Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 18:23:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За и против секциото.  (Прочетена 191429 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: декември 05, 2008, 20:22:24 »

Моят съвет в случая е секцио. По принцип е добре да е нормално раждането, но когато има противопоказания за това,  най-добре да се слушат лекарите!  good Ако изчакаш до термин и бебчо тръгне сам да излиза, при положение че не се е обърнал още (съмнявам се вече да се обърне, Петровска е обяснила защо), ще е спешно секцио, което не е за предпочитане  nea
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: декември 06, 2008, 11:02:54 »

Да, ако остане така не може и дума да става за нормално раждане, но бебето постоянно се върти и лекарката казва, че до последно не се знае как ще остане.Преди 2 седмици беше главищно и всички казаха, че няма как да се върне обратно, но ето, че от вчера пак е седалищно, не знам какво му става на това дете, та се върти така , но до последно се надявам пак да се обърне
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: декември 06, 2008, 14:17:56 »

Послушай лекаря си! Щом така е казал, занчи е най-доброто за теб и бебо.
 *THUMBS*А и няма защо да те е страх от секциото - вече сме в 21 век, а не в 19. Wink
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: декември 11, 2008, 17:51:51 »

Ох датата за секциото наближава, а така ми се искаше да стане чудо...Но от друга страна си мисля, че не е хубаво толкова да се инатя за това естествено раждане, защото имам чувството, че ще си предизвикам съдбата така.нали се сещате : " На ти сега естествено раждане"
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: декември 11, 2008, 17:57:49 »

clovis, наистина тук няма място за инати. Щом се налага, нямаш избор и бъди спокойна - всичко ще бъде наред!  good
Аз като раждала чрез секцио мога да ти кажа, че не е толкова страшно!  good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: януари 19, 2009, 08:07:47 »

Пак вече да споделя от вече раждала мама,че съм "ЗА" ест. раждане  good
Освен разбира се,ако няма предпоставки за секцио  sad
Но разбира се това си е въпрос на личен избор....е не си и мисля за второ дете де,ноо май ми още раничко  blush
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: януари 19, 2009, 12:33:09 »

Аз също родих нормално и възстановяването след това беше по-бързо отколкото очаквах. Още същата вечер успях да стана и да ходя.
Болката е голяма, но се издържа. Ако решим да имаме второ, пак бих искала да родя по този начин  good
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: януари 22, 2009, 12:27:56 »

Я ми кажете раждалите секцио, какво е това почистване на влагалището, след секциото, за което Златомира разказа, че нещо се шокирах. На всички ли се прави, че такова нещо чувам за първи път
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: януари 22, 2009, 12:40:06 »

Аз раждах секцио и такова нещо не са ми правили. Чувам го за първи път и ми звучи доста странно. " Отдолу " както се казва нищо не сами правили, не са ме гледали и тем подобни. Нека Златомира да разясни малко повече за тази процедура, ако е възможно, разбира се.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: януари 22, 2009, 13:00:22 »

И аз се изненадах като прочетох за това чистене huhhuh.gif не съм чувала  мои познати след секцио да са ги гледали отдолу,камоли да ги чистят pardon
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: януари 22, 2009, 13:07:08 »

И аз се поочудих малко за това ама и за още одно нещо каза че се е забудила с трабата с устата и са и викали дишай  huhhuh.gif
Ми те трабата трбява да я махат още преди да са те сабудили от упойка
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: януари 22, 2009, 13:11:47 »

На мен като ми правиха секцижто ми аспирираха матката, т.е. почистват я от остатъците от плацентата, но на влагалището нищо не се прави.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: януари 22, 2009, 13:15:52 »

Да иа з така съм чувала чее почистват матката след като извадят бебе но на влагалището какво може да му има освен като започне да ти кърви
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: януари 22, 2009, 13:16:30 »

И аз не знам за какво чистене става въпрос. На мен нищо такова не са ми правили nea , но нека Злати разкаже наистина.
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #209 -: януари 22, 2009, 13:37:21 »

И аз се поочудих малко за това ама и за още одно нещо каза че се е забудила с трабата с устата и са и викали дишай  huhhuh.gif
Ми те трабата трбява да я махат още преди да са те сабудили от упойка

Да и мен това ме учуди също...аз не помня моята кога са я сложили и махнали...КОгато вече казаха да ми донесат Стреспил попитах за какво ми е след като не съм болна  tease и тогава ми обясниха Wink
А при ставането за първи път изхвърлих доста голям съсирек с размери на черен дроб shok ..то си беше цяло раждането тогава...както и да е де.....Но също не помня да са ме "чистили" преди или след това...
Злате я разкажи каква е тази манипулация?!
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines