Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 19:26:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 181878 пъти)
 
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #90 -: март 28, 2009, 02:32:26 »

На моята сватба ще има цветни късмети  smile Всеки гост ще получи по един късмет-цвете с истинското му значение и съответното пожелание - навито на рулце с панделка. После ние и кумовете ще прочетем на глас на гостите нашите късмети (каквито ни се паднат!) Но аз ги нямам всичките сто и кусур късмети - агентката ми ги е проучвала всички цветя и тя ги прави.  give_rose
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: април 01, 2009, 12:47:33 »

Момичета, трябва ми помощ.
Подариха ми цвете (в саксия), обаче забравили и как се казва и как се полива и аз сега не знам как да се грижа за него, а няма и как да го търся в  интернет, защото не знам как се казва. Цветето има много зелени и прави листа; виско е, а цветовете са бели и приличат много на тези на калата - все едно са умален вид на калата. Ако някоя от вас може да се сети по описание как се казва това цвете или го има в къщи, моля да каже.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: април 01, 2009, 12:58:32 »

Момичета, трябва ми помощ.
Подариха ми цвете (в саксия), обаче забравили и как се казва и как се полива и аз сега не знам как да се грижа за него, а няма и как да го търся в  интернет, защото не знам как се казва. Цветето има много зелени и прави листа; виско е, а цветовете са бели и приличат много на тези на калата - все едно са умален вид на калата. Ако някоя от вас може да се сети по описание как се казва това цвете или го има в къщи, моля да каже.

Ако е със светло - зелени листа е такова каквото имам вкъщи аз. Можеш ли да снимаш цветето и да дадеш снимка, за да сме по - сигурни
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: април 01, 2009, 18:16:59 »

Това цвете ми прилича на Спатафилиус. Дано не съм объркала изписването. Пусни на търсачка да видиш дали е като  твоето.  good
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: април 01, 2009, 18:22:27 »

 smile smile Bravo да, тъкмо го намерих, казва се - Спатифилум. Ех, олекна ми.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: април 01, 2009, 22:19:34 »

Е браво, че ти помогнаха.. Успех с гледкането  smile
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: юли 10, 2009, 20:47:38 »

Не открих по-подходяща тема и питам тук. Имам 2 орхидеи, едната от които ми подариха преди 7-8 месеца, отдавна няма цвят, подрязах или изсъхнаха стъблата за цвят, обаче на листа се скъса да расте. Втората ми е подарък за сватбата отпреди един месец, още има цветенца, ама падат, отново й растат нови листа. Поливам ги веднъж на седмица като пълня с вода декоративната кашпа, потапям ги за 3-4 минути, изливам водата и ги връщам на място. Ужким трябвало да ги торя, ама как да стане, като пише, че торът се разтваря във вода, а аз не мога да налея вода в саксийката, защото тя изтича, а не било хубаво да кисне във вода. И май на първата, която пусна листа за световно вече й е доста тясно, а не трябвало да я пресаждам, пък и откъде да намеря такива корички от дърво за почва? Ако някой има опит с орхидеи моля да даде съвет give_rose
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #97 -: август 26, 2009, 16:34:41 »

Даниела, много е полезна тази информация за алергиите. Имам алергия и от години се лекувам, но странно защо алерголожката не ме е предупредила за фикусите и другите цветя  beating А при наще имаме два фикуса. Аз толкова обичам цветя, лалетата са ми любими, даже и те причиняват алергии, но пък не мога да се откажа от една хубава вазичка с лалета  Wink
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: август 26, 2009, 18:06:24 »

хих, от кога не съм писала в тази темичка.....

я сега да видите как си гледам цветята, а колко са много....

Юле, в нас, ако имаш алергия, няма да издържиш дълго, щото е - цитирам мъжа си: Джунгла!!!

пебълс, орхидеята аз я поливам, като я кисна около 20 минути в леген с вода; когато торя, във водата слагам силно разредена тор, взех на терасан балансирана, отделно и кристалон, за цъфтежа - с повече калий;

за пресаждането, изобщо не е вярно; винаги пресаждам веднага и то само в кори за орхидеи, като те се намират много трудно; последно си събрах от планината борови корички от отсечените борчета и долу покрай самите живи борове...те обаче трябва да се изварят заради вредителите и гъбите, които растат по тях...

при пресаждането е добре да огледаш корените за гниене, представлява мека незелена част от корена, която като дръпнеш леко, пада; дръж ги в прозрачни пластмасови саксии, за да се ориентираш как са коренчетата; важното е на връхчетата да са зелени, което означава, че растът...в смисъл, че при орхидеите признак за здраве са растящите корени;

зимата поливам 1 на 14 дни, а лятото - 1 на 10; но пръскам почти всеки ден с пулверизатора, че те обичат да им е влажничко!!!
« Последна редакция: август 26, 2009, 18:40:59 от gostenka_82 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #99 -: август 26, 2009, 19:47:20 »

Момичета, трябва ми помощ.
Подариха ми цвете (в саксия), обаче забравили и как се казва и как се полива и аз сега не знам как да се грижа за него, а няма и как да го търся в  интернет, защото не знам как се казва. Цветето има много зелени и прави листа; виско е, а цветовете са бели и приличат много на тези на калата - все едно са умален вид на калата. Ако някоя от вас може да се сети по описание как се казва това цвете или го има в къщи, моля да каже.

Това е Спатифилум.

Държи се на сенчесто място. Обича много вода. Аз го потапям в леген с вода и ми стои по цял ден вътре - много се освежава от тази процедура  good Не е капризно - това е единственото цвете, което ми е оцеляло досега  blush  pardon
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: август 27, 2009, 14:50:01 »

Инче,

ама внимавай да не го преполееш така, че докато усетиш, ще му изгният коренчетата...

друга процедура, която цветята много обичат е да ги къпят, под душа...за около 30 секунди до минутка душът тече върху тях, хем листата, хем пръстта се мокрят...

е, аз не го правя, защото моите са доста и ми е по-лесно да ги пулверизирам....
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: септември 18, 2009, 12:04:07 »

Момичета моля ви помогнете миииии  Плачещо момиче....незнам вече за кой път ми подаряват дифенбахия и все не успявам да я задържа!Какво да я правя,как се отглежда тва цвете?
Моята е или по-точно беше от този вид...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: септември 18, 2009, 12:29:27 »

Роси, мила, кажи какъв по-точно ти е проблемът с дифенбахията???
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: септември 18, 2009, 12:42:25 »

Ами като ми я подарят е супер свежа,хубава,расте си и в един момент почват да й пожълтяват листата,падат и остава плешива! cray
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: септември 18, 2009, 14:22:48 »

Аз днес най-после се наканих да си пресадя всички цвета, преподредих саксиите, освободих място за нови Wink И чакам едни други да пуснат коренчета, за да ги засадя!!! good yahoo
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines