Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 10, 2024, 17:01:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 123203 пъти)
 
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: ноември 17, 2010, 18:55:57 »

mihova ,като ти гледам лекарството,значи хемоглобина ти е нисък,няма за какво да се притесяваш за бебка,тя си е добре  smile И за теб не е толкова страшно,като приемаш малко време и ще се нормализира,а колко ти е хемоглобина? Моя е нисък още от началото103...109...106 ей така си върви и нищо ми няма  blum
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: ноември 17, 2010, 18:58:16 »

mihova, не се притеснявай. Щом сте слушали тоновете, предполагам че са ти пипали и коремчето и след това докторката ти не ти е назначила видеозон, значи всичко е нормално. Сега обърни повече внимание на себе си, имаш нужда.  good
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: ноември 17, 2010, 20:45:15 »

Да ви питам,бебчовците ви имали ли са "тихи" периоди,смисъл,дни в които риткат,но много по-малко от обикновено? Незнам да се притесявам или не....,защото последните 3-4 дни мойта госпожица е много кротка и заспала smile

И аз като Ина определено мога да кажа, че има дни, през които бебка е много по-кротка и други, в които лудува по цял ден и особено, когато дните са един след друг, това някой път малко ме стряска, но явно просто си е такава  pardon pardon Така че, спокойно!! На нас тук са ни казали, че е тревожно, ако за 24 часа я усетим по-малко от 10 пъти - като това включва всяко едно мъничко движение, не само големите размърдвания.

Михова не се притеснявай излишно, на много майки им е нисък хемоглобина,  просто има хора с по-нисък хемоглобин, спокойно. На мен също ми казаха, че съм на границата, но не ми предписаха нищо  pardon

Аз днес бях на редовния ми преглед и всичко си беше нормално  smile Кръвното ми е малко ниско (85/60), но явно това не ги притеснява много. Бебката се беше опънала напречно в корема ми, главичката отдясно, крачетата отляво, явно все още и е много широко и се разполага както си иска  LOVING LOVING LOVING Акушерката ми каза, че от 36 седмица насетне вече ще трябва да си заеме правилната позиция, дотогава може да си се мести както си поиска  smile. Другата седмица съм на курс, който тук наричат "Активно раждане" и обещавам да разкажа всичко!

От мен е това засега, майчета, хайде отчитайте се и вие  give_rose give_rose give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #453 -: ноември 17, 2010, 21:43:57 »

Албенчик и аз ще раждам активно. Много ме интересува това, което ще ви кажат. Аз сьм абонирана за "The active birth journal" ако те интересува мога да ти пратя файловете  good

Относно хемоглобина сьм казвала и друг пьт, но искам пак да ви обьрна внимание, че ниският хемоглобин е нещо сьвсем нормално за бременността. Това е просто крьвен показател, който свидетелства за степента на разреденост на крьвта. При бременност на тялото е нужна по-разредена крьв, за да може сьрцето по-бьрзо и леко да я изтласка там, кьдето има нужда от нея. Така, че до момента, в който майката се чувства вьв форма, всичко е Ок  good
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: ноември 17, 2010, 22:29:25 »

Ще ми обясните ли с две думи,какво означава това активно раждане. crazy

Всъщност не е нужно,поразрових се из нета и разбрах smile
Тук в България обаче това е мнооого трудно все още nea
« Последна редакция: ноември 17, 2010, 23:01:26 от preslava_82 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #455 -: ноември 17, 2010, 23:14:05 »

В Бьлгария има много жени и асоциации, които се борят за това. Убедена сьм, че с усилията на всички, един ден жената ще има право на избор по кой начин да преживее този уникален момент.

Защото правото на избор е най-важното  good good good
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: ноември 18, 2010, 09:08:49 »

mihova и аз пия Феро- Фолгамма и това е защото ми е нисък хемоглобина.
Сега се връщам от профилактични прегледи от Дженерали- Закрила. Ходих при кардиолог- пулса на сърцето ми е 130 удара в минута... праща ме на повторен преглед... някой да има инфо за такива пулсове... аз се чуствам перфектно. Никога не съм имала проблем с каквото и да е било най- малкото със сърцето  crazy те ме изкараха, че ще припадам...
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: ноември 18, 2010, 09:28:49 »

Сиси какво правиш ти, това е страшно висок пулс, по принцип за ускорен се смята пулс над 90 а твоят........ нямам думи  crazy crazy Довери се на лекарите и да пишеш после какво са ти казали. Нали не се притесняваш излишно за някакви глупости??!?
Ми ти май се опитваш да си съпричастна с твоята принцеска и си доближаваш пулса до нейния  blum blum, горе главата, ще се намери логично обяснение  good good

Инка много ще съм ти благодарна да ми изпратиш тези файлове, аз постоянно чета разни неща в интернет, но колкото повече информация, толкова по-добре  smile

Преслава, трудно е наистина в България да се  постигне всичко това, но нещата най-вече зависят от лекаря и екипа му, които водят раждането, така че, който знае предварително кой ще му води раждането, винаги може да се достигне до някакъв компромис, при който и майката ще е доволна и лекарят ще се съгласи да излезе малко от закостенелите си разбирания.

Хубав ден, майчета, ще вляза по-късничко пак да ви нагледам пак  give_rose give_rose
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #458 -: ноември 18, 2010, 09:39:22 »

Здравейте мами!  give_rose Как сте? Днес и на мен ми е едно скапано предполагам от времето е.. Свикнахме с високите температури и като стане малко хладно и няма слънце не сме на кеф  nea
Сиси, Mihova да ви питам - какви са ви стойностите на хемоглабина? И аз пиех феро-фолгама по 1 на ден, но днес си пуснах изследвания и видях, че хемоглобина ми е 103, а беше 113.. Сега не знам сигурно ще ми увеличат дозата..
Иначе аз се чувствам добре, но бебока нещо и мен не ме оставя да се наспя.. Две вечери подред се събуждам от побутвания в корема към 4ч. сутринта и не мога да заспя.. Но това да ни е проблема, няма да се оплаквам, толкова го чаках това побутване - сега ще си търпя  Girl_hide
Приятен ден на всички!  blum
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: ноември 18, 2010, 09:45:24 »

Албенчик, не се притеснявам за нищо. То няма и за какво, когато всичко с бебка е наред и с татито сме спокойни... но незнам... още от много отдавна ми е така пулса... ох незнам ще отида следобяд при кардиото и ще пиша после. Спокойна съм си, почивам си, хапвам си, после малко разходка и това е. Кафе пия с много мляко, понеже ми е ниско кръвното. И то само по 1 на ден.
Абе сега накрая на бременноста да вземат да ме изпопритеснят...

Anelly (armani_code) аз го пия по 2 на ден. Следващия месец ще ми пуснат нови изследвания да видят как е. Аз пия и Магне Б6 и понеже от магнезия нивото на хемоглобина отслабва и понеже повръщах до 5-тия месец трябва да пия и Феро- Фолгамма.
« Последна редакция: ноември 18, 2010, 09:50:15 от ♥Сиси♥ » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #460 -: ноември 18, 2010, 11:19:06 »

Привет, мами.

Сисе, за сьрцето не мога нищо да каже - вьобще не сьм в течение, но ти стискам палци да не е нищо кой знае какво.

Албенчик, дай си мейла и ще ти пратя каквото сьм получила досега. Те ми ги пращат на всеки две седмици, а с теб вьрвим еднакво, така че е Ок.

armani_code аз не пия нито витамини, нито желязо. Хемоглобиньт ми 115.
Активен
mihova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143


нашето съкровище


Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: ноември 18, 2010, 11:28:15 »

Anelly (armani_code моят хемоглобин е 100 а феро-фолгама пия по 2 на ден.А и витамините спряхме май няма никаква полза от тях. Доки каза, че сега  феро-фолгама е по важна.Сега ще си похапвам и повече спанак,коприва(не ги обичам много но...),черен дроб,яйца по едно поне на ден и подобни какво да се прави. А на другата ЖК ще видим дали съм го качила.
СисиНе се притеснявай мила всичко ще е ОК  good

Приятен ден на всички мамчета!
« Последна редакция: ноември 18, 2010, 11:32:23 от mihova » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: ноември 18, 2010, 12:14:11 »

Аз поне от хемоглобина си не мога да се оплача Blush Моят е 139. Утре ще давам пак кръв и урина, да се надяваме, че всичко ще си е наред отново.

Иначе, при нас нищо ново. Добре сме, подготвяме се полека лека. Вече пристигна легълцето и тези дни тати ще го сглоби. Но и моите нощи не са от най-приятните. Не само че пак започнах да ставам често до тоалетната, ами и си сънувам редовно кошмарите huhhuh.gif Ще взема един сценарист да стана накрая, с толкова идеи! laugh Бебка си ме бута, много обича музичка и и шумове, защото винаги тогава започва да шава smile
Килограми качвам в несвяст - вече съм +12 shok Не знам на какво се дължи, като ям три пъти на ден, движа се всеки ден, а и коремът ми далеч не е като за последните дни на 6 месец. Ама, качвам си.

На 24.11 сме при доки на ехограф. Да видим дали е порастнала малката, а и да ми вземе пак секрет, за да разберем дали глобулите са помогнали въобще.

Това е от мен. Отивам да експериментирам с една плодова торта, че половинката скоро е рожденик blum

Хубав ден, мамчета! give_rose
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: ноември 18, 2010, 13:18:34 »

Ехеее момичета хубав ден на всички  give_rose give_rose give_rose
Вие направо ме изумихте, аз не знам нито една цифричка от изследванията си  blush .

sunray вярваш ли че тази сутрин си мислех за теб, че отдавна не се беше разписвала... С тези килца май двете на едно положение. И аз така по цял ден съм като летящият холандец, не се спирам. За храната, ами чак толкова не хапвам ама съм много шишкава...Като ви гледам всички в оная другата темичка с коремчетата, такива едни сладурки и с хубави коремчета и финички... аз съм като слон (или поне така се чувствам)  girl_impossible

Инка, Албенчик възхищавам ви се за това с това активно раждане...аз не знам, може по нататък да променя мнението си, но поне засега не съм му фенка.

mihova късметлийка си с тоя черен дроб... аз така да обичам, но тук общо взето не дават да го хапваш, заради високото съдържание на витамин А(от животинска форма, сок от моркови е ок), които по-трудно се изхвърля от организма докъто си бременна и не били хубаво за бебока. Аз много ми се беше прияло веднъж и се обаждах на майка и тя ми разправя, че и тя е била с нисък хемоглобин докъто е била бременна и доста дробчета е похапнала...както и да е аз не посмях да си хапна порядачно и само опитах. Но може би тук се вманиачават... а пастет дават ли ви там да хапвате(лелелеле как звучи само), защото това е на първо място в листа с забранени храни, които ми дадоха от болницата?! А то нали знаете забраненото най ти се иска...



Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: ноември 18, 2010, 16:00:25 »

Сиси, наистина поговори с лекар за твоя пулс, може да се дължи на стрес, дехидратация, но може и да си си с висок пулс, но за всеки случай консултирай доктор.

Sunray,аз също си мислех за теб тези дни. Не им се притеснявай на кошмарите, някъде бях чела ,че по време на бременност е нормално да имаш странни сънища. Между другото ние с теб сме на една дата на ЖК. На нас тогава ще ни правят и 3Д и нямам търпение да видя личицето на бебо, ако реши да не е инат и да се покаже smile

Ина, Албенчик, аз също ще раждам активно, но не успях да намеря курсове тук. Ако все пак решим да наемем дула, най-вероятно тя ще помага, въпреки че ми се искаше да отида и на лекции.

Аз от 3 дни имам проблем със стомаха и корема и незнам вече какво да правя, всичко се почна от понеделник, когато за вечеря си приготвих пържени картофи (домашни) и през ноща във вторник се събудих с болки в стомаха и корема. Явно доста съм си възпалила дебелото черво , защото все още имам болки само , когато лежа ми е добре или ако съм свита, изправя ли се започват придърпвания.Вчера почти нищо не съм яла, пробвах, но стомахът веднага ме заболя. Пия сок от синя слива, вода и чай с мед и лимон, то и нямам много апетит. Дано ми попремине тези дни, че от тази болка нищо не мога да свърша у дома. Иначе бебо си е добре, прави разни премятания , като цяло доста активен. Мисля, че започнах да различавам побутванията от хълцането. Нормално ли бебто да хълца толкова много? crazy А Крис така се забавлява и още му е странно как така в моя корем има друг човек funnytooth . И така, това от мен.Прегръдки на всички вас.
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines