Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 02:45:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата е на път да се провали  (Прочетена 15371 пъти)
 
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« -: януари 06, 2008, 16:16:23 »

 cray С моя мъж(баща на детето ми) планираме сватба май месец,годеж правихме миналата година.Но възникна проблем,Той е разведен и има дете от първия си брак,с което сме в обтегнати напоследък отношпения,неотдавна ни обиди много жестоко.И аз сега категори4но отказвам да присъства на сватбата ни,но моя мъж иска.Поставих му ултиматум да избира или да се женим,без детето му да присъства,или ако настоява да е поканено,няма да има сватба.И сега 1седмица ми поиска срок да мисли,а аз съм отчаяна,че заради това ще се провали сватбата ми.Вие на мое място как бихте постъпили,грешно ли постъпвам?Незнам дали темата ми е за тук,но просто имам нужда да го споделя с някого,а няма с кого. cray
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 06, 2008, 16:28:04 »

В много гадна ситуация си попаднала. Но честно казано доста пресилено ми се струва да поставяш такъв ултиматум?!  Бъдещият ти мъж, колкото и да е обиден от сина си, със сигурност държи на него и го обича. А реално погледнато на сватбата ще има толкова хора, че едва ли ще се сетиш за него. Пък и той, може и да не дойде, ако наистина сте в толкова лоши отношения.  Има разлика да го поканите и той да не дойде, и въобще да не сте го поканили.
Успех!
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 06, 2008, 16:28:56 »

Здравей Мишленце, аз не съм била в такава ситуация и ти най-добре си знаеш положението, но да не искаш детето на мъжа си мисля, че не е правилно. Може да ви е обидило, но я си представи, че един ден твоето дете ви обиди пак ли така ще реагираш. Все пак това са деца и трябва да им се прощава. Аз мисля, че мъжа ти е прав да иска да си покани детето и не знам ти защо ще си провалиш сватбата, ще се карата и ще си имате разправии заради това. Аз винаги съм расъждавала, че ако съм в ситуация мъжа ми да има деца от друга жена бих ги приела като мои, но това си е моя гледна точка. Мисля, че трябва да се успокоиш, в никакъв случай не те критикувам, поговори с мъжа си и поканете детето, все пак му е дете good.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 06, 2008, 16:55:22 »

 кръвта вода не става,по добре оправяй положението по скоро,защото незнам някой да пренебрегне детото си за койта и да било друг huhhuh.gif,пак и  danieIa е права че на сватбата ще има и други хора,няма само на него да обръщате внимание
а и мъжете не понасят много добре ултиматоми,по добре малко женска хитрост,отколкото с рогата напред good
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 06, 2008, 17:04:36 »

Съгласна съм с Маслинка. Или родно дете или жена  crazy crazy crazy струва ми се прекалено и недоумявам честно казано каква ситуация е способна да провокира подобна реакция и ултиматум.
Нека не съдим обаче прибързано, също и съвети няма как да дам, понеже ми се струва че има нещо или неща, които ние не знаем.Нито момичето е длъжно да ни каже, нито ние имаме право да любопитстваме, но ми се струва, че така изваден от контекста, този проблем поставя Мишленце в много гадна светлина, а вероятно има и предистория и следистория и колкото щете истории.
Странна работа е все пак както и да се погледне на това  crazy crazy crazy
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 06, 2008, 17:14:09 »

Маслинка хубаво е казала - малко женска хитрост!!! Добави малко компромис и спри да мислиш за това, а се наслаждавай на приготовленията!!!
В крайна сметка, ако на сватбата не трябва да присъстват хора, които са ни неприятни, ами то като се започне от свекито - та до чичо й на стринка ти...
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 06, 2008, 17:37:21 »

Ако я познавахте  give_rose
« Последна редакция: януари 07, 2008, 16:33:13 от mishlence » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 06, 2008, 18:27:33 »

макар да не съм попадала в тази ситуация съм била свидетел на сатбите на родителите на мои приятели с други хора  pleasantry никога детето няма да те приеме за свое нормално е все пак  pardon един вид то брани своята територия не се оставяйте едно дете да манипулира чуствата ви!когато си приела да се ожените си знаела за съществуването на дъщерята когато е предложил и той е бил наясно с евентуалните проблеми така че нека момичето дойде на сватбата така ще и покажеш че баща и си има нова жена в живота но пък това не означава че любовта му към нея е намаляла или изчезнала тя просто е различна!!всяко малко момиче ревнува баща си както и всяко момче майка си!!!не правете глупости деснете като разумни хора и си поговорете!дори да не се разбираш с малката не мисля че е толкова лошо и да дойде на сватбата няма какво да направи това не е приказка за ревнива зла и отмъстителна дъщеря това е реалния живот  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 06, 2008, 19:40:45 »

ако не искате и двамата да присъства говорете с майка и тогав!!кажете и че тя вече си има друг живот с човек до нея и е време и вие да уредите вашия и ако са толкова зле нещата просто я помолете детето да не с вас на сватбата но ако мъжът ти държи тя да е там не мисля че има какво друго да направиш!!не можеш да го караш да избира това е непосилно за един родител  *THUMBS*ако той иска да присъства детето му ще трябва да се примириш а и от опит да ти кажа че най малко ще те интересува кой точно е там тогава  ще се завъртиш в едно приключение и няма да се интересуваш много много от нея  good
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 06, 2008, 20:38:23 »

Честно казано ми е трудно да давам съвети,но погледнато отстрани момичетата наистина са прави-не можеш да караш един баща да избира между дъщеря си9която все пак е още на 11) и бъдещата си жена(която все пак се очаква да е голям и разумен човек).Знам обаче,че и когато става въпрос за чувства и "нашите сватби" всички ние ставаме много взискателни и докачливи.освен това те разбирам много добре,защото и аз не исках янкои деца(да точно така,не свекърва,не стринка, а деца!) да присъстват на сватбата ни точно защото са глезени и невъздържани и се превръщат на всяко събитие в център на внимание,а това си беше моята сватба.Е някои не дойдоха с децата си,но други нямаше как и знаеш ли какво!?Изобщо не съм ги и забелязала!На сватбата даже нямах време да се видя с всички любими хора,а камо ли с неприятните.А и на такова събитие обикновено друг се грижи всичко да е наред и надали някой ще остави момичето да ви съсипе сватбата.А обратния вариант е ти да изглеждаш лошата в очите на бъдещия си мъж и на околните.Ще казват "вижте я тази дето не иска горкото дете...".А ако си отмените сватбата пак тя ще спечели!Та заслужава ли си?Знам,че децата в днешно време са много невъзпитани и разглезени,а понякога дори и жестоки,но тя въпреки всичко си остава едно дете-макар и в трудна възраст.А ти си възрастната и ти трябва да покажеш зрялост и спокойствие.
Пожелавам ти успех и дано да не се стига нито до отмяна на сватбата ви,нито до изправяне пред труден избор на мъжа ти! give_rose
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #10 -: януари 06, 2008, 20:55:43 »

Та заслужава ли си?Знам,че децата в днешно време са много невъзпитани и разглезени,а понякога дори и жестоки,но тя въпреки всичко си остава едно дете-макар и в трудна възраст.А ти си възрастната и ти трябва да покажеш зрялост и спокойствие.

Тъкмо си мислех да не съм на всяко гърне мерудия, но tonitta, сякаш ми прочете мислите.
mishlence, вие сте възрастните и в момента и двамата с бъдещия ти съпруг сте се поддали на "манипулиране" от едно 11-годишно момиче. Колкото и да е разглезена, тя няма право да обижда нито теб, нито баща си, още повече ако сте се отнасяли добре и с любов към нея. На децата им е трудно да оценят това (да не говорим понякога и възрастни хора не могат да го осъзнаят).
Другите момичета вече казаха, че няма нужда от ултиматоми. Бъдещият ти съпруг трябва да е този, който трябва да вземе нещата в ръце. Дали дъщеря му присъства на сватбата или не, е само една малка част отнейното отношение към вас. Ако съпругът ти държи да запази отношенията си с дъщеря си, той ще трябва да е човекът, който сам или с заедно с бившата си съпруга ще седнат и поговорят с момичето. Колкото и да са лоши обидите, които ви е нанесла, бъдете вие "по-големите" хора и й простете. Тя самата сигурно не осъзнава какво върши. Нека бъдещият ти съпруг й обясни, че както майка й си има свое семейство, така и вие двамата имате право да създадете семейно гнездо и че тя ще е винаги част от семейството и добре дошла във вашия дом. Имате още време да подобрите отношенията си с нея преди сватбата и да я направите част от вашия сватбен ден, по същия начин, по който ще включите и детето си. Все пак бъдещият ти съпруг е баща еднакво и на двете деца.
Успех!
« Последна редакция: януари 07, 2008, 04:23:50 от didibaby » Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #11 -: януари 06, 2008, 21:47:53 »

Поставих му ултиматум да избира или да се женим,без детето му да присъства,или ако настоява да е поканено,няма да има сватба.

[color=maroon]Мила,
според мен една жена никога не трябва да поставя мъжа си пред подобни дилеми.....каквото и да реши все ще му бъде тежко.Ако избере да е с теб ще страда за детето, ако избере да е с детето ще страда за теб,но тук е уловката ,че детето е едно, а жени Бог дал и все ще се намери хитруша която никога няма да го поставя пред такава дилема, а ще гледа да не обръща внимание на детето и ще си гледа мъжа и в случая губиш ти.....просто не обръщаи внимание на детето и най- важното никога не говори против детето пред него...апропо *crazy*сега като се замисля това правило важи и за свекървите..ще се съгласите ли с мен nea
имаме един семеен приятел и той е пред дилемата да се събира ли с едно момиче тя има две деца.Иначе има проспериращ бизнес и той е добре матерялно.....но както
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 06, 2008, 23:01:17 »

абе... не ми се искаше да пиша, защото със сигурност много хора ще се засегнат, ама... не мога да си премълча. (затова, ако някой ще се засяга - да не чете)

а някой опита ли се да погледне нещата от гледната точка на "злата и разглезена дъщеря"?
- това е най-емоционално трудната възраст за едно момиче
- родителите й са разделени и тя трябва да приеме "нов тати" и "нова мама" без значение дали и харесват или не
- заедно с новите мама и тати й се полагат и две "нови бебета", които най-вероятно консумират по-голямата част от вниманието на нейните собствени родители (това може да ви се струва нормално, но ако сте 11 годишно момиче, по-скоро ще се чувствате ненужна, изоставена и забравена)
- и на всичкото отгоре баща й не я кани на сватбата си, което естествено означава че той няма вече място за нея в новия си живот...

мишленце, така или иначе ще направите така, както вие сметнете за редно. Моят съвет е, да огледате ситуацията отвсякъде.
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 07, 2008, 10:35:46 »

smile
« Последна редакция: януари 07, 2008, 16:27:41 от mishlence » Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #14 -: януари 07, 2008, 10:40:11 »

Мишленце радвам се че сте се разбрали!Разбери че е нормално всички да мислят първо за детето!
Бъдете много щастливи и ти желая прекрасна сватба само с положителни емоции!
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines