Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:21:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ПОМОЩ Хлебарки!  (Прочетена 150528 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #75 -: май 08, 2013, 21:35:46 »

Мале как открих тази тема...най-големия ми ад!  Да, в общежитие отърване няма или по-скоро не за дълго. Аз съм ги пръскала с 2-3 флакона ама не райд, нещо друго беше актуално в Студентски, и после затварям (като предварително съм си приготвила багажа) и изчезвам за три дни pleasantry  Само тогава имах ефект за месеци girl_impossible
Веднъж ги бях донесла в нас с куфара ми т.е. видях една докато зачезва от него, направо откачих. Добре, че не се развъдиха ама веднага напръсках профилактично pleasantry Първите ми месеци в Студетнски бяха буквално ад, спях на светло, с дръпнато легло от стените, бях в егати паниката от тези гадини diablo
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #76 -: май 08, 2013, 22:27:38 »

lomskiq, наистина в общежитие трудно ще се спасиш от тях. Ние в общежитието бяхме полудяли от хлебарки - развъждаха се в пантите на шкафчетата, влизаха ми в чашата с вода, в хладилника, пълзяха по нас и всяка нощ се будехме истерично  angry
Спасение не намерихме. Кубчета слагахме, тебешири, къщички, райд, идваха да пръскат, е намаляха тогава, но за кратко.
Гледах редовна да мия шкафовете основно, често да се почиства стаята, ъглите и т.н.
Вкъщи никога не сме имали, но ужаса от общежитията ми стига..
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: май 09, 2013, 11:42:16 »

В общежитието няма спасение от мръсните гадини! Те са навсякъде. Дори да пръскаш с препарати и с каквото се сетиш, спасението е за малко и после пак плъзват гадините.
За да се намалят трябва да се чисти редовно и то старателно. Понякога дори мих пода и шкафовете с Доместос. После голямо проветряване падаше, че и той е доста неприятен като миризма. Привлича ги най-вече храната. Не трябва да се оставя отворена храна или не измити съдове.
Ние действахме комплексно - почти всяка седмица пръскане с препарат и поставяне на нови къщички, но слягах по 3 - 4 в стаята, в различни ъгли и в коридора. Така намаляваха, но не изчезваха.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 14, 2013, 12:07:27 »

Когато бях студент единственото работещо решение бяха някакви тебешири. С една дълга дебела линия бяхме нарисували контур по стените и тавана на терасата. Хлебарките слизаха от тавана на сградата, по външните стени и влизаха на терасата. Повтаряхме процедурата веднъж на месец.

След това терасите се остъклиха и проблема беше решен.

Често влизат през вентилацията. Ето защо има вентилатор с клапа. На един от колегите ми, това му реши проблема с хлебарките.
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #79 -: май 14, 2013, 12:22:53 »

Ние в общежитията се спасихме с Регент. Обаче се бяхме разбрали съседите под нас и около нас също да напръскат. 2 години и половина не се появиха, а после имаше много малко, но ние напръскахме пак. Доколкото знам Регента е забранен, но наскоро един приятел намери на женския пазар и ни купи за всеки случай, че миналото лято и в квартирата се появиха.
А в квартирата се отървахме с фронтлайн. Разредихме една пипетка за най- големите кучета в едно шише и напръскахме навсякъде и досега не съм виждала...
Дано намериш спасение!
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: август 20, 2013, 19:56:23 »

Аз загубих битката с хлебарките...3 фирми, пръскане по схема и нищо. Спряха да се влияят от препаратите на фирмите, и като угася лампите са стотици. Най-вече в кухнята. Направо ми се повръща. В цялата история има и нещо положително...мъжът ми се престраши и пристъпихме към закупуване на жилище.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: октомври 24, 2013, 20:02:38 »

Фронтлайн danceg danceg danceg Това е кучешка ваксина, която е около 5 мл, за 20 лв. разтваря се в 1 л. вода и се пръска. Щом при нас изчезнаха...Ние ще се изнасяме след около 1 месец, но ме беше страх да не ги пренесем в новия апартамент и търсех "лек", иначе се бях отказала и просто се молех час по-скоро да се изнесем. Един уикенд ни нямаше и се прибирам и като светвам в кухнята...не ми се говори...сигурно имаше около 200, като взех райда напълних една лопата, направо изпаднах в транс. Някой ми беше казал за Фронтлайна, но не ми се вярваше и сега ето 1 седмица, вечер като светна най-много 2-3, но като напръскаме след 1 седмица, вярвам, че ще задържим поне докато се изнесем....
Активен
elizasukanska
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



« Отговор #82 -: ноември 18, 2015, 20:58:53 »

И аз преди имах проблем с хлебарките, но си купих едни препарати, които ги унищожиха на мига.
Активен
m0nika
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #83 -: август 21, 2019, 00:39:41 »

Тези вредители като че ли еволюираха. На времето имаше едни лентички, които приличаха на дъвки и това беше достатъчно, за да държат хлебарките далеч от стаята или апартамента. Сега това не е достатъчно. Последно пръсках с някакви неща против хлебарки, които рекламираха по телевизията, но нямаше подобрение. Потърсих в интернет и попаднах на тези симпатяги - https://vrediteli.bg/hlebarki. Дойдоха, направиха някаква магия и с тях си тръгнаха и хлебарките. Не излезе скъпо и определено си заслужаваше.
Активен
melisapetrova
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #84 -: юни 15, 2020, 16:26:59 »

Ето ви още една фирма за пръскане против хлебарки тук обаче са в Пловдив и Пазарджик. Обясняват много добре проблема и показват обработката във видеото, а и момчето е сладко! Виждам, че взимат 35лв и пише, че с едно пръскане оправят работата. Не съм пробвала да си кажа, не мога да дам отзив, но понеже търсих за София попаднах на тях по грешка.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines