Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 00:19:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За и против секциото.  (Прочетена 191482 пъти)
 
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: март 15, 2010, 22:05:16 »

Здравейте,въпросът ми е свързан със секциото,но не за или против.Може и да не е за тук,но не знам къде да го задам.
Искам да питам момичетата,които са раждали секцио имали ли са болка след излизане от болницата.
Сървото ми дете не съм имала проблеми,но сегавече месец след секциото ме боли областа на операцията.Болката е като от мускулна треска.Боли когато напрягам коремната мускулатура.Нощем когато се въртя в леглото,когато ставам о легнало положение ии от седнало с дтето в ръце.Малко ме притеснява това и мисля да си запиша час за сряда да ме види докторката,но моля ако някой е имал такива болки да сподели.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: март 16, 2010, 00:51:42 »

Кали, аз се чувствах по абсолютно същия начин, който описваш, може и да не е било ок, но докато се доредя за час при моята докторка, то ми мина, но освен това, ме болеше и самата кожа между пъпа и операцията и сега ме боли отвреме навреме...сега скоро пак ще ходя на лекар и ще разпитам, но смятам,ч е е нормално да си има болка, независимо,ч е при първата не си изпитвала-но има значение и как са те срязали, как са те зашили, може пък и да е заради повторното рязане...знам ли, питай лекарката и пиши после, че ми стана интересно, но силно стискам палци да не е нещо притеснително!!!
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: март 16, 2010, 08:07:33 »

Аз четох в бг мама че и други мами имат болка доста месеци след секциото.Днес ще си запиша час и ще отида и ще пиша какво ми е кказала докторката.Сигурно е нормално защото вечер,когато съм уморена ме боли повече.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: март 16, 2010, 10:37:56 »

При мен болкaтa от сaмото нa4aло си беше кaто мускулнa трескa *THUMBS*Около 20инa дни си ме болеше по този нa4ин целият корем,не сaмо мястото нa оперaциятa good
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: март 16, 2010, 13:17:52 »

Да,боли ме около шева.Но мина повече от 20тина дни и се притеснявам.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: март 16, 2010, 14:51:21 »

Кaли,според мен нямa място зa притеснения @}->--Всеки оргaнизъм,всяко тяло реaгирa рaзли4но,нa подобен вид интервенции *THUMBS*Оперaция е все пaк.Режaт се мускули!Винaги можеш дa говориш с оперaторa си зa собствено успокоение good
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: март 16, 2010, 21:44:25 »

Аз да ви кажа не успях да си запиша час,но днес не ме боли.Но все пак в скоро време ще отида да ме види доки.
Активен
paolla
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: март 26, 2010, 23:23:54 »

Явно е индивидуално нещо болката. Мен ме боля точно 1 месец. Като с магическа пръчка изчезна болката, но ако се преуморя например с фитнес или коремни прези /но и аз си се уливам/ точно на мястото на разреза ме сърби. Но вече не му обръщам внимание. blush
Активен
jojinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



« Отговор #383 -: септември 01, 2011, 22:23:09 »

Изобщо аз за секциото съм твърд противник. Някакси не мога да го нарека раждане. Най-главното е, че измъкват бебето преди то да е готово да се появи на белия свят. Преди да е казало, "Мамо, искам да изляза, готово съм". Най-ясната индикация затова са родилните контракции. Другото гадно е, че това е една от най-кръвозагубващите операции, да не говорим, че следващите раждания също са по този начин, за да не се отворят шевовете. Даже чух една история, как една майка вдигнала количката да я пренесе по стълбите и шевовете й се отворили и едва я спасили. Но за мен на първо място е моралния момент. Пък и после възстановяването казват, че е по-бавно и кърмата идва по-късно. Въобще, гадна работа. Поне аз мисля така.
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: септември 02, 2011, 07:46:42 »

MisTalee, а какво става в случайте в който бебето дава сигнали, но не може да излеза само  pleasantry

За кръвозагубата не си права- при нормално раждане се губи повече кръв (така ми каза док; и аз се учудих). На мен не ми преливаха кръв изобщо.
Следващите раждания може да са по естествен път.
Възстанових се супер бързо и кърмата ми дойде на 3-тият, а на четвъртият вече си бяхме в къщи и търсих помощ, защото гърдите ми преливаха (благодаря на Inaxastra).

Съжалявам единствено за това, че детото ни беше без мен през първите 4 часа от живота си. Минусът за мен е, и че следващо бебче трябва да се планира поне след 2 години.

Не коментирам случайте на секцио по желание и/или преди да е започнало раждането  nea

Аз исках естествено раждане, но така се стекоха обстоятелствата и благодаря на Бог, че извадиха детето ни, а не го мачкаха и дърпаха.

Поздрави smile

« Последна редакция: септември 02, 2011, 08:11:42 от bejkite » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #385 -: септември 02, 2011, 08:17:25 »

Здравейте, на мен понеже ми предстои скоро раждане и естествено е да се вълнувам. Попринцип аз съм против секцио защото това за мен не се води дори за раждане а си е операция-мое мнение. Аз искам при мен нещата да станат по нормален път и за сега показателите ни са такива, говорила съм с доктора ми и сме се разбрали ако има нужда тогава да слага упойка и т.н. За секцио единствено и само АКО се наложи по спешност.

Според мен жените които са със секцио много по бавно се възстановяват от тези които раждат нормално, имам и примери около мен за такива със секцио които после казват "ех защо не родих нормално"...Това е моето мнение и с 2 думи съм против и планово и каквото и да е секцио...единствено ако има някакъв проблем и бебето не може да излезе по нормален път.  girl_wink
Активен
jojinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



« Отговор #386 -: септември 02, 2011, 08:48:08 »

bejkite, това си е мое лично мнение и не те карам да се съгласяваш с него  give_rose
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: септември 02, 2011, 09:04:12 »

Естествено, MisTalee  give_rose

Само исках да кажа, че твърденията относно кръвозагуба, кърма и следващи раждания не са верни  blum

За възстановяването при всеки е различно. Има момичета, които се възстановяват от нормално раждане повече време, отколкото други от операция. Аз на следващият ден бях изкъпана и на крака  yahoo Вярно, че болеше, но не е и нещо толкова страшно. 

Важното е всичко да завърши добре и за майката и за бебето smile
Активен
jojinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



« Отговор #388 -: септември 02, 2011, 10:02:21 »

Ти го каза - не при всеки е така. При едни се случва, при други не, но това не означава, че твърденията ми не са верни!  good
Защото теб те е боляло, а други два часа след като родят са на крака и нищо не ги боли.
Не смятам да споря. Само изказах мнение.
Активен
Минчо
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #389 -: септември 02, 2011, 10:08:40 »

Против!Съгласявам се само ако няма друг начин за майката и се прави по най-различни съображения.Иначе съм съгласна с по-горе казаното,че това не е раждане,а операция.Майката е лишена от най - хубавия момент-от срещата с мъника.А и при нормалното раждане всички хормони(а те са от голямо значение)са на лице.Освободено е адски много количество окситоцин (хормона на привързаността) и главен отговорник за случването на раждането.Той се освобождава,когато контрахира матката и така дава много силни сигнали на бебето,че е чакано, обичано, привързано,докато при секциото това изобщо не се случва, даже чух, че тези деца по-трудно се привързват.
Хиляди пъти бих избрала естественото раждане-и срещата с мъника!  Wink
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines