Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 20:16:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без чалга...!  (Прочетена 100144 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юни 05, 2007, 13:54:10 »

Оффф, много е проблемна тази ужасна музика, навсякъде ме заливат с тая помия, не ме интересува поп-фолк ли и викат, но тия мазни шаврантии-т.нар. наши фолк певици, направо ме ужасяват-така копират едновремешната Лепа Брена и Цеца и Мце и всичките там сръбски певачки-това ли трябва да е примера за децата ни, така ли трябва да  искат да изглеждат и да се подрусват мазно, мазно от малки! Направо сме полудели с моя бейби, почти вече нямаме приятели, които да не се кефят на тези високо "интелегентни" певачици с тия "класически" и "стойностни" парчета. а най-отвратителната гледка, която виждам на няколко сватби е- булката на масата, токчето в пържолата, друса се сластно и пляска с руце-УЖАС!!! някои от тях даже са иу бремнни?!?!? Е така ли трябва да изглежда  онова нежно, облечено в бяло съшество, което оприличаваме с ангел и принцеса?!?!? Не мисля! Хич не ме интересуват гостите на който не му е весело-прав му път! Няма да се излагам там и го играя зарзаватчийка, щото някой не може да живее без да се друса! Не се предавайте в името на гостите, щото все пак това е вашата сватба, а не защото на чичо ви Гошо от Западно Сусурлево му се слушало Ивана, Гергана, Преслава и всякакви такива елементи представящи се с едно име, да си съсипвате настроението!


Аз напълно съм съгласна с теб. Незнам какво им харесва на този тип музика. За съжаление малко ще бъдат хората на нашата сватба, които не слушат чалга. даже с майка ми снощи се карахаме на тази тема. Въпреки че на сватбата ще имам роднини от Сърбия (около 12 души) смятам да няма нито сръбско, нито гръцко, ниото чалга. Хора -  да. Но не и тази гадост. В крайна сметка това е нашият ден и трябва да отстояваме интересите си. .
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юни 05, 2007, 17:45:45 »

и аз съм съгласна с вас
народна музика е ок, ама чалга bad bad bad bad
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юни 05, 2007, 19:04:04 »

BaBy, може би на тази "булка на масата която се друса сластно и пляска с ръце" сама си го е избрала този начин на забавление, това че на нас ни се струва грозно е друг въпрос! А и традициите не са това, което бяха "това нежно същество", колкото и да не ни се иска е вече отживелица в много отношения. Защо въпросната булка например да се прави на това, което не е в сватбения си ден..... Ако постоянно слуша чалга примерно защо да се лиши от нея заради запазване на благоприличието на събитието!!!
Може би просто трябва да приемем, че както ние "мразим" чалгата, така и други я харесват!!! не падай на нивото им с тези коментари!!!!! П.П. нищо лично мила, просто ми хрумна докато четях.........
Тази тема се казва "Сватба без чалга".Така че нормално е тук са има мнения против чалгата и всеки откровено да изрази мнението си за нея.А сластните кючеци са грозна гледка и това важи не само за сватби.Разбира се,че ако булката е заклета чалгарка ще слуша чалга на сватбата си,но ако не е , идеята е ,че никой не може да я принуди.
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юни 06, 2007, 15:13:29 »

Точно така Фийби- аз харесвам тази музика-част от нея - без кючеците по-скоро баладите и на нашата сватба ще има такава музика.Всичко зависи от градуса на настроение и все пак аз съм на мнение,че всеки гост може да отиде и да си поръча каквато песен иска и няма да му се разсърдя,защото сме отишли там да се забавляваме,дори и с чалга.А и признайте си,че всеки от вас е слушал тази музика.Имам един познат,който плюе чалгата,но пък знае всички изпълнители и дори целият им репертоар - това за мен е по-гадно да се правиш че не обичаш такава музика а същевременно да знаеш всичко за нея
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юни 06, 2007, 15:18:17 »

и аз тъкмо това се опитвам да обясня , бебо, но излезе все едно че коментара ми не е на място даже мислих да го изтрия, но съгласете се че едно е да кажеш "не ми харева тая музика" а съвсем друго "мазна, ужасна и отвратителна" ....... сори май пак съм  Offtopic
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юни 06, 2007, 18:48:54 »

Значи, не знам това ли е темата или не, но с риск да обидя някой- чалага си е равно на поп-фолк и обратното, това че полвината от тези певици пеят и балади, не означава, че  останалите им песно не са чалги в по-тежкия смисъл. Не знам твоя колега от къде ги знае тези песни, но аз ги знам, защото те ме заливат отвсякъде!  Не исакм да се карам с никой, но не исакм и да си мълча само заради това, и не съжалявам, че ще го кажа, но който смее да нарича чалгата изкуство, значи просто не разбира нищо от изкуство. Искам да ви попитам и да ми отговорите честно! Колко пъти сте били на опера? Кой е любимата ви опера? Колко пъти сте били на класически балет? и Кой е любият ви? Колко пъти сте били на Класически концерт? Кой е любимият ви композитор? Колко диска с класическа музика имате у дома си и колко с "поп-фолк"? Коя телевизия гледате по-често- Планета или Mezzo?
Това е моето мнение, аз не обременявам никого с него, всеки слуша каквото иска, но просто не ме разбирайте погрешно, аз не съм против тази музика, била съм на партита, където е имало и от нея и няма да си седна по средата на партито, щото точно тази музиак не ми харесва, но не смятам, че трябва да забравяме стойностната музика за сметка на такава с по-малко стойност! Всеки ще направи както смята за добре и НЕ СМЯТАМ, че някоя от вас трябва едва ли не да се оправдава, че ще позволи на сватбат и да има чалга. Затова света е шарен , защото всички сме различни и затова е интересен!!!
Надявам се да не съм засегнала някой, и весели сватби!!! blum Wink Wink Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: юни 07, 2007, 08:49:23 »

По въпросите: била съм на опера 2 пъти (питай когото и да е в чубина на нашата възраст и ще видиш, че не е любимо място), а и къде да ида? В нашия град няма опера...... на класически балет съм била 3 пъти, на модерен много повече, също няма балетни постановки в града ни....а на класически концерт ходех всяка седмица докато бях студентка, но сега това мое хоби ще ми излиза доста соленичко на около 250 км разстояние..... нямам много класическа музика на компа, но нямам и чалга...... Но права си "Чалгата е навсякъде" , а тази музика за която говориш не е сред най-популярните и в чужбина, защото там няма чалга, но има Britney или James Blunt..... Това с класическата музика е малко неуместно, защото опира до финанси, докато напр. гледах Анелия и Ивана безплатно.......(фенка съм на Ищар, която разработва точно този етно мотив, който според мен е мн успешно разработен и от Слави, то и за него се говори че пее поп-фолк. Орхан Мурад ме е разплаквал в чужбина, когато бях далеч от Милото...... )не може и не е правилно да слагаме всички под един знаменател!!!Пък и съгласете се, че "Глас Народен, Глас Божий"........ за да не се отплесвам повече само ще допълня ,че не всичко в този стил е "чалга"
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: юни 07, 2007, 08:59:05 »

Ама, мила, ти ако живееш в чужбина, зашото не знам кеди си blush, първо ти е трудно с тези неща от финансова гледна точка, права си! Но аз уважавам, че имаш йелание, и че все пак си ходила, поздравявам те! След това, ти ако си толкова далече, то ти става мило, ако ще и циганско да ти пуснат( в което се надявам да разбираш, че няма нищо обидно, че прозвуча малко странно! blum) А за младите хора, за съжаление е така- тези места не са любимо място, но това си идва от семейството или поне от твоето вътрешно желание, дори и мама и тати да не са те "влачили" по опери и балети, а понякога и от средата, ако всички идиотчета ми се подиграват и аз няма да ходя!
Радвам се на хора като теб! Всичко трябва да се слуша, права си!!!!
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: септември 21, 2007, 15:29:31 »

Момичета искам да ви се похваля, че успях да сбъдна мечтата си за сватба без чалга, колкото и трудно да ми беше да се преборя с DJ-я на тази тема. Въпросният DJ на предварителните преговори, още като не го бяхме капарирали беше казал, че ако не искам чалга няма проблем, той просто няма да пуска. Но като му станахме клиенти се започна едно увъртане, едно осукване:"Ами ако някой пиян гост дойде и поиска аз какво да му кажа? Ама аз не искам конфликти с гостите!" (като че ли някой ще тръгне да го бие  laugh) И накрая като ми тресна едно:"То има и интелигентна чалга?" (представяте ли си  laugh crazy) и обезумях  hysteric . За мен думата интелигентно по никакъв начин не може да се съчетае с чалга. Та едни ей такива глупости като взе да ги дрънка този човек, почти стигнахме до бой по този въпрос. Радвам се изключително от факта, че на нашата сватба нямаше абсолютно никаква чалга, само едно нещо ме подразни и то доста. През цялото време мойте съученици от гимназията си седяха най-демонстративно на масата и нито веднъж не станаха да танцуват. Когато отидох да ги питам защо си седят така кротко и дали има някакъв проблем, те ми казаха, че не стават да танцуват, защото не пускат "тяхната" музика  Oh my .... Аз тактично се направих, че не съм чула и не съм разбрала за какво ми говорят и се отдалечих много разочарована. Малко по-късно една съученичка не издържа и дойде да ме пита кога ще се пусне чалга и аз съвсем спокойно й обясних, че на тази сватба чалга няма да има и тя отново си седна. Тъпо беше, че направиха такава демонстрация и ми беше доста обидно, но все пак те губят като не са се насладили пълноценно на купона  End .
« Последна редакция: септември 21, 2007, 16:21:45 от prin4ipessa » Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: септември 21, 2007, 15:52:53 »

prin4ipessa важното е ще на теб ти е било готино на сватбата и щом ти неискаш чалга естествено ще няма да има.Аз смятам ,че даже на повечето гости не им е направило впечатление че няма чалга(е естествено че има и изключения като тази твоя съученичка)Постъпила си правилно   Bravo
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: септември 21, 2007, 22:31:04 »

 prin4ipessa много ме разсмя Wink
незнам какво е редно да се угоди на булката или на гостите,но се радвам,че на теб ти е било забавно DANCE все пак деня си е твой и трябва да бъде прфектен за теб good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: септември 22, 2007, 11:00:47 »

аз съм на мнение че на една сватба трябва да има от всичко по малко *THUMBS*аз не обичам хора но не може да мине без тях :!на милото приятелите са безни метали и такава музика ще има.моите приятели слушат и по фолк така че ще има малко и от него ще има и ретро и денс решила съм да не пропускам стил стига песента да ми допада з амен няма значение какъв е стила и DANCE по този критерий ще избирам музиката.на мен и на милото д ани харесва и от там няма д апропуснем и гостите си знаем кой какво слуша така че като има от всичко без да се налага и прекалява с даден стил мисля че нещата ще се получат добре yahoo и разбира се гостите могат да си избират и предпочитат песни при диджея но не ми се ще да стане като дискотека "и сега специален поздрав за чичо наско от горубляне с песента на сашо роман циганка"(дори не знам дали има такава песен тоя човек)примерно такова нещо няма да допусна и изрично ще кажа и на диджея.а примерно милтоо слуша Мейдън ама иска на сватбата специално да му пуснат Тигре Тигре laugh
Активен
whoopy
Новак
*
Публикации: 13



« Отговор #117 -: септември 24, 2007, 13:50:22 »

Аз също съм на мнение, че на сватбата трябва да има музика за всеки вкус, защото иначе няма купон. Напоследък ходихме на няколко сватби на приятели и установихме, че хората стават масово да танцуват когато ди джеят пусне чалга и става много весело. Така, че решихме да има чалга, обаче без някакви кючеци и простотии, дано да стане купон. Мисля си: от една страна това е моят празник, защо да се съобразявам с другите, а от друга - ами ако гостите не танцуват и няма купон??? Така, че...... компромисен вариант.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: септември 24, 2007, 14:03:46 »

Ами нанашата сватба нямаше чалга, въпреки ,че имаше някои, които слушат. Повече беше ретро,  много хора, гайдар , който изсвири (инструментал само) няколко родопски песни  -автентични, доста метал. И в интерес на истината хората всички танцуваха , даже баща микуфя на метал Oh my ... . Може би им беше интересно , да бъдат на такава сватба , незнам, за всеки случай беше много весело , дансинга беше пълен и без чалга. Но всеки преценява за себе си каква музика да пуска.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: септември 24, 2007, 15:40:46 »

Ами нанашата сватба нямаше чалга, въпреки ,че имаше някои, които слушат. Повече беше ретро,  много хора, гайдар , който изсвири (инструментал само) няколко родопски песни  -автентични, доста метал. И в интерес на истината хората всички танцуваха , даже баща микуфя на метал Oh my ... . Може би им беше интересно , да бъдат на такава сватба , незнам, за всеки случай беше много весело , дансинга беше пълен и без чалга. Но всеки преценява за себе си каква музика да пуска.

Напълно съм съгласна!  good Те всички като започнат да си повтарят, че купон без чалга не става, накрая наистина ще вземат да си повярват и даже да започне да им харесва!  laugh laugh laugh
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines