Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 23:45:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333542 пъти)
 
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #795 -: ноември 12, 2007, 16:57:37 »

digita първото, което ми идва наум да те посъветвам като чета за проблема ти е: Търсете си жилище под наем, в което да се изнесете колкото се може по-бързо. Вместо да воювате, ти да се измъчваш, тя да те мачка, мъжа ти да се чувства като в небрано лозе, най-доброто решение е да се изнесете и то по най-бързия начин от там (по възможност дори преди да се е появило бебчето на бял свят, че тогава ще стане пълен ад). Това се наслагва в психиката ти и мисля, че няма да се отрази добре на бебчо, защото когато майката е под постоянно напрежение и бебето го усеща. Миличка каквото и да ви струва, трябва да предприемете тази стъпка, защото щом нещата не отиват на добре, пък и както казваш решение на проблема засега не се вижда, най-добре е да се отделите пък дори и само временно. Опитайте да видите как ще бъдат отношенията ви когато не сте под един покрив със свекито, а пък тогава преценете  как ще я карате занапред. Жилища под наем има много и всякакви, но нервите и психическото ти здраве (и най-вече здравето на бебо) си заслужват да платите цената на едногодишен наем, отколкото да се побъркаш на такава млада възраст. Говори с мъжа си по-въпроса и му обясни, че това би било най-доброто решение за благото на семейството ви, ако си съгласна с мен, разбира се!  give_rose УСПЕХ!
« Последна редакция: ноември 12, 2007, 16:59:19 от prin4ipessa » Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #796 -: ноември 12, 2007, 17:06:49 »

Благодаря Ви момичета за съветите и подкрепата.
ivaiva, не смея да му говоря за майка му точно поради тази причина, че тя винаги ще си остане такава-негова майка и аз с нищо не мога да променя този факт. Колкото до това, че трябва да се отнася по-добре с мен, щом не го е разбрала до сега едва ли ще се загрижи много за психическото ми състояние в оставащите месеци.
Принчипеска, на мен това ми е най-голямото желание, само дето за нищо на света няма да успея да убедя мъжа си да се реши на тази крачка.
Активен
Emma
Ентусиаст
**
Публикации: 55



« Отговор #797 -: ноември 12, 2007, 17:15:49 »

digita наистина ще е най-добре да се отделите, то с майка се живее трудно какво остава за свекърва...2 жени в една къща...
опитай се това да му обясниш лека полека, а и бебето като се роди намекни му как разглезват бабите, хубаво е вие да си възпитавате детето и така...
определено както я описваш след раждането много ще ти се меси с бебето angry представям си сега колко ти е тежко, когато си бременна емоциите и хормоните са в повече
пази се мила и гледай докато се нареди всичко да се пазиш от отрицателни емоции, мисли за бебето good
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #798 -: ноември 12, 2007, 17:21:18 »

Принчипеска, на мен това ми е най-голямото желание, само дето за нищо на света няма да успея да убедя мъжа си да се реши на тази крачка.

Поговори с него (и то така че да разбере, че наистина си сериозна) и му изложи доводите си. Кажи че това положение съсипва не само теб, но и неговото дете, което носиш. Кажи му, че това положение руши и унищожава крехкото ви и неукрепнало семейство. Направо ако щеш го постави като задача номер 1 на днвен ред. Кажи му, че ако те обича и го грижа за теб и детето, трябва да предприеме тази стъпка в името на вашето семейство. Попитай го дали се чувства щастлив, гледайки те да страдаш така? Попитай го дали иска детето ви да расте в една среда изпълнена с враждебност и конфликти и че приоритетите му трябва да бъдат първо и преди всичко - да осигури една хубава атмосфера за теб и детето в един дом, който да е само ваш. Дори ако трябва прибегни до леко споменаване на фразата, че за теб няма друга алтернатива освен да се изнесете и ще го направиш със или без него. Нека се постресне малко и да се събуди!
« Последна редакция: ноември 12, 2007, 17:23:24 от prin4ipessa » Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #799 -: ноември 12, 2007, 17:30:51 »

Принчипеска, на мен това ми е най-голямото желание, само дето за нищо на света няма да успея да убедя мъжа си да се реши на тази крачка.

Поговори с него (и то така че да разбере, че наистина си сериозна) и му изложи доводите си. Кажи че това положение съсипва не само теб, но и неговото дете, което носиш. Кажи му, че това положение руши и унищожава крехкото ви и неукрепнало семейство. Направо ако щеш го постави като задача номер 1 на днвен ред. Кажи му, че ако те обича и го грижа за теб и детето, трябва да предприеме тази стъпка в името на вашето семейство. Попитай го дали се чувства щастлив, гледайки те да страдаш така? Попитай го дали иска детето ви да расте в една среда изпълнена с враждебност и конфликти и че приоритетите му трябва да бъдат първо и преди всичко - да осигури една хубава атмосфера за теб и детето в един дом, който да е само ваш. Дори ако трябва прибегни до леко споменаване на фразата, че за теб няма друга алтернатива освен да се изнесете и ще го направиш със или без него. Нека се постресне малко и да се събуди!

наистина е права Принцеска !!! smile май ще се наложи мако да го стреснеш и да разбере, че там не е приятно да живееш !! успех мила !:)
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #800 -: ноември 12, 2007, 17:38:21 »

Да, и аз смятам, че трябва да развиеш "теорията" за вашето семейство, което се състои от теб, мъжа ти и бебчо.
не разчитай, че като е разбрал, че вие с бебо сте най-вайни за него, разбира, че трябва да ви защити пред майка си. Той мийе да мисли, че тя не те обижда - кажи му, че тези неща те засягат и искаш той да поговори с нея и да търсите вариант да сте самостоятелни.
Не се предавай good
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #801 -: ноември 13, 2007, 09:16:57 »

Той мийе да мисли, че тя не те обижда - кажи му, че тези неща те засягат
Иххх, ама точно в десетката уцели с това изказване! good Аз все това слушам от моичкия- как тя не искала да ме обиди всъщност, а все аз или прибързвам с изводите, или разбирам погрешно,или не знам какво вече...
 hysteric
Онзи ден, след като за трети път чух от майка му "Който плаща-той поръчва музиката." по повод сватбата ни, се получи лееека разправия diablo, щото кипнах и й казах, че младоженците не са част от музиката и ако ще се разсъждава така, то трябва младоженците само да мълчат и да са за украса. Mad girl И не знам за какво ги говори такива, след като когато обсъждаме покани,украси,всичко, тя винаги казва "ок, така ще бъде,както ви харесва". И сега понеже казахме, че ни се иска да са по-малко гостите /тя каза, че в най-добрия случай, ако мноого се ограничат, ще сме 100-120 човека!!!/, който плащал...и т.н.Понякога се държи така, сякаш само те ще я плащат тази сватба! Че после я слушам как не разбирала защо съм се обидила,какво толкова била казала, че милия и той в един глас с нея- "Какво има,мило,защо си сърдита?" beating beating beating

Мале, че да не коментирам как гледахме покани, които съм свалила на компютъра, аз, милото и свеки, и милото на два пъти: "Ехааа,тази е супер, харесва ли ти,майко?" hysteric hysteric hysteric Че после като го насолих едно хубаво..аааа-мааа-хаааа. beating beating beating Той ми се оправдава, че и на мен знаел,че ми харесвали,щом съм ги свалила, та затова. hysteric diablo

А digita...мисля, че най-важното в твоето положение е да си съхраниш спокойствието, каквото и да правиш,каквито и мерки да предприемеш. Ръководи се точно от това- на теб и на бебо ви трябва спокойствие! На който не му изнася, да се оправя!
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #802 -: ноември 13, 2007, 09:26:15 »

Авичка мила, не си хаби нервите.
Ние също бяхме така преди сватбата - по отношение на бройките, накрая всичките му (на свекъра) прехвалени поканени супер важни гости не дойдоха, само, че той ни съкрати живота с тях. Те бяха най-важните, трябваше за тях отделен алкохол (а целия алкохол го купи татко), отделно меню nea
Само като си помисля се ядосвам и накрая изобщо не им обърнах внимание - е в крайна сметка те не ни говорят, за  сега лишават милото от всякакво наследство (не че имат кой знае какво да ни дадат де), поискаха му ключовете от техния апартамент и така, да не разказвам повече, че се ядосвам много и то защотото нараняват милото иначе той е избрал мен и ме подкрепя.
Та мила Авичка - остави ги да правят каквото си искат, гледайте вашите приятели да са на линия (ние сами платихме за приятелите си и поканихме много) и да ви е весело - всичко останало няма и да го помниш.
 Wink
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #803 -: ноември 13, 2007, 09:39:21 »

Аааа, ivaiva, да ти кажа,мила, взех да поумнявам- като стане нещо припалвам и се ядосвам,ама след час-два си викам "Аааааа, я майн***!"  :danceg:и си гледам животеца. И тука ще цитирам една много яка реплика на Клео- "Со кротце, со сексе, со благо!" laugh
Свекърви,майки- ядосват ни,ама какво да се прави, не може да им се връзваме за всичко. И си мисля- абе какво толкова- кой кои и колко гости, кой ресторант, и т.н.- много важно, в крайна сметка е най-важно КАКВО и С КОГО, а не КЪДЕ и КАК се случва! А и нали никой не ми е в къщата- няма смисъл да се нервя за глупости. good Поне не много дълго  blum Wink
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #804 -: ноември 13, 2007, 09:44:50 »

Това с който плаща, той поръчва музикато го чух на една сватба и беше супер грозно. Значи жени се наш приятел, който обаче не искаше сам да си поеме сватбата, а я платиха баща му и майка му. Та значи на самата сватба както свиреше музиката от диджея и баща му каза да спре и накара един от тия дето свириха на извеждането на булката/той беше поканен в ресторанта/ да свири и пее с акордеона. Супер тъпо се получи хората таман се бяха разиграли и да слушаме оня как пее фалшиво. Ама бащата го чух като казва, който плаща той поръчва музиката. И младоженеца само се смути, ама кво да каже, той сам си избра тоя вариант в крайна сметка. Аз затова като казахме, че ще правим сватба, казах на двете семейства родители, че ние си я поемаме и никой за нищо няма да разреша да ми се месят, да си канят по 20 души роднини или приятели/защото ние плащахме и на родителите за гостите/ , а всички останали ще са наши приятели и колеги и това е. Като искат да си канят още хора да си плащат/това се отнасяше най-вече за свекървата де, щото тя много отворена, ама няма пукнат лев/ и така ние изказвания от тоя сорт нямахме
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #805 -: ноември 13, 2007, 10:43:43 »

Най-много от всичко съм се ядосвала и възмущавала на свекърви,които тормозят снахите си,когато са бременни!!! }:->Просто полудявам в такава ситуация!!! :hysteric:Немога да повярвам,че тези "Майки" могат да си позволят да се отнасят така с бъдеща майка,при положение,че са съвсем наясно как точно се чувства една жена /имам в предвид и психически и физически/,когато е бременна!!!Имам приятелка в подобна ситуация и просто ви казвам,че като и видя очичките пълни със сълзи и просто полудавам!Иде ми да одера свекърва й!!! angry
Мила digita ,незнам какво да ти кажа,освен да се пазиш и да се опитваш да бъдеш спокойна,доколкото е възможно!!!Съзнавам,че човек в такава ситуация трудно запазва спокойствие,но ти мила трябва да се опиташ,заради малкото съкровище,което расте в теб!!!А на мъжа си може би наистина трябва да поставиш някакъв ултиматум и да му обясниш,че всички тези емоции покрай майка му не са полезни нито за теб,нито за бебчо!!!Просто бъди настоятелна и говори за това и всеки ден,ако трябва!!! Успех мила и споделяй с нас,защото ако неможен директно да ти помогнем то поне можем да те изслушаме и да те утешим!!! give_rose
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #806 -: ноември 13, 2007, 13:14:15 »

Моята (все още) проектосвекърва е много готина и си ме обича,защото винаги е искала да си има момиченце и ме приема като дъщеричка.Разбира се,случвало се е и да ме ядоса,защото много юркаше милото насам-натам по едно време,без той реално да може да й помогне,освен това понякога му се кара пред мен и ми е много неприятно,защото си го обичам,а той наистина се засяга от думите й.Често говори за сметки,а аз не обичам,все пак веднъж в месеца идват,за какво да ги предъвкваме и останалите три седмици!Но иначе е грижовна и ни обича много и двамата.Само да не й попаднеш пред очите,когато нещо не е в настроение,ама всеки си ги има тези моменти,все пак  pardon
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #807 -: ноември 13, 2007, 14:16:09 »

Ааа то и мен много ме обичат и искат, и аз съм от дълго чаканите щерки pardon....Само едно ще кажа "Всичко е многоооо сладко - жалко че е за ужасно кратко Girl_sing"

Момичета гледайте си мъжете, а и те вас и колко се може по-далеч от родителските тела ..иначе става страшно....Без да сте се усетили, няма да разберете от къде ви е дошло...дори и след дълги години разбирателство !
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #808 -: ноември 13, 2007, 19:49:46 »

Момичета гледайте си мъжете, а и те вас и колко се може по-далеч от родителските тела ..иначе става страшно....Без да сте се усетили, няма да разберете от къде ви е дошло...дори и след дълги години разбирателство !


И аз съм на това мнение,въпреки че майчето на милото е добричка,защото немалко пъти съм виждала как уж готините свекита си показват рогата  diablo Дано това не се случи и на нас,защото  mega_chok Не знам,дано си ме обича и след сватбата  crazy
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #809 -: ноември 14, 2007, 13:10:50 »

Момичета гледайте си мъжете, а и те вас и колко се може по-далеч от родителските тела ..иначе става страшно....Без да сте се усетили, няма да разберете от къде ви е дошло...дори и след дълги години разбирателство !


И аз съм на това мнение,въпреки че майчето на милото е добричка,защото немалко пъти съм виждала как уж готините свекита си показват рогата  diablo Дано това не се случи и на нас,защото  mega_chok Не знам,дано си ме обича и след сватбата  crazy

Да и аз така мисля, всичко уж е наред, имаш я за приятелка, смяташ че е дна страхотна жена, и изведнъж нещата лека-полека се променят, а рогата много ефектно понякога се показват  laugh laugh laugh
Активен
Страници: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines