Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 19:21:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 181834 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #255 -: юли 26, 2010, 16:43:13 »

Според мен му е много. В пластмасова или в керамична саксия е?
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юли 26, 2010, 16:49:03 »

Момичета, благодаря за навигацията!  give_rose
Утре отивам и благодарение на вашите съвети, се надявам да го намеря. Wink

Ако бях видяла и по-рано можеше да ти предложа да те заведа smile аз живея близо и този пазар много добре го знам smile дано да се ориентираш
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: юли 26, 2010, 16:55:43 »

В пластмасова саксия е.

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #258 -: юли 26, 2010, 17:09:08 »

Да, преполиваш го. Пластмасовата саксия задьржа дьлго влагата. Сигурно ми гният корените щом ти пожьлтява така.

Ще се оправи, не се коси. Поливай го ведньж на 10 дни. Преди да поливаш брькни с прьст и ако има още влага под повьрхността изчакай още дори.
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: юли 27, 2010, 22:19:24 »

я и аз да попитам, мисля, че цветето ми е Сингониум поне по картинката, която krasunkata е показала  blush pardon Та пресях го в керамична саксия, преди 2 месеца и повече може да е и взеха да му капят листата, абе направо оплешивя. Сложих го на светло не го поливам много, да не пък да е сухо... дайте съвет какво толкова му сторих... ама и аз съм малко зле с цветята, но това на нищо заприлича  sad
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: август 02, 2010, 15:02:31 »

emily  незнам какво да ти кажа понеже досега не съм имала проблеми с това цвете- затова го и предложих като лесно за отглеждане. Пресаждането правя винаги с нови резници които укоренявам(натопени във вода за извесно време) и после засаждам, а старото цвете винаги изхвърлям. Садя по няколко в саксия та да изглежда по туфресто. Сегашното ми цвете седи на прозорец с южно изложение (тоест до обяд го грее пряко слънце през щорите, след обяд не е пряко). Поливам при нужда, като му изсъхне (но не напълно) почвата. Проверявам почвата като я разровя с ръка и ако е леко влажна е време за поливане, ако е доста влажна оставям малко да поизсъхне. inaxastra и тя го е обяснила това с проверката. Аз така процедирам за 90 % от цветята ми с изключение на онези за които знам че искат много вода (например папрат).

mgoranova освен това дето е написала inaxastra е възможно така да се е получило, ако си сменила мястото на цветето- от сенчесто на директна светлина или обратното. Аз веднъж така си изгорих всичките цветя като ги преместих и светлината им дойде твърде много pardon Но като цяло бенджамина е "безсмъртен" или поне се иска голям талант за да го затриеш Wink. Също да знаеш че не обича огромните саксии, няма особенно голяма коренова система и когато е в по малка саксия образува повече листа, докато в голяма се стреми да я запълни с корени и не расте толкова добре в короната.
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: август 02, 2010, 18:51:32 »

Здравейте на всички ето и аз да се впиша в темичката и аз си падам много по цветята имам около 40 саксии в апартамента си...различни по вид цветя на повечето не им знам имената..4 от тях са трилистници,1 фикус,3-4 червени трилистни детелини и още др.и за сега се развиват добре...но за палмата незнам как се ръти...моля някои ако знае да пише малко инфо...предварително благодаря.. give_rose
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: август 03, 2010, 09:48:03 »

...но за палмата незнам как се ръти...
Може ли превод? blush

Интересно ми е какво представляват тези червени детелини. Ще се радвам, ако ни покажеш снимка.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: август 03, 2010, 11:41:13 »

Нинка тази червена 3-листна детелина представлява ето това!Поне аз си имам такава в нас и ми казаха,че е такава! smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: август 03, 2010, 11:47:52 »

И аз си имам такава - много са готини  heart
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: август 13, 2010, 11:51:25 »

Да се похваля с моето бонсайче. В една саксийка боднах една семка от лимон (като нищо неочаквах) smile ама сега е покълнала. Като порасне още малко ще я снимам и покажа. Незнам какво ще стане, че май сега не е сезона за това, но от опит глава не боли, а и да се занимавам с нещо. Сега мисля да си намеря джанка, че разбрах, става хубав бонсай. Ще дим. Отказах се от бенджамина засега, искам от семчица и да видя как си расте  smile това ми е страстта Girl_hide
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: август 13, 2010, 12:19:51 »

да се дооточня за думата ръти  имах предвит както от някой цветя се взима листенце или клонче и пуска коренче , и питам дали някой знае как се ръти палмата... give_rose
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: август 13, 2010, 12:32:56 »

Веси това семка от обикновен лимон ли си боднала в саксията?
sladur4eto_90 ти за какъв вид палма питаш как да я захванеш?
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: август 13, 2010, 12:40:24 »

Да, Роси, изядох го и боднах семките (2-3) и другите са покълнали леко, но само една засега повече smile
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: август 13, 2010, 12:44:56 »

Веси това семка от обикновен лимон ли си боднала в саксията?
sladur4eto_90 ти за какъв вид палма питаш как да я захванеш?
 
имам снимка но незнам как да я покажа за да я видите....
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines