Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 09:30:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 159132 пъти)
 
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: август 26, 2010, 15:43:14 »

Момичетаааа, помощ  tease

В събота идва на мъж ми баба му, която готви прекрасно smile Разбира се е и като може отправя по някоя завоалирана критика към мен. Веднъж Даниел като каза какви вкусни пълнени чушки съм направила и тя каза: Оооо, ама ти готвиш?!

Та въпроса ми е следния: Дайте идея за някое супер засукано българско ястие. Нейния специалитет са сърмички и пълнени чушки и се чудех дали да не приготвя такова нещо, но знам ли?! Иска ми се да направя нещо, което да я остави с отворена уста, но трябва да е нещо традиционно, защото иначе няма да я впечатля с чуждоземни манджи smile

Според мен не трябва да правиш нейните специалитети за да няма база за сравнение ,по добре опитай с нещо което не си готвила в нейно присъствие , може да го пробваш предварително ,за да си сигорна в успеха. :)Успехче и после чакаме снимки на специалитета.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #166 -: август 26, 2010, 15:48:00 »

Ооо не повтаряй нейния специалитет, защото така има по-голямо място за сравнение  good Направи нещо друго.

Мусака, дроб-сьрма, пьлнен шаран с орехи и лук...

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: август 26, 2010, 16:23:32 »

Тя рядко ни идва на гости и всеки път поради липса на време яде пържоли и салата, но този път ще имам време да се подготвя smile

Всичко което сте изброили го готви за съжаление... Обаче много обича риба и поста на Ина ме наведе на мисълта че може да приготвим сомговата пастърва, която седи от известно време във фризера. За десерт ще спретна една уникална биквитна торта, даже се сещам за две. Трябва да ви пусна рецептите да кажете коя ви звучи по-добре. Много са вкуси. И някакви задушени зеленчуци за гарнитура и това да е вечерята. А за обяд една супа мога да направя, със салата мисля че ще е достъчно... Тя ще пристигне сутринта може някакви банички да направя или тутманик. Май петък вечер ще го прекарам край кухнята. Как ви звучи плана?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #168 -: август 26, 2010, 16:49:12 »

Зеленчуци искам да предложа една рецепта- много лесна и вкусна, уж италианско селско ястие, пьк направо си мяза на бьлгарски гювеч girl_haha На Фабио майка му прави и си облизах прьстите.

Ciabotto (чабото или по нашенски- посен гювеч):

1 патладжан
1 тиквичка
4 моркова
2 картофа
1 глава лук
1 голям домат

Всичко се нарязва на средно големи кубчета. Посолва се, попиперва се, залива се сьс зехтин (или олио) и се слага вьв фурната, 180°, ьм един час (докато се сготви и се изпари водата от домата).

Bon appétit !

Не изисква никакви усилия и става страшно вкусно. Само времето на печене е дьлго  good
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: август 26, 2010, 17:14:08 »

мерси, Пламик, и твойте банички изглеждат много апетитно smile
Мименце, това ролце изглежда страхотно, определено мисля да го пробвам скоро smile
Милички, можете ли да ми кажете как да приготвя Тирамису само че с варени яйца.Четох че се варят на водна баня, но как става цялата работа после с крема не ми е ясно, в смисъл не става ли на шупли от варените яйца или първо трябва да се пасират някак ?
« Последна редакция: август 26, 2010, 17:18:59 от anita81 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #170 -: август 26, 2010, 17:24:33 »

Как с варени яйца??  crazy crazy crazy Аз вьобще не виждам как може да стане...
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: август 26, 2010, 18:53:35 »

Да не би жълтъците и захарта да се варят на водна баня, като имам предвид да се бъркат докато сместта побелее и така приготвената смес се добавя към маскарпонето. Това съм го срещала в други десерти, а не че се сварят яйцата буквално:). Ама кой знае:) 
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: август 26, 2010, 19:17:25 »

Сега бъркам един буламач  Girl_hide Настъргах картофи и ги обърках с масло, чесън, сирене и салам в една тавичка. Сложих ги да се печат. Но не сложих вода и съм малко в чуденка дали ще стане.  huhhuh.gif Вие как мислите? Приготвила съм им заливка от кашкавал, яйце, копър и мляко.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: август 26, 2010, 19:26:03 »

Lionelsa, аз не съм съгласна че е буламач. Мисля че след като си сложила масло може и да стане без вода, въпреки че аз бих сложила поне половин чаена чаша вода, бульон , а най- добре сметана или пък бира, ще предаде много хубав вкус.
И да кажеш как е станало
« Последна редакция: август 26, 2010, 19:30:09 от Gery79 » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #174 -: август 26, 2010, 19:32:08 »

мерси, Пламик, и твойте банички изглеждат много апетитно smile
Мименце, това ролце изглежда страхотно, определено мисля да го пробвам скоро smile
Милички, можете ли да ми кажете как да приготвя Тирамису само че с варени яйца.Четох че се варят на водна баня, но как става цялата работа после с крема не ми е ясно, в смисъл не става ли на шупли от варените яйца или първо трябва да се пасират някак ?
Ако те притесняват суровите яйца просто не ги слагай,тирамисуто става хубаво като заместиш яйцата със сметана.Става по лесно и също е хубаво.Мога да ти дам рецептата за шоколадово тирамису.Тя и от готварският форум gotvetesmen.com който всички тук познаватеПРОДУКТИ:
300 г черен шоколад
400 г маскрапоне
150 г готварска сметана
400 мл студено силно кафе
6 с л ром или коняк
54 броя бишкоти
какао
ПРИГОТВЯНЕ
Шоколадът се нарязва на ситно и се разтопява на водна баня.
. Охлажда се и се разбърква внимателно с разбитата сметана и маскрапонето.
. Кафето се смесва с рома.
. Всяка бишкота се потапя за кратко в кафето.
. Редиш бишкоти ,крем
. Прибира се в хладилник минимум за 1 час, а най-добре за една нощ.
. Преди сервиране се поръсва с какао.
Надявам се след тази рецепта да не започнат едни безумни дискусии от страна на по изявените готвачки тук  funnytooth funnytooth funnytooth
Аз съм го правила и без шоколада ,слагала съм горски плодове или само ягоди,въобще каквито сезонни има в момента.
« Последна редакция: август 26, 2010, 19:35:36 от juji » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: август 26, 2010, 21:21:18 »

Да не би жълтъците и захарта да се варят на водна баня, като имам предвид да се бъркат докато сместта побелее и така приготвената смес се добавя към маскарпонето. Това съм го срещала в други десерти, а не че се сварят яйцата буквално:). Ама кой знае:) 
Аз така го правя,яйцата+захар+ром ги приготвям на водна баня и после тенджерата я слагам в друга с лед и вода и ги прибавям към маскарпонето,самия яйчен крем така става по вкусен  pleasantry
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: август 26, 2010, 23:02:53 »

Lionelsa, аз не съм съгласна че е буламач. Мисля че след като си сложила масло може и да стане без вода, въпреки че аз бих сложила поне половин чаена чаша вода, бульон , а най- добре сметана или пък бира, ще предаде много хубав вкус.
И да кажеш как е станало

Понеже не знаех как да го нарека, та за това - буламач sarcastic
Стана превъзходно :girl_in_love:Преядохме, признавам си. Все пак сложих малко вода и разбърквах на няколко пъти, за да не се получи коричка по краищата.


* vkusno.JPG (74.46 KB, 314x235 - видяно 2411 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: август 26, 2010, 23:14:40 »

Нинче браво. Страхотно изглежда, направо като от ресторант.
Открадвам ти рецептата. Буламач ли са го кръстя или му измисли друго име междувременно? smile
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #178 -: август 27, 2010, 08:17:11 »

Капризче, можеш да предложиш някой от безбройните видове кебапи. Ако искаш ми остави мейл, имам изтеглен в е-формат един рецептурник от 1978 г. на Българската национална кухня, ще ти го изпратя smile
Аааааа Нинка, ти ме разби бе момиче. Този "буламач" изглежда много вкусен, веднага го включвам в седмичното ни меню за другата седмица smile Картофа суров нали? И ооще един тъп въпрос -кисело или прясно мляко?
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: август 27, 2010, 08:36:17 »

Нинка, супер изглежда smile И сигурно е било и много вкусно.

Мименце, аз също го имам този рецептурник, но го бях забравила честно казано.  blush Довечера ще го прегледам и ще си избера нещо. Видях че вкъщи имам една консерва нахут и замразено телешко. Може нахут с телешко да сготвя, но ще видя.

Едната бисквитена торта се прави по следния начин:

2 пакета и половина обикновени бисквити Петит Бьор(малко побългарено го написах, но не знам как се пише точно на латиница)
1 суха сметана на Д-р Йоткер
Прясно мляко
1 малка заквасена сметана Данон
3 лъжици пудра захар

Разбивам сухата сметана с млякото, после към нея прибавям заквасената и пудрата захар. Топя всяка бисквитка в мляко и нареждам един ред бисквитки на дъното на съда, който съм избрала(в моя случай правоъгълна йенска тенджера). Върху него слагам от сместа, после пак бисквитки и така докато свърши сметаната smile Най-отгоре покривам със сместа, оставям 1 нощ в хладилника да стегне и на следващия ден е божествено smile

Другата торта е шоколадова, но трябва да питам мама за рецептата, че аз не съм я правила никога.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines