Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:33:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Горещ стол за DaBulka  (Прочетена 29775 пъти)
 
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #15 -: септември 06, 2012, 10:14:12 »

Уау, два-три ме няма и са се насъбрали въпросчета. smile Ей сега ще ви отговоря с най-голямо удоволствие.

Пънк, историята с провалената сватба я има из форума, но много назад, поне три години. Със същия мъж, да. Заедно сме от 11 години. Историята беше, че ние не сме по сватбите, традициите и други и в един момент като решихме да се оженим, той каза "само че да е различно" и измисли да се женим в чужбина без да казваме на никой. Добре, обаче аз все пак реших да кажа на майка ми и брат ми, за да не им стане гадно после, като се надявах на някакво разбиране. Обаче нямаше разбиране. Единият се разрева, другият се обиди. Уговорихме един компромис като се върнем от чужбина да направим скромно тържество. Майка се зареди да прави сватба. Взе да се налага за всяко нещо. Скарахме се, защото тя искаше да си покани нейните приятелки и това какво ще кажат те, беше по-важно от това, което иска булката. Аз се обидих много от такова отношение и прекратих всякакви планове, но оставих впечатление у всички, да не се учудват, ако просто ги уведомим, че сме сключили брак.
А дали всяко зло е за добро, сигурна съм, че е така. Преди три години щяха да съм една мнооого дебеле булка на един много дебел младоженец! biggrin
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #16 -: септември 06, 2012, 11:26:39 »

Алекс, хайде да го опечем и твоето шишче. smile

1. Ако трябва да се преместя другаде, бих избрала голям град, макар че не обичам да живея в големи градове, а в малки. Аз обаче имам нужда от интензивен обмен с други хора и това в малките градове е трудно. Извън България бих живяла с удоволствие в немскоезичния свят.
2. Кафе не пия. Освен няколко пъти в година, слабо с мляко и много захар. Чай обичам, но пия рядко. Или много сладък или съвсем неподсладен. Какво да ти кажа, постоянството и златната среда не ми се отдават.
3. Шофирам с много голямо удоволствие! Шегувам се понякога, че в по-голяма степен имам усет къде свършва колата, отколкото къде свършва собственото ми тяло.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #17 -: септември 06, 2012, 11:41:36 »

4. Книжките с популярна психология са хубави, защото сме така устроени, че всеки сам трябва да открие топлата вода. Такива книжки вършат работа - прочетеш нещо, вдъхновиш се, пробваш в живота. Сред тях има единици, които лично на мен ми вършат работа. Повечето са научени уроци. Например Букай и Куельо не мога да чета, не ме удовлетворяват откъм дълбочина. Споменавам ги, защото са ултра популярни. Но пък колеги ги използват успешно в психотерапевтичвата си работа. Има много плява сред тези книги със заглавия например "Забогатей за 7 дни" или "Аз ще те направя самоуверен". Измислих си тези заглавия, просто за пример. Има много такива книги, написани за пари. Някой си е добър в нещо и си мисли, че като напише книга за това, как е добър в това нещо, тая книга ще свърши работа на другите. Добрите книги оставят у читателя повече въпроси, отколкото отговори. Винаги има едно правило, ако един човек се затруднява с нещо, обикновено си има вътрешни задръжки. Иначе да е научил как се прави и да го е направил. Забогатяването, отслабването, създаването на интимна връзка са все такива примерни области. Много често хората четат книга за това и пак не им се получава. Проблемът не е в тях, а в книгата. Сред добрите книги са тези на Дейл Карнеги. Той е класика в жанра. Писал ги е почти преди век, а са все така актуални.

Но иначе, най-добрите книги за самопомощ са живите хора. От тях блика такава безценна и неповторима дълбочина и оригиналност, че не мога да спра да се удивлявам и да черпя с пълни шепи.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #18 -: септември 06, 2012, 11:57:07 »

5. Любими книги имам много. По принцип имам много книги. Обичам и художествена литература, и научно-популярна, и духовно-религиозна (от всички религии), както и съвсем практични наръчници. От миналата година настолна ми е на Екхарт Толе. Чета рядко и по малко, защото много дълго помня прочетеното. Според мен този автор ще остане задълго в купчинката до възглавницата. За развлечение чета исторически книги и географски атласи. Обичам митологията и астрологията. Чета специализирани неща за изобразително изкуство и фолклор. Харесвам антропологията, много се интересувам от икономика и политика... Щом е написано с букви, значи ми е слабост. smile

6. guilty pleaseres нямам. Въобще вината не е в сферата на интересите ми. Израстнах с толкова мнго вина, че едва успях да я разкарам. Сега няма място за вина в живота ми.
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines