Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 21:43:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 182151 пъти)
 
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: януари 03, 2011, 01:47:09 »

Ето нещо полезна,което ще ти помогне. Cyclamen persicum (Циклама)

Семейство – Primulaceae
Родина – Мала Азия
Цикламата се отглежда на хладно място, препоръчително на около 12 С. Дръжте растението далече от директно слънце. Поддържайте почвата влажна през цялото време, но не поливайте отгоре направо върху грудката, защото водата, която се задържа между месестите дръжки, причинява загниване на цветовете и листата. Използвайте хладка вода. От време на време пръскайте въздуха около саксията. Отстранявайте редовно увехналите и пожълтелите листа.
От октомври до април цикламата редовно трябва да се подхранва с тор. През летния период на покой от май до септември не трябва да я торите, но поливайте равномерно.
През септември, когато се появят върховете на новите листчета, грудката се пресажда плитко в черноземна пръст, така че 1/3 от нея да се вижда над повърхността. През късна есен, когато листната розетка се е оформила напълно и се забелязва зачатък на цъфтеж, използвайте фосфорен тор за подхранване.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #391 -: януари 03, 2011, 09:26:24 »

Момичета, подвиват ли ви се листата на цветята навътре и какво значи това?  cray
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: януари 03, 2011, 09:53:22 »

Благодаря  ти много Nina Style, много ми помогна.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: януари 03, 2011, 10:19:42 »

Nina Style, най-вероятно светлината им е недостатъчна.Доколкото знам те по принцип се засаждат напролет в градина и наесен се прибират в мазето.През зимата денят е къс и вероятно светлината им е недостатъчна.Пречупени листа не би трябвало да те притесняват, при тях е нормално.Аз затова не ги харесвам за отглеждане, стават високи и хилави и все се пречупват.По-разумно е да се наслаждавам на ароматните им цветове, купувайки си ги от магазина, не си струват нервите около отглеждането им..Виж, пречупване в основата на растението вече предполага проблем.Първо трябва да огледаш дали на мястото на пречупването няма следи от болести, загниване или плесен.Ако няма - супер.Добави още почва в съндъчето, която да притиснеш около самото стъбло.А подпорки сложи ли им?Ако се наблюдава заболяване вече става сложно.Продават разни препарати срещу болести, но доколко са ефективни е спорен въпрос.И последно да споделя, че малкото светлина може да попречи на образуването на цветоноси.Казвам ти го за да не се разочароваш ако след месец все още няма и следа от цветни пъпки.

Оф, сега като чета какво съм написала сигурно съм разбила всичките ти надежди на пух и прах.  girl_impossible Но ти не се разочаровай, полагай грижи и скоро да ни се изфръцкаш с цъфнали фрезии good

Момичета, подвиват ли ви се листата на цветята навътре и какво значи това?  cray
Не ми се е случвало.А надзърна ли вътре в завитото дали не се крие неприятел?

« Последна редакция: януари 03, 2011, 10:25:35 от valka27 » Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: януари 03, 2011, 12:49:13 »

Момичета, малко извън темата на която говорите, но да ви кажа какво ми сподели една приятелка за теменужките. Ако не цъфтят им се слага едно хапче от противазачатъчните и после се побърквали от цъфтеж. Тя го е пробвала и каза, че ефекта бил поразяващ. Директно се бодва хапчето в саксията и чакаш smile Малко смешно звучи, но щом дава ефект smile Сега си търся жертва да се раздели с едно от противозачатъчните си  focus
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: януари 03, 2011, 13:47:21 »

Може да пробваш с най-евтините ОК-около 2-3лв. са pleasantry,но аз пък четох в нет-а,че на доста момичета са им загинали след слагане на ОК и не смея да сложа на моите.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: януари 03, 2011, 18:05:54 »

valka27 верно ми разби мечтите,но съм ти благодарна за съветите. Допълних саксията още преди седмица с пръст и съм ги подпряла. Няма плесен не съм ги приполивала и няма как да са загнили. Сложила съм ги до прозореца и си мислех да включа една лампа да ги осветя допълнително,но не съм го пробвала все още. Сипах им течен тор за цъфтящи и забелязах,че след това започнаха да се чупят в основата. Сигурно съм прекалила с тора. Определено това ще ми е за първи и последен път да гледам любимите си цветя. Не съм и предполагала,че са толкова капризни. Вярно е,че ги посадих в период,който изобщо май не е за тях,но пусти мерак  избързах. Ако изобщо цъфне поне една от толково много ще се похваля и ще е скачане голямо от радост. А за хапчето в саксията при теменужките съм го чувала,но ми се струва много странно. Ако някой пробва да каже какво се е случило и дали има ефект от това.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: януари 05, 2011, 12:42:52 »

Няма смисъл от противозачатачни, за да цъфтят. Ако са прекалено млади или не се чувстват добре, няма да има помогне нито подрязването, нито торенето...нищо.
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: януари 07, 2011, 19:30:03 »

Момичета и моята теменужка не цъфти,беше цъфнала и като прецъфтя излизат само листа и то много и аз не знам какво да направя  give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: януари 11, 2011, 10:06:20 »

Nina Style аз нямам опит в гледането на фрезии,но ходейки на оглед в една оранжерия ми направи впечатбение че фрузиите бяха обвити като с мрежичка за да не се пречупват и бяха привързани хлабаво към пръчка.Така не се били разпадали.Ама незнам доколко ще помогне.
Моята орхидея изкара вече 4 пъпки.Много съм щастлива.Другата бялата обаче нсе ще още да изкара клонче с пъпки.Но аз съм търпелива.
Капризче аз мога да се разделя с едно противозачатъчно тъй като пропуснах единия ден да го пия и имам свободно-въпроса е как да ти го пратя.
Зюмбюла ми почна също да избива за което съм много хепи-но още го държа на хладно и тъмно да избие хубаво.
Едната ми палма обаче почна да загива.Листата долните почнаха да покафеняват а отгоре са още зеленки.Чудя се какво и има.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: януари 11, 2011, 12:10:03 »

gucci Сложих едни подпори сега да видим дали ще цъфне поне една. А за палмата имаш ли я на снимка? Моята беше голяма и я гледах като по-учебник,а изведнъж започна да покафенява от долу и вече цялата умря. А беше в голяма саксия с нова пръст и всичко беше наред. Още я държа,но орязах листата. Надявам се да изкара някое ново листо.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #401 -: януари 11, 2011, 12:16:58 »

Момичета, аз да си задам пак въпроса за подвиването на листата.... blush на две цветенца вече са им така и не разбирам какво им е....студено ли им е?Вода ли искат? Поливам веднъж на седмица-две....вода ли искат?  sad А орхидеята ми хич не цъфти  sad Някой ми беше казал, че за да я отрежа трябва да има 7 листа, а моята има 6!  sad
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: януари 11, 2011, 12:24:24 »

Mariaid А подвитите листа покафеняват ли? Защото при орхидеята кафеви листа подвити крайща на листото означава черно гниене. Това е слабост при орхидеята. Черното гниене идва от гъбички,а те се появяват при ниски температури и по-висока влажност.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #403 -: януари 11, 2011, 12:33:27 »

Не, не говоря за орхидеята...забравих името на цветето  blush То е от онези широколистните, на които листата са на свелозелени и тъмнозелени линии...Май нещо с "а" беше.И да, листата клюмат, подвиват се и са кафеви по крайчетата!  cray Заминало ли е?
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: януари 11, 2011, 13:20:20 »

Аз знам,че подвитите и кафяви листа са липса на калции. Има торове с повече калции,защо не пробваш с някой от тях? Спри да го поливаш много,защото много често пръстта от горе е суха,а вътре е чисто мокро. Не мисля,че си е заминало. Аз съм рязала такива листа и после всичко се нормализира. Ще добре,ако се сетиш за името на цветето.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines