Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 00:19:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разкрасяването преди сватбата...  (Прочетена 158630 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #150 -: март 29, 2009, 10:32:35 »

Благодаря ви момичета!Аз съм светла,трудно постигам тен,но и изгарям!Смятам да почна от сега,но по на рядко и по 5 мин.максимум!Искам да ми е равномерен и по естествин!Можете ли да ми препоръчате сол.студия в софия!
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: март 29, 2009, 10:45:54 »

Рубин,миличка,ходенето на солариум се започва по малко мин през ден два...докато напражиш малко тенче...след тва постепенно се увеличават минутите,както и дните...
Аз вече имам тен и ходя само веднъж седмично за поддържане стоя 24 минути.. blum
Ти къде живееш в София,смисал къде ще ти е удобно да ходиш.. smile
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: март 30, 2009, 14:32:01 »

момичета, доста се чудя за солариум... При нас обаче е следният проблем - и двамата сме светли и руси... Ако аз направя някакъв тен, той до мен ще изглежда още по-бял... Тъй че май смятам да го прескоча солариума (поне засега смятам така.)
Иначе дайте идея за някаква хубава маска за лице, щото нещо от пролетта ми е станало кофти кожата... Косата засега я оправям някак
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: март 30, 2009, 14:37:23 »


Нашият проблем пък е такъв, че той си е мургав. На всичкото отгоре работата му е такава, че лятото още повече почернява, а аз съм беличка и ще ходя на солариум, за да избегна контраста. Но съм казала на сестра ми да ме наблюдава да не почернея прекалено. Нали знаете, че човек като свикне да се гледа с тен и все му се струва малко  ROFL Та тази отговорната задача съм я възложила на сестра ми!
Елеан, за маска специално незнам, но аз лично съм много доволна от измивното на Гарние, то между другото става и като маска. Пробвай, ако искаш!
А аз маска, някой ако даде акъл и аз ще се възполвам!  Wink
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: март 30, 2009, 14:42:26 »

да, Съни - ще трябва да контролираш тена! smile
А сега се сетих за маските за лице - имам 3 различни от Ейвън, добре ми действат - май ще е хубаво да ги поупотребявам повечко smile

И още нещо - не знам по темата ли е за разкрасяването, ама довечера започвам да тичкам на стадиона, че най-накрая стана топличкоооооооо, а и таман имам добра мотивация сега smile yahoo
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: март 30, 2009, 17:47:12 »

тук има маски, които можем да си правим и сами
http://www.tialoto.bg/article.php?id=1897
и още маски  http://kozmetika.biz/maski-za-lice/
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #156 -: март 30, 2009, 20:27:46 »

момичета, а знаете ли салони където има такава програма разкрсителна като за булки... да се поглезя и разкрася с различни процедурки.... пакети някакви имам предвид... преди сватбата... сигурна съм че милото ще забележи  danceg
Активен
mihneva
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #157 -: април 03, 2009, 13:02:49 »

здравейте, един съвет! Бъдете много внимателни с разкрасителните процедури, приятелката ми, седмица преди сватбата ходи на такива и направи ужасна стафилококова инфекция и целото и лице и в косата беще в малки гнойни пъпчици и след седмица на инжекции се оправи!
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #158 -: април 04, 2009, 12:49:21 »

Момичета, дайте съвет за добра и не много скъпа козметичка  / задължително женски род/, където да отида за някакви масти и т.н. на лицето. По възможност в районите на Надежда, Плиска или центъра - всичко, което се приема за център  blum
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #159 -: април 05, 2009, 21:55:01 »

Момичета, ето какво открих, че съм си записвала преди години. Бабини лекове, но пък ефикасни!  Wink Може нещо да ви свърши работа.

- Още една маска против косопад, но с бира:
При косопад помага и горещата бира. С нея се намазва косата и се увива със затоплена кърпа. Тази процедура обаче се прави поне 5 поредни дни.

- Маска против косопад:
1 жълтък, 1 с. л. балсам, 1 с. л. кисело мляко, 7 - 8 капки витамин "А", 7 - 8 капки витамин "Д", 10 капки стимулант за коса на Икаров, 1 ч. л. мед, 1 ч. л. спирт. Всичко се разбърква много добре, намазва се косата, завива се с вестник, найлон и хавлиена кърпа и се седи между 20 - 30 минути. Прави се два пъти в месеца.

- Маска против косопад с масло, жълтък и пчелно млечице:
200 г масло се разтопява след което се сваля от огъня и малко преди да се втвърди се добавя един жълтък и 2 г пчелно млечице. Маската се държи в хладилник и се използва на части според дължината на косата. Когато се ползва, цялата глава хубаво се намазва от всякъде и така и престоява три часа, след което се измива с неутрален шампоан, но без балсам.

- Маска против косопад със зехтин, бадемово масло и витамин А:
За тази маска казват, че е много ефикасна, и че ефекта се забелязвал почти веднага. Смесват се равни части зехтин, бадемово масло и ампула витамин А. Маската се нанася по цялата коса, като се втрива добре и в корените. Завива се с найлон и топла кърпа. Хубаво е да престои така поне два часа.

- Маска за изтощени коси и косопад:
Медът е много полезно средство срещу косопад. Той може да се смеси със суров сусам и пектин и да се яде по лъжичка преди всяко хранене. Подходящ е и за маски на изтощени коси. Лъжица мед можете да смесите с рициново масло, жълтък, лъжичка ром, комбиниран витамин А и Д, може да се прибави и газ, ако не се притеснявате от миризмата. Маската се нанася обилно в корените и по продължение на косъма. Поставя се найлон и топла кърпа. Стои се 2 часа, след което се измива обилно с вода. Отмиването е малко по-трудно, затова може да се наложи да насапунисате косата два пъти. Това обаче не е препоръчително в останалите случаи, тъй като обикновено шампоаните съдържат доста агресивни съставки, които могат допълнително да увредят косъма.

- Маска против косопад с жълтък, рициново масло и витамин А:
Един жълтък, рициново масло, 1 ч. л. витамин "А".
Всичко това се смесва добре, докато стане като майонеза и се нанася в корените на косата. Така се стои към два часа и след това се измива с шампоан и с балсам.
Имайте предвид обаче, че хипервитаминоза с витамин А задълбочава проблема. Тялото приема рязката загуба на тегло като травма и една от реакциите е именно загубата на коса.

- Маска против косопад с рициново масло, коняк и яйце:
300 г рициново масло се смесва с 30 мл коняк и едно прясно яйце. Добре обърканата смес се нанася в корените на косата. Главата се завива с хартия, найлон и топла кърпа. След около 2 часа се измива обилно с топла вода.

- Маска против косопад с жълтък, зехтин, лук и мед:
Един жълтък, 1 с. л. зехтин, 2 с. л. сок от прясно изцеден лук и 1 ч. л. мед. Всичко това се смесва много добре и тази смес добре се втрива в корените, а след това и се маже и цялата коса. Главата се завива с хартия, найлон и кърпа. След 2 часа, косата се измива с разбит жълтък, а накрая се облива с оцетена вода.

- Маска против косопад с мед, сок от алое и чеснов сок:
Една супена л. мед, 1 с. л. сок от алое и 1 ч. л. чеснов сок се смесват. Сместа може да се приготви предварително и да се съхранява в хладилник. Преди използване към 1 супена лъжица от тази смес се  прибавя един жълтък, разбърква се добре и се втрива в кожата на главата. Завива се главата с памучна кърпа, а в/у нея се нахлузва и найлонов плик и така престоява 20 минути. След това хубаво се измива косата, а процедурата се повтаря пет пъти подред.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: април 06, 2009, 10:53:14 »

Амелиа, страшна си. точно от такива рецепти имах нужда, че моята косица от толкова диети взе че изпокапа и дано тези помогнат малко да си я възстановя.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: април 06, 2009, 10:55:08 »

Момичета ето тук си има тема за грижа за косата http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,4269.0.html
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: април 08, 2009, 12:12:02 »

Дами, не видях такава тема и реших, че може да е от полза не само на мен, да я направя...
Сега нещо са ме подгонили лудите преди сватбата и съм решила да се правя на красива.. smile
Та мисълта ми е - искам да отида на козметик - за някаква маска на лицето ... Да си направя ноктопластика и педикюр.. ама хубави  tease и да си оформя веждите.

Хайде сега помагайте - къде мога да отида за тези неща в София?

Чувала съм ужасни неща за оформянето на веждите - че ти ги оскубват до косъм без много много да те питат..
За козметиците, че те изстискват и подпухваш до неузнаваемост... и т.н.
Затова реших да ви питам, да кажете от кои сте доволни според вашия опит..

Много благодаря!  girl_wink
Активен
martididi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55


Нежна бяла в шепи нося любовта ...


« Отговор #163 -: април 08, 2009, 20:39:54 »

Ble6tu4ka за ноктопластика и фризьорски услуги мога да ти препоръчам един салон на L'oreal,намира се на Пиротска втората или третата свивка след Константин Величков,точно на един ъгъл е,вижда се прекрасно!Няма как да го подминеш.
Аз от 5 години само там ходя и на маникюр и на фризьор,маникюристката е само една,фризьорките са 4 и четерите са много добри!
 Относно козметичка мога да ти препоръчам Angel Face,намира се в Лозенец,аз там ходя да ми почистват лицето,чат пат и други процедурки си правя много съм доволна,ето ти сайтче: http://www.angelface-bg.com/page7.html
Там ходя и на Солариум,ама аз живея в Люлин и ми е доста път,почти всеки ден до Лозенец да се мъкна и сега си търся хубав солариум в района
 Бих ти препоръчала и една козметичка в Люлин 6,оскубва те както й кажеш,даже и снимка можеш да вземеш да й покажеш а почистване на лице прави с Българска или Френска козметика,ако се интересуваш ще ти дам по-точни координати
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: април 09, 2009, 10:42:24 »

Миличка, много ти благодаря за отговора:) ще ги проверя тези местенца.. Мен Люлин 6 ми е малко далече, ама в крайна сметка за веждите след първоначалното оформяне, щее по-лесно да си ги поддържам и след това ходенето ще е по-рядко, така че моля те ако напиши ми едно ЛС за момичето в Люлин, къде точно да я търся. smile
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines