Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 04:39:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Горещо столче за Regina94  (Прочетена 13471 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 04, 2008, 09:03:05 »

Не мога да не се стърпя просто, и Наденцето и Реджина ме съсипаха от смях, много се накефих и на двете  give_rose tease
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 04, 2008, 09:35:53 »

Благодаря много danceg за изчерпателните отговори,а с детската градина и тортата с къщичка ме върна в моето детство и ми стана едно мило Girl Girl Girl
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #17 -: юли 04, 2008, 11:10:18 »

Много ми беше интересно да чета отговорите ти дотук, затова сега и аз ще се включа  blush

1/ Опиши как минава ежедневието ти (работната седмица и уикендите)
2/ Знаеше ли, преди да започнеш настоящата си работа, че точно това искаш да работиш?
3/ Винаги ли следваш сърцето си, или повече се доверяваш на "здравия" разум и общоприетите норми?
4/ Ракажи малко повече за социалните проекти, в които си участвала
5/ Приятели ли сте със съпруга ти?
6/ Обичаш ли морето? (нали си от Варна  pardon )

Благодаря предварително  give_rose
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #18 -: юли 04, 2008, 13:29:53 »

Благодаря, fidanka  smile!

Направо се чувствам като някоя знаменитост, благодаря ви много  give_rose!!!

>>1/ Опиши как минава ежедневието ти (работната седмица и уикендите)
През седмицата ставам в 6:15.
В 8:15 съм в офиса, преглеждам си мейлите и дали имам някакви срещи планирани. Обикновено работя по 5 проекта едновремено, така че си давам по един за всеки ден от седмицата.
Пиша си план какво да свърша по проекта за деня, така че преди да си тръгна от работа да чувствам че нещо сам постигнала. Понякога всичките ми задачи се сгромолясват от погрешна теза и съм кисела цял следобед, но си казвам – поне събрах доказателства какво не работи.
Обядвам с колеги (приятен и приказлив народ) .
Към 20h съм си вкъщи, едновремено топля вечеря и говоря по телефона с баща ми.
После вечеряме, обсъждаме деня, планове, текущи неща и ако остане време гледаме нещо смешно, като Seinfeld или Friends.
В събота пазаруваме храна за седмицата – наложила съм вето на полуфабрикати, готови сладкиши, сокове, майонеза и куп други. После всеки път различно...В неделя си давам 2 часа да сготвя 4 неща за през седмицата. Защото както стана ясно от по–горе нямам друго време. 

>>2/ Знаеше ли, преди да започнеш настоящата си работа, че точно това искаш да работиш?
Не, нямах абсолютно никаква представа!
Знаех какво не искам да работя (продажби, маркетинг, IT ) и кое ми доставя удоволствие (абстрактни идеи, организация на факти и цифри докато ти разкажат интересна история). После само трябваше да си избера интересен бранш и да търся.

>>3/ Винаги ли следваш сърцето си, или повече се доверяваш на "здравия" разум и общоприетите норми?
Първо здравия разум, който често е в разрез с общоприетите норми. Например в БГ всички ми се чудят защо отказвам напитки в пластмасова бутилка, а като знам че няма метод за преработката им и дори за събирането им аз просто не искам да създавам отпадъци.
От друга страна, според здравия разум ако си с дълга рокля, високи обувки и без очила не би следвали да си закачиш було до земята. Но аз точнто това направих от чисто емоционални подбуди.

>>4/ Ракажи малко повече за социалните проекти, в които си участвала
Проектът който споменах в предишния пост беше създаване на младежки център. В района имаше страшно много млади хора и деца, които през ваканциите нищо не правеха. А изостанал район с нисък образователен ценз просто не може да си позволи някой да си губи времето.
Моята задача беше да създам стабилна структура така че центъра да функционира. Това означава да се реши какво да се прави, как, кога, как да се въведе, кой да се привлече и да се оптимизира така, че да работи самостоятелно след като остане в ръцете на местните хора.
Трудното беше да намеря обш език с хора, за които не съществуваха понятия като крайни срокове, план и контрол.

Нямам думи да опиша чувството като видиш над  50 човека между 6 и 18 години, които идват някъде по свое желание, щастливи че са се доближили до теб дори само с това, че вече знаят какво е да идваш на време и да общуваш на основен английски.
Бях на 23 години и не получавах заплата.

С чиста съвест оставихме центъра в идеално състояние, работеше чудесно до началото на войната в Ирак, сега не знам как е.

>>5/ Приятели ли сте със съпруга ти?
Преди всичко!

>>6/ Обичаш ли морето? (нали си от Варна   )
Да. Не обичам хотелите, безотговорността и кича който го заобикаля.



« Последна редакция: юли 04, 2008, 13:47:00 от Regina94 » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #19 -: юли 04, 2008, 21:17:32 »


Например в БГ всички ми се чудят защо отказвам напитки в пластмасова бутилка, а като знам че няма метод за преработката им и дори за събирането им аз просто не искам да създавам отпадъци.


Сега и аз не мога да се сдържа  Bravo  Bravo  Bravo
Точно по тази причина, и аз се върнах от България с една торбичка пластмасови и стъклени отпадъци (предимно козметика) в куфара, защото знаех къде ще попаднат, ако ги хвърля там.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #20 -: юли 04, 2008, 22:06:35 »

и аз се върнах от България с една торбичка пластмасови и стъклени отпадъци (предимно козметика) в куфара, защото знаех къде ще попаднат, ако ги хвърля там.
Yes

KlaraFina, не си сама! Братовчедка ми редовно се прибира в Англия със стари дрехи които да даде в Charity Shop...
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #21 -: юли 08, 2008, 14:06:29 »

Със закъснение, много благодаря за изчерпателните отговори!
И поздравления за отношението ти относно отпадъците  good
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 26, 2008, 22:19:48 »

Айде и от мен някое друго въпросче.... blush

- Живот и здраве , ще държиш ли децата ти да познават България и да се прибират от време на време тук?

- Можеш ли да кажеш с ръка на сърцето : "ЩАСТЛИВА СЪМ!!!"

- Далеч си от родината , липсва ли ти нещо все пак?

Благодаря ти give_rose
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #23 -: август 27, 2008, 14:51:11 »

-   Живот и здраве , ще държиш ли децата ти да познават България и да се прибират от време на време тук?

Абсолютно. Как ще си говорим ако не на български  Wink
За мен е много важно знаеш кои са били роднините ти поколения пред теб, защото те са повлияли много на това което си в момента. За да можеш истински да ги разбереш, обаче, трябва да си наясно и със страната в която са били. Това че не съм имала трудности при интеграцията си в чужбина съвсем не ме прави по-малко българка. Българския произход не ме прави нещо повече от останалите, но тъй като в общи линии се харесвам, харесвам и българските си корени. Ще се постарая и с тези след мен да е същото  smile

- Можеш ли да кажеш с ръка на сърцето : "ЩАСТЛИВА СЪМ!!!"
Да  smile А ти?

- Далеч си от родината , липсва ли ти нещо все пак?
Липсва ми физическата близост на роднините ми и дългото лято.
Честно казано, много повече са нещата които никак не ми липсват  smile

Благодаря, Теди  give_rose
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines