Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 21:30:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 182054 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: октомври 12, 2010, 10:29:43 »

Момичета,искам да ви попитам...според вас възможно ли е сега по това време да ми цъфне теменужката? crazy
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: октомври 12, 2010, 10:41:17 »

И на мен едната сега ми цъфна. Те не се ръководят от сезона, а дали име е добре. Може 2 години да не спира да цъфти и после да си почива няколко месеца. Или обратното.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: октомври 13, 2010, 15:55:24 »

Уморила съм сигурно 20 орхидеи досега, имам една единствена, която от повече от година не спира да цъфти, просто винаги има пъпки по нея. В саксията са дървени стърготини за почва, поливам веднъж в седмицата като директно под чешмата слагам саксията и чакам да се отцеди водата преди да я сложа във външната саксия. Внимавам да не намокря листата. Трябва да я присадя, защото корените и ако са избуяли извън саксията и дано да не оплескам нещо. Не съм много сигурна, но мисля, че gostenka_82 имаше орхидеи. Може би може да се включи със съвет.
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: октомври 18, 2010, 10:15:34 »

Подариха ми една африканска теменужка. Няма цветове за сега, затова не съм я снимала, но като цъфне ще показвам. Някой има ли такова животно smile ?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: октомври 18, 2010, 10:27:17 »

Че това не е ли обикновената теменужка? pardon

Моята в къщи е такава. Не цъфтя 2-3 години, а сега се скъсва. Моята поне не е капризна. Имам няколко такива. Цветовете ѝ са много хубави, но поради постоянния цъфтеж все не мога да я пресадя. Само едната ми нещо негодува, но за сега е жива, макар с няколко по-бледи листа. Странното е, че всички теменужки са една до друга и само на тази нещо не ѝ изнася. Но не я местя.
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: октомври 18, 2010, 10:34:20 »

Моята е по-скоро такава:



На приятелката, която ми я подари, съм я виждала цъфнала и е такава. малко по-различни са smile Иначе тази, коят показваш май е обикновена. Много не разбирам
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: октомври 18, 2010, 12:24:55 »

Момичета, някой има ли китайска роза? Незная сега есен и зима какво да я правя, да я подрязвам ли, много й падат листата??? crazy
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: октомври 18, 2010, 12:35:07 »

van4ii Розата се подрязва и после става още по хубава . Подрязва се в края на зимата .
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #308 -: октомври 18, 2010, 13:38:08 »

Който има мушкати, ще ги прибира ли за зимата ? А режете ли ги кьсо и кога точно ??

Мерси  give_rose give_rose give_rose
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: октомври 18, 2010, 21:55:34 »

Който има мушкати, ще ги прибира ли за зимата ? А режете ли ги кьсо и кога точно ??

Мерси  give_rose give_rose give_rose
Това цвете се гледа най лесно . Можеш да го сложиш на стълбите ,ако си в блок . Когато е много студено просто не го поливай . Тези цветя където и да ги оставиш все си виреят . Много лесно се размножават.  И са хиляди видове .  good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: октомври 21, 2010, 13:30:11 »

Някой да има бонсай?На мен ми подариха,но не знам как да го поливам-през ден ли,всеки ден ли? Една седмица го поливах на 3-4 дни и листата му почнаха да падат  sad И друг въпрос имам,знаете ли къде да намеря подложка за саксията,искам да е стъклена защото моята няма никаква.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: октомври 21, 2010, 13:46:41 »

miss™, ние с Мименцето има(х)ме. Моят вече умря. Капризни са много. Веднъж седмично се накисва във вода да се овлажни хубаво почвата, а не се полива. Всеки ден се пръска с пулвелизатор. Не бива да стои на течение, не понася жегата, нито студа. Зимата на повечето им окапвали листата като на истинските дръвчета  pardon По-назад в темата има изписано по въпроса много.

Моят като го занесохме в къщи и започна с окапването на листата, но после преболедува промяната и се оправи.  Но в новата квартира жегата не му понесе и умря. nea
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: октомври 21, 2010, 13:58:58 »

Мерси  give_rose намерих къде в темата сте писали,значи ще го накисна-то явно затова няма саксия. Аз уж съм имала вкъщи бонсай(и майка ми още има),но не знам как се гледа  blush. Лошото е,че не знам къде да го сложа с тази моя мания да отварям прозорци,врати дори и зимата-навсякъде е течение за него. А пък светлина има само около прозорците и то не пряка-точно като за бонсайчето sad
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: октомври 21, 2010, 14:25:44 »

Момичета, вчера докато поливах цветята и забелязах, че в пръстта на едно от тях има много странни, бели, много ситни пълзящи буболечки *crazy*Да не са въшки или нещо подобно? С какво да го напръскам? А иначе нищо му няма, расте си нормално, незная как се казва, от рода на палмите е.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: октомври 21, 2010, 15:07:23 »

Ванчи, и аз имам палма, но не съм запозната с тези ситни пълзящи буболечки  huhhuh.gif аз да ти кажа не съм имала, нека някоя съфорумка по- запозната каже... ще е хубаво и аз да знам  smile
Аз имам един въпрос. Имам Каланхое на година и нещо. Цъфти в розово. Цветчетата съм ги виждала само като ми го подариха. После спря да цъфти. Расте, станало е 40 см. но без цвят? Ще цъфне ли изобщо или само си го гледам заради зеления звят  girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines