Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:12:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни е тука, но на лятото дали му пука?!?  (Прочетена 39862 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #195 -: юни 18, 2021, 10:25:09 »

Добър ден стана вече!

Ей не оставяйте Магито самотна в този петъчен ден!

Свекс изчетох ти горещия стол, интересно не ми се струваш много променена, една идея по тревожна си станала, ама то кой не е през последната година. Ти как се оценяваш като си четеш отговорите сега? Много ми се припокриват вижданията с теб, само с едно се разминаваме, майчинството. Интересно дали ще ми се промени виждането ако имам второ дете, защото май при теб там се е променило.

Уикенда ще е битовизми, хладилника е като нов и взехме ваучери и двамата за три месеца, та ще идем да напазаруваме, неделя съм на фризьор и след това сама ще ида на детски рд, на снахата ми(това на Звяр гаджето хаха), няма как да не си я уважа, тя ми е сродна душа, все едно аз съм я раждала.

« Последна редакция: юни 18, 2021, 10:27:39 от bulche91 » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #196 -: юни 18, 2021, 12:00:22 »

А, привет петъчно!

 Ще обикаляме по Икеа и за матраци, общо взето.
Свекс, интересно виждане сте имали за връзките и брака онова поколение. И моята свекърва малко уж временно свекъра, че не го и понасяла, че много се бъзикал и много говорел, уж само за лятото, пък 40+ лета са. Леля ми и тя почти същата история с калеко и пак в тия години женени. Майка като "стара мома" пък друго я е въртяло, бе специфики си има на поколенията. Бабите пък са бягали да са с дядовците ни и моите, и на ММ. Интересни са такива истории. Wink

 Вчера с немците говорихме. Там 38 градуса беше, голям мор и викаха дайте да се разменим, ами дайте, ама пусти дъжд не ни пуска...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #197 -: юни 18, 2021, 12:13:58 »

Здравейте!
Вчера мъжо стана с една година по-мъдър. Хареса си подаръка, уважи сушито и днес отново ежедневие.
Вчера се разбих следобед от обикаляне. Къде да си пазарувам служебно, къде лично. Успях да обиколя мола няколко пъти, макар и без много възможност да задълбавам.
Успях да намеря и занималня за Кокона за юли месец, което е супер!

Първото ми сериозно гадже беше на около 14. На 16 вече се движех в компанията на по-големи от мен, та имаше кой да дава мнение и да говори от опит funnytooth

Аз за едните баба и дядо знам как са се запознали. За другите се каня от известно време да питам леля, че тя ще знае. Те си бяха бохеми по душа. Две години след сватбата си са били по екскурзии, нямали са бърза работа за деца. А после пък са си гледали децата с огромно желание и търпение. Точно те са ми пример за връзка  heart Дай, Боже, всекиму такъв трепет в живота!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: юни 18, 2021, 12:47:25 »

И аз така като разказите ви, едната ми връзка беше уж за малко, уж да го разкарам, та си имах драма няколко години с него.. beating  Навреме се оттървах де. pardon
Хубаво е човек да се е наживял,да е видял и отношения с другия пол, сексуално също да натрупа някакъв минимален опит. Те и времената са други сега, та не знам дали някой спазва златната среда за започване на интимни отношения на около 18 годишна възраст.
Ние се сцепихме от движение и бачкане тия дни, обиколихме няколко града, съчетахме полезното с приятното, естествено, първият ми обяд в Щастливецът Велико Търново, го провали майка ми. Обади се да каже че мн спешно трябвало да иде до болница, надул й се кракът с болната вена. Организирах кой да вземе детето от нея, но идеята за обедна почивка се разби, отяде ми се и прочие. Естествено се оказа че е можела да изчака няколко часа, но кой ти мисли за другите? С този хипохондризъм съсипва всички.
Иначе в Русе се видяхме с приятели, с колеги на конференцията, кои скучни, кои не толкова. Установих че мен още си ме тресе гнусливостта, както обикновено. Ми не ми е приятно с 2ма непознати в една кола да се возя, на половинката са му колеги, ваксинирани са, и се знаят, ама на мен никакви не са ми.  pardon Та като Свекс почвам да се чудя, дали някога ще станем същите по отношения на социални контакти и физически такива с външни лица?
В Русе както винаги страхотни магазинчета за дрехи, хората спокойни, поддържани жените. Купих си летен сет с панталон и едни бойфрендски дънки, половинката си взе официален костюм на половин цена.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: юни 18, 2021, 13:51:28 »

Ох, как ми се ходи в Русе.Ако всичко е наред, може за годишнината ни да отскочим до там.Много го обичам този град!

Аз днес се счупих от работа и вече давам на заето, а имам още.Направо тия хора милост нямат.

Чета ви за гаджетата, аз с моя мъж съм от 15 годишна.Голяма скука ви казвам.Излизала съм много с приятели, дискотеки, заведения много, особено като студентка.Не съм се спирала в тия години и мисля, че всеки трябва да мине през такъв период, да се наживее, точно както казва Еми.Че иначе стават инфекции.

Тук пак вали.Вчера времето се смили и се усмихна, имах чувството, че целия град е по улиците, чак познах да заобикалям хората в един момент  crazy вярно сме се бъгнали!

Айде хубав ви ден!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #200 -: юни 18, 2021, 15:01:02 »

Точно си има едни години, дето ако не си ги изживееш, после стават големи инфекции. Ако двойката в тези години е истински либерална е възможно да се изживеят и заедно, но моят опит показва, че по-скоро единият е фалшиво либерален. Минава се времето и става ясно, че някой нещо не си е взел така, както му се е искало и избухва, когато е време за други неща във връзката.  :girl_impossible:На индивидуално ниво е по-рано в развитието, а на ниво любовни отношения е стигнато твърде далеч. Една приятелска двойка така се разпадна и още ми е несгодно положението. Мислехме, че мъжът е причината, но като гледам той създаде ново семейство, а жената го раздава неочаквано и необуздано свободно, та явно грешно съм се ориентирали на кого му се живее. И аз щях да съм в кюпа, ма добре че се разсъхнаха тийн любовите и драмите. После търсех точно такъв наживял се човек и аз си се наживях докато го намеря.Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: юни 18, 2021, 15:07:59 »

Здравейте!

Тук пак е 30 градуса.

Аз се боядисах, епилирах, малко се помотах днес.

Свекърите правят ремонт на една стая и ММ ги убеди да поръчат всичко от ИКЕА. На тях май  не им допадна да са бели мебелите, но ММ не харесва мебелите по другите стаи, които ремонтираха предните години и този пък им намила, докато не се съгласят с него. Та сега там ще има стая почти същата като нашата спалня lol Мен ме устройва, де, а и мисля, че ще са доволни. За хола им бяха поръчвали от някаква ямболска фирма, нещата имаха транспортни дефекти, не отговаряха размерите, а диванът е по-неудобен от стария им.

Събота ще уча, а в неделя ще се виждам с една румънка и един англичанин от курсовете ми по немски. Трябваше и лиебер Дарио да е с нас, ама е на море в Гърция.

Много ми е ваканционно, а след 2 седмици имам изпит по немски. Добре, че поне тестът за Линукс може да го направя след това.

Трябва да взема да прочета моят горещ стол, да видя какви глупости съм писала lol

Аз не съм се наживяла. Уж си хванах мм, че е по-млад, ама той бързо заяви, че вече не му е до партита, дискотеки и т.н. На 21г, моля ви се. Трябваше тогава да заподозря, че е голям ботор.  (Обяснение какво е ботор https://www.bgjargon.com/word/meaning/%D0%91%D0%9E%D0%A2%D0%9E%D0%A0
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #202 -: юни 18, 2021, 15:22:50 »

Айде покрай училищната любов да видим и изпитното време  Wink Свекс, ти поне имаш поглед, кажи сега за "Черешите" и "Костилките"? Току що прочетох разказа и ми е интересно кой как го възприема.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #203 -: юни 18, 2021, 15:25:01 »

Не знам какво е вашето разбиране за свобода и наживяване. Аз се наживях и сама бях 2 години, защото бяхме в различни краища на България/Европа, обаче той беше категоричен, мога да купoнясвам, да флиртувам, обаче изневеря ли му сме до там. И така много глупости съм правила без него, обаче внимавах. И той, и аз сме имали ситуации едва сме изгонвали човек от стаите си, които са си били решили нещо ... няма да забравя като беше в Щатите ми разправяше за една рускиня се самопоканила в стаята му с бутилка вино ... деликатно я изгонил. biggrin сега съм сигурна, че поне една от вас ще си каже, да бе да изгонил той рускинята, обаче на мен не ми пука особено. Wink като бях по-малка съм се чудила дали в някакъв момент няма да съжалявам, ама не е дошъл още тоя момент, сигурно като пораснат децата ще ме тресне. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: юни 18, 2021, 15:27:29 »

За съжаление и аз имам лош опит с БГ фирми за мебели, или ниско качество или транспортен дефект, материал- лош... така се бяхме прецакали с дивана.
Панде, то по зодията ги заподозирам вече, ама късно взех да се ориентирам. Както съм казвала, козирог и дева вече не поглеждам, ако ще със златен прах да ми ги сервират lol . То и аз не се бях наживяла, та имах един период на либерализъм , както вика Адиктед. lol Сега ми се ходи пак навсякъде, ама в двойка нямам против да е ходенето. Наскоро случайно налетях на една моя тръпка преди години, седнахме по двойки, обменихме любезности, ами - нищо не усетих. Явно съм почнала да узрявам или ми харесва настоящето, нямам идея. Може би и двете. pardon
Изпогладих целия свят, а мразя да гладя, готвя багажите за следващите приключения и от утре с една съфорумка се хващаме да чистим след наемателя и да боядисаме, че е освинил всичко. Нали е чуждо, та не е пазил. huhhuh.gif
Виви, евала за доверието помежду ви, аз не бих издържала връзка от разстояние.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #205 -: юни 18, 2021, 15:42:18 »

Ох то има поживял и неНаживял се. Аз и мм си поживяхме, и преди него и гаджета и купони и бригади, всичко каквото си му е реда. Мен майка ми ми е морален компас на рамото и никога не съм правила велики глупости, само нормални глупости  blush. Впрочем и сега си купонясваме, когато решим, преди ковид и на дискотеки до 5 сме ходили,на ергенски морета, стига да имаш готини баби и малко по широко да си скроен живота не е свършил на 30+.
Виж кумата беше неНаживяла се, още се влачи по дискотеки всяка вечер не знам от къде намира сили...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: юни 18, 2021, 16:19:05 »

Ох то има поживял и неНаживял се. Аз и мм си поживяхме, и преди него и гаджета и купони и бригади, всичко каквото си му е реда. Мен майка ми ми е морален компас на рамото и никога не съм правила велики глупости, само нормални глупости  blush. Впрочем и сега си купонясваме, когато решим, преди ковид и на дискотеки до 5 сме ходили,на ергенски морета, стига да имаш готини баби и малко по широко да си скроен живота не е свършил на 30+.
Виж кумата беше неНаживяла се, още се влачи по дискотеки всяка вечер не знам от къде намира сили...
е какво работи че да има сили за дискотеки всяка вечер? shok
Аз бях на ръба към великите глупости, но мисля че ме възпираше по скоро инстинктът ми за самосъхранение, майка ми за съжаление не е това което беше преди, не може да й се споделя. Всичко се обръща на каканижене и вечно папагалски приказки...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #207 -: юни 18, 2021, 17:09:16 »

Привет!
Булка, върнах се и аз да си чета писаниците заради твоите въпроси Wink Ами да, точно така бих отговорила пак и точно така бих действала и със сегашния си акъл pardon.
Приятелките ми си избраха мъже със жителство, пари и връзки, аз направих точно обратното - взех си мъж с перспектива, когото можех да ръчкам, бутам и мотивирам по мой вкус. Първите години съвместен живот ми бяха много трудни, то затова и не исках деца. После наваксахме финансово и понеже никой нищо не ни е дал даром, а и Родният е много работлив и каквото подхване винаги печели /за разлика от мен, дето съм доволна дори и само да не губя, стига да ми е интересно/ изпреварихме другите и издържахме през гадните времена на Прехода.
Вярно, че не го исках в онзи период точно защото беше гол като пушка, не ми беше на нивото във всяко отношение, дори и по красота Wink и успоредно с него имах друго гадже, 5 години по- голям софиянец от сой, но той ме натискаше да се женим и го разкарах.
Много съм ходила покрай знаенето на език и то по места, където малцина можеха да стъпят и изобщо имаха представа как се живее по високите етажи на властта. И чужденци, един датчанин и един германец, идваха вкъщи да ме искат от баща ми, но имах чувството, че ще ми вземат свободата и затова отпаднаха от листата. smile После някак се чувствах самодостатъчна и сигурна в себе си, че мога да се справя с всичко без да ми е нужен мъж за духовна опора.
Започнах да ценя мъжете едва като родих две момчета, вярно е. good Щото като си помисля, че някоя ще ги пренебрегва като мен  beating  diablo
Вярно е и че се промених след НИ2, тоест, намерих си майстора, дето да е по- и от мен и да ми покаже, че децата са различни и почти нищо не зависи от това, как ги гледаш или какъв пример даваш. И времената бяха такива, да се вгледаш в себе си и да откриеш наистина какво е важно за момента.
Освен пандемията, гледането на майка ми и после смъртта и също са причина за нарасналата ми тревожност. Всички около мен бяха свикнали, че съм даденост, че мога сама, но то просто не е така в трудни моменти. blush nea
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #208 -: юни 18, 2021, 17:26:41 »

Философски го заформихме петъчно, ама...
 За мен да се наживееш не е да ходиш целенасочено по гаджета, по купони, а да не трябва да се обясняваш на никого, да си правиш, каквото ти е на сърце. Аз общо взето точно като си изживях всички такива моменти и се радвах на това да съм сама млада независима жена с отговорности от сутрин до вечер и приятелски събирания след това, се случиха нещата с ММ. Не че някой категорично ми е забранявал нещо в предни връзки, но пак се съобразяваш когато си в двойка. Сега покрай дете и пандемии пък само с ММ ми са свързани излизания и ходения, но не ми и липсват, взела съм си го просто и не ми се иска.blum
 Ох, Виви, живеехме с украинки в САЩ, огън са от тая част на света. Точно като невидели мъже бяха. Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #209 -: юни 18, 2021, 22:23:57 »

Айде покрай училищната любов да видим и изпитното време  Wink Свекс, ти поне имаш поглед, кажи сега за "Черешите" и "Костилките"? Току що прочетох разказа и ми е интересно кой как го възприема.
Ами разказ като разказ, по - скоро с изхабена тема за политически патриотизъм текст, който децата трябва да преразкажат като страничен наблюдател. Намирам го много подходящ за оценка на механичната памет на седмокласници, каквато според мен е и целта на изпита по БЕЛ. Преди време се опитах да защитя нуждата точно от този вид памет за точно тази възраст и МериМи изобщо не се съгласи, другите замълчаха и само Фери донякъде ме подкрепи, та няма да се захващам да се обяснявам наново. По форумите майките плюят, че не е интересен за децата, че няма на нищо да ги научи. Така е, ама пък изобщо не се търси това в случая. Като гракнат всички за творческо мислене, за красота на речта, за мотивация за четене и писане, та чак им се чудя на акъла какво искат от тези объркани тийнове, които първо трябва да запазят нещо базово в главата си /а това става с развита механична памет/ и едва след това да разсъждават, да решават дали им е нужна тази информация, дали е достатъчна, дали е истинна, докосва ли ги емоционално и разни подобни. Защо не им давали да пишат есе, че да им видят езиковата култура... Ами, така Wink
За големите обаче "Песента на колелетата" /по наше време беше "Песента на колелата" и изобщо не се разглеждаше в училище/ с чисто сърце казвам, че не е най- хубавата творба на Йовков, бърху която може да се разсъждава и да се търси смисъл на живота въобще, какво остава да развълнува напращели от хормони младежи. Може и да греша де, ако трябваше аз да се явявам на матура, сигурно щях да назубря казаното по литературните анализи и пак щях да имам хубава оценка Wink.
Утре е Черешова задушница. Не ми се ходи по гробища, ще отскочим до църквата да запалим свещ и ще раздам на комшиите плодове и сладки, които днес хлепах по време на дъждовния период.
« Последна редакция: юни 18, 2021, 22:35:32 от svekarva » Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines