Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 22:29:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без чалга...!  (Прочетена 100328 пъти)
 
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: февруари 29, 2008, 19:06:53 »

anichka82, напълно е осъществимо, зависи от хората, които поканиш и от твоето отношение към тази музика. Аз вече ведъж съм го правила - когато ставха на 20, наех си DJ и му казах без никаква чалга. от 9 вечерта до 4 сутринта се пробва само веднъж да пусне към 2, дансинга се изпразни на секундада, а аз така го излгедах, че веднага смени.

Този, когото наехме за сватбата категорично попита, от музиката която сме казали, че не искаме, ако дойде някой да иска дали да пуска. Казахме в никакъв случай и той си записа. От гостите, които ще каним има само няколко момичета, които слушат такава музика и те са напълно наясно, че ние с милото не я понасяме, не мога да разбера с какъв акъл ще отидат да ме поздравяват с музика, която знаят, че не харесвам crazy А и както вече казах, специално се уговорихме и дори да се опитат няма да успеят. Така де 'който плаща, той поръчава музиката', поне на моята сватба ще е така. Както може сватба без хеви метъл, така може и без чалга Wink
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: март 01, 2008, 18:02:32 »

Каквото и да си говорим, мисля че е малко глупаво да се смята, че може да мине сватбата без чалга, освен ако не сте потомци на Моцарт или фенове на  Iron Maiden. Но дори и да сте не може цяла вечер да се слуша само това. Така или иначе е факт, че подобен вид музика вдига адреналина, а отдавна вече чалгата няма нищо общо с чалгата от 90-те, когато наистина беше отвратителна за слушане.
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: март 01, 2008, 20:07:06 »

Нито съм фен на Айрън Мейдън, нито мисля, че не може сватба без чалга!!!! Да не искаш да кажеш, че допреди 20 години, когато в БГ нямаше чалга не е имало веселба по сватбите, или пък че в Западна Европа, където пак няма чалга, хората не се женят  и не се веселят....Айде да не ставам остра с коментарите...."Стойностна" чалга няма и всякакви изказвания от сорта, че има и "хубави" чалга песни не вървят, както и че през 90-те чалгата е била по-различна. Ей затова БГ никога няма да стане втора Швейцария, защото масово българите са се превърнали в ЧЪЛГАРИ, и същите тия чЪлгари после цъкат с пръсти в Син Сити, след като са си паркирали показно Кайена по средата на булеварда и след като са си изхвърлили фаса през прозореца на колата, и т.н и т.н....Просто контингентът на слушащите чалга е ....  angry Аман от простотия, силикон, дебели вратове, кичозни дрехи и показност....И айде да не казвам, че съм била на сватби без никаква чалга и било супер....и музиката не се дели на чалга и Айрън Мейдън извинете, светът е по-голям!!!!!!
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: март 01, 2008, 20:21:31 »

Аз мисля,че музиката трябва да бъде съобразена с предпочитанията на гостите и разбира се и на младоженците.На нашата сватба имаше хора,ръченици,фолк,а на кючеците няма да ви казвам какво стваше danceg danceg yahoo danceg danceg
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: март 02, 2008, 02:08:09 »

Каквото и да си говорим, мисля че е малко глупаво да се смята, че може да мине сватбата без чалга, освен ако не сте потомци на Моцарт или фенове на  Iron Maiden. Но дори и да сте не може цяла вечер да се слуша само това. Така или иначе е факт, че подобен вид музика вдига адреналина, а отдавна вече чалгата няма нищо общо с чалгата от 90-те, когато наистина беше отвратителна за слушане.

Не мисля,че си права,че сватба без чалга няма и пример за това са изказванията по назад в темата,които не са малко относно сватбата без чалга.Нашата сватба беше без нито една песен -чалга и беше супер забавно.Ако някой не вярва може да види в албума ни.Радвам се,че този страхотен ден за нас не беше развален с чалга.
Активен
new_bride
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #140 -: март 02, 2008, 23:58:00 »

Категорично съм съгласна, че сватба без чалга не само че МОЖЕ, но дори може да бъде и ПО-ЗАБАВНАgood  good  good Присъствала съм поне на 5 страхотни сватби с множество хора и ръченици, но нито една чалга песен. И все пак, мисля, че музиката е добре да се подбира според присъстващите.. Аз лично съм склонна да изтърпя 3-4 що годе поносими екземпляра от тази музика в името на компромиса и пълния дансинг. Но само толкова!  Wink Хорца разбира се че ще има, даже смятам да ги водя!  blum
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: март 03, 2008, 01:33:31 »

хора за всеки влак си има пътници...как едни от вас харесват чалга така има и други който не харесват...тва е тема без край- за или против чалгата... аз искам само да споделя нещо което се случи на нашата сватба... една от сладките ми шаферки по време на разгара на купона я забелязах да седи на масата и да няма вид на много кефна, след като я попитах тя сподели че искала да ни поздрави/ нямам идея коя песен бешем но беше чалга/  и естествено и било отказано- това бяхме споделили с водещия да избягва чалгата
е помолох милото да отиде и да махне "забраната" и ако иска само някой да пускат
беше забавно и всички бяха доволни
така че все пак и на гостите трябва да им е весело
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #142 -: март 03, 2008, 02:57:32 »

Категорично споделям мнението на Шейла в началото на темата  good Чалгата е просташка музика, не дори не е музика, а просто някакъв сбор от звуци. Получавам главоболие от такива "ритми" и е изключено на моята сватба да се пускат такива неща. А хората, които слушат чалга ... просто ги избягвам и не ги допускам в близкото си обкръжение. Не познавам интелигентен човек, който да има влечение към тази гнусна музика. Напротив - асоциациите ми са за простаци, дебеловрати, невъзпитани, хора, леки жени с фриволно поведение и груб, циничен език. С една дума селяндури (да не се бърка със селяни). Категорично НЕ на чалгата във всичките й вариации.
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: март 03, 2008, 13:38:48 »

Да, именно  - темата е сватба БЕЗ чалга! или аз нещо не я чета правилно????  А изказването, че е "глупаво да се смята, че може да мине сватба без чалга" ми се струва точно като квалификация. Да не искаш да кажеш, че съм глупава като смятам така, а?
Дали си глупава или не, не знам - не те познавам. Но речникът и "тонът" ти не сочат за обратното. Не съм искала никого да засегна с казаното, просто съм изразила мнение. Смятам, че този форум е точно затова.
Ще заключа мнението си по темата с това - в крайна сметка всеки си решава сам каква музика ще слуша на сватбата си.С или без чалга, важно е младоженците да изживеят незабравимо вечерта си!

Да, какво излиза  - глупавите не слушат чалга, а умните слушат?!?! Браво, добър извод си направила.  shok И да, наистина е важно да стане купон на сватбата, така че приеми, че купонът ще стане и без просташка музика. Престани да я налагаш на тези от нас, които не я харесват. Това е форум, в който всеки да си казва мнението....по дадената тема. Ако искаш пусни тема "Сватба с чалга" и там на воля изливай хвалебствия за тази "прекрасна" музика. Аз гарантирам, че в подобна тема няма да влизам. Затова темата се разводнява в излишни спорове, защото не се пише по същество заради такива спорове.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: март 03, 2008, 16:05:26 »

малко глупаво да се смята, че може да мине сватбата без чалга, освен ако не сте потомци на Моцарт или фенове на  Iron Maiden.
Нямам информация да съм роднина на Моцарт, нито слушам Iron Maiden, а сватбата ми ще мина без чалга. Познавам и други хора, които не са роднини на Моцарт и не слушат Iron Maiden и сватбите им са минавали без чалга. Глупаво или не, за мен въпросът 'Възможно ли е да мине сватбата без чалга?' има един единствен правилен отговор - 'Възможно е и се е случвало'. Разбира се може да мине и с чалга. На който както му харесва.
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: март 03, 2008, 18:39:08 »

С чалга или не важното е да се веселят всички!  Wink
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #146 -: март 03, 2008, 20:02:54 »

Да, именно  - темата е сватба БЕЗ чалга! или аз нещо не я чета правилно????  А изказването, че е "глупаво да се смята, че може да мине сватба без чалга" ми се струва точно като квалификация. Да не искаш да кажеш, че съм глупава като смятам така, а?
Дали си глупава или не, не знам - не те познавам. Но речникът и "тонът" ти не сочат за обратното. Не съм искала никого да засегна с казаното, просто съм изразила мнение. Смятам, че този форум е точно затова.
Ще заключа мнението си по темата с това - в крайна сметка всеки си решава сам каква музика ще слуша на сватбата си.С или без чалга, важно е младоженците да изживеят незабравимо вечерта си!
,кажи
Да, какво излиза  - глупавите не слушат чалга, а умните слушат?!?! Браво, добър извод си направила.  shok И да, наистина е важно да стане купон на сватбата, така че приеми, че купонът ще стане и без просташка музика. Престани да я налагаш на тези от нас, които не я харесват. Това е форум, в който всеки да си казва мнението....по дадената тема. Ако искаш пусни тема "Сватба с чалга" и там на воля изливай хвалебствия за тази "прекрасна" музика. Аз гарантирам, че в подобна тема няма да влизам. Затова темата се разводнява в излишни спорове, защото не се пише по същество заради такива спорове.
От 130-140 души ,които ще бъдат на сватбата ни само 2 или 3-ма слушат такава музика и то при определени ситуации! Момичета,никой не ви казва каква музика да слушате,нито ви кори,защото я слуште! Форума е да може да си изкаже мнението! TediDS ,кажи "моята сватба не може да протече без чалга",но моля те ,недей да квалифицираш хората ,които не слушат такава музика или да обясняваш как сватба без чалга- такова животно няма! Още по-неуместно е да тълкуваш чии потомъци сме! Начинът по който си го направила кара Моцарт и Мейдън да звучат като нещо пошло и недостойно ! Само малко инфо и без да съм фен на Maiden- концерта им в Рио де Жанейро е един от най-посещаваните в света ever! ....Моцарт няма да го коментирам!
« Последна редакция: март 03, 2008, 20:25:29 от divna » Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: март 03, 2008, 20:34:21 »

Първо - никъде не съм казала, че слушам чалга! Не я слушам, защото не ми харесва, но не обиждам хората, които го правят(както някой тук).
Второ - съм далеч от мисълта да налагам на някого нещо, както някой тук написа! Наистина младоженците са тези, които определят какво да се слуша на сватбата им, но съм на мнение, че тя трябва да бъде съобразена и с гостите. Все пак всички трябва да се веселят. Не ми казвайте, че от 150-200 госта, няма никой, който да я слуша. Ако има 1 такава песен, тя няма да развали вечерта!
И не се опитвайте да пишете  неща, които не съм казала. Никъде, абсолютно никъде не съм писала, че слушащите каквато и да било музика са глупави или не. Това го правите вие.

Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #148 -: март 03, 2008, 20:44:48 »

Каквото и да си говорим, мисля че е малко глупаво да се смята, че може да мине сватбата без чалга, освен ако не сте потомци на Моцарт или фенове на  Iron Maiden. Но дори и да сте не може цяла вечер да се слуша само това. Така или иначе е факт, че подобен вид музика вдига адреналина, а отдавна вече чалгата няма нищо общо с чалгата от 90-те, когато наистина беше отвратителна за слушане.
няма да коментирам ,за да не перефразирам или да кажеш че съм ти сложила думи в устата,които не си казала!
аз само ще вметна ,че на мен тази музика не ми вдига адреналина!
« Последна редакция: март 03, 2008, 21:06:50 от divna » Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: март 04, 2008, 13:50:40 »

Не ми казвайте, че от 150-200 госта, няма никой, който да я слуша. Ако има 1 такава песен, тя няма да развали вечерта!

Споделяла съм в темата вече, но пак мисля да припомня, че на моята сватба, на която присъстваха около 70 души, нямаше нито една чалга и въпреки това беше адски весело и дансинга не е бил празен нито за миг. Лично за мен дори една чалга песен можеше да развали вечерта и това всички гости много добре го знаеха. Въпреки това, за моя много неприятна изненада, моите съученици от гимназията, които слушат такава музика (но също така и друга) демонстративно не станаха цяла вечер да танцуват и към края на вечерта дори дойдоха да ме питат кога почва чалгата. При моя отговор, че чалга няма да има се направиха такива намусени физиономии, че ми стана много мъчно и болно. Вместо да направят компромис в името на приятелството и да се веселят с мен на всякаква друга музика в този така важен за мен ден, те решиха да направят някакви глупави и напълно безсмислени демонстрации. Еми обяснете ми вие, аз ли нещо не съм наред или това, което се случи не е никак коректно спрямо мен, да не говорим, че не е и никак приятелско.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines