Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 20:21:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без чалга...!  (Прочетена 100152 пъти)
 
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #150 -: март 04, 2008, 14:08:41 »

prin4ipessa, със сигурност не е в теб проблема. Това е твоята сватба и ако ти не искаш чалга, няма да има чалга! Какви са тези намусени физиономии, какви са тези сръдни ... За какво се канят гостите, ако не за да се порадват с младоженците за това, че са се намерили и събрали? Побеснявам като чуя за такива, дето няма да станат да танцуват, независимо, че музиката не е по вкуса им. Това за мен е проява на неуважение към самото събитие и младоженците. За себе си знам, че макар и да не понасям чалга, ако отида на сватба, на която младоженците предпочитат таква музика, няма да се цупя и да им държа сметка за музиката, която те харесват и искат на тяхната сватба. Да, може да не прекарам цялата вечер на дансинга и да "куфея", но ще ги уважа и няма да търкам стола, колкото и да ми е кофти заради музиката. Значи, чувала съм всякакви изказвания - "Като вкараш няколко ракии хич няма да те интересува на каква музика танцуваш", "Като се напиеш и на чалга ще затанцуваш" ... Което отваря една също болна тема - за излагациите по сватбите. Когато някой се напие като прасе и започне да прави простотии. За някои това е забавно и смешно, но за други е отврат и проява на много ниска култура. Аз като един заклет безалкохолик съм сигурна, че ще се постарая на моята сватба да няма такива грозни сцени! beating
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: март 04, 2008, 14:18:24 »

На нашата сватба също нямаше чалга - нито една smile Имахме няколко хора - и това беше...
Дансинга ни беше пълен през цялото време, това се вижда и на снимките, и на записите, танцуваха и моите приятели и по-възрастните ни гости.
Ние бяхме казали, че чалга няма да има и гостите ни уважиха нашето желание.
За мен нашия празник беше отражение на нашите желания и представи.

И въпреки че знам, че имахме гости, които слушат чалга, те танцуваха през цялото време, без да им пука smile

Сватбата е такава, каквато си я направиш - от мястото и организацията, през гостите, та до музиката! good
Не го забравяйте Wink
Активен
pretty
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #152 -: март 04, 2008, 15:25:45 »

 На нашата сватба също няма да има чалга!
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #153 -: март 04, 2008, 17:03:07 »

При нас също нямаше чалга, и мога да кажа че от 120 човека не съм сигурна дали е имало дори и един такъв който слуша такава музика.

А на поста на TediDS отн "потомци на Моцарт или фенове на Iron Maiden" така съм се смяла...  girl_impossible
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: март 04, 2008, 18:02:12 »

Е много хубаво. Спор за чалгата като стойностна музика.
 На нашата сватба нямаше нито една поп-фолк песен. И смея да твърдя, че се получи прекрасни. Имаше италианска музика, рок парчета на които се забавлявахме много защото сме почитатели ( както и на Iron Maiden ). Имаше много хора, ръчемици, на които всички играеха.
Общо взето след сватбата при нас дойдоха много наши приятели и ни поздравиха за музиката.

Моето мнение е, че всичко трябва да бъде съобразено с гостите и най вече младоженците. Все пак това е техния ден. И такива изказвания за чАЛГАРИ и едва ли не снобари, не са много лицеприятни, а и са обидни.
Ние не слушаме чалга, но има хора които я слушат и това си е техен избор. Така както и нашия за нейното НЕслушане.
Активен
new_bride
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #155 -: март 06, 2008, 18:07:15 »

prin4ipessa, ти си решила да ги направиш част от Твоя ден, част от 70-те, които ти си избрала, за да споделиш щастието си, а те моля ти се, ще ти се мусят, че са пропуснали повод да поразклатят **** си???  angry  shok  diablo
Според мен си помисли пак преди да поканиш такива приятели на друго важно за теб събитие...
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: март 06, 2008, 20:32:56 »

Ами не съм очаквала такива демонстрации от тях, защото винаги сме били много близки и не съм ги познавала като такива хора, но...явно хората се променят и чалгата става по-важна отколкото приятелството и уважението.  sad Така че момичета не оставяйте гостите ви да правят фасони, които в крайна сметка ще развалят вашия ден и вашето настроение. Да, важно е и те да се забавляват, но ако са достатъчно коректни и държат на вас, ще направят компромис с музикалните си предпочитания и ще се забавляват на всякаква музика заедно с вас.
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #157 -: март 08, 2008, 13:41:07 »

Да се включа и аз по темата:

1/ Бях на сватба без грам чалга и последните гости (сред които и ние) напуснахме ресторанта в 05:00 сутринта. Беше невероятен купон и никой не се застоя по масите.

2/ Гледах DVD със следната картинка - булката (в прекрасна рокля), бременна в петия месец качена на стол в средата на ресторанта и мята бесни кючеци. Под нея клекнал мъжът и, пляска с ръце и подвиква "Опс, опа ,а така, дай, дай". Е направо да  bad bad bad

3/ На нашата сватба не мисля че ще има чалга, просто това не е нашата музика. Колкото до гостите, ми ако не им допада музиката, която допада на нас защо трябва да е обратното. Това е нашата сватба и предпочитам аз да не спра да танцувам.
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: март 08, 2008, 16:16:25 »

категорично сватбата ни ще бъде без чалга. колкото до гостите - някои от тях възприемат и "бяла роза" за чалга, нещо което аз лично не мога да преценя какво е, защото не разбирам от тази музика.. обаче ще имаме хубави български хора. а dj-ят е предупреден да не дава микрофон на никого, защото съм се нагледала на изпълнения "а капела"  singer
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юни 05, 2008, 18:09:47 »

аз незнам дали ще изляза от темата,но имам проблем относно музиката.моето семейство определено не харесва чалга, а доста от гостите ми я харесват.аз лично харесвам някои парчета,в смисъл да не са от сорта "радка Пиратка" де.другата седмица ще се срещаме с DJ-я и незнам каква музика искам да има всъщност?!
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юни 06, 2008, 07:24:47 »

silviq-tamara,  въпрос на избор е от теб каква музика да допуснеш на Твоя ден. на моята сватба пуснаха една чалга песен, но се скарах на диджея (бяхме говорили предварително) и той не е пускал повече. и сега да не кажете, че съм противник на чалгата, напротив, за настроение и лиготия слушам всичко, но на сватбата си не исках подобни неща и така и стана. а сред гостите имаше любители на чалгата, не знам до колко им е харесала музиката, но седнали нямаше. иначе ние си бяхме поръчали от диджея да пуска хора, ретро музика и нови хитове
Активен
daya
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27


Бойна котка :)


« Отговор #161 -: юни 06, 2008, 09:17:39 »

И на нашата сватба няма да има чалга, особено половинката като чуе чалга и му се повдига, чух вече подмятания от рода "Сватба без чалга не става, защото било пенсионерско събиране" diablo, но за мен е важно, че най-важните участници в тържеството не слушат тази музика, нито ние ,нито кумовете, нито родителите ни, за другите, ако ни уважават ще траят, ако не каквото искат да правят
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юни 06, 2008, 21:29:58 »

И на нашата сватба (утре yahoo),няма да се слуша чалга. Диджея ни е чалгомразец и затова ми допадна. Попитах го все пак дали да не пуснем една-две чалгички-нещо по-лирично, колкото да угодим на всички-каза ми,че пусне ли се една, след нея идват още 1001. Затова решихме,че няма да се пуска този род музика. Хора ще има-няма нужда да обяснявам защо.. smile
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юни 06, 2008, 21:50:52 »

На моята сватба чалга няма да свири, тъй като аз имам органична непоносимост към дадения стил и сигурно ще трябва да ме изнасят с линейка от ресторанта, ако някой ме поздрави с такава песен. Така че дж-ят ще е предупреден.  beating
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #164 -: юни 06, 2008, 22:09:44 »

И аз имам органична непоносимост към чалгата, но съм решила да се доверя на DJ за подбора на музиката. Ако една чалга ще вдигне хората на дансинга, мога да направя компромис със себи си. Та нали и аз ще имам нужда от почивка  blum
Но компромиса се прави само ограничен брой пъти!
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines