Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 10:13:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 159142 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: август 27, 2010, 09:07:28 »

 blush Чак се засрамих от милите ви думи. Отивам в темата с рецепти, за да опиша подробно как го сътворих нЯщото и да го кръстя все пак някак  sarcastic
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: август 29, 2010, 03:45:33 »

Да не би жълтъците и захарта да се варят на водна баня, като имам предвид да се бъркат докато сместта побелее и така приготвената смес се добавя към маскарпонето. Това съм го срещала в други десерти, а не че се сварят яйцата буквално:). Ама кой знае:) 
Гери, да мила, обясниха ми че така се правело, не било буквално сварени яйца smile тъй като Тирамисуто е на почит вкъщи, досега си го правех по рецепта със сурови яйца, но следващият път ще го пробвам по този начи, че е по здравословно smile
Жужи, мерси за рецептата,аз го правя по друга рецепта и също добавям разбита сметана за да сгъстя крема и става много хубаво, който го е опитал си е облизал пръсите smile, но ми се иска да го пробвам с яйцата на водна баня и затова попитах как се приготвя крема в този случаай. Сега ми е ясно, тъй че следващият път ще пробвам така smile
Лионелса, този т.нар. буламач изглежда страхотно, направо огладнях отново, и аз ще го пробвам задължително Wink
« Последна редакция: август 29, 2010, 04:11:39 от anita81 » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #182 -: август 29, 2010, 15:00:28 »

anita81 ,може ли да дадеш твоята рецепта ,да я пробвам.Сестра ми ще ми идва на гости, тя си пада по такива сладки неща,та да и приготвя изненада.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: август 29, 2010, 16:50:32 »

разбира се Жужи. Ето я :
5 яйца
1 пакет бишкоти за Тирамису
Около 450 гр Маскарпоне
1 ½ ч.ч. захар
2 с.л. ром
6-8 ч.ч. сварено и охладено кафе Еспресо
½ течна сметана
Какао или шоколад за украса

Отделям белтъците от жълтъците. В отделен съд разбивам добре жълтъците с половината захар и рома до еднородна смес, след което добавям Маскарпонето и пак разбивам до еднородна смес. В отделен съд разбивам белтъците с другата половина от захарта на сняг. Смесвам белтъчената смес с тази с Маскарпонето и разбърквам добре. В отделен съд разбивам добре сметаната с 1 с..л. захар и след това я добавям към другата смес и разбърквам до еднородна смес.
Потапям бишкоти в кафе, отгоре и отстрани намазвам добре с крема и пак бишкоти, крем и така докато свършат бишкотите, като най отгоре и отстрани да е обилно намазана с крем. Поръсва се с какао или настърган шоколад. Оставя се да престои 24 часа в хладилник.

Ползвам тази рецепта и когато искам да направя друга торта, но вместо в кафе потапям бишкотите в  охладено прясно мляко и между редовете бишкоти върху крема нареждам резенчета банан.  И украсявам със сметана отгоре и отстрани. По този начин също  става много нежна на  вкус торта и всички досега са ме хвалили, когато я опитат.
« Последна редакция: август 29, 2010, 16:52:33 от anita81 » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #184 -: август 29, 2010, 19:13:27 »

anita81,мерси   give_rose give_rose
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: август 30, 2010, 01:42:41 »

Момичета, спешно ми трябва ИЗПИТАНА рецепта за ВКУСНА лютеница.
Наумила съм си утре/вече днес/ да направя нещо..
Рецепти в нет-а много, но само на вас имам доверие.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: август 30, 2010, 09:21:00 »

Здравейте момичета ,днес реших и аз да пробвам "буламача" на lionelsa ,защото изглеждаше много апетитно.Само малко я попромених ,вместо салам сложих кайма и малко подправки.Ще  ви покажа снимка като е готово.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: август 30, 2010, 11:37:37 »

Аз се замислих, че много добре ще стане, ако се настърже и тиквичка. Следващият път така ще направя.

plamak_ , непременно да покажеш. Аз си мисля, че ще стане нещо като мързелива мусака с каймата. pardon
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: август 30, 2010, 11:37:45 »

Ето го и моето произведение ,надявам се да е станало така вкусно както в оригинала и цялото ми семейство да го хареса . :)Извинявам се за качеството на снимката но е много мрачно тук и стана малко тъмничка.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: август 30, 2010, 11:40:12 »

Забелязала съм, че "буламачите" обикновено се тачат повече от стандартните рецепти. Да кажеш отзивите после.  good Ти колко кайма сложи? Предполагам малко, защото не се вижда на снимката?
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: август 30, 2010, 11:40:17 »

Аз се замислих, че много добре ще стане, ако се настърже и тиквичка. Следващият път така ще направя.

plamak_ , непременно да покажеш. Аз си мисля, че ще стане нещо като мързелива мусака с каймата. pardon

Не е точно мусака ,защото поне аз не слагам сирене ,яйца или мляко в мусаката така че няма как да е същото.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: август 30, 2010, 11:42:00 »

Забелязала съм, че "буламачите" обикновено се тачат повече от стандартните рецепти. Да кажеш отзивите после.  good Ти колко кайма сложи? Предполагам малко, защото не се вижда на снимката?

Половинка ,но може би защото е лошо качеството на снимката трудно се вижда иначе си има достатъчно, а и може би защото като я запържвах я направих на по ситно .
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: август 30, 2010, 11:44:00 »

Ще чакам отзиви от домочадието. girl_wink
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: август 30, 2010, 11:46:58 »

Ще чакам отзиви от домочадието. girl_wink

Непремено ще споделя отзивите(надявам се положителни) :)А тъй като днес съм се развихрила в кухнята ще правя и един нов сладкиш ще ви го покажа и него после.

Момиче имам нужда от помощ , трябва ми магазин или склад за украси на торти ,нещо финно и красиво .Вчера ходих на един но нищо не ме привлече , става дума за град Бургас.Благодаря ви предварително.
Искам да ви помоля и за още нещо , мъжът ми има рожден ден на 2 септември ,но аз ще правя в петък тортата ,а  още не съм решила каква да е ,приемам идейки от всеки  smile.
« Последна редакция: август 30, 2010, 13:11:33 от plamak_ » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: август 30, 2010, 14:19:00 »

Готов е вече и моят ябълков сладкиш и стана много вкусен.Само като го правя следващия път ще сложа още ябълки ,че ми се виждат мъничко.

Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines