Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 10:39:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192698 пъти)
 
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: юли 17, 2009, 12:11:24 »

Благодаря ти много Красинка  Wink
И аз искрено се надявам да няма проблем. То не че 100% е станало нещо, но все пак...Тъй както нямам никакви симптоми и всичко си ми е наред едва ли има нещо smile
Ти какво направи с прегледа, ходи ли, всичко ок ли е?
Аз се чудя дали и аз да не си организирам един профилактичен преглед при гинеколога ми, да видя как стоят нещата. Че аз пък имам и друго притеснение - от 2-3 дни имам бяло течение, но днес пък започна да заглъхва. А доколкото си мисля като има такива неща трябва да се ходи на гинеколог веднага, а не след това. Възможно ли е да се дължи на предменструален синдром някакъв? Оффф, как го обясних само, ама с моята лекарска степен ...
И още нещо да ви питам - кога е най-доброто време за ходене при гинеколог, без ясна причина (профилактично), веднага след лелката, при овулация или след това?

kikolinka, стискам ви палци и на вас скоро да минеш към Бъдещите мамчета smile
Активен
бебоче
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Обичам да обичам...


« Отговор #151 -: юли 17, 2009, 12:18:04 »

Stassi, аз доколкото знам е най-добре и най-сигурно поне три месеца преди това да се започне с пиенето на фолиева киселина, но не всички бременности са така планирани за да е възможно. Освен това в последната книга която четох пишеше да се започне приема веднага щом разбереш че си бременна. Според мен нямаш повод за притеснение, щом вече си я започнала. Пий си я не го мисли  good

НаТ, стискам палци чакането да завърши с  PREGQ а после и   pqz
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: юли 17, 2009, 12:18:48 »

Ходих на преглед днес но лекарката била болна и чак др сряда ми записаха час  diablo
Възможно е да си понастинала и затова да ти се е появило и да е отшумяло течението,не се притеснявай,а иначе по всяко време е хубаво да се ходи,освен ако е след лелката,трябва да минат два три чисти дни и тогава на преглед.
И аз чакам и се надявам за другата седмица,но едва ли...нямам никакви симптоми за сега,но скоро трябва (пак) да стане  girl_wink
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юли 17, 2009, 12:21:36 »

И аз да се запиша към Клуба smile Да ви разкажа малко и за мен...
С моето мило сме заедно от близо 6 години.... и от ноември (когато ми предложи брак) се опитваме за  pqz за жалост без резултат....и Аз реших след сватбата да отида на преглед. Отрицателните резултат ги отдавах на преумората и изпитите ми, а и бях доста изнервена покрай сватбата. След като се върнахме от медената седмица имах болки от лявата страна на корема ( много ниско ). Миналата седмица се реших, след поредния отрицателен тест, да отида и на преглед. Докторката ме прегледа и останови ,че имам проблем с тръбичката на левия яйчник (имаше течност) и за това ме е боляло. Тя се съмняваше за хламиди и веднага ми пусна изследване на кръвта. Тази сряда ги взех и бяха отрицателни, което е хубаво, и когато се обадих на докторката ми тя ми каза да отида при нея на 10 ден от цикъла за да ми определи овулацията. Между другото вече не ме боли корема.... Не ми каза нищо за лечение, само каза че може да е някъква инфекция която вече е отминала.... (дано да е така).
Ами това е за сега... Ще очаквам вашите коментари и съвети....
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: юли 17, 2009, 12:29:30 »

Ето ме и мен след кратка почивка.При нас нищо ново.Въпреки доказаната ову и пречистените тръби... бременност няма.От утре навлизам в следващата ову... няма да губим вяра.
Цитат
Аз профилактично започнах вече да пия фолиевата киселина (9 дни след овулацията) и сега малко ме е яд, че не се сетих по-отрано да почна. Мислите ли, че е късно или още не съм изтървала последния влак?
Аз се опитах да намеря в интернет сайтове, където да пише откога може да се пие и след кое време вече не е обходимо, но навсякъде има противоречиви мнения. Някъде пишат, че е най-добре от първия ден на зачеването. На други места четох, че дори и 14 дни след зачеването да се започне не е фатално - важното е в началото на 4 г.с. да има фолиева киселина в тялото на майката. Вие как мислите? Забавих ли се много?
Аз фолиевата я почнах успоредно с началото на бебеправенето и продължавам да си я пия вече 1г и 9месеца.
Добре дошла Elitooo give_rose и на всички ... имате яко стиснати палци от мен бързичко да се опразни тук good  good  good
« Последна редакция: юли 17, 2009, 12:48:12 от valka27 » Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юли 17, 2009, 12:30:38 »

Да дам и аз малко отчет - бях при доки и кистите са се спукали  yahoo благодарение на Регулона, разбирасе  Wink и др. седмица (или по-скоро още в събота) трябва да си пусна едно изследване и ако всичко е ОК, ще ми прави хидротубация. Тя ми предложи стимулацията и хидротубацията да са заедно, но ми обясни, че ако са запушени тръбите няма да има смисъл, така че оставих стимулацията за др месец  good...... дано резултатите да са добри  blum
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: юли 17, 2009, 12:51:50 »

fiamaa , много се радвам , че се отърва от тия кисти.Ще ми обяснеш ли каква всъщност е тази стимулация, стимулира се образуването на фоликул, нали? С някакви лекарства ли се постига?
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: юли 17, 2009, 13:01:03 »

fiamaa , много се радвам , че се отърва от тия кисти.Ще ми обяснеш ли каква всъщност е тази стимулация, стимулира се образуването на фоликул, нали? С някакви лекарства ли се постига?

Ми това което разбрах последния път е, че ще ми предписва някакви хапове - Клостилбегит  pleasantry или нещо такова  pardon, но как точно става тази стимулация не ми е обяснила. Може би като стигнем до нея вече ще ми разясни по-подробно  good мисля, че някои от др. момичета са по на ясно, така че да помагат  blum
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юли 17, 2009, 14:12:44 »

мила, ангелче,

каквито и да са резултатите (силн стискам палци да са добри) важното е, че ще се намери причината за неуспеха, а след като се намери причината, ще може да се отстрани, а след като се отстрани - ще имаш желаното малко човече, което да расте в теб и да те радва!!!

Даниелче, това важи и за теб, и за всички момичета, които се притесняват!!!!

момичета, дори и за най-страшната диагноза има варианти, не се притеснявайте и не се натоварвайте допълнително, излишно, казва ви го патило, с тези притеснения само може да си навредите допълнително...
при някои хора става лесно, при други - трудно, при трети - по-трудно, но има и такива, при които става доста по-трудно!!!

и въпреки това - щастието каца и на техния перваз!!!!

на чакащите ++++ - силно стиснати палци,

на новите момичета, добре дошли и скоро-скоро да ни напускате....

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юли 17, 2009, 14:24:19 »

Гостенка да ти кажа много ми харесват постовете ти.Направо понякога чакам ти да отговориш на някой въпрос.Създаваш представа за чел и компетентен човек и много правилно се изказваш.Аз също съм чела, но мислите ми са хаотични и трудно се изразявам, а и съм такава и с четенето blush

Та мисълта ми е че за пореден път те подкрепям изцяло в казаното от теб.Когато този месец отидох на лекар единствената мисъл беше да ми кажат какво ми е, ако ще и най-лошото да е.Незнанието ме убиваше бавно.Сега имам някаква макар и временна диагноза и чакам да стане време за следващия преглед, за да видим дали се е оправило тъпото възпаление.

Поне съм положително настроена, а и гледам да не мисля за  това.Графиките си отдавна не ги показвам на мъжът ми, защото той както повечето от вас споделиха точно в дните когато трябва е зле.Та предпочитам да го съблазня ако ще те ама не и да казвам днес трябва.

Добре дошли на всички момичета.Силно стиснати палци за много положителни тестове.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юли 17, 2009, 15:08:05 »

Момичета, записвам се вече и аз тук. Принципно започваме сериозно да бебеправим от следващия месец, живот и здраве, но не казвам, че ще се пазим съвестно до тогава  Wink give_rose

Пожелаваме успех на всички и горе главата - не се отчайвайте, защото никой не може да ви каже кога точно ще стане чудото! Аз сума ти време се лекувах и вече наистина нямам търпение да видя положителния резултат, но когато стане - тогава, Божа работа! Прегръщам ви нежно и се надявам да не се задържаме тук дълго!

Целувки и успех!

Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юли 17, 2009, 15:12:14 »

beb4eto_na_me4o пожелавам ти наистина много малко да бъдеш тук!  give_rose

Относно овулацията и секса - аз мисля, че е по-добре, ако мъжът не знае, че точно сега е решителния момент. Може и да не съм права, но ми се струва, че много се гипсират горките на тази тема. Нека за тях бъде просто удоволствие, а като научат положителния резултат и те ще са щастливи със сигурност.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юли 17, 2009, 18:35:41 »

Гостенка да ти кажа много ми харесват постовете ти.Направо понякога чакам ти да отговориш на някой въпрос.
И аз така! smile Харесва ми че, винаги са конкретни и реалистични коментарите ти  good.
Иначе вече съм в цикъл и другата седмица трябва да си правя ЦС. Вчера цял ден се опитвах да се свържа с разни клиники, но никой никъде не ми вдигаше. Днес до обед пак sad. От Шейново така ме насметоха, ако имаха възможност щяха да ме набият. Как съм си въобразявала така, че като не съм тяхна пациентка ще им се обаждам за такива работи. При Д-р Владимиров не правили. В Надежда категорично ми отказаха - не съм техен пациент. В Тина Киркова ми обясниха, че трябва да отида в понеделник и да търся лекар, който ще се съгласи да я направи?! Нямам избор, в понеделник рано сутринта съм там sad.
Не съм си мислила, че ще е толкова сложно всичко и такова неразбиране ще срещна. Като някой просяк се обясняваш, все едно няма да си плащаш или ей така, както съм си ходила по улицата съм решила една ЦС да си направя?!
Валка, снощи мислех да ти пиша, а то - ето те тук. Дано този път успеете  good.
beb4eto_na_me4o , дано си за малко тук!
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юли 17, 2009, 19:51:46 »

Дани, ако ЦС, означава цветна снимка, не може ли лекарят който те следи да ти препоръча място където да ти я направят ? Нещо и аз не разбирам защо да е толкова сложно? Ако е необходимо защо не смениш лекуващият лекар, който да ти помага в здравната джунгла ?!
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: юли 17, 2009, 20:25:48 »

darling , и аз не мислех, че ще е толкова сложно smile. Когато съм си избирала клиниката изобщо не съм се интересувала какво изследвания нямат възможност да правят. Пък и сега хващам летните отпуски и персонала е доста намален, така че клиниките да обръщат внимание само на своите пациенти. Лекарката ми препоръча болница - точно Тина Киркова, но ми се искаше другаде, та затова се разтърсих. Но реално някакви шансове имам само там smile.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines