Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 23:50:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333552 пъти)
 
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #810 -: ноември 14, 2007, 18:06:09 »

Ох,digita,дай ми я на мене ти таз свекъровещица,да влезе в час набързо.Хич и не мисли сега да се изнасяш,още повече че си и бременмана,да ти кажа честно,гледай по-рядко да се зачиташ с нея,не й готви,питай по-скоро милото ти какво му се яде,и каквото ти каже това му прави,за прането е ясно ,простирай само твоите и на мъж ти дрехите.И не й се оставяй,направо си й казвай като не й харесва нещо,да си го направи както иска тя. Cow-boy
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #811 -: ноември 15, 2007, 09:15:59 »

Здравейте! smile

Засега се разбираме много добре със свеки, но ... не ми е приятелка ... нащрек съм smile Виждам, че изобщо не е лесна, но засега прави нещо много умно и интелигентно - съобразява се и се сприятелява с мен! Това е най-доброто, което може да направи една свеки със снаха си, защото е силно в неин интерес - така ще получава много повече инфо за сина си и ще е по-близо до него. Мъжете обикновено не са много приказливи, а жените са! Разбира се, че няма да и разказвам кой знае какво, но все пак ще добие представа какво става с нас. Дори ми е приятно като отидем на гости в Сф (той е от там) да седнем всички на масата и да си разказваме това онова. Дано да е така и занапред.

Но все пак няма да забравя и началото, когато се правеше, че не ме забелязва и не съществувам. Сигурно не е знаела дали ще ме бъде и е решила да не се хаби. Това продължи известно време, докато веднъж (няколко седмици преди да ми предложи) отиваме в Сф и какво внимание - "искаш ли чехлички, това онова" - доста се озадачих, а тя каква била работата. Мъжа ми споделил с тях, че ще ми предлага брак и явно са започнали да ме гледат с други очи.

Та така, засега и двете се стараем доста и внимаваме една с друга. Няма да търся под вола теле, но пак казвам, че съм нащрек smile
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #812 -: ноември 15, 2007, 11:25:47 »

браво Мая, блазе ти cray
винаги за това съм мечтала, а то какво стана girl_impossible
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #813 -: ноември 15, 2007, 14:47:27 »

и аз  бях като дъщерята която не е имала !!!! но вече май не е така !!! откакто мина сватбата тази жена  - моята свекърва си показва леко рогцата както се казва !!!! позволява си да прави коментари, които на мен изобщо не ми харесват !!!!! просто ми лази вече по нервите !! снощи например не знам какво и стана изведнъж нещо я прихвана  crazy crazy crazy и като почна да говори , че само тя се грижела за къщата !!!! че никой не зареждал печката ( на дърва и въглища сме) , че как тя го правила постоянно !!! ние с милото си легнахме, обаче после почна да вика на свекъра как тя всеки ден готвела, чистела, гладила и перяла за 4 човека и никой нищо не помага и се почуствах като най-големия мързел на този свят, после се разплаках пред милото на който му идваше да отиде и да й каже две приказки , но аз не го пуснах, едвам се сдържах да не отида в другата стая и да и се навикам и постоянно си повтаряме с милото ми " още малко и ще се премести, още малко" и днес той щеше да приказва с нея, но изневиделица тя повръща и лежи от сутринта !!! не знам наистина болна ли е или се прави, освен че постоянно се оплаква и тя само има право да се оплаква в тази къща !!!!

офффф  cray cray cray cray извинявам се че тук си излизам мъката, но просто днес съм пудпухнала от плакане снощи, а не съм такава !!!! винаги като се прибера се включвам , ако има вече сготвено слагам масата и после я прибирам, ако няма почвам да готвя, без да казвам нищо !!! после почти винаги аз мия чиниите !!! имам един свободен ден и той е неделя и се почва чистене, пране, гладене, готвене , никога не съм я оставяла всичко тя да върши сама и аз да обикалям по кафетата !!! НО РАБОТЯ И УЧА едновремено и не мога през работните дни и това да правя !!! а тя си има частен бизнес и сама си преценя кога работи, шеф си е сама !!!

не знам защо се промени така? поне се радвам, че милто ми ме подкрепя адски много !!! smile
« Последна редакция: ноември 15, 2007, 14:49:33 от Ели . » Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #814 -: ноември 15, 2007, 15:01:54 »

Мила Ели,тези битови проблеми се появяват рано или късно,колкото и да се опитваме да ги избегнем!!!Навсякъде се получава така и при нас също!!!Не и се връзвай мила,ами си прави,каквото знаеш и само си повтаряй,че съвсем скоро ще дойде момента,в който ти ще си господарката на дома!!! give_rose
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #815 -: ноември 15, 2007, 15:06:39 »

и аз  бях като дъщерята която не е имала !!!! но вече май не е така !!! откакто мина сватбата тази жена  - моята свекърва си показва леко рогцата както се казва !!!! позволява си да прави коментари, които на мен изобщо не ми харесват !!!!! просто ми лази вече по нервите !! снощи например не знам какво и стана изведнъж нещо я прихвана  crazy crazy crazy и като почна да говори , че само тя се грижела за къщата !!!! че никой не зареждал печката ( на дърва и въглища сме) , че как тя го правила постоянно !!! ние с милото си легнахме, обаче после почна да вика на свекъра как тя всеки ден готвела, чистела, гладила и перяла за 4 човека и никой нищо не помага и се почуствах като най-големия мързел на този свят, после се разплаках пред милото на който му идваше да отиде и да й каже две приказки , но аз не го пуснах, едвам се сдържах да не отида в другата стая и да и се навикам и постоянно си повтаряме с милото ми " още малко и ще се премести, още малко" и днес той щеше да приказва с нея, но изневиделица тя повръща и лежи от сутринта !!! не знам наистина болна ли е или се прави, освен че постоянно се оплаква и тя само има право да се оплаква в тази къща !!!!

офффф  cray cray cray cray извинявам се че тук си излизам мъката, но просто днес съм пудпухнала от плакане снощи, а не съм такава !!!! винаги като се прибера се включвам , ако има вече сготвено слагам масата и после я прибирам, ако няма почвам да готвя, без да казвам нищо !!! после почти винаги аз мия чиниите !!! имам един свободен ден и той е неделя и се почва чистене, пране, гладене, готвене , никога не съм я оставяла всичко тя да върши сама и аз да обикалям по кафетата !!! НО РАБОТЯ И УЧА едновремено и не мога през работните дни и това да правя !!! а тя си има частен бизнес и сама си преценя кога работи, шеф си е сама !!!

не знам защо се промени така? поне се радвам, че милто ми ме подкрепя адски много !!! smile

Миличка,много добре те разбирам,това наистина е ужасно!!!Много добре знам какво е да живееш с някой,който ти пили как нищо не вършиш,или ако не го казва,го намеква,отвратително е!!!Но не се давай и си отстоявай твоята позиция,казвам ти го от опит.Хората,които нямат толкова работа,колкото имаш ти,винаги се оплакват,защото си им я създала(просто защото не можеш ти да й отделиш от времето си).Но това не значи,че трябва да им се впечатляваш,а просто да си действаш по своите задачки,били те домакински,или не,и да си гледаш ти кога и за какво имаш време.Все пак тя ако ще да се съдере от мрънкане,това няма да увеличи свободното ти време,нали така?Не се разстройвай,още повече щом милото ти те подкрепя,това е най-важното!И не й се връзвай,когато се размрънка,а й кажи,примерно,че с удоволствие ще й помогнеш през уикенда,когато имаш време и желание за това.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #816 -: ноември 15, 2007, 15:23:27 »

само не мога да разбера как така се променя човек изведнъж !!! живеем вече 4 години заедно, знае се от 1 г. че ще правим сватба, че аз ще бъда жената на сина й !!! и изведнъж, ама тя се промяна коренно и не само към мене !!!  стана точно като "дърта свекърва"
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #817 -: ноември 15, 2007, 15:39:54 »

миличката Ели така ми се доплака като прочетох,от преди знаех че мнго се разбирате с твоето свеки и как се уважавахте,какво и е станало на жената Oh my ...,направо незнам миличка какво да те посъветвам освен още мъничко стискайте зъбки с милото ти ,нали съвсем скоро ще се преместите в новото жилище и всичко ще е ок good
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #818 -: ноември 15, 2007, 16:07:25 »

миличката Ели така ми се доплака като прочетох,от преди знаех че мнго се разбирате с твоето свеки и как се уважавахте,какво и е станало на жената Oh my ...,направо незнам миличка какво да те посъветвам освен още мъничко стискайте зъбки с милото ти ,нали съвсем скоро ще се преместите в новото жилище и всичко ще е ок good

ами скоро, но поне още 3-4 месеца !!! и там имаме много работа !!!! ами не сме карали до сега, тъй като аз избягвам да не се развикам, че малеее каквато съм, която и да беше дори и собствената ми майка нямаше да се сдържа !!! много ми коства това sad
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #819 -: ноември 15, 2007, 16:32:06 »

Малииииии, аз затова на няколко пъти споменах, че се разбираме "засега", но ако някога се наложи да живеем заедно дори за няколко седмици със сигурност ще се избием. Аз имам тактика да си замълчавам първите няколко пъти, когато нещо ме издразни, но след това ... резачка яко  diablo дано не се налага.

Та Ели ето какво бих направила - ще изчакам подходящ момент и ще я попитам директно какво има предвид под това, че никой не и помага. Но не да се карам, с добро ще попитам и ще кажа: "аз обикновено правя това и това (щом се прави, че не забелязва), има ли още нещо, което ти тежи и искаш да ти помогна, просто ми кажи и т.н." Абе винаги пробвам първо с доброто, ама не нещо като не ми харесва да се спотайвам и да се тръшкам и да страдам сама, ами направо заминавам и го изтърсвам и се опитваме да намерим решение. Ако не стане, край на опитите.
Та така, това незнам дали е подходящо за твоята ситуация, но най-вероятно просто се е смахнала нещо жената и както едно време е мрънкотила, когато теб те е нямало, така и сега в същия дух (мъжете нали винаги има за какво да ги насмоташ). Това е единия вариант, а другия е да го прави нарочно??? Незнам.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #820 -: ноември 15, 2007, 16:38:31 »

най-лесен е варианта да отида и да я питам, ноооооооооооо и двете не си затваряме устите и като я познавам и нея и себе си ще стане кавгата, а най-малко искам да се караме ! по-добре нищо да не правя , тъй като не искам милото ми да страда за това, че съм се скарала с майка му, която му е единствената рода !!! има двама доведени братя и свекъра му е втори баща !!!! така, че броя до 10 преди да кажа нещо и  така, вярвам , че като се преместим ще се виждаме по-рядко и така много ще се обичаме !!!! smile
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #821 -: ноември 15, 2007, 16:55:42 »

Ели какво да ти кажа, и аз съм като теб, гледам да има разбирателство, 
но и Мая е права - първо ще опитам с добро да каже какво точно има предвид и ако нещо не правя както трябва да ми казва, ще се постарая да е нейното, но... зависи пак от много работи, как ти го казва, или ако винаги е недоволна от теб, все така ще си е,и дори да го правиш по нейния начин,
А може би е имала и тя лош ден ... незнам.
По принцип също си замълчавам 1-2 пъти, но накрая кипвам и казвам директно какво мисля, дори с риска да съм прекалено пряма, особено като знам че съм права  diablo angry
И другия варинат още малко търпение докато се нанесете в собствения си дом  give_rose
но не се тормози вътрешно, гледай си мъжа и се уважавайте и това е !!!
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #822 -: ноември 16, 2007, 14:54:18 »

най-лесен е варианта да отида и да я питам, ноооооооооооо и двете не си затваряме устите и като я познавам и нея и себе си ще стане кавгата, а най-малко искам да се караме ! по-добре нищо да не правя , тъй като не искам милото ми да страда за това, че съм се скарала с майка му, която му е единствената рода !!! има двама доведени братя и свекъра му е втори баща !!!! така, че броя до 10 преди да кажа нещо и  така, вярвам , че като се преместим ще се виждаме по-рядко и така много ще се обичаме !!!! smile

Ауууу,не,недей да я питаш  girl_impossible ,защото така ще й се стори,че има повод да си излее душата,а от някои неща,които си е мислила,но не е казвала,може много да се ядосаш и да те обидят!Вярно е,че трябва да има комуникация,но чак толкова няма нужда,защото не се знае какво си мисли точно тя и дали ти наистина искаш да го знаеш/чуеш  nea .Аз съм живяла с такъв човек,който ми натякваше постоянно нещата,които ти говори свекито и при един опит за такъв разговор,стана страшно  shok crazy За да се обичате с нея,трябва да се изнесете.А дотогава да бъдете добри една към друга,без да провокирате разговори тип"Хайде да се разберем,че не мога повече така".Създават излишно напрежение.Пробвай да й оставиш впечатлението,че работиш и учиш(за да има милото й синче умна и способна жена до себе си  Wink ),но въпреки това й помагаш  когато и колкото можеш(защото много я обичаш  blum ),мисля,че това ще помогне.Повтаряй й нещата,в които сте на едно мнение,ще спре да ти търси кусури,когато нарочно я фокусираш върху приликите й с теб Yes .Успех  good good good
Активен
Etii
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #823 -: ноември 22, 2007, 15:14:56 »

Много са сложни тези отношения. Едни ти казват, че трябва да мълчиш, за да има разбирателство, но пък ако нещо не ти харесва и те притеснява, защо трябва да мълчиш. Понякога наистина си казваш,че първо трябва с добро, но аз мился, че не е възможно да се постигне разбирателство със свекървите. Аз още нямам свекърва, но до 3 седмици ще имам и най- лошото е, че знам в какъв ад ще попадна. Тя е изключително властен човек и иска да се прави, това което тя каже, когато и противореча побеснява, а както се казва още не съм и никаква. Тя е разведена и цял живот се е грижила сама за нейния син. Имах смелоста да и кажа, че искам ние да си изберем ритуалната зала, църквата и ресторанта. Тя започна да ме убижда много интелигентно, както тя си може и изкара, че още малко съм щяла да я набия, което просто е абсурдно. аз съм много притеснителна и когато и казвах ми трепереше гласът. Истински кошмар. Когато отидахме да си изберем халки тя разбира се беше с нас, започна по едно време да ги пробва, това е лудост. Няма да мога да издържа, винаги съм в лошо настроение, когато е на близо и най-лошото е, че това се отразява на отношенията между двамата. А знам, че това е началото. Искам да му кажа, че не издържам и не мога да живея така, но явно нямам досатътчно смелост, защото винаги се опитвам да правя компроми си и да извинявам постъпките на другите, но това не е честно. Не мога да започна да говоря майка ти това и онова, защото не трябва тя е негова майка, говоря и попринцип е така. Не трябва да се натяква на мъжа нещо за майка му. Просто си мисля, че ако има нещо трябва да се говори директно с нея, въпреки, че според мен Няма смисъл да и казваш как се чувстваш, защото няма да те разбере, аз и това пробвах. Просто си правиш това, което искаш спокойно без нерви и се опитваш да не обръщаш внимание на това, което тя прави и казва. Колкото се може по далеч са се живее. Скоро заминаваме за Америка на работа за около 1,5 г. и въпреки, че визата е за 3г.Но това е друга история отново свързана със свеки. Горе глава , мили момичета колкото и да искаме да се разбираме със свеки, не може, от там идва според мен проблема, защото на всички ни се иска да има разбирателство,но не винаги е възможно.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #824 -: декември 05, 2007, 18:58:12 »

Лоша работа са тези свекърви! Няма оправия!
Моята си я знаех предварително що за стока е, а и етърва ми ме беше предупредила, тъй че ми бяха ясни нещата. Но въпреки това не престава да ме изненадва с простотии.
Преди сватбата бях Даниелче, вече съм Даниело  laugh. За отношението може сами да се досетите...
Още не може да си превърти езика и да каже, че сватбата е била хубава, защото това ще означава, че най-после признава самостоятелността ни. Не може да преживее, че не я включихме в подготовката и очакваха едва ли не да забравим за DJ, за торта, за рокля....  Ей такива глупости.
Благодарна съм й, че живее на 250км и се виждаме рядко. Ама не мога да скрия раздразнението си, когато се обади по телефона.
Активен
Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines