Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 22:16:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без чалга...!  (Прочетена 100201 пъти)
 
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: април 15, 2011, 16:33:21 »

В почти всяка народност си има "поп фолк"- пример Германия- при тях се нарича "фолк музика" (Volksmusik).
Нашата сватба си мина перфектно и със значително по-малко алкохол от предвиденото.
Погледнете го от тази страна- повечето хора слушат всякаква музика, защо няма тогава да се чувстват добре при липсата на един единствен стил? А и смея да твърдя, попфолк музиката е винги придружена с повечко алкохол... Това не се вързва в цялостен концепт на едно изискано празненство, поне за нас! Всеки решава за себе си и за обкръжението си. Естествено, ако по-голямата част от гостите ни слушаше само и единствено попфолк, решението ни относно музиката щеше да е друго...
А човек си е замесен от каквато си иска мая- сам определя какво да е и какво да не е... Примирете се с мисълта че всеки върви по свой собствен път, и както виждате тази тема до доказва.  give_rose
« Последна редакция: април 15, 2011, 16:35:20 от anelcka80 » Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: април 15, 2011, 21:20:26 »

Чалга, гюбеци, поп-фолк, кючеци не слушам.
Казах на ДЖ да пуска мн хора и евъргрийн. Рамщайн няма да пусне, щото само ние, с половина ще подскачаме.
Не сме забранили чалгата, но искрено се моля да е в минимални количества.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #227 -: април 15, 2011, 21:48:44 »

Евъргрийни е чудесно решение!
Музика, която е позната на всички!
Лек рокендрол е много жива музика, Бийтълс и подобните му създавам много настроение.
Днес слушах в колата ретро радио - 3 парчета диско от 90-те бяха много живи и ми създадоха много настроение. Май Сандра беше певицата. Роксет са много познати. Според мен музика, която всички познават носи настроение.

Ограничението на чалгата не е до надскачане на българското.
Често тази музика се прави по турски, гръцки, сръбски мелодии. Има ориенталско звучене в много случаи.

Не съм чула някой да каже няма да има българска музика, няма да има народна музика, няма да има български поп изпълнители. Има достатъчно хубава българска музика.

Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #228 -: април 15, 2011, 22:55:31 »

Разбира се че сватбата на тези които не възприемат чалгата като „тяхната музика” ще организират сватбеното си парти с музика избрана лично, но в никакъв случай не се заблуждавайте и е много грешно да си мислите, че гостите които не споделят вашето виждане за видът и стилът музика, ще се чувстват комфортно и само защото сте ги поканили, че ще куфеят на нещо което не са и чували даже.

Точно заради такива нагласи на някакви познати- евентуални гости, нашият списък за сватба се стеснява все повече и повече и хич не ме интересува кой ще се жали, че не е куфял, защото не е уважен с видна чалгия. Гостите са важни, но младоженците повече. Мисля си, че че е чест да те поканят на сватба. Поне аз така съм възприемала, когато мен са канели и не мисля да възприемам собствената си сватба като компромис за кефа на гостите с наклон към Син Сити. Удоволствието от събитието следва да е все пак в превес на младоженците. Ако някой гост смята, че му е много важна Преслава в тоя момент, може просто да не отиде на сватбата и толкова. Ние с годеника ми не мислим да има дори далечен чалгарски вопъл на сватбата ни и то не защото сме с някакви про-европейски претенции, а защото не искаме цигании или прочувствени баналностни с фолк привкус да опияняват свикналите с това по други сватби. Хайде нека всеки има своята си представа за сватба, а ако някой толкова се отегчи, да не го мисля отсега.

Да не забравяме също, че в крайна сметка като няма чалга, има други музики. Пресилена ми се струва мисълта, че ако на една сватба младоженците не слушат поп-фолк, то ще си тормозят гостите със Сепултура или адски метъл. Все пак има и други стилове, а неслушащите поп-фолк (българо-цигански при това) не се непременно скучни или надути. Може да ви се струва, че малко крайно се изказвам, но е странно да се опитвам от сега да се примиря с това, че без чалга не може, защото това означавало провал. Познавам диджей от известен клуб, който само два пъти се е съгласявал да води сватби на приятели, веселяк. Причината да се откаже от другите си покани е, че предупреждава, че не пуска чалгии. Аз ей такъв диджей искам. ХорА може, златни песни също, но чалга не. На мен рокерска сватба също ми звучи интересно. Традиционна българска също. Класическа и изискана -пак. Има варианти, нека чалгата има пълен антипод, макар да разбирам, че диджеите се опитват просто да ни предупредят за подводните камъни (=щракащи с пръсти и връткащи ханшове гости по сватби). Аз искам на гостите ми да им е приятно, но искам и на мен да ми е хубаво на сватбата ми, иначе защо да я правя? girl_wink
Активен
Ekaterina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #229 -: април 15, 2011, 23:14:25 »

Деничка, Грей  good

Деничка, поста ти в никакъв случай не е по-краен от изказването , че без чалга няма купон smile
Когато един DJ разбере, че всеки е различен /а не - "след първата ракия всички сте еднакви"/ и всеки има различно възпитание, култура , навици и ценности И когато започне да се съобразява с всички тези индивидуални особености на клиента си, тогава може да се нарече професионалист. А не на базата на броя партита, на които е присъствал или какво работи денем, когато не диджейства!

Това важи не само за DJ-ите , а за всички фирми, предлагащи услуги в сватбеният сектор...но това е офф топик.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: април 16, 2011, 07:49:17 »

Деничка Звездичка , точно това се опитвам и аз да кажа. Всеки който е на мнение, че определен стил музика е задължителен (в случая - чалгата), само и само да задоволи гостите си, забравя повода на празника... И всеки диско водещ, който го твърди, е забравил да се развие. Господа  огледайте се- колко хора са на това мнение и помислете върху работата си...
Сватба без чалга става и нашата е доказателство за това.
От нашият DJ мн останахме много доволни, изпълни всичките ни желания, дансинга беше винаги пълен, и отлично се справи човека, без да пуска поп-фолк (явно ставало и без голямо количество ракия  pardon ).
Отказвам да приема, че към сватбата задължително принадлежат поп-фолк, мешена сакра, 3 ракия на човек, и залепени банкноти по челото... Еми както казва Деничка Звездичка - позволете всеки да има собствен концепт.
 tease
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #231 -: април 16, 2011, 12:02:03 »

Никой до този момент не е споменал че сватба без чалга не е сватба !!!
Нали обсъждаме и споделяме мнения ?!
Защо винаги трябва да има такъв момент в който виднага да се появяват нападки и съмнения в качеството на човека или на професионалиста, щом темата не е съобразена с мисленето и виждането на даден участник във форума?! Тонът веднага става груб и хаплив и този който дава различно мнение като вариант не е свестен?
Всеки има възможност да защитава тезите си и никой не е ограничил другия в това как да вижда варианта за своята сватба и как тя да протече в музикално отношение.
Велико качество е да виждаш и възприемаш хората такива каквито са а не да се опитваш всеки път да ги пречупваш през своята призма.
Тук никой не застрашава това че вашата сватба ще протече по начин който вие си решите!!!
Бъдете себе си, но не обезличавайте другите само защото не споделят това, което вие искате да чуете.
До колкото става въпрос за професионалисти, те трябва да са гъвкави и това, че някой дж. отказва да има допирни точки с раздела - чалга означава само едно - не достатъчно гъвкав дж. Това от своя страна в никакъв случай не означава, че ако някой дж е запознат и с чалгата ще я пуска на вашата сватба при условие че вие не я искате. Не е задължително, а и няма гаранция, че ако дж е скаран с чалгата ще е добър в останалите стилове!!!

Икренно пожелавам всеки да постигне пълна хармония във всичко което си е намислил за начина и темата на сватбата си !!!

Успех и се усмихвайте по-често !!!
« Последна редакция: април 16, 2011, 12:16:15 от DjNick Mc » Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: април 16, 2011, 13:04:41 »

 good , добър пост!
И нещо да разясня, за да не се почувства някой лично засегнат- говоря за "задължителната" чалга, която се налага като такава... Всеки има право на нмение и ако младоженците искат кава музика- дилема няма.
« Последна редакция: април 16, 2011, 13:10:33 от anelcka80 » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: април 16, 2011, 13:09:21 »

Попрочетох ви и реших да споделя мояето мнение:
Избора на музика трябва да е изцяло на младоженците и той не бива да бъде съобразяван с гостите ,ако се налага да се прави компромис с предпочитанията на младоженците.На нашата сватба нямаше чалга ,а и не разбрах на някого да му е липсвала,защото :
1.Нашите приятели са такива именно ,защото имаме много еднакви възприятия на света,едно от тях е,че не харесваме чалга
2.Роднините ми и най-вече родителите ни също не разбраха ,че няма чалга ,защото те са ни формирали като личности и то с музика на Рейнжоу,Пърпъл,Бони М и т.н.
3.Гъвкав Ди Джей е човек ,който продава принципите си.Ако иамм Ди Джей ,които не искат да пускат чалга ,просто за мен това са хора ,които отстояват принципите си и няма да слушат или пускат някой кючек заради 20 лв повече.Просто в този свят не всичко е пари.
4.Гостите в позицията си на такива по-скоро трявба да се съобразят с домакините си ,а не да недоволстват от тях.Ако един мазен кючек ще ги направи по-щастливи от това,че са били на моята сватба ,значи това не са моите гости.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #234 -: април 16, 2011, 13:30:44 »

Недопустимо и непростимо, е дж да пусне дори и една песен от стил или вид музика, който е нежелан и предварително уговорен да не се включва в плейлистата. Ако това ви се случи ви препоръчвам с чиста съвест и без колебание, да намалите възнаграждението на подобен дж. защото на практика той не е извършил качествена услуга.
« Последна редакция: април 16, 2011, 13:37:09 от DjNick Mc » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: април 16, 2011, 14:03:54 »

Аз също ще се намеся в темичката, макар че на моята сватба ще има чалга. Въпреки, че "моята" музика е хип-хопа и r'n'b. Но все пак не бих имала сватба, на която звучи само Dre и 50cent.  sarcastic Иначе аз лично, ако съм гост на сватба никога не бих си поръчала музика, каквато и да е, която не харесва на младоженците и няма да им бъде приятно да бъде пусната. За мен това е много кофти постъпка, защото на сватба не се ходи просто, за да се напиеш и да се забавляваш, а за да уважиш своите близки и да направиш каквото можеш, за да бъде празникът им незабравим! Но по отношение на дж-ейте, ако те се изявяват специално като сватбени такива, не смятам, че трябва да се отстояват някакви принципи. Тяхната работа е да веселят гостите и младоженците, така както те са пожелали (младоженците) и именно да бъдат гъвкави, а не да отстояват принципи. Ако говорим за дж, който пуска в хаус-клубове, например положението е друго, той си има стил. Единият от нашите дж ще бъде именно такъв, но въпреки всичко, съм сигурна, че няма да отстоява принципи. А и защо не-пускането на даден стил музика се отнася към отстояване на принципи, а не просто до въпрос на вкус? pardon
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #236 -: април 16, 2011, 19:37:19 »

А и защо не-пускането на даден стил музика се отнася към отстояване на принципи, а не просто до въпрос на вкус? pardon

Защото когато опираме до чалгата в България, не-пускането й на значими мероприятия и сватби е истинско отстояване на принципи,а понякога и борба. Мненията в тази тема водят даже до такъв извод. Чалгата е не просто музикален фон, а начин на мислене и поведение. girl_wink

Фийбс, Екатерина, Anelchka, Bravo
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: април 16, 2011, 23:21:23 »

Ок, ако за вас е толкова важно, аз съм съгласна. Но аз не мога да определя поведението си от едната музика. За мен въпросът с чалгата се преекспонира малко. Защо трябва да се води почти война срещу нея като може просто да не я слушаш и толкова. pardon На мен такава борба ми напомня на нещо наречено "формиране на противоположна реакция". Но излизам от темата, защото всички в нея сте ми много симпатични и не искам да ме разберете погрешно. Важното е само да няма неприятни гафове по сватбите с нахални гости или ДЖ-непрофесионалисти! На всички го пожелавам! give_rose
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: април 17, 2011, 17:59:19 »

 Blush music
Няма да има никаква чалга на нашата сватба -Определено!
Нито няма да има някой от гостите ,който да изяви това желание,освен (майка ми ) sarcastic
Ама няма да и се отвори парашута хахахах ,как звучи само  laugh
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #239 -: април 17, 2011, 20:24:27 »

Blush music
Няма да има никаква чалга на нашата сватба -Определено!
Нито няма да има някой от гостите ,който да изяви това желание,освен (майка ми ) sarcastic
Ама няма да и се отвори парашута хахахах ,как звучи само  laugh

А майка ви заслужава ли подобно неуважително отношение?!
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines