Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 05:01:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333707 пъти)
 
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #765 -: ноември 08, 2007, 10:50:37 »

Малее ако ми бърка името на детето beating  beating beating ще й забрана достъпа!
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #766 -: ноември 08, 2007, 11:23:03 »

Десиславка, Клео и Мишленце благодаря за мненията, в интерес на истината очаквах повече форумиски да ме подкрепят, но уви nea
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #767 -: ноември 08, 2007, 11:30:03 »

Мила goldi недей да се натъжаваш мила сигурна съм че още много момичета ти съчувстват и те разбират, но може би незнаят какъв съвет да ти дадат  give_rose give_rose Girl_hide
Аз намирам това което прави свеки за изключително гадно и наистина и аз бих се обидила страшно  Mad girl Но аз също незнам какво да те посъветвам  Girl_sing Говори с твоя мъж или направо с нея, а ако решиш че няма смисъл просто се опитвай да не се ядосваш прекалено и толкова  good Няма смисъл да си тровиш живота и да ти се опъват нервите, от жена която прави тези неща нарочно и не заслужава да се ядосваш заради нея  good good
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #768 -: ноември 08, 2007, 11:47:40 »

Мила goldi, прочетох поста ти и ми стана жао!  sad Да ти кажа донякъде те разбирам, защото цели 19 години (докато не се омъжих) съм преминала подобна история - моята майка и свекърва й, т.е. баба ми! И лошото е, че май няма лек и така ще си отиде до края  cray Само мога да те посъветвам какво прави майка ми през всичките тези години тя само с добро - те с лошо, а при нас ситуацията е такава, че сестрата на баща ми си е съвсем "нормална" а допълнително и ТЯ долива омразата към майка ми, но да ти кажа че вече са минали около 22 години брак и чак сега свекървата започва да схваща, че може би снахата не е чак такъв "дявол с рога", само дето са трябвали да минат толкова години!  sad Така че миличка стискам палци да можеш да издържаш и много много не им се връзвай!
А за тези от вас които още си нямат партньори да послушат съвета на бабата на моята майка: "Там където има сестра ти не отивай", мама цял живот съжалява, че не го е послушала!
Аз, за моя огромна радост го послушах и сега мога да кажа, че имам "перфектна" свекърва а и свекър! Те имат само двама сина: милото и по-големият му брат, който още не е оженен, така че са ме приели като дъщеря, даже милото малко почна да ми завижда защото мене май ме глезя повече от колкото трябва pardon! И да ви кажа честно сега много повече общувам със свекърва си, отколкото с родната си майка! (понеже свекърва ми е на 60 км., а мама на близо 2000км cray, но благодаря на Бога, че имам в лицето на свекърва си "втора майка", за съжаление такива случаи като моят са рядкост Cray , но не се обезсърчавайте момичета, все пак вие се жените за мъжа си не за майка му!
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #769 -: ноември 08, 2007, 11:48:59 »

Голди и аз прочетох поста ти, но не исках да гокоментирам,защото сиписала че ще го триеш и после ни в клин ни в ръкав някакви коментари.Иначе това,което си написала е наистина ужасно!
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #770 -: ноември 08, 2007, 11:53:51 »

Голди,
ние всички те подкрепяме. Аз също съм много разочарована и ти съчувствам, но напоследък се опитвам да не се замислям за тези неща, защото много ме натъжават, а най-важното е, че със съпруга ми се обичаме, както и вие с твоя.
Стискам палци нещата да се подредят малко по малко и да станат малко по - поносими. Girl_sing
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #771 -: ноември 08, 2007, 11:58:18 »

в интерес на истината очаквах повече форумиски да ме подкрепят, но уви nea

Аз не вземам участи е по тези въпроси вече, защото като не ми е на главата и погледа ми върху проблема е различен. Имахме с някои мацки преди време диплене на този въпрос  sad sad sad
Което не означава, че не съм съпричастна  good  но всеки един съвет или каквато и форма на подкрепа да се опитам да дам, смятам, че няма да кажа нищо което и ти самата не си знаеш!!!

Съжалявам искренно ако в липсата на постове по твоя проблем откриваш липса на подкрепа и разбиране  give_rose give_rose give_rose
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #772 -: ноември 08, 2007, 12:31:28 »

в интерес на истината очаквах повече форумиски да ме подкрепят, но уви nea
Определено имаш нашата подкрепа, но не върви да пишем само "Подкрепяме те, бъди силна" и т.н. защото не сме изпадали в подобна ситуация, за да дадем првилен съвет  Girl_sing
Опитвам се да застана на твое място, но не е същото!  pardon Аз не мога да разбера такива хора, които не виждат, че отсреща им стои добронамерен човек, с когото отгоре на всичко сина им се е оженил защото го обича!  crazy Какво е това отношение пък към собствения си син - наистина все едно не му е майка  shok Нормално е той да си я обича, но все пак се надявам навреме да се усети, че след толкова убиди към него (особено за това, че той е трябвало да е болен вместо сестра си, все едно е чужд  crazy diablo) не е логично сега да им помага толкова много!  nea
"Там където има сестра ти не отивай",
Леле, недей така - моя мъж има 2 сестри  Oh my ..., но отношенията ни са много добри!  Yes
Помагаме си взаимно и се надявам така да е и занапред!  Girl_sing
Аз и със свекърва си се разбирам и постоянно ми се обажда да ме чуе как съм и съм сигурна, че е искрена! Но мисля, че ако живеехме заедно все щяхме да имаме някакви пререкания и до колкото се познавам щяха да са повече от моя страна  blush
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #773 -: ноември 08, 2007, 13:14:53 »

Благодаря момичета сега ми стана по-леко, като знам, че имам подкрепата ви give_rose
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #774 -: ноември 08, 2007, 13:24:28 »

Не ме разбирайте погрешно! Далеч съм от мисълта, че всички свекърви, които имат дъщери са непоносими!!! Но истината е, че повечето майки имат склонността да идеализират дъщерите си и да сравняват снахата с дъщеря си, от там идва и проблемът, че една свекърва която има дъщеря е по-склонна да има критики към снаха си само защото не е като дъщеря й, докато свекърва, която няма дъщеря е по-склонна да приеме снаха си като дъщеря и да приеме грешките й, само защото не е пристрасна при оценката. Идеята ми беше, че в повечето случаи когато има и дъщеря, снахата не е една от най-добрите, но естествено то си е до свекървата, дали е достатъчно обективна да види, че и снахата е също толкова "добър" човек колкото и дъщеря й, а естествено всеки си има слабости, само е необходимо свекървата да прояви малко майчинска любов и някъде да си затвори очите за грешките на снахата, както и прави към грешките на дъщеря си.
Хм... май доста обаркано стана laugh но мисля, че ме разбрахте какво имам впредвид.
Поздравления за твоята свекърва maria_lakova, изглежда си попаднала на човек!  Bravo
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #775 -: ноември 08, 2007, 13:58:06 »

PetraShili,
не че искам да разразяваме някакъв спор тук, но и аз не съм съгласна за това с дъщерите.
аз имам брат. още е малък - на 20 ще стане след 3 месеца, но майка ми до сега никога не е сравнявала приятелите му с мен.
дори постоянно ме критикува и все мъжът ми е по-добър.
А моите свекър и особено свелърва дето имат 2 сина само плюят срещу 2те си снахи, а както знаете с мен и мъжа ми вече 2 месеца не комуникират - изобщо.
Смятам, че всичко е до човека и не зависи от това дали имат дъщеря или син или нямат деца.

Голди,
радвам се, че сме те накарали да се почувстваш по-добре girl_wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #776 -: ноември 08, 2007, 14:27:31 »

и аз не съм съгласна !брат ми е по малък от мен с 6г  но цялото семейство умира за него никога не са предпочитали мен и с енадявам един ден жена му да не бяга заради мен  laugh не съм толкова зла
Активен
Emma
Ентусиаст
**
Публикации: 55



« Отговор #777 -: ноември 08, 2007, 19:02:51 »

Голди имаш подкрепата от всички нас, аз също не посмях да коментирам, защото е трудно да се поставиш на чужно място, а отстрани изглежда много лесно...
а относно сестрите, пак много си зависи както от свекървите Wink при мен проблемът е че мъжо има по-малка сестра, за която винаги се е грижел и тя много злоупотребява с това, въпреки че е женена и си има мъж crazy
обаче само го занимава да и обяснява разни неща и висят до среднощ да хлопа по клавиатурата, използва го да и върши разни работи, но като става въпрос за сестра му.... crazy
така че не са само свекървите...
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #778 -: ноември 09, 2007, 09:21:25 »

Голди, мила...не знам какво да кажа просто. Това наистина е ужасно...лошото е, че такива тежки думи никога не се забравят. Аз се надявам сега или след време да оценят истински сина си и те да му помагат, а не само той...Незнам какво бих направила на твое място. Лесно е да се каже не обръщай внимание, но само човек, който е попаднал в такава ситуация знае какво му е на душата...
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #779 -: ноември 09, 2007, 17:24:21 »

Цитат
при мен проблемът е че мъжо има по-малка сестра, за която винаги се е грижел и тя много злоупотребява с това
така че не са само свекървите...
Същия случай е и при мен, но на всичкото отгоре не стига че родителите му само го товарят да я тънтурка и да й урежда всичко, щото видите ли тя не можела самичка да се оправя (а е на 21 години !!!) ами и си позволява претенции да има и само знае да тропа с крак и всички да се въртят на пета около нея. Думичката "благодаря" не присъства в речника й, тя просто смята че брат й е длъжен да й прислугва без да има нужда да му благодари   angry
« Последна редакция: ноември 09, 2007, 17:26:04 от prin4ipessa » Активен
Страници: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines