Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 02:24:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детето достатъчна причина ли е за сключване на брак  (Прочетена 88584 пъти)
 
Mia Iv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 58


Мило коте


« Отговор #15 -: октомври 23, 2006, 12:51:18 »

Не бих нарекла детето "ПРИЧИНА" в никакъв случай.Според мен брка и детето са доста различни.Аз мисля че хората сключват брак защото искат да са заедно,да засвидетелстват любовта си.А детето се появява в следствие от тази голяма любов,но когато се случи случайно и родителите не се обичат мисля че детенцето ще бъде нещастно защото без любов родителите немогат да му осигурят прекрасният живот който заслужава всяко дете
да, точно така си е. Аз ще му кажа повод  Boy. Мисля, че по-добре звучи.
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 23, 2006, 14:22:37 »

Мои приятели се ожениха след като детенцето има стана на годинка  dance Сватбата стана чудесна, но и двамата бяха на мнение, че е по-добре бебето да се появи след брака... Иначе има страшно много бюрокращина, за да признае таткото детето  Girl_sing то направо си е ходене по мъките  crazy Аз лично предпочитам да съм бременна булка, ако се случи, отколкото да карам таткото да ходи в общината и да се моли да запишат на негово име отрочето  blush
Активен
Mia Iv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 58


Мило коте


« Отговор #17 -: октомври 24, 2006, 10:44:52 »

Точно, Ита. Това е проблема, закона в БГ все още създава големи пречки на такива деца. Щяха да го променят, но явно не му е дошло реда. А до тогава.....татковците ще ходят до тлъстите нотариуси.  hysteric
Активен
maioto
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #18 -: октомври 24, 2006, 17:54:09 »

да, точно така си е. Аз ще му кажа повод  . Мисля, че по-добре звучи.



О.К. щом казваш !!!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 09, 2007, 23:11:26 »

Цитат
Иначе има страшно много бюрокращина, за да признае таткото детето   то направо си е ходене по мъките   Аз лично предпочитам да съм бременна булка, ако се случи, отколкото да карам таткото да ходи в общината и да се моли да запишат на негово име отрочето 
А това Ита е много неприятно наистина.Брат ми например така нямат брак и имат дъщеричка на 1г и 3м.Въпрос на вкус!И доказателство че детето не е достатъчна причина за брак.Дори когато и двамата се обичат.А при положение че няма любов и детето е грешка /станало по погрешка/ според мен не трябва да се сключва брак само заради него.Защото после какво:изневери,скандали и т.н..Нима детето ще е щастливо с такива родители?Не вярвам!
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 10, 2007, 12:51:51 »

Детето в никакъв случай не трябва да е Причина за брак. Причината за мен е само една любовта между двама души. Когато детето стане причина за сватбата, то неминуемо след време ще се стигне до караници и евентуално развод. А това не се отразява добре на детето. По-добре съжителство или по отделно. Няма смисъл.
Активен
Ивета
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105



« Отговор #21 -: февруари 10, 2007, 12:55:15 »

Аз си мисля, че е причина. Но не задължителна, а нещо като поредната стъпка напред.
До някъде мога да го нарека и повод, но не мисля, че е точна дума.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 10, 2007, 13:05:47 »

Аз си мисля, че е причина. Но не задължителна, а нещо като поредната стъпка напред.
До някъде мога да го нарека и повод, но не мисля, че е точна дума.

Повод да! *THUMBS*Така съм съгласна,но причина-не!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 10, 2007, 18:57:14 »

Детето в никакъв случай не трябва да е Причина за брак. Причината за мен е само една любовта между двама души. Когато детето стане причина за сватбата, то неминуемо след време ще се стигне до караници и евентуално развод. А това не се отразява добре на детето. По-добре съжителство или по отделно. Няма смисъл.
Аз си мисля, че е причина. Но не задължителна, а нещо като поредната стъпка напред.
До някъде мога да го нарека и повод, но не мисля, че е точна дума.

Съгласна съм с вас, момичета!!! good
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 17, 2007, 09:28:21 »

При нас зачеването на дете(напълно осъзнато,чакано с радост) не беше причина,нито повод за брак!От доста дълго време сме заедно(11г),живеем си чудесно без брак,имаме собствен бизнес от години,дом,обичаме се,познаваме се достатъчно добре и си имаме пълно доверие,че да си позволим да се влияем от социални капризи и предразсъдъци!Отглеждаме с любов детенцето си,винаги сме знаели,че някой ден ще се оженим,но никога не сме били нетърпеливи за това,оставихме нещата да следват естествения си ход и ето,че това "работи".Много съм щастлива,че предложението дойде с годежен пръстен,без притискащи обстоятелства и затова,че дъщеричката ни ще ни е шаферка и най-най-важната личност на сватбата ни girl_in_love !А пък ако имаме късмета по време на меденият месец да си направим и едно братче,ще бъде върховна радост за нас!Пожелавам всекиму-а дали преди или след брака- въпрос на личен избор и усещане за нещата!


... Иначе има страшно много бюрокращина, за да признае таткото детето  Girl_sing то направо си е ходене по мъките  crazy Аз лично предпочитам да съм бременна булка, ако се случи, отколкото да карам таткото да ходи в общината и да се моли да запишат на негово име отрочето  blush

Всъщност бюрокращината съвсем не е толкова голяма-просто таткото носи в родилния дом(след като бебето се роди) една декларация за припознаване,заверена от нотариус и това е!Нищо сложно и необичайно-вече наистина е масова практика и никой нито се учудва,нито съди за това!
Активен
Yana_Bah
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 141



« Отговор #25 -: април 26, 2007, 19:31:01 »

моя отговор на този въпрос е категорично НЕ
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #26 -: май 02, 2007, 15:40:54 »

В един филм с Брус Уилис жена му каза:Не искам да се връщаш при мене заради детото,ако се връщаш се върни зарази МЕН!
Уточнение:бяха се разделили временно.
Според мене е хубаво нещата да вървят едно след друго-сватба,бебе и т.н,но не винаги в живота се получава така.
Моят мъж например казваше че ще се ожени за да има дете.На него му беше все едно дали ще сме женени или не.За него е важно аз да съм до него и да имаме дете,пък било то със или без брак.
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 02, 2007, 18:52:26 »

Според мен детето въобще не трябва да бъде причина за сключване на брак! Ако и двамата се обичат достатъчно и искат да имат детенце,то не е задължително да се сключва брак.И обратното-може да се склюи брак,а да се изчака няколко години с детето!Но да се омъжиш само,защото ще имаш дете,е абсолютна глупост!Навремето може би е било по-добрият вариант,но сега  angry
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 03, 2007, 08:36:50 »

Според мен детето въобще не трябва да бъде причина за сключване на брак! Ако и двамата се обичат достатъчно и искат да имат детенце,то не е задължително да се сключва брак.И обратното-може да се склюи брак,а да се изчака няколко години с детето!Но да се омъжиш само,защото ще имаш дете,е абсолютна глупост!Навремето може би е било по-добрият вариант,но сега  angry


аз също защитавам тази тема !!! разбира се има изключения, ако са двойки, които са от доста дълго време по някой път точно това им трябва, за да поемат другата стъпка от живота си !!!! smile
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 03, 2007, 09:29:14 »

Детето в никакъв случай не трябва да е Причина за брак. Причината за мен е само една любовта между двама души. Когато детето стане причина за сватбата, то неминуемо след време ще се стигне до караници и евентуално развод. А това не се отразява добре на детето. По-добре съжителство или по отделно. Няма смисъл.
Абсолютно съм съгласна с Юлето,човек ако иска и държи на брака- няма граници дали преди или след,но съм абсолютно против това детето да става причина за брака аз ако забременея не искам да ме вземат по принуда заради детето
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines