядкост хубавите. Остави ме без несесер- хубаво че една съученичка ми даде неин стар. Да видите тогава дали не внимавах вече... lol
Панди, син ми е като служебното ти момиче- ходи, пита, оправя се. На някои им е досадно и му обръщат гръб, предполагам и в училище ще е така. Аз за него не се притеснявам в тази посока, по скоро не ми допада какъв е любовчия... huhhuh.gif
« Последна редакция: юни 22, 2021, 15:01:16 от emmmmmy » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: юни 22, 2021, 14:59:50 »

Али, то по мое време учебник свестен нямаше нито по Висша нервна дейност, нито по Когнитивна психология... Особено първото е толкова интересна материя, но едвам намирахме свестни лекции, още ги пазя, преснимани от момиче 3 випуска по-голямо, а тя от къде ги е намерила кой знае. Какво остава да извършват пък изследвания. Единствено НБУ може да има база и бяха извършвали разни релевантни изследвания за настоящето, но не в тая посока.
Адиктед, това е мн сериозен проблем в СУ в нашата специалност, не знам ти от кой ВУЗ си, но и при нас по когнитивна нямаше хубав, по клинична беше някъв мега стар, та разчитах на упражненията в Исул и въпросирах доцентката ако не схващам. Изключително интересен предмет, един от малкото които помня визуално къде се провеждаше.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: юни 23, 2021, 08:35:16 »

Привет.Аз имам болни бебета и малко ще се погледаме с тях.Тук е адска жега, вчера едва се влачех по улиците, имах чувството, че ще колабирам някъде из града.Значи не съм фен на лятото, особено плевенското.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines