Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 07:44:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333812 пъти)
 
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #735 -: ноември 06, 2007, 12:24:22 »

съгласна съм, че не трябва да й се обръща внимане и така правя, дори не си го слагам, а сина й е на 30+
Смятам че си я уважавам, и ще продължава да е така, за повод никога не е била забравена. Нито аз мога да се оплача в това отношение от нея.
Но някак си дребни и ежедневни нещица, а ти правят впечатление, но не показвам с нищо, че това ме дразни и оставям със същите чувства към нея, но нещата са по-различни след брака /мое мнение/  Wink
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #736 -: ноември 06, 2007, 12:31:21 »

Инче,донякъде съм съгласна с теб!!!Има много резон в думите ти,но все ми се струва,че си има и гадни хора!
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #737 -: ноември 06, 2007, 12:50:04 »

По принцип, смятам, че свекървите започват да се държат по-така, ако видят че съпругата е "оправна" така да се каже, не е някоя лигла и хъкъта мъката да мрънка под носа  laugh си и да не знае какво иска.
Другото е, че може би смятат, че ще бъдат пренебрегвани от синовете си, което не мисля че е така, или че ще бъдат забравени и няма да се сещат за тях... и от там започват да се държат по-така и да се доказват един вид, че се справят с всичко и че нищо не може да им се опре.
Абе почва едно съревнование.... коя е по-добрата  smile  tease


Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #738 -: ноември 06, 2007, 12:57:36 »

Така си е наистина е гадно и на никой не го пожелавам да го изпита  good Аз гледам моята кума и се чудя- тя е страшно готин човек, супер е за приятелка, професионалист в работата си, а да не говорим че е и страхотна кума направо невероятна- обаче стане ли дума за сина и все едно става друг човк  Girl_hide Направо не можеш да я познаеш- просто жената и приятелката нямат нищо ама тоатално нищо общо с бъдещата свекърва (да са живи и здрави)  Girl_sing И аз също не мога да си обясня този феномен- та казва че освен че друга жена няма да и стъпи в кухнята, ами и вкъщата си не я иска  crazy Че изобщо даже не иска и да вижда приятелките на сина си- абе много си го обича Girl_sing Така че това че са лоши свекърви не значи че са и лоши приятелки или жени  good
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #739 -: ноември 06, 2007, 13:25:25 »

nea nea nea Аз имам въпрос към всички мацки тук с "проблемни" свекърви: с чиста съвест и ръка на сърцето можете ли да кажете че никога ама никога не сте търсили под вола теле и не сте разчитали нещата извадени от контекста на ситуацията?????  huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif
Аз също с чиста съвест и ръка на сърцето мога да кажа, че никога не съм търсила под вола теле. Даже напратив, опитвах се да се сприятеля с нея - още повече, че живеем отделно от свекитата, но наблизо. Преди сватбата беше добре, но тогава й ходехме често на гости - тя ни чакаше, готвеше и т.н. Сега вече като се отделихме също се виждаме, но поразредихме гостуванията и тя може би се чувства изоставена. Предпочитам да готвя и да се храним у дома. Младожеци сме все пак  blush. Но чувам коментари зад гърба си и то от хората: "Да се спасяват, не ме интересуват!", което никак не е приятно и никак не е хубаво да се говори по този начин. Добре де, ако аз съм й чужда, то поне съпругът ми й е син. А аз нищо не съм й направила. Дори когато каже пред мен нещо не на място, си замълчавам - нали умният отстъпва първи. Въобще има едни такива злобни реплики, но откакто не ги чувам съм най-добре  yahoo През едното ухо ми влиза, през другото излиза и хич не ми дреме...научих се да не обръщам внимание, въпреки че ми беше гадно.
Чудя се дали да говорим заедно по този въпрос - мисля, че така могат да си изчистят много недоразумения. От друга страна пък - защо аз да правя тази крачка като първопричината не съм аз? Да ми се извини за всичко това, което е казала и може да стане по-добре. Но разбирате ли - и да се подобрят отношенията вече нищо не е както преди. Усеща се, че има напрежение и се е настанила студенината в отношенията ни...това е.
« Последна редакция: ноември 06, 2007, 13:31:16 от summer_sky » Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #740 -: ноември 06, 2007, 13:32:19 »

Браво, евала.
Ей за тва говоря, като не става не става, игнорираш и това е филма.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #741 -: ноември 06, 2007, 18:18:44 »

Не вярвам всяка една от вас да се претрепва от любезности и жестове към свекървите а те видиш ли да ви правят сечено. То отнякъде е тръгнало за да се стигне дотук. 

Аааа, не Ина, тук никак не съм съгласна с теб. Не можеш да си така дълбоко убедена, че не се претрепваме от любезности при положение, че не ни познаваш. Това е твърде обобщаващо изказване и ни поставяш всичките под един знаменател, а всеки от нас е личност с различно възпитание, ценности и характер. Това си е въпрос на елементарна култура и възпитание да се държиш с уважение към по-възрастни хора (поне аз така съм възпитана), особено които държиш да те харесат. Аз мисля, че всяка една от нас държи да се представи в най-добрата си светлина и да покаже уважение, за да я харесат родителите на избранника й. Просто се подразбира, че трябва да се държим 3 пъти по-любезно с тях отколкото с който и да било друг. Не вярвам някоя от нас да иска да върви против себе си като нарочно дразни свекърва си, трябва да е или малоумна или мазохистка.
 На мен лично точно това ми е проблема, че аз ама АБСОЛЮТНО нищо лошо не съм й направила, една дума накриво не съм си позволила да й кажа и дори напротив винаги съм била мила, любезна и усмихната с нея, за всичко съм се съгласявала дори вътрешно да не съм искала и винаги съм правила компромиси, за да не я разсърдя. Но сега когато се връщам назад във времето и разсъждавам за моето и нейното поведение мъчейки се да стигна до истината и до началото на конфликта, знаеш ли какво откривам: тя тръгна към мен с лошо още на първата ни среща. Демек каквато и да беше довел синът й, тя си беше навила на пръста да не ме хареса преди още да се запознаем. Моля те, недей така говори при положение, че при теб нещата са розови и не си изпитала грубо отношение от свекърва си на собствен гръб без дори да си виновна с нещо за това. Когато наблюдаваш отстрани изглежда много лесно да претеглиш нещата и да посочиш с пръст и да кажеш този е виновен, а онзи не е, но когато сам изпитваш подобен проблем тогава виждаш нещата от една много по-различна и комплексна перспектива. Това се опитах да обясня и на Михаела, че не винаги е нужно ние да сме направили нещо, което да предизвика лошо държание към нас. Не винаги сами сме си виновни за проблемите, а понякога сме жертви на незаслужен тормоз. Говоря за себе си. При някой хора (визирам конкретно моята свекърва) това е принципно властническо държание към околните, защото такива хора искат целия свят да се върти само около тях и те да са царя, който има правото да коли и беси. Готови са да те смачкат за едното нищо, независимо как се държиш и какво правиш. Просто искат да внесат респект, всички около тях да треперят и да се чува само тяхната дума.
А дори да не започвам на тема престорената любезност пред околните и пред сина си и истинското държание когато сме насаме, че ако почна има до утре да пиша по темата.

И после вие ми казвате да не обръщам внимание??? Как да стане номера, аз да не съм обрязана от чувства??? Може би го приемам твърде болезнено и съм чувствителна именно защото ми пука и е нормално да ми пука, най-малко заради неловката ситуация в която е поставен мъжа ми. Наистина искам да се разбирам с нея и съм се постарала по всякакъв начин. Вас например не ви ли боли, когато се стараете всячески и се надявате да ви отвърнат с добро, а се случва точно обратното??? Вие ми кажете с ръка на сърце, толкова ли ви е лесно да махнете с ръка и да игнорирате проблема сякаш е нищо? И кажете ми въобще как е възможно да игнорирате проблема при положение, че е  невъзможно да я изтриете изцяло от живота си (тя до голяма степен ще остане в живота ви, защото сте свързани чрез сина й и вашия съпруг)? Аз ли съм едиствената побъркана, която го изживява и само това ми се върти в главата и постоянно ме тормози и не мога да се оттърся и да забравя просто ей така?
« Последна редакция: ноември 06, 2007, 18:45:45 от prin4ipessa » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #742 -: ноември 06, 2007, 19:06:36 »

мила аз съм същат но понякога просто идва един момент в който спираш да се мъчиш да трошиш леда нали знаеш че ако не ти отвърнат от ответната страна няма как да с еполучи!за някой неща трябвар двама души!нормално е да се чустваш така и да не го приемаш з анормално!ама я да се замислим до къде ще стигнем с това с опитите и терзанията!да те са свързани с нас определено ама не си струва да се терзаем а това се отразява и на мъжете ни!!аз лично не искам повече да се карам с милтоо заради нея не желая да си навличам проблеми с него заради това че майка му не ме харесва(макар че той мисли че съм луда да го мисля) Oh my ... ето до къде стигнах с това д аповтарям как тя ме мрази как ми говори зад гърба и да му с еоплаквам!д аме помилси за интригантка и откачена вече!не мога д аму го набия в главата че не си измислям!!!и аз се чуствам гузна от една страна че тя не ме харесва и не зная защо и с какво я обидих а от друга че мъжа ми иска да не смятам така а то ми личи не мога да се крия и лицемернича като нея  *crazy*старая се да се държа добре до колкто  мога и тя ми позволи а останалото вече си зависи от нея не мога да я пренебрегвам но не смятам и да и звъня всеки дне или да я виждам!!!тя е майка на мъжа ми з амен не е моя майка важното е с милтоо дае добре тя и така и аз няма д аимам проблеми с него защото колкото пъти му кажа нещо за нея и се караме и колкото пъти тя е споменала нещо з амен той се кара с нея а след това и с мен защо аджеба съм и дала повод да го каже :'(не мога д аго променя това нещо но не значи че ще я избягвам до края на живота си както каза ти възпитанието не го позволява!не се притеснявай вече гладай си мъжа той е най-важния за теб!!!и да кажа нещо по повод ревнивите майки-все пак не тя си ляга с него а ние така че нали знаете со кротце со сексе со благо и мъжете стават памук пък свекитата да се пукат laugh laugh
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #743 -: ноември 06, 2007, 19:11:29 »

Упс!
Кога съм сложила всички под един знаменател първо и второ трябва ли да се обръщам конкретно към всяка една мацка, при положение че в тази тема свекърви не се хвалят а се споделят проблеми за тях.
Така.
После!
Виж сега, сладурка такава, много си ми готинка ама така недей да рипаш сега защото всеки си разглежда проблема през неговата призма. Ти си афектирана и очевидно не е станало яно че аз всъщност, мамка му, никой не обвинявам за нищо, това дали се разбра. Ок, лично за тебе как стоят нещата. Ти се оказваш в ситуация в която от самото начало си губеща - така ли е - и правиш каквото можеш, но човека срещу тебе като е бурсук, успехи не жънеш.
Е добре сега, след всичко това кой е най-прецакан от всичко - ми ти слънце и то на два пъти. Един път страдаш докато сте заедно и тя  се държи като темерут, втори път щото преживяваш и предъвкваш ситуациите след каот са минали /което е нормално при положение че си засегната, обидена и всичката гама от отрицателни емоции/.
Така че когато казвам да се игнорират тези неща имам предвид ОСНОВНО факта, че вие мили момичета страдате повече отколкото свекървите ви. Нервите са за вас и вие си отивате вкъщи с напрежение в душата. Е не си ли струва усилието да се съхланите по дяволите? Това изобщо няма и една допирателна точка  поведение граничещо с нахалитет, наглост или недай си боже неуважение.
Принчипеске, Пипи такова дълго чорапче, схвана ли ми сега идеята?
Не омаловажавам на никой от този форум проблема, аз давам идеи ве, верно отстрани е друго, ма и вие като сте вътре в емоцията не моете винаги трезво и безпристрастно да разсъдите за някои неща.
Айде сега отивайте в темата за Готвенето и вижте кво съм ви приготвила . give_rose give_rose give_rose
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #744 -: ноември 06, 2007, 19:11:54 »

и да кажа нещо по повод ревнивите майки-все пак не тя си ляга с него а ние 

Ооо, Клео, аз и такова нещо съм виждала. На бившия ми приятел майка му всеки път когато му предстоеше важен изпит си лягаше при него вечер да го гушка, че да не му е притеснено  tease Представяте ли си, тази беше пълно куко!  crazy
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #745 -: ноември 06, 2007, 19:24:16 »

 Oh my ... laugh laugh laugh :laugh:е това вече не знам как да го нарека верно куку *crazy*моята ако дойде аз ще се нагушкам с баща му и ще сме едно щастливо семейство laugh
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #746 -: ноември 06, 2007, 19:29:28 »

Права си Ина,чак ме е яд че за всичко си напълно права... tease blum
 Просто понякога човек в моето положение реагира твърде бурно и емоционално - като ранен лъв. Може би търся по-скоро разбиране отколкото успокоение или съвет. Ясно ми е, че и ти и другите момичета сте прави за много неща и най-вече когато казвате, че по този начин измъчвам и тровя само себе си, но понякога когато някой ми каже да потърся проблема в себе си, вместо да се опита да ме разбере и подкрепи, ми става още по-болно и обидно. Не стига, че толкова се самоизмъвам и го мисля, ами остава и виновна да се чувствам. На отчаяния човек, търсещ подкрепа и разбиране, понякога най-добре би го успокоило да му кажеш това което знаеш, че иска да чуе.
Още веднъж се извинявам за бурната си реакция!  give_rose give_rose give_rose
Май по-добре да взема да я избягвам тази темичка, че само се афектирам, пък и вас афектирам, за което моля да ми простите и да не ме намразвате!  give_rose
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #747 -: ноември 06, 2007, 19:34:07 »

Абе ейййййййййййййййййй, ш`а дойда там и ш`та щипна по дупето. Кво се извиняваш, пък и забрави ли на мене ква ми е професията.  beating beating beating
Я споко, ти гледай ти се влезеш в релси, нас не ни мисли.
Пък и освен това не съм убедена че разбиране и съчувствие от нас ще ти помогне, щото всеки ще го напише, ще го мисли наистина и ще живее с болката ти, ама после като спре компа и си легне и ти пак останеш самичка да си се дерзаеш, кво те топли кой какво е казал?
А и нима имаш нужда от потвърждение на факта, че те подкрепяме. Кажи само че е така и ела виж  beating beating beating beating beating beating beating beating beating
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #748 -: ноември 06, 2007, 19:38:06 »

Ау принцеске сладка тоя твоя приятел наистина е бил леко чалнат  laugh crazy laugh laugh А пък свекървата на моето свеки е идвала всяка вечер да ги завива, едно време докато са живеели при тях  laugh Girl_sing Аз щях да падна, но всяка свекърва по- различен начин се изживявя  Girl_hide Не трябва винаги и на всяка цена да се опитваме да ги разбираме момичета, защо правят това или онова, защо се държат по определен начин, защото не винаги това е възможно- понякога и те самите незнаят защо правят някои неща  smile
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #749 -: ноември 06, 2007, 19:41:06 »

Знам...знам, че ме подкрепяте и разбирате...просто като нямам на кого да споделя и да си излея болката и почвм да изперквам. Ама ще взема да не влизам вече в тая тема, че само тук съвсем изперквам. Иначе все намирам с нещо да се разсея. Пък и съм сигурна, че не съм много приятен събеседник за разговор като съм изперкала  angry (чак сама не се харесвам), така че... от днес слагам вето на темата, че да съм малко по- yahoo
« Последна редакция: ноември 06, 2007, 19:42:38 от prin4ipessa » Активен
Страници: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines