Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 11, 2024, 21:43:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 5 "  (Прочетена 169236 пъти)
 
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: юли 03, 2012, 04:19:35 »

закуска:
  • овесени ядки с кърма  - попарвам овесените ядки с топла вода, след това изцеждам и смесвам с кърма
  • авокадо, банан и круша - по рецепта на туити
  • филийка с жълтък от яйце - печена на фурна  - мажа от едната страна с жълтъка, опича се, обръщам, мажа другата и допичам
  • попара - 1 филия хляб я препичам на скаричката, начупвам я на 5-6 тънки и дълги парчета, заливам с топла вода. Добавям малко масло и сиренце. Леа хапва попарата като бърка с ръка в паницата, вади парчето хляб и го яде. Водичката я пие от вдигнатата паница
  • мулти грейн каша с кърма
  • филийка с кайма, препечена на скара
  • кус кус със сирене и малко масло - по съвет от свекърва ми оставам малко водичка и става супер готино
  • макарони със сирене и масло - отново оставам малко водичка
  • имам едни 7 вида граноли без захар - смесвам с кърма и се хапват с ръчичка, а кърмата се пие
  • филия с масло
Със закуската винаги предлагам и плод - каквото видя. Всеки път е различен - гледам да са сезонни плодове - тоест сега са череши, кайсии, праскови, диня, пъпеш...
Аз хляб предлагам заедно с храната. Има дни, когато го предпочита, има дни, когато не иска да го хапва с ядене. Бисквити давам супер рядко - и то само оризови. Други снакове не купувам. А грешка - имам изсушено манго и банан - ако случайно пригладнее в колата или количката. Солети е яла 2 пъти - дадоха и в парка.

Искам само да добавя, че всички филийки след изпичане ги режа на дълги лентички, които са удобни за хващане с ръчички - бе като пръчици стават
« Последна редакция: юли 03, 2012, 14:07:10 от Anichka » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #151 -: юли 03, 2012, 12:14:14 »

Това за филията с жьлтьк ми беше супер от полза. Веднага ще го пробвам. Имаме сьвсем пресни яйца, но Марта е в анти-яйчен период.

Тенкю СОУ мач  Wink
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: юли 03, 2012, 12:39:24 »

Dodo, тя не яде бисквити почти, солети не е яла, никакви такива неща с брашно не яде, сухари също. не обича кус кус с масло и сирене, не обича попара с масло и сирене.
Вчера ако й подам супата с лъжица и е без хляб започва да пищи, като е с хляб млъква. smile
На обяд повечето случаи сме в парка, ам си яде обяда без хляб и не мрънка. Но в къщи иска с хляб не знам защо така. Правила съм й следобена закуска с филийка с телешка кайма, изяжда почти две, много харесва също и филийка с обезсолено сирене и печена чушка направено на пастет мажа я и я хапва с удоволствие. Значи не знам колко грама е стандартната филийка, трябва да видя, аз хляб не ям, много рядко. но изяжда до две филийки на ден.
Виждам, момичета, предлагате богати закуски, но моята не иска нищо, което е тип кус кус, попари и аз не съм ги яла като малка.
Мислех, че не обича сирене, но ако е на филийка го яде, ако е на закуска с кус кус не го иска, ако кус куса го сложа в супа вместо фиде или картоф (че е детски) го яде. Но в комбинация не. Обича, но по малко да яде АМ с овесени ядки. Вчера се пробвах с айран в шишето, но като го вдигна направи една физиономия, (понеже аз казвам на млякото milk ,a тя ми отвръща манана или муна, ману smile така му казва, че не може милк ) изсмя се и не иска да го пие. Понякога й правя таратор или млечна салата, но само веднъж го е яла досега, и по киселото мляко не си пада много. Пробвам различни марки, Елена май й идва много кисело. 
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юли 03, 2012, 15:51:21 »

 tweety bird , да, хубавичко си хапва той  blum

Аз до сега никога не съм го ограничавала- каквото му се яде-такова. (но пък аз нали като цяло захранвах по друг начин )
Ако 2 дни е предпочитал да яде хляб, след това 3-4 не иска въобще. Нали детския организъм знае от какви вещества  има нужда и децата сами избират храните от които се нуждаят .
В периодите на растеж, децата имат нужда от повече въглехидрати и затова предпочитат хляб и тестените изделия  good
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: юли 03, 2012, 21:47:52 »

Туити,според мен 2 филии на ден не са много,а са нормално количество! good
Това,че детето не иска кус-кус или попара,изобщо не трябва да те тормози-има толкова други начини да дадеш масло и сирене.Чувам от други мами,децата им харесват юфка и макарони.
Предложи овесените ядки с плод-моята така ги харесва,а не със сирене!
Аз давам за закуска кисело мляко,салати от морков и какъвто друг плод/зеленчук имам(ябълка,банан,цвекло),филийка с масло и настърган кашкавал.
Ако дъвче добре детето можеш и различни топли сандвичи да предлагаш-с резен домат и сирене например.

Аз да се оплача,че Дара не иска да яде пресни плодове и зеленчуци.Не й е вкусно,и чак й се гади.Струва ми се,че е свикнала с термичната обработка и сега пресните са й странни.Старая се да предлагам често,току-виж се харесат.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юли 05, 2012, 16:23:29 »

LeniBeni, аз не я ограничавам, просто се чудех дали не прекалява с хляба, но на прегледите все не качва според сестрата. Затова почнах да й давам по-калорична храна, по-скоро повече хляб де, стига 2 филии до 3 не повече и се зачудих, но понеже явно други такива тестени, брашнени по-скоро не яде и затова. Направих и сладки от брашно от елда, банан, 1сл.вода и банан, без никава захар сладостта идва от банана, хареса ги според мен.
Додо тя обича пастет от обезсолено сирене, тиквичка и печена чушка намазано на филийка и така азакусва или след обяда на закуска също зависи. макарони още не съм й давала, не знам дали ще ги хареса като кус кус не яде и то от този дребния на Милупа детския. Кашкавал не съм й давала още, а не мисля скоро, тя е малка. Обича сандвичи . Странно е, че навън си изяжда яденето, а тук чака хляб, без дори да го вижда. Почва да плаче и ако й дам хляб с яденето млъква smile
Аз много обичам варени бейби моркови с масло и сух магданоз. Много са хубави и за по-големи деца заради сухия магданоз, че тези парченца може да ги дразни малкото детенце.
Твоето дете не може ли да яде краставичка сутрин или следобяд? Аз й режа парчета краставица, домат и тя си взима и яде с удоволствие. Кой плодове и зеленчуци не ги яде сурови?
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #156 -: юли 05, 2012, 16:30:08 »

Това с айряна  ми е много странно  crazy и Влади не го пие, а пък кисело мляко яде.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: юли 06, 2012, 13:24:25 »

Това с айряна  ми е много странно  crazy и Влади не го пие, а пък кисело мляко яде.
И у нас е така!

Туити,не иска моето чедо да си взима и да гризка!Ако дам настъргана краставица(което значи силно окислена),ще яде!Нарязана на парчета не иска!Същото е с ябъката,а ако е на кисел или печена ще яде до припадък,на парченца ще хапне едно-две.Домат печен/пълнен яде,суров не иска.
Давал съм й да опитва от всички сезонни плодове-плюе с погнуса.
Яде банан,морков,пъпеш.
Не иска пиперка,не иска круша....
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юли 06, 2012, 14:20:38 »

А аз до сега не съм давала обработвани зеленчуци, Додо, все сурови, като изключим в яденето де, иначе обработени така да яде не, тя си гризка всичко. Опитай ако се притесняваш заради рендето да ги рендосваш на пластмасово такова. smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юли 18, 2012, 16:29:48 »

Момичета, маслините давате ли и откога?
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юли 18, 2012, 16:58:54 »

Аз мисля, че още преди годинката му дадох. Първо ги обезсолих във вода .
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #161 -: юли 18, 2012, 17:49:49 »

И аз давам, гледам да са по-слабо солени. Може би и аз към годинката дадох за първи път, но не помня честно казано. Влади много ги харесва и като види веднага си иска  girl_wink
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юли 18, 2012, 18:33:23 »

Аз винаги ги слагам във вряла вода и мисля да й дам със сандвич.
Много обича филии с масло (много тънко) и краставичка отгоре,домат, ще сложа и маслини. Обича със жълтък и сирене запеченка и с пастет от извара или сирене и печени чушки.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юли 19, 2012, 08:21:29 »

Аз винаги ги слагам във вряла вода .....
Това с каква цел ?
Аз ги слагам в купичка или чашка с вода и в хладилника ги държа .
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #164 -: юли 19, 2012, 14:56:28 »

Много бързо се обезсолява с вряла вода. Лично аз не го харесвам, стои като попарено. Сирене също съм чувала,че обезсоляват така. Пробвах,обезсоли се, но се разкапа бързичко.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines