Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 10, 2024, 07:54:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на adi4ko – 07.09.2013  (Прочетена 71061 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: август 07, 2013, 07:34:44 »

Ади, гледам и ти си на тема алкохол. За борси виж в Аванти и Ноков и син, а също и в Метро.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #61 -: август 07, 2013, 08:10:16 »

ние взехме от аванти много ефтино ни излезна smile имат отсъпки за определен брой бутилки, но направете го по-рано за да сте сигурни че имат достатъчно като брой smile
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: август 07, 2013, 08:22:12 »

Ади, за количеството на алкохола решихме следното – 25л. ракия (10л. един вид, 15л. друг вид), 30л. вино (20л. бяло, 10л. червено), по една бутилка уиски на маса. Ракията и виното са домашни. Това за около 85-86 възрастни. Решили сме и бира да си внесем, но не можем да преценим колко. Мислим от Аванти да купим, но за всеки случай ще се разходим и до Метро да разгледаме цените.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: август 07, 2013, 08:59:03 »

Рататуйче, ще проверя и там, мерси много give_rose
Аз нещо май не съм си ги сметнала нещата като хората, ама защото май не ги разбирам много нещата. Мислех си за 20 бутилки бяло вино, 20 бутилки червено, 15 бутилки уиски и 10-15 бутилки домашна ракия. Ама сега като чета, гледам че са малко, къде отивам аз с тези 20 бутилки вино girl_impossible И говорим за 60-тина възрастни. Прочетох малко от темата за алкохола, ми там едно момиче за сватба със 70 човека са изпили 40 бутилки бяло вино Oh my ... Така че май трябва да увелича квотата. Знам си повечето гости че пият, ама от къде да ги знам по колко pardon
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #64 -: август 07, 2013, 09:05:12 »

adi4ko всичко зависи колко пият вашите гости smile ако са хора които често излизат и си ги знаеш че си пият прецени си, смисъл не винаги означава че някой друг е взел толкова и ти трябва да вземеш същото количество? провери цените и в ресторанта да знаеш ако вс лучай нещо ви свърши на какви цени го предлагат Wink. Управителката на ресторанта където бяхме ние каза че почти на всички сватби се нб;яга главно на бяло вино ( летни сватби) и ракия. При нас беше на бяло вино и уиски и съвсем малко на ракия ... girl_wink
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: август 07, 2013, 09:09:37 »

При нас червеното вино е по-малко, защото по-компетентните сметнаха, че ще бъде доста топло и би се наблегнало повече на бялото.
Наблегнали сме на ракията, защото е домашна. Хем е хубава, хем няма да даваме пари. В онзи район много се цени домашния алкохол, там по къщите не можеш да видиш купешки. Уискито е за разкош smile А и знаем, че има хора, които го предпочитат. Също така имаме хора, които пък са само на бира.

Според мен ключовото при определянето на количеството е да знаеш горе-долу кой на какво набляга.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: август 07, 2013, 09:16:06 »

Ами аз като не знам за повече от 10 човека, другите какво да ги правя sad При нас ще има наблягане на уискито със сигурност, но сега се замислям, че бялото вино би се котирало доста добре, също и домашната ракия...не ги знам колко пият тези хора, ще смятам напосоки, пък каквото стане pardon
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: август 07, 2013, 09:40:50 »

Ади, за количеството на алкохола решихме следното – 25л. ракия (10л. един вид, 15л. друг вид), 30л. вино (20л. бяло, 10л. червено), по една бутилка уиски на маса. Ракията и виното са домашни. Това за около 85-86 възрастни. Решили сме и бира да си внесем, но не можем да преценим колко. Мислим от Аванти да купим, но за всеки случай ще се разходим и до Метро да разгледаме цените.

В Метро на нас ни се стори по-скъпо!
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: август 07, 2013, 09:43:58 »

Ами аз като не знам за повече от 10 човека, другите какво да ги правя sad При нас ще има наблягане на уискито със сигурност, но сега се замислям, че бялото вино би се котирало доста добре, също и домашната ракия...не ги знам колко пият тези хора, ще смятам напосоки, пък каквото стане pardon
Ади, поръчайте от някоя борса или от Мейк 98 - при тях можете после да върнете това, което не се е изконсумирало. По-добре ако не знаете какво пият хората да се презапасите малко повече, отколкото да ви свърши алкохолът. Ще ви излезе супер солено ако започне поръчване от бара на ресторанта....
Ние поръчахме с по 2-3 бутилки повече от всичко за всеки случай.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: август 07, 2013, 10:06:15 »

Ами най-вероятно така ще направим, Миленче. И мисля да намалим количеството на червеното вино, че досега не съм чувала някой от гостите да го пие..и така още ще увеличим количеството на бялото вино. Записала съм си всички борси, които ми казвате и ще започнем проучване. Той и бебсито намери една борса, така че поне сега има от къде да започнем good

Ей хора, забравих да ви кажа, че съм поръчала и гълъби Girl_hide От galabi.eu heart Само дето не знам от къде да ги пускаме. Попринцип знам че се пускат след църквата, но нашата църква е първа от 16.00 ч. Знам че ритуала там е по-дълъг, а и винаги закъсняват, така че не мисля, че ще успеем да свършим тази хубава работа там, защото гражданското е след това от 17.20 ч.Мислех след гражданското, обаче много хора ми казаха, че нашата риттуална (Красно село) е голям гъч от хора съботите по сватбите и минават на конвейр, щяло да има много хора там отвън. Мислех на покрива на ресторанта, където има страхотна тераса, обаче от къде време и за това girl_impossible И сегааа не знам..
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #70 -: август 07, 2013, 10:11:26 »

в коя църква сте? ако сте от много популярните пак ще е трудно, но мисля че в църквата ще е най-хубаво smile в ресторанта не мисля че ще е подходящо понеже се пускат след цермония smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: август 07, 2013, 10:34:08 »

В Св. Неделя, която си е най-популярната май blush Почти съм сигурна, че няма да имаме време след църквата, те доста се моткат там, доколкото знам. Брат ми като се жени там, първо, че влезоха половин час по-късно, второ, че ритуала беше един час! И те бяха по същия ред като нас и съответно закъсняха за ритуалната много, където жената им викаше "Ами ние след малко щяхме да решим да не ви женим дори и да дойдете"!!! Така че май ще е след гражданското, ама въобще не ми се ще да е там
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #72 -: август 07, 2013, 10:39:54 »

абе където и да е ще е хубаво smile
 но аз ще си дам моя глас след църквата blum

То един час в църквата не е ли много? Ще ти се схванат краката и ръцете  blush.  Защото стоиш в едно място, а ръцете от свеща ще ти капнат, аз толкова бях концентрирана да не ми капне восък върху роклята, на всички снимки от църквата съм изтрещяла в лицето  tease
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: август 07, 2013, 10:47:04 »

Ами най-вероятно така ще направим, Миленче. И мисля да намалим количеството на червеното вино, че досега не съм чувала някой от гостите да го пие..и така още ще увеличим количеството на бялото вино. Записала съм си всички борси, които ми казвате и ще започнем проучване. Той и бебсито намери една борса, така че поне сега има от къде да започнем good

Ей хора, забравих да ви кажа, че съм поръчала и гълъби Girl_hide От galabi.eu heart Само дето не знам от къде да ги пускаме. Попринцип знам че се пускат след църквата, но нашата църква е първа от 16.00 ч. Знам че ритуала там е по-дълъг, а и винаги закъсняват, така че не мисля, че ще успеем да свършим тази хубава работа там, защото гражданското е след това от 17.20 ч.Мислех след гражданското, обаче много хора ми казаха, че нашата риттуална (Красно село) е голям гъч от хора съботите по сватбите и минават на конвейр, щяло да има много хора там отвън. Мислех на покрива на ресторанта, където има страхотна тераса, обаче от къде време и за това girl_impossible И сегааа не знам..

Една хрумка - ще е супер да ги запазите за фотосесията. Може да си направите снимки докато ги държите в ръце и как ги пускате...
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: август 07, 2013, 10:48:41 »

...аз толкова бях концентрирана да не ми капне восък върху роклята, на всички снимки от църквата съм изтрещяла в лицето  tease

ооо, това не го бях мислила! Определено трябва да се внимава smile. Аз бих търпяла да ми капе на ръката, само да опаз роклето smile
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines