Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 23:24:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отоплението  (Прочетена 165694 пъти)
 
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #90 -: септември 23, 2008, 08:38:28 »

мисля,че ако го оградиш с дограма-да речем алуминиева ще стане супер! good
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: септември 23, 2008, 17:51:11 »

ами хубаво котле върви около 1000-1300<макар на мен нещо 800лв. да ми се върти,че струва нашето,което вас ще ви устрой> лв.,за площта която вие искате,но ще питам допълнително нашето колко е,иначе за толкова ще ви излезе с хубави въглища<които изгарят напълно и не е нужно да чистите> около 2 тона за цялата зима-значи 600 лв. + дърва още 100-значи 700 . Така,че вие си преценете кое ще ви излезе по евтино blush Но ако имате котле,може да си вържете и ако имате бойлер на него,и така ще имате и топла вода good
  когато правихме парното преди 3 години котела беше около 1800 лв. маи( ся ще е повече).Отопляваме долу-горе 8 стаи(. т.е. 8 радиатора, но имаме и не оправен 1 апартамент-още 4 радиатора) и 3 лири в баните.Та дървата  ни бяха  около 1000-ка миналата зима, но обшо тока ни беше около 70-80 лв. и имаш постоянно топла вода.А лятото сме със слънчеви панели и пак има нон стоп топла вода.
 Отделно при изграждането на парното имаш труби , канали и куп куп др. щуротии. На нас ни излезе май около 15000-18000 лв. Но има вече много фирми които се занимават с подобен род дейности.
 good
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #92 -: септември 29, 2008, 16:49:30 »

благодаря ви много! @}->--ние така мислехме да си свържеме и бойлер!е то и сега си ни излиза по 600-700лв на зима за дърва_сега сме на печка№но тя грее само в кухнята където я палиме и коридора.и отделно на месец си даваме по още 150-200лв за ток girl_impossible!!!така,че си е по-икономично,а и по-топло на всякъде с парно! smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: октомври 02, 2008, 08:25:08 »

:offtopic:За да не разводняваме седмичната тема,предлагам тук да обсъждаме всичко което знаем и да питаме за това което не знаем.
Значи на нас ни трябват два климатика от изчетеното в нет-а разбрах,че могат да се свържат с MULTI сплит-система и отвън да има само едно тяло pleasantry Смятам,че една 9-ка за спалнята и една 12 за хола и кухнята ще свърши перфектна работа<Жужи,при нас е едно и няма свод>,спряла съм се на тези марки : Daikin,Toshiba,Fujitsu<него само за хола,за спалнята не го препоръчват>и MITSUBISHI HEAVY IND. и задължително инверторен blush
И пак от прочетеното в нет-а разбрах,че за жилище 18кв.-7-цата е хубава,за 22-9*та,а за 30-12*та *db*и,че няма смисъл от по-големички. pleasantry
И един полезен линк: Програмата за енергийна ефективност
« Последна редакция: октомври 02, 2008, 08:31:16 от малката госпожица™ » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #94 -: октомври 02, 2008, 09:10:38 »

Сватбар

Публикации: 207


     Отг: Септември е на своя край,но пак ще стане топло май 2
« Отговор #126 -: Днес в 09:06:48 » Цитат Промени Премахни 

--------------------------------------------------------------------------------

Цитат на: малката госпожица™ в Днес в 08:56:07

>,иначе и милото сега реши къде да са климатиците,за да се пробият дупките в стената  и дай да видя как изглежда твоят,че и на мен ми се иска нещо тънко,което се слива със стената

Наде, и ние поради тази причина сега пробиваме стените за да може после всичко да е по лесно.Иначе когато мъжа ми заведе майстора да се консултира относно климатицете ,той е казал ,че хол+кухня няма да се отоплят с един тъй като ние обединяваме хол и кухнята със свод ,но въпреки това неговото мнение е ,че не е целесъобразно да слагаме 18-ка или 24-ка просто ще плащаме много, а в кухнята поради свода няма да достига топлият въздух.Та за това сега в хола 12-ца в кухнята и двете спални 9-ки.И за сега това е намерението този месец ще трябва да отидат майсторете и да пробиват.Наде май сме изван темата и досаждаме с тези климатици   
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #95 -: октомври 02, 2008, 09:11:34 »

Пускам старият си пост,за да не преписвам пак е дерзайте момичета споделяйте
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: октомври 02, 2008, 09:20:19 »

И пак от прочетеното в нет-а разбрах,че за жилище 18кв.-7-цата е хубава,за 22-9*та,а за 30-12*та *db*и,че няма смисъл от по-големички. pleasantry

Мисля че посочените коефиценти са малки за тези кубатури...  blush Значи аз разбрах че се определя кубатурата на стаята (ширина * височина на тавана * дължина ) , и нашия хол примерно е 24 кв.м. и трябваше да вземем 12-ка.
ЕТо по тази табличка ще се ориентирате:

Също така ни казаха че най-хубави били ХИТАЧИ , но ние си харесахме Самсунг и си го взехме , дано не съжаляваме  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: октомври 02, 2008, 09:31:26 »

Да Теди и ние като взимахме нашия определяхме кубатурата и от там идва вида на климатика 9-ка, 12-ка или 14-ка и т.н.За видовете климатици може много да се пише.Ние сме с една Мидеа (да чукна на дърво) пушка е и зиме и лете топли.Миналата зима при минусовите температури не съм имала проблем с нея.На работа съм със Самсунг.Разликата е почти никаква освен тази, че Самсунга излезе по-шумен от Мидеата поне този тук де.
Важното е зимата да топли лятото да студи.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: октомври 02, 2008, 09:41:44 »

Ами то значи пак правилно съм сметнала,спалнята с 9,а хола с 12 blush Според мен това което съм посочила е,че до 18кв.-7,до 22-9 и т.н. tease Аз по това се водех:
Цитат
квадратура                     климатик                            кубатура

до 18                                          7                                        45
     22                                          9                                       55
     30                                         12                                       75
     45                                         18                                       115
     60                                         24                                       150
Иначе казват,че Самсунг имат много красиви климатици,но класа им много е паднал доколкото чух и затова за сега Самсунг,не е в списъка,но ние все още не сме се спрели на нищо,тепърва ще излизат нови модели. А да ви питам за спалнята къде смятате да си сложите климатика,аз мислех дали няма да е добре над леглото или отстрани ,май сега е срещу леглото по план,но нали казват,че не е хубаво духа директно в спящ човек blush И другото е -шумни ли са,понеже чух че Fujitsu били шумни и не ставали за спалня blush
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: октомври 02, 2008, 09:43:51 »

За в спалнята ако има възможност все си мисля , че най добре е отстрани на леглото , но в долната част към краката  blush
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: октомври 26, 2008, 15:01:29 »

чудим се и ние какъв климатик да взимаме  за кухнята - северозападно изложелие около 60куб м.    -"оскака" или "хайер"
Активен
imladenova81
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #101 -: ноември 14, 2008, 17:52:44 »

малката госпожица™:
Цитат
Ами то значи пак правилно съм сметнала,спалнята с 9,а хола с 12

...Ние сме точно така в хола 12 и спалнята 9 , вече втора година сме с PANASONIC  (и двата). Супер сме доволни, имат си Quiet mode (т.е. прилично тихи са, спим на климатик) и зимата само така си стоят. Работят постоянно , когато ни няма в къщи са на 16 градуса (минимума) иначе за хола си го пускаме на 23 , спалнята 21. Най-високия ток който сме платили е 99лв (като нормално през лятото ни е 30-35лв), а и сме в панел. А за Samsuing - само дизайна им е хубав, вярно че са една идея по-скъпи , но Panasonic или Hitachi е марката  good

..За Теди идеята за монтажа е супер, ако не - нашия е над главите ни в спалнята и духа някъде към краката, спим на климатик и за сега сме нямали проблеми.


Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: декември 05, 2008, 09:27:16 »

понеже съм работила в магазин за бяла и черна техника аз лично предлагам FUJITSU доказана марка и без никакви оплаквания, работи до много ниски температури и е номер 1. Не казвам че другите нестават, но това са си лично мои впечатления. Има ги 9, 12, 18 и нагоре, зависи от помещението. Истински Японски климатик, направен предимно за отопления през зимата не замръзва естесвено става и за охлаждане. Гласувам с 100 точки за него!
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #103 -: януари 14, 2009, 08:50:39 »

Явно и климатиците са доста икономични. Щом харчат толкова малко в панелка. Само че на мен не ми понася това, че духат и затова съм като Ели . с конвекторни радиатори на ADAX.  На мен в къщи всичко ми е на ток (отопление, бойлер от старите, готварска печка от старите) и засега ни се очертава около 600 - 700 лв ток за седемте месеца от нанасянето ни. Значи се връзва по около стотина лева на месец. Но това е, при положение, че на хазайката подът и е с мизерно тънка плоча, както и таванът, а тухлите на стените са направо втора употреба. Изолация няма никаква. Лятото се надяваме да изолираме покрива и стените и разходът да падне. Пък и кухничката е малка, то само като готвя и от котлоните се стопля, та ако я изолираме сигурно ще трябва да махна радиатора, хихик.  smile
Активен
sisitu
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #104 -: януари 20, 2009, 10:56:12 »

Предстои ни през пролетта, живот и здраве, да нахлуем в ново жилище около 75кв.м. с изолация и ПВЦ-дограма. 2 стаи и хол с бокс. ТЕЦ няма и НЯМА да има. НИКОГА! Мислехме за камина с водна риза (отпада-няма комин в хола), климатици (колебаем се) и мъжа ми се спря на ковекторни чудеса. Дайте моля ви повече инфо за тия АДАКС-и... Ако може някой, който е ползвал различни варианти на отопление и се е спрял на тях. И ако е възможно някакво сравнение на първоначална инвестиция и текущи разходи най-вече между тях и климатиците. Благодаря предварително!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines